לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2016, 22:49
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
כתבה כנס ותערוכת הכלים הבלתי מאויישים UVID 2016

ביום שלישי 8.11.16 נערך כנס הכלים הבלתי מאויישים השנתי UVID בפעם החמישית. הכנס ביוזמת Israel defense נערך זו הפעם החמישית, כאולם אווניו בקריית שדה התעופה וכלל שלל הרצאות מבכירי התעשיה בתחום וכן מפי קצינים בצה"ל וגופים בטחוניים אחרים.

את סבב ההרצאות הראשון של הכנס "מושב האסטרטגיה: בפתחו של עידן הדור ה-3 בכלים הבלתי מאוישים" פתח אל"מ (מיל') חיים כהן, ראש מנהלת מל"טים במפא"ת. בנאומו הוא הציג את החזון המערכתי של משרד הביטחון לעשור וחצי הבאים שכולל בין היתר מזעור נוסף מעבר לקיים היום, "אחיזת שטח" - ניטור שוטף של תא שטח גדול ע"י מספר רב של חיישנים בתחומי ספקטרום שונים אשר יתנו תמונה רחבה הרבה יותר מזוית הראיה הצרה שקיימת כיום, ניתוח לפחות חלק מהמידע ע"ג הכלי עצמו ואספקתו לצרכנים במהירות האפשרית במינימום טיווח וחיסכון ברוחב פס. אחריו עלה האלוף (מיל') גדי שמני, ראש מטה היבשה של תע"א - בהרצאתו "יישומי הרובוטיקה היבשתית לאור השתנות שדה הקרב" לא נכחתי. אחריו נשאה דברים גב' יערית לוי, מנכ"לית FIRST ישראל שהציגה את הפרוייקטים והמיזמים של הארגון שנועדו לעודד ילדים ונוער להתקרב לעולם הטכנולוגי בראיה שהם אלו שיאיישו את עולם הפיתוח של הדור הבא.

ההרצאה הבאה היתה מפי מר בני דוידור, מנהל מחלקת מערכי כטמ"ם אזרחיים של רשות שדות התעופה. הוא הציג תמונת מצב עדכנית ומגמות בעולם בכל הקשור להפעלה אזרחית של כלים לא מאויישים, ואת האתגרים הרגולטוריים איתם מתמודדים הגופים הממשלתיים בתחום: סיכוני בטיחות הכוללים תאונות בין כלים לא מאויישים לבין עצמם ולבין כלים מאויישים, בעיות אמינות ובטיחות של רכיבים שאינם עומדים בתקני MILSPEC מחמירים, וסוגיות הקשורות לרישוי ופיקוח על מפעילי הכלים והמתחזקים אותם.

את הסבב סגר אלעד אהרונסון, רח"ט מערכות בלתי מאוישות ומודיעין באלביט. הרצאתו "אתגרי הכטב"מ בעידן המודרני" היתה מעניינת במיוחד לטעמי, ובה הציג את ראייתו לתחום בעתיד הקרוב שתכלול כטמ"ם משוטט, העברת חלק מפעילות הכטמ"ם לחלל ע"י פריסת רשת לוויינים קטנים לאיסוף מודיעין, כלים רובוטיים ימיים והתפתחות נוספת של הרובוטיקה היבשתית. בהרצאתו הוזכר הבאזוורד החם בתחום - SWIR או Short Wave Infrared, תחום תצפית חדש יחסית ומתפתח שמאפשר תצפית איכותית גם מבעד לעשן ואבק. לראשונה אוזכר בשמו ה"שרקרק" - שמו העברי של המל"ט המתאבד SkyStriker שנחשף ע"י Jane's מוקדם יותר השנה.

בסיום המושב סקרתי את תצוגה בחלל הראשי. לצד החברות הגדולות והידועות כמו Aeronautics, תע"א, אלביט וכו' הציגו גם חברות קטנות וחדשות כמו General Robotics שהציגה את Dogo, רובוט טקטי קטן וקל הנושא בתוכו אקדח ומסוגל לנטרל איומים במהלך סריקת שטח.בנוסף, שלל חברות הציגו רכיבי אלקטרוניקה הנעה ושליטה לכלים קיימים.

בהמשך נפתחו במקביל שני סבבי הרצאות - האחד עסק באתגרים מבצעיים ומשימתיים בכטמ"ם, והשני בחדשנות ופריצת גבולות המערכת בכלים בלתי מאוישים. בסבב הראשון ראויות לאזכור מספר הרצאות: הרצאתו של אל"מ (מיל') דני אשחר, סמנכ"ל שיווק באירונאוטיקס על יתרונות המיני כטב"ם - כלי טיס לא מאויישים בקטגוריית משקל שבין 50 ל-60 ק"ג ומשך שהייה של עד 24 שעות, בעל צוות הפעלה קטן שיכול להתנייד יחד עם רכב נשיאה ושיגור בודד עצמאית בשטח, ולבצע משימות בטווח טיסה של עד 150 ק"מ.
הרצאת "שינוי בנקודת הייחוס המבצעית באיומי הכטב"מ" של טל ענבר שלנו היתה מאירת עיניים ומרתקת כתמיד - טל הציג את התפתחות תחום הכטב"ם בשימוש ארגוני טרור ומדינות עולם שני ושלישי עם דגש על המזרח התיכון.

בסבב השני ראויות לציון הרצאה על שימוש בכטמ"ם במהלך משימות החלל במאדים, מפי ד"ר אריה פרי, נשיא AUVSI Israel בלשכת המהנדסים. הרצאה נוספת עם נושא מעניין אך הצגה מעט יבשה נישאה ע"י סא"ל מקסים אורגד, מפקד יחידת הנדסה של יא"א 22 ועסקה ביישומי הדפסות תלת מימד לכטב"מ בחיל האוויר - הוסברו היתרונות שעיקרם זמינות ומהירות התיקונים, לצד החסרונות שנוגעים לבעייתיות המבנית בחלקים מודפסים שלמעשה מובנית בשיטות ההדפסה הקיימות (הדפסת חלקי מתכת נמצאת עדיין רק בשלבי פיתוח).

לאחר מכן יצאו המשתתתפים להפסקת צהריים שאחריה החל סבב ההרצאות הרביעי והאחרון "תפיסות ומגמות מתקדמות בכלים בלתי מאוישים". את הסבב פתח אל"מ (מיל') עופר חרובי, סמנכ"ל טכנולוגיות של התעשיה האווירית בהרצאה "כטב"מ – הדור הבא": לדבריו הדור הבא יתאפיין ביכולות שכיום עדיין נמצאות בפיתוח וכוללות בין היתר יכולת תדלוק אוירי, שימש בתאי דלק חסכוניים, המראה ונחיתה אנכיים או קצרים מאוד וכלים מובנים ואמינים למניעת התנגשות.
יקי ברנס, ראש חטיבה בחcרת הייעוץ הבינ"ל Baker Tilly נתן הרצאה מרתקת ומפורטת על התפתחותה ומקומה של סין בתחום. בין היתר הוסברו תהליך פיתוח המערכות הלא מאויישות הסיניות בראיה הסטורית של חצי מאה לאחור, מצב השוק הסיני כיום, שימושים ממשלתיים ואזרחיים, וכמובן הדגמים הצבאיים האחרונים.
סא"ל יניב מאירמן, רע"ן ים והגנ"א במפא"ת הסביר על כלים ימיים בלתי מאוישים. אחריו סגר את סבב ההרצאות סנ"צ גדי וינר, מפקד גף הדרכה יח' אווירית במשטרה. בהרצאתו הסביר על תהליך קליטת ותפעול הרחפנים והכלים הלא מאויישים ע"י משטרת ישראל.

כמו תמיד, אנו מודים למערכת Israel defense על ההזדמנות להשתתף ולסקר את הכנס.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
התצוגות של אלביט ו-BlueBird בכניסה לחלל התערוכה

אולם ההרצאות הראשי. בפתיחת הסבב ההרצאות השני נפתח במקביל אולם קטן יותר למושב חדשנות ופריצת גבולות המערכת

תמונה מעניינת מהרצאתו של אלעד אהרונסון, המציג הרמס 900 עם מטע"ד אחיזת שטח מרובה חיישנים

ThunderB, הגדול מבין הכלים מתוצרת BlueBird. הוא הופעל במהלך מבצע צוק איתן

תקריב על חרטום ומטע"ד של ThunderB

עמדת השליטה של כטב"מי BlueBird

SpyLite, הדגם הבינוני מבין הכלים של BlueBird. לדברי עובדת החברה, גם כלי זה הופעל במהלך מבצע צוק איתן

Dogo מתוצרת General Robotics מציג את ה"עוקץ" הפנימי שלו

יחידת השליטה של ה-Dogo, המופעלת ע"י אפליקציה קלה לתפעול

תצוגת יכולת של Dogo: ראש המערכת ששמכיל את האקדח נמצא במצב פתוח המפעיל מכוון את הצלב אלי ובלחיצת כפתור הרובוט מכוון את הנשק בהתאם (למערכת אין אפשרות של נעילה ומעקב אחר המטרה). סמן לייזר נראה נועד להקל על כיוון הנשק וגם לשמש להרתעה

מזל"ט מטרה Banshee מתוצרת Meggitt הבריטית

תצוגה יפיפה של מנועי בית שמש, בה נראה מנוע כטב"ם פתוח חלקית עם חלקים נעים בתוכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-11-2016, 02:10
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כנס ותערוכת הכלים הבלתי מאויישים UVID 2016"

ראשית סירפד תודה על התמונות והטקסט המעניין.
מה שאני מוצא מסקרן במיוחד זה המטעד אחיזת שטח. האם אני טועה (אולי פספסתי משהו בעבר) אבל האם זאת הפעם הראשונה שאנו רואים בפומבי מערכת ישראלית בתחום?
האם אנחנו מדברים כאן על המקבילה הישראלית לפרויקטים כמו ה-ARGUS-IS של DARPA?

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
שממה שאני מבין כבר הפך למבצעי ברמה כזו או אחרת בשנים האחרונות?

היכולת לראות במפתח רחב מאד (על פני גזרה של עשרות ומאות קמ"ר) ולא כמו שמקובל במטעדים רגילים דרך "קשית" היא בעיני אחת היכולות החשובות ביותר בשליטה בשדה הקרב העתידי. אין לי מושג היכן עומדות היכולות של צה"ל בנושא אבל לו אני במפא"ת זה אחד הנושאים המרכזיים שהייתי משקיע בהם.

יש עם זה כמובן המון בעיות - כמויות המידע הן אסטרונומיות, מה שמחייב רוחב פס אדיר ובמקביל גם יכולות עיבוד/אחסון על כלי הטייס עצמו כי אין ממש דרך לשדר את כל המידע הזה לדעתי בזמן אמת (לפחות לא בטכנולוגיות שאני מכיר - אולי עם לייזרים או טכנולוגיות יוצאות דופן אחרות).

מצד שני היתרונות הם אדירים - יכולות מלאה כזאת (תיאורטית בעתיד אולי אפילו מולטי ספקטרלית) המופעלת על ידי כמה כלים בו זמנית בכדי ללכוד זוויות צפיה שונות (אולי גם בשילוב לווינים) יכולה לתת למפקדי צה"ל ממש eye-of-god-view של כל שדה הלחימה (נניח כל גזרת דרום לבנון או כל רצועת עזה) בזמן אמת ברזולוציה גבוהה. בשילוב AI וראיית מכונה מתקדמת ניתן לאתר בזמן אמת באופן אוטומטי כל תנועה חשודה ואולי אפילו לשגר חימושים בהתראה קצרה ביותר בכמויות גדולות לכל אורך הגזרה - זאת יכולת שהיא game changer אדיר.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 13-11-2016 בשעה 02:16.
ישן 13-11-2016, 09:32

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "מעניין איך מתמודדים עם כמות..."

אין לי תשובה - אולי מישהו מתוך התעשיה יכול לומר. על פניו הייתי משער שעוד אין יכולת כזאת באופן מלא - זה פשוט נראה לי לפחות יותר מידי מידע בזמן אמת - תיאורטית יכול להיות שעם רמת המזעור הנוכחית ויכולת הנשיאה של מל"ט גדול אז יש שם מעבדים מספיק חזקים שעושים חלק יחסית גדול של העבודה הראשונית כולל כיווץ + "cache" מסוים וכאמור אמצעי שמשדר מידע בנפחים/מהירויות עצומים - אבל אפילו אז זה נראה מטורף על סף המדע הבדיוני - לך תדע.
www.MegaPixel.co.il

ישן 13-11-2016, 19:56

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי itamars2 שמתחילה ב "לא מתייחס רק למכשול הפיזי של..."

ברור - זאת בעיה בעלת מורכבויות רבות ושונות. ובסופו של דבר עדיין מדובר בבעיה מחשובית ומה שלא אפשרי בתחום היום יהיה אפשרי מחר או בעוד 5 או 10 שנים.

שוב צריך להבין את ההשלכות המדהימות של יכולת כזאת עבור צבא כמו צה"ל בעימות בגזרה יחסית צרה כמו לבנון (או דרום לבנון במיוחד). ברגע שיש לך יכולת לעקוב ויזואלית באופן רציף מכמה כלים במקביל ומזוויות שונות מהאויר ומהחלל אחרי כל מה שזז (אדם, חיה, רכב וכו') ובמגוון תדרים (תוך שימוש בהיתוך מידע) שום דבר למעשה לא יכול לחמוק מעיניך (אלא אם הוא מתבצע מתחת לאדמה ועם כל הכבוד לחיזבללה יש גבול למה שהם יכול לבצע מתחת לאדמה).

ישנן כמובן דרכים אלגוריתמיות לצמצם את כמויות המידע - סתם דרך טריוואלית שמשמשת לכיווץ גם היום היא שמירה רק של השינויים (זה כמובן מורכב יותר כשמדובר בצילום מכלי שנע בעצמו ולכן התמונה כל הזמן משתנה - ועדיין ניתן לפתור את זה). אם אתה עושה אימפלמנטציה של הקונספט הזה ברמת החומרה קרוב הככל האפשר לרמת הפיקסל (נניח איזה מיקרו מעבד על כל 20/50/100 פיקלסים) יכול להיות שאפשר לצמצם כמות עצומה של מידע שצריך לנתח אחרי זה, לשמור ולהעביר.

בשורה התחתונה אבל זאת יכולת שתיתן זמני סגירת מעגל סופר קצרים.

ברמת ה-AI השמיים הם הגבול - יכולות כאלו גם בזמן שלום יכולות לתת לך הבנה טובה יותר של מהלכי האויב לאורך זמן (לבן אדם אין סבלנות או יכולת להבין דפוסים של פעולות שנראות מקריות אבל יש מאחוריהן משהו - מחשבים יכולים לעשות זאת מצוין). אני מניח שלמר"ס (המערכת הרב סנסורית) שצה"ל הקים בצפון ומקים בדרום יש יכולות מסוימות בתחום (אני לא אומר מתוך ידע - זה פשוט מתבקש) - אבל אפשר ללכת עם זה רחוק מאד - במלחמה למשל מערכת כזאת תוכל להתריע למפקדי כוחות בשטח אפילו על איומים שהיא לא רואה (נניח שהמערכת מזהה חוליה של החיזבללה נכנסת למבנה שידוע שיש בו מנהרה ויש כוח צה"ל במרחק לא גדול - היא יכולה להתריע באופן מיידי למפקד בשטח והוא יכול להיערך בהתאם, כנ"ל זיהוי חוליה עם טיל נ"ט במרחק ובזווית שמאפשרת לו לאיים על רק"מ צה"לי).
www.MegaPixel.co.il

ישן 15-11-2016, 13:55
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
נראה לי שאתה מגזים לגמרי, גם מבחינת עיבוד וגם מבחינת תקשורת
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "ברור - זאת בעיה בעלת..."

מבחינת ציוד הצילום - אין לי מושג.
אני מניח שתצטרך מספר מצלמות גדול כדי לכסות שטח רחב, ותהיה גם כפילות וצורך בחיבורם ללא טלאים.

מבחינת הצפנה - היום יש לך יכולת הצפנה באלגוריתם מסחרי לא רע בכל כרטיס תקשורת ג'יגה-בייט מסחרי,
כך שניתן להניח ששימוש במרכיבים כאלו בשוק החופשי עם שינויים צבאיים - יאפשרו לך להצפין ללא בעיה שידור במהירות ג'יגה-ביט, ע"י כרטיס זול של 10 דולר (הכרטיס המסחרי ישמש רק להצפנה, כאשר הDMA לוקח מידע ממקום אחד בזיכרון ולאחר ההצפנה, יעביר במכונת ההצפנה, ויעתיק למקום אחר).
וזה עם טכנולוגיה מלפני עשור.
היום יש לך גם כרטיסים של 40 ג'יגה-ביט לשנייה ויותר.

מבחינת כמויות מידע, כתחליף-לווין
ניתן למשל סדרי גודל, לפני כיווץ:
כל דרום לבנון היא בשטח 2 מליארד מטר.
כך שצילום באיכות לוויין שחור-לבן ברזולוציה של חצי מטר (רזולוציה של לוויין צבאי), תיתן לך תמונה בגודל 8 ג'יגה-בתים או 64 ג'יגה-ביט.
אתה לא צריך תמונה בקצב של 60 פעמים בשניה - לצרכים שאנחנו מדברים עליהם, גם פעם בדקה זה סביר. אז ירדנו לקצב שידור של ג'יגהביט בשנייה לספקטרום,
אם אתה רוצה לצלם ב4 ספקטרומים (למשל 3 צבעים ואינפרא-אדום קרוב שלא מצריך טכניקות יקרות) העלת את זה פי 4
אז הגענו לקצב של 4 ג'יגהביט בשנייה.

מבחינת היקפי שידור:
עמוס 6 למשל - יועד להעביר מידע בקצב 18 ג'יגה-ביט בשנייה.
ויש פתרונות נל"ן שיהיו כנראה זולים בהרבה (אבל מוגבלים לעיתים בגלל מזג אוויר).

לאחר מכן אתה מגיע למרכז קרקעי שיפענח את המידע.
מבחינת זוויות צילום משתנות - אתה צריך לשלוח מיקום עם כל תמונה,
ויכול לעבד את התמונה עם כרטיס עיבוד גרפי כדי שזווית הצילום תותאם לתמונה הקודמת.
זו משימה שכרטיסים מודרנים נועדו לעשות בקצבים מדהימים,
וכמו במקרה הקודם - המידע נלקח בDMA ונכתב DMA למקומות המתאימים בזיכרון המחשב.
אחרי זה צריך לבצע השוואה בין מספר תמונות המציינות מיקום דומה - כך שתוכל לזהות מקומות שבהם היו תזוזות ולסמן אותם בריבוע כך שניתן לפענח בזמן אמת האם יש בהם משמעות צבאית (לפיענוח כנראה עדיין תצטרך בן-אדם, ואם רק לצורך מניעת תקלות),
שוב משימה פשוטה חישובית לכרטיס גרפי מודרני,
ויכול להתבצע בחוות שרתים שכנראה לא תהיה גדולה במיוחד.
.

כך שמבחינה חישובית, זו לא בעיה בעלת מורכבות אדירה, לעתיד הרחוק,
וניתן כנראה לבצע היום בזמן אמת.
אני אתפלא אם לא עושים דברים כאלו עם תמונות לוויניות,
וכמו שאמרת - ניתן להרחיב זאת לתחנות קרקעיות עם רזולוציה טובה הרבה יותר, (והרי רוב הלחימה היא קרובה לגבול) ללא צורך בשידור יקר.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 15-11-2016 בשעה 13:58.
ישן 15-11-2016, 17:22

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נראה לי שאתה מגזים לגמרי, גם מבחינת עיבוד וגם מבחינת תקשורת"

אין לי דרך לבדוק את כל החישובים שלך כי אני לא מכיר את כל המספרים (למשל ממש לא ידעתי שזה היכולת שידור של לוויני העמוס - זה מרשים מאד - מצד שני זה לווין גדול, כבד ויקר - האם ניתן לדחוס את מודול השידור שלו כמו שהוא אל מל"ט כמו ההרמס 900 + עוד כל שאר הדברים שהוא צריך לסחוב בכל מקרה בשביל המערכת - המצלמות, המחשבים וכו'? אני לא יודע).

אבל שוב יכול להיות שהטכנולוגיה בשנים האחרונות התקדמה מספיק בשביל שזה יהיה אפשרי - ואם כן אז השאלה רק האם בצה"ל ובתעשיות הביטחוניות יודעים לנצל את המידע הזה בשביל להפיק ממנו את כל מה שאפשר - ופה זה לגמרי AI ותכנות. אני יכול לחשוב על רשימה עצומה של מידעים שהייתי רוצה שמערכת כזאת תספק לי באופן אוטומטי ובזמן אמת וגם מידעים ארוכי טווח. צריך גם לראות איך המידע הזה זורם ישירות למי שצריך אותו (דוגמא שכבר ציינתי - מפקד בשטח שמקבל התראה שכוח אוייב של החיזבללה נכנס למבנה שנמצא בגזרה שלו ועשוי לעבור משם במנהרה ולתקוף אותו).

אם כל הדברים האלו כבר מיושמים או ייושמו לקראת העימות הבא בגבול הצפון ויהיו מספיק מערכות כאלו בשביל לכסות באופן טוב לפחות את כל דרום לבנון וחלקים חשובים באזורים אחרים זה יקפיץ את היכולות של צה"ל למקום אחר לגמרי וישים את החיזבללה בנחיתות מאד מאד משמעותית כי לא יהיה לו איפה להסתתר - פרט אולי למתחת לאדמה - ויש גבול לכמה אפשר להילחם ממתחת לאדמה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 16-11-2016, 07:42
  itamars2 itamars2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.02.13
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "נראה לי שאתה מגזים לגמרי, גם מבחינת עיבוד וגם מבחינת תקשורת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
מבחינת ציוד הצילום - אין לי מושג.
מופיע בסרטון לא זוכר אם הוא פה או בשרשור השני-מערכת הארגוס מצלמת בבת אחת מ360 מצלמות-לא ברור לי אם סטילס או וידאו-בפועל ה םמראים צילומים די רציפים במעקב אחרי אזור מסוים.

אני מניח שתצטרך מספר מצלמות גדול כדי לכסות שטח רחב, ותהיה גם כפילות וצורך בחיבורם ללא טלאים.
אני מניח שמעובד דיגיטלית חפיפה פיזית מושלמת לדעתי תהיה קשה ומועדת לתקלות.

מבחינת הצפנה - היום יש לך יכולת הצפנה באלגוריתם מסחרי לא רע בכל כרטיס תקשורת ג'יגה-בייט מסחרי,
כך שניתן להניח ששימוש במרכיבים כאלו בשוק החופשי עם שינויים צבאיים - יאפשרו לך להצפין ללא בעיה שידור במהירות ג'יגה-ביט, ע"י כרטיס זול של 10 דולר (הכרטיס המסחרי ישמש רק להצפנה, כאשר הDMA לוקח מידע ממקום אחד בזיכרון ולאחר ההצפנה, יעביר במכונת ההצפנה, ויעתיק למקום אחר).
וזה עם טכנולוגיה מלפני עשור.
היום יש לך גם כרטיסים של 40 ג'יגה-ביט לשנייה ויותר.

מבחינת כמויות מידע, כתחליף-לווין
ניתן למשל סדרי גודל, לפני כיווץ:
כל דרום לבנון היא בשטח 2 מליארד מטר.
כך שצילום באיכות לוויין שחור-לבן ברזולוציה של חצי מטר (רזולוציה של לוויין צבאי), תיתן לך תמונה בגודל 8 ג'יגה-בתים או 64 ג'יגה-ביט.
אתה לא צריך תמונה בקצב של 60 פעמים בשניה - לצרכים שאנחנו מדברים עליהם, גם פעם בדקה זה סביר. אז ירדנו לקצב שידור של ג'יגהביט בשנייה לספקטרום,
אם אתה רוצה לצלם ב4 ספקטרומים (למשל 3 צבעים ואינפרא-אדום קרוב שלא מצריך טכניקות יקרות) העלת את זה פי 4
אז הגענו לקצב של 4 ג'יגהביט בשנייה.
לדעתי וגם מהוידאו נראה מעקב של כמעט וידאו זמן אמיתי-הרבה יותר מפעם בדקה וקצב של פעם בדקה לא רלוונטי לשטח בנוי שבו קל למטרות להסתתר. לדעתי מדובר בקצב גבוה פי 30 לפחות.

מבחינת היקפי שידור:
עמוס 6 למשל - יועד להעביר מידע בקצב 18 ג'יגה-ביט בשנייה.
ויש פתרונות נל"ן שיהיו כנראה זולים בהרבה (אבל מוגבלים לעיתים בגלל מזג אוויר).

לאחר מכן אתה מגיע למרכז קרקעי שיפענח את המידע.
מבחינת זוויות צילום משתנות - אתה צריך לשלוח מיקום עם כל תמונה,
ויכול לעבד את התמונה עם כרטיס עיבוד גרפי כדי שזווית הצילום תותאם לתמונה הקודמת.
זו משימה שכרטיסים מודרנים נועדו לעשות בקצבים מדהימים,
וכמו במקרה הקודם - המידע נלקח בDMA ונכתב DMA למקומות המתאימים בזיכרון המחשב.
אחרי זה צריך לבצע השוואה בין מספר תמונות המציינות מיקום דומה - כך שתוכל לזהות מקומות שבהם היו תזוזות ולסמן אותם בריבוע כך שניתן לפענח בזמן אמת האם יש בהם משמעות צבאית (לפיענוח כנראה עדיין תצטרך בן-אדם, ואם רק לצורך מניעת תקלות),
שוב משימה פשוטה חישובית לכרטיס גרפי מודרני,
ויכול להתבצע בחוות שרתים שכנראה לא תהיה גדולה במיוחד.
בסרטון נראה שהמערכת עוקבת ומסמנת בצבעים שונים אובייקטים זזים-מעריך שהיא מנתחת רק את התזוזות.יש סיכוי שגם מנתחת שינויים בצורת האובייקטים כדי לזהות ירי תאונות וכו.
.

כך שמבחינה חישובית, זו לא בעיה בעלת מורכבות אדירה, לעתיד הרחוק,
וניתן כנראה לבצע היום בזמן אמת.
אני אתפלא אם לא עושים דברים כאלו עם תמונות לוויניות,
וכמו שאמרת - ניתן להרחיב זאת לתחנות קרקעיות עם רזולוציה טובה הרבה יותר, (והרי רוב הלחימה היא קרובה לגבול) ללא צורך בשידור יקר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר