לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2007, 13:07
  barlev barlev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.06
מחפש קציני מודיעין ליחידת מילואים

שלום חברים,

החלטתי לנסות דרך לא שגרתית שתסייע לי להתמודד עם הבירוקרטיה הצבאית (עד שהשלישים ימצאו לי קמ"נים, אני מניח שאעבור את המלחמה הבאה ללא....) ובכלל, אני מניח שהחומר האנושי שנמצא בפורום הזה גבוה מהממוצע ולכן תמיד אעדיף לחפש "בתוך המשפחה" או בשיטת חבר מביא חבר.

ליחידת מילואים מובילה (לא אציין כאן את השיוך החיילי), דרושים קציני מודיעין שטח.

גם אם אתם כבר מוצבים ביחידת מילואים ומעוניינים לעבור ליחידה אחרת אני מניח שנצליח למשוך אתכם.

לכל מי שתוהה ולכל הקופצים....אפשר להירגע, לא מדובר ביחידה אקזוטית, אלא ביחידה מאלו שעושות את העבודה.

אנחנו מציעים חבורה צעירה ומגובשת שמרחיבה את המשפחה.

אם אתם מכירים מישהו כזה או שאתם כאלה בעצמכם, אשמח אם תשאירו כאן הודעה ואשלח אליכם באימייל את הנייד שלי (לא יהיו בונוסים כמו בהייטק אלא רק מילה טובה והכרת תודה:-) ).

בברכת שנה טובה,

"ברלב"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2007, 22:15
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "מחפש קציני מודיעין ליחידת מילואים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי barlev
...אני מניח שנצליח למשוך אתכם...

ידידי , אנ'לא רוצה לייאש אותך ולרפות את ידיך - אבל אל תטפח יותר מדי ציפיות ,
כי כגובה הציפיה כך עומק האכזבה...

אתן לך דוגמא קטנה :
אני משתייך במילואים ליחידה , אמנם מאלו שאתה מגדיר "אקזוטיות" , אך מאוד פעילה...
יש לי חבר , קמ"ן ומפענח-שטח בהכשרתו , ברמה הגבוהה ביותר שאליה ניתן להגיע -
ורציתי להעבירו אלינו למילואים לטובת פרוייקטים מסויימים בתחום מודיעין-השטח .
הבחור , מאז שיחרורו מקבע לפני שנים , לא נקרא אפילו לא ליום מילואים אחד ביחידתו -
וסברנו שעל רקע עובדה זו , לא תהיה בעייה "למשוך אותו" .

פעמיים , בהפרש של שנתיים , הפנינו בקשה מסודרת בדרכים המקובלות ליחידת-האם שלו .
התשובה הפסקנית שאותה קיבלנו בשתי הפעמים : "הוא שייך אלינו ולכן לא יועבר" .
לעובדה שהעלינו שהוא לא נקרא למילואים מאז שחרורו הם לא טרחו כלל להתייחס...

(אגב , מרבית הקצינים המשוחררים של אותה יחידה כלל לא נקראים למילואים , וכל הידע
המקצועי שנצבר על ידם פשוט יורד לטמיון . אבל העיקר שהם "שייכים ליחידה"... )

ישן 22-09-2007, 22:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=barlev] ...אני מניח..."

מצד שני, אם אותו אדם היה מתעקש לעבור, סביר להניח שהיה עובר. זה מאוד תלוי גם במועבר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-09-2007, 22:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אצלי זה ממש לא ככה"

כן, מכיר. רק אתה גם לא "מרפקן" מספיק... צריך באמת לרצות. קשה לי להאמין שיחידה תשאיר קצין, ובמיוחד קצין מטה בעל חשיבות כמו קמ"ן אם הוא ממש לא רוצה להשאר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-09-2007, 10:20
צלמית המשתמש של avishon

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "כן, מכיר. רק אתה גם לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
...קשה לי להאמין שיחידה תשאיר קצין, ובמיוחד קצין מטה בעל חשיבות כמו קמ"ן
אם הוא ממש לא רוצה להשאר...

תאמין , תאמין... אני די-ריאלי מהיכרות ארוכת-שנים עם הנושא...

יש גופי-מטה ביחידות המשתייכות לאמ"ן/חמ"ן שמתנהגים כמו מכולת שכונתית של פעם :
מעדיפים שמוצר יישאר על המדף עד שיירקב מאשר להעביר אותו ל-"מתחרה" (כביכול)...

אגב , דווקא בין יחידות-השטח הנושא לא קיים , וכאשר מישהו מבקש לעבור - לא "שמים לו רגל".

נהפוך הוא - ההעברה ההדדית תורמת לשיתוף פעולה בין-יחידתי...
(וגם אמירה זו מסתמכת על נסיון מאוד פורה ביחידת המילואים שלי... )

ובכל מקרה , אני מאחל ל- Barlev שיצליח !

ישן 23-09-2007, 21:54
צלמית המשתמש של avishon

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yosserian22 שמתחילה ב "האם מדובר במגמה רווחת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yosserian22
...מה שורש הבעיה? להיכן נעלמים כל אותם בוגרי קורס קמ"נים שמשרתים בסדיר
כקמ"ני גדוד/חטיבה וכו'?...

לדעתי , אין טיפוח של "תודעת השטח" ולמעט "מורעלים" אמיתיים -
השאר מעדיפים בסיום הקדנציה הראשונה לעבור אל מתחת לניאונים...
(יש לא מעט שמעדיפים לאכול בעזריאלי/ברב מכר מאשר "לאכול קש" בשטח... )

כאשר החבר'ה האלה משתחררים , מרביתם לא נקראים למילואים כקמ"נים .
יתר על כן , קמ"ן מילואים שאינו מתעדכן לעתים תדירות - פשוט אינו יעיל ,
ולא בכל היחידות טורחים לזמן את קמ"ני המילואים לעדכונים ולתרגילים
(אני לא מדבר על יחידות "מיוחדות" למיניהן , בהן המילואימניקים הם חלק
אינטגראלי מ-"המשפחה הלוחמת" , אלא על יחידות "רגילות")

כמובן שהדברים שכתבתי הם בהכללה גסה , אך בראייתי הם שורש הבעייה .

ישן 24-09-2007, 20:59
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
תמיד צריך קציני שטח
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=yosserian22] ...מה..."

אם אני מבין נכון ואתה מדבר על המונך המיקצועי "קצין מודיעין שטח" ולא על דברים אחרים.
באמ"ן תמיד יש מחסור.כולם יודעים שזאת עבודה חשובה אך היא גם קשה שוחקת וחסרת הילה. אם תוסיף לכך שהאחריות היא עצומה ולכן דורשת כי האדם ירצה לבצע אותה, הרי שלא פלא שאחוז הנשירה מהקורס הוא גבוה מאוד, וממשיך גם לאורך השירות ובוודאי שבמילואים.
קשה לי להטיף מוסר על חשיבות התפקיד..לקראת סוף השירות נעשה ניסיון באחד הפיקודים למצוא פיטרון נקודתי למחסור. הוצא לקמנים ממודש שלקראת סוף השירות לבצע הסבה ולעבור למערך השטח בפיקוד תוך הבטחות לקידום מהיר ותנאי שירות טובים. אני סרבתי וכמו שאר האנשים שאני מכיר בחרנו להשתחרר או להמשיך במסלול הרגיל של מוד"ש..

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 24-09-2007 בשעה 21:02.
ישן 24-09-2007, 21:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "תמיד צריך קציני שטח"

אגב, רוב הבעיה היא דווקא כפיות הטובה של מפקדי היחידות... מכיר לא מעט קמ"נים שפרשו בטונים צורמים מאוד, עקב סכסוכים עקרוניים וחמורים עם מפקדיהם.

ישן 24-09-2007, 08:30
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
מעבר בין יחידות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי barlev שמתחילה ב "מחפש קציני מודיעין ליחידת מילואים"

מנסיון רב בנושא, אני יכול לומר שמעבר בין יחידות מילואים הוא אפשרי בהחלט, אם כי התהליך ארוך ומייגע.
איך זה עובד?

1) אתה מגיש טופס 55 (בקשת מעבר יחידה) ו/או היחידה שאליה אתה רוצה לעבור מפנה בקשה מטעמה.

2) מפקד היחידה שלך (מג"ד ברוב המקרים) יתבקש לחוות דעתו על המעבר - ללא אישורו בלתי אפשרי לעבור, ולא משנה מי היחידה המבקשת (ובצדק). ברוב המקרים, המג"ד יפנה למפקד הישיר (מ"פ בד"כ) לקבלת חוות דעתו (גם כן בצדק).

3) בהנחה שכולם מסכימים - אתה, היחידה הנוכחית והיחידה הרצויה - עכשיו מתחיל "מרוץ המכשולים" הבירוקרטי. מנסיוני, לוקח בין שנה לשנתיים (במקרה הטוב) לבצע העברה שכזאת. למה? כי (ואני מצטט כאן שלישים מדרגת סגן ועד אל"מ) "זה מסובך".

מה צריך לעשות? בהנחה וצלחת את שלבים 1 ו-2 בשלום - פשוט לנדנד, לנדנד עוד קצת ואז לנדנד שוב. אחרי שתסיים, תנדנד עוד פעם, רק ליתר ביטחון. אני ממליץ להטריד ישירות את השליש האחראי (קשל"ח בד"כ) ולא את המג"ד המסכן , הרעיון הוא להוות לשליש יותר טרחה ממה שהעברתך תהווה לו...

http://www.baking.co.il

ישן 24-09-2007, 09:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הדרקון האחרון שמתחילה ב "משיכת חיילים"

הכל תלוי כמה ברדק אתה מוכן לעשות. מכיוון שהגעתי למסקנה שצריך להיות מחורפן, הרי שהוצאתי לעצמי שם באוגדה של חולה רוח - ופשוט לא עושים לי בעיות.
הפתרון הוא להרים טלפון למפקד היחידה שאמור לאשר את ההעברה (איזה רמ"ח או אפילו למפקדת החיל) ולהציק עד שהם יחליטו שעדיף להענות לך מאשר לספוג את ההצקות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:48

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר