לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-09-2005, 07:21
  avinoam19 avinoam19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.05
מטוסי מוסקיטו של חיל האויר הקבורים בסירקין

חברים.
אני פותח באשכול זה בתקווה שאולי מישהו יוכל להזיז את הפרוייקט.
לפני כמה שנים פורסם בתקשורת,ואף היתה כתבת טלוויזיה בערוץ 1 על זה שמוזיאון חיל האויר יבצע חפירה ארכאולוגית במחנה סירקין ע"מ לגלות מטוסי מוסקיטו של ח"א שנקברו שם באדמה כשיצאו המטוסים משירות.
קבעו תאריך,הביאו את התקשורת אבל טרנר נסוג.
אני ניסיתי להחיות את הפרוייקט.יש באית"ן מישהו (לא אזכיר את שמו),איש יקר,שיכול לארגן ציוד מתקדם לגילוי מתכות שיתן תמונה היכן בדיוק המטוסים קבורים.אנו יודעים היכן האיזורים שהם נמצאים בהם בסירקין.
אבל האיש הוא אזרח עובד צה"ל,ואמר לי ובצדק,שהוא מוכן לעזור אבל יש צורך לארגן זאת דרך הצינורות הרשמיים.
במשך הזמן פניתי (פעמיים) לענף יח"ץ בח"א,בכתב ובע"פ,תיארתי את ההסטוריה של המטוסים בח"א,ואת החשיבות ההסטורית בארץ ובעולם לגילוי והוצאת המטוסים,ואף ניסיתי לעניין את ערוץ דיסקברי.
בפעם הראשונה,לאחר נידנודים ענו לי שהנושא הועבר להחלטת מח"א,ובפעם השנייה,לפני מספר חודשים,כמובן שהתחלפו ראש הענף,הקצינות והחיילות,ואף אחד לא טרח לענות.כנראה שנושא זה לא בראש מעייניהם.
אני מעוניין לבדוק את רמת ההתעניינות של חברי הפורום.
טל-שנפתח בפרוייקט הזה כפרוייקט ראשון של העמותה/אגודה שאנו רוצים להקים?
האם אפשר ליצור לובי לנושא דרך עמותת ח"א?
יש למישהו רעיון למי לפנות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2005, 16:57
  אמיר890 אמיר890 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avinoam19 שמתחילה ב "מטוסי מוסקיטו של חיל האויר הקבורים בסירקין"

זה שהוא עשוי מעץ כבר למדנו בכתה א'.

אני שאלתי לגבי היוזמה לבנות אותו מעץ ואיגוד הנגרים.

לגבי גידול מוסקיטו בגינה, כבר ניסו משהו דומה אבל זה לא הצליח.

להלן הפרטים:

לנטע ולי יש סוד נחמד
שעוד לא גילינו לאף אחד
אנחנו זרענו מתחת לפלסטיק
זרעים של מסטיק

בקיץ הבא, בקיץ הבא
נרוץ לגינה בכל יום
ועל כל גבעול, ועל כל ענף
יבשיל לנו מסטיק אדום

בחרנו במסטיק הכי טעים
חתכנו אותו לשמונה זרעים
עדרנו מדדנו סימנו בסרט
הכנו למסטיק גינה נהדרת

כמעט בכל ערב אנחנו באות
צריך לנכש וצריך להשקות
אנחנו עובדות פה באופן קבוע
שלוש פעמים ויותר בשבוע

בינתיים המסטיק עוד לא נבט
אך נטע אומרת שלא אכפת
המסטיק ינבוט, ככה נטע אומרת
פשוט כי כבר אין לו ברירה אחרת

בקיץ הבא, בקיץ הבא
נרוץ לגינה בכל יום
ועל כל גבעול, ועל כל ענף
יבשיל לנו מסטיק אדום

ישן 03-09-2005, 19:29
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אבינועם - החיים ללא חיוך קצרים הרבה יותר...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "דרכך דרכנו"

חבר שלי אמר פעם (והוא לא היה המקור):

Get them by their balls - their heart and mind will follow...

א. בוא נרים את הרעיון בעצמנו (מתי יש לך חופש? אני פנוי בנתיים בסוכות).

ב. בוא נתקשר למדור הפקות של ח"א ונבקש מהם לתאם את הגעתנו לתחילת החפירות (מישהו מכיר "כחול" באגף העתיקות?)

ג. טל יכול לארגן עוד גורם לחץ ממכון פישר\עמותה?

ד. למשהו מחברי הפורום, שלא אנקוב בשמו, יש נסיון עם חברת בזק באיתור מתכות עמוקות. האם יוכל לגלות לנו עם מי צריך ליצור קשר?

פשוט מציע להתעלם מכל העדר התגובות ("שתיקה כהודאה" - לא כך?) ולהתחיל לגלגל את העניין כאילו הכל בסדר ומאושר....

צחי

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 03-09-2005 בשעה 19:32.
ישן 03-09-2005, 21:45
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
מגלה מתכות...?
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אבינועם - החיים ללא חיוך קצרים הרבה יותר..."

יוזמה מעניינת ידידים אולם קחו בחשבון שהמקום שהיה פעם בסיס הומה - בזמנו היה שם גם בה"ד-1, מלא במתכות קבורות שלא ידעו ולא שמעו על מוסקיטו.... נראה לי שרעיון מגלה המתכות לא יניב תוצאות (אבל ייתכן ותמצאו לירות וגרושים ישנים למכביר...).

לפני שאתם מבלים שם שעות ועולים על איזה חולץ של עוזי (ואנא - הכל נכתב ברוח טובה !!) - האם לא עדיף שתחפשו וותיקי ח"א (יש מהם עדיין בחיים) שעסקו או שמעו או יודעים או משערים.... ותחפשו את המטמון לפי נתוני מודיעין ולא לפי ציפצופים של מכשיר זה או אחר ?

ובאמת - לא לכעוס (אני בעד אבל עם הסתייגויות של הגיון...) - שאו ברכה בעמלכם.

הרבה הצלחה ועושר - איבדתי שם 50 פרוטות פעם.....
ישן 03-09-2005, 23:40
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אז ככה...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ב.י.ר. שמתחילה ב "איפה בסירקין?"

הגיעה השמועה אל מוזיאון ח"א (?) לגבי נוהג קבורת מטוסים בסירקין.

לחבר'ה לא היה כוח לגרוט אותם, או אולי היה להם חבל על המטוסים, ולכן מצאו בבסיס כל מיני כפלי קרקע אליהם גררו את המטוסים וכיסו אותם בעפר.

החברה יודעים בערך היכן נקברו המטוסים, ואפילו הצביעו על המקום בו קברו שלושה מטוסי מוסקיטו.

בהתחשב בעובדה שלמוסקיטו יש מנוע ומדחף עשויים עץ, ועוד קצת צנרת ממתכת - לא צריכה להיות בעייה לאתר אותם בקרקע אם המרחק בין סימני המתכת נמצאים במרחק שתואם את המרווח בין המנועים.

מאחר שכמות העפר היא מכובדת - יהיה צורך במגלה מתכות שמסוגל לביצועים טובים קצת יותר ממי שמחפש שקל שאבד בחוף הים של קיסריה....

השמועה מספרת על מטוסים נוספים ובהם אנסון ואפילו מוסטאנג שקבורים אי שם בבסיס....

הוגו מרום העניק ראיון לתוכנית "חשיפה" בערוץ 1 לפני כ-5 שנים, ויחד עם אנשים אחרים סיפר על המטוסים ועל הליך הקבורה שביצעו. נקבע מועד לחפירה, התוכנית שודרה שבוע או שבועיים לפני המועד, טרנר החליט שהוא עסוק ביום בו היו אמורים להתחיל את החפירה, והפרוייקט נגוז לאטומים....

לא יודע כמה מוסקיטו ניתן למצוא בסירקין אחרי כל כך הרבה שנים באדמה, ובכל אופן - השיפוץ שלו יהיה עבודה שקרובה יותר לייצור מחדש מאשר לשיפוץ גרוטאה, אבל יש כל כך מעט כאלה בעולם - שפרוייקט כזה הוא בעל פוטנציאל מסחרי לא רע בכלל.

בכלל - ידעתם שיש ארכאולוגיים תעופתיים בעולם? אולי צריך למצוא אחד כזה ולגייס אותו לחפירה?

ישן 04-09-2005, 04:22
  avinoam19 avinoam19 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.05
המכשיר אינו מגלה מתכות רגיל
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "הלינק לסיפור:"

אלא מכשיר מיוחד שבעזרתו איתרה יחידת אית"ן במעמקי הים שרידי גופות וציוד של טייסי מטוס מוסקיטו של ח"א שנפל שם בתחילת שנות החמישים.הנושא נבדק.המכשיר מסוגל לעשות זאת גם לגבי מתכות במעמקי האדמה.
צדק מיכאל כשכתב שסירקין מלא במתכות קבורות.יכול באמת להיות שימצאו שם גם שרידים של מטוסים אחרים ,(ואולי גם כלים משוריינים? ) אבל זה רק מגדיל את האתגר.
כבר שאלנו וריאיינו את ותיקי ח"א וידועים לנו האיזורים שבהם המטוסים קבורים.צריך רק שח"א יתן סוף סוף את האישור,לתאם,לגלות,להביא דחפור ולחפור...
אם נגלה ונוציא את השרידים,ואני בטוח שאלו שרידים מפני שהמטוס היה עשוי מעץ.אבל הם כוסו בעפר כשהם שלמים,ובנוסף,בנקודת זמן כל שהיא לפני הוצאתם משירות עברו צביעה בצבע מיוחד שיגן על העץ והבד מפגעי מזג האויר.אולי כך ישמרו יותר באדמה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר