לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2020, 10:04
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידע "דרך השדות": צה"ל יסלול שבילים המובילים לרצועת עזה

תגידו בבקשה חברי היקרים, את הידיעה הזאת צריך היה בכלל לפרסם...?
עכשיו אם אני יושב בעזה אטווח את הכלים שלי על השבילים שצה"ל פורץ אותם "בבוא יום הפקודה"
חבל שלא פרסמו גם איזה כוחות ישתתפו ותאריך "יום הפקודה"...

מחלקת הביצורים של פיקוד הדרום מוציאה לפועל פרויקט בעוטף עזה בשם "דרך השדות", שבמסגרתו נסללים שבילים לגבול הרצועה, שעליהם ינועו בשעת פקודה כלים צבאיים לעזה.

מטרת סלילת השבילים החדשים היא לצמצם את הפגיעה בשדות החקלאיים של יישובי עוטף עזה. מדובר בהפקת לקחים ממבצע "צוק איתן" בקיץ 2014, אז כלים צבאיים רמסו מאות דונמים של שדות חקלאיים בדרכם אל הלחימה בתוך רצועת עזה.

בנוסף לשדות החקלאיים, באותו מבצע נפגעו גם שמורות טבע, ונזק רב נגרם לחי ולצומח. לאחר "צוק איתן" שולמו 30 מיליון ש"ח פיצויים לחקלאים ששדותיהם נהרסו כתוצאה מתנועת טנקים ונגמ"שים שהשתתפו בקרבות.

הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים והרשויות המקומיות בעוטף עזה. עלותו היא מיליון ש"ח והעבודה עליו צפויה להסתיים בתוך שנה. עד כה, נסללו 4 קילומטרים של שבילים, מתוך העשרות שצפויות להיסלל. בנוסף לסלילת השבילים, הפרויקט גם כולל בניית מיגון לכוחות צה"ל ובניית שטחים לכינוס כלי צבא.

"מטרת הפרויקט היא להגיע למקסימום מוכנות צבאית אל מול רצועת עזה ויכולת תמרון גבוהה, ומצד שני להפחית ככל הניתן את הפגיעה באזורים החקלאיים ובשטחי הטבע באזור הגבול", אמר רס"ן שמעון בן מויאל, ראש מחלקת ביצורים בפיקוד דרום.

https://www.msn.com/he-il/news/othe...u?ocid=msedgdhp

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2020, 14:48
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב ""דרך השדות": צה"ל יסלול שבילים המובילים לרצועת עזה"

לא אתייחס להאם נכון או לא נכון לפרסם את הנושא .

אבל אני כן רוצה לעלות נקודה שבצוק איתן הרבה מהשטחים החקלאיים שצמודים לגדר נפגעו כתוצאה ממעבר פרוע ולא מוצדק של רק"מים (ואני לא מדבר על נהיגה מבצעית אלא על נהיגה מנהלתית בתוך שטחי הכינוס) שרק"מ נוסע באלכסון רק בשביל לקצר לעצמו טיפה את הדרך הוא לא מבין שהוא הורס כאן שדא של חקלאי שעובד קשה עליו

מעבר לכך כמויות הזבל העצומות שנזרקו שם בתוך השדות והלכלוך היו פשוט מגעילות ואני בספק אם החקלאים קיבלו את הפיצוי הראוי לכך בשביל לנקות ולהחזיר את השטח לקדמותו

ולכן אני חושב שזה כן משהו שראוי לחשוב עליו למבצעים הבאים שלצערנו יבואו עלינו בשנים הבאות.
צריך למנות מישהו (איזה רס"ר או מישהו בעל סמכות) שיהיה אחראי על תא שטח מסויים וידאג לניקיון ולהגיינה של שטח הכינוס

ובאופן כלל צהלי להקים מעין מפקדה/חמל קטן שתדאג לתיאום של הבאת מכולות אשפה לשטח הכינוס ופינויים שירותים כימיים וכו...

אם דברים כאלה עובדים בתרגילים (למרות שזה מאוד טעון שיפור ) אז זה צריך לעבוד גם במלחמה

אגב זה לא שלא היה בכלל זה פשוט היה מעט מדי ומאוחר מדי...

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 17-10-2020 בשעה 14:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר