לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2021, 19:13
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
14.3.21 מערכת "עוקץ פלדה" הפצמ"ר מונחה הלייזר וGPS מגיע לצה"ל

הראשון מסוגו בעולם: הפצמ"ר המדויק מגיע לצה"ל | צפו בתיעוד מהניסוי
בתום עשור של פיתוח, מערכת "עוקץ פלדה" תיכנס לגדודי החי"ר וצפויה לחולל מהפכה של ממש בשדה הקרב. פצצות המרגמה יוכלו להפוך למדויקות כמו טילי חיל האוויר - ולצמצם נזק אגבי ופגיעה בבלתי מעורבים.
אחרי שנים של פיתוח, מערכת הביטחון סיימה את הניסויים בפצצת המרגמה המדויקת: במינהל פיתוח אמצעי לחימה של משרד הביטחון סיימו לאחרונה את סדרת הניסויים האחרונה בפצמ"ר המדויק, הראשון מסוגו בעולם שמונחה בלייזר וצפוי לחולל שינוי גדול בגדודי החי"ר.
קוטרה של הפצצה החדשה, תוצרת אלביט מערכות, הוא 120 מ"מ, והיא תונחה בעזרת לייזר ו-GPS. הפיתוח זכה לכינוי "עוקץ פלדה", ולמעשה יהפוך את פצצות המרגמה הוותיקות לכאלו שיכולות לפגוע בדיוק במטרה: יעדים כמו חוליות מחבלים ומבני אויב, בטווחים קרובים ובזמינות מיידית לכוחות. היקף הדיוק דומה לזה של טילים ופצצות אוויריות או קרקעיות של חיל האוויר או התותחנים, אך הפעם יהיה בזמינות מהירה ובכמות גדולה - לצד העלות נמוכה.

להמשך קריאה
https://www.ynet.co.il/news/article/SyXokwiQu#autoplay
צילום: משרד הביטחון
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

(קישורים באשכול הישן כבר לא פעילים https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=586085 )

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 14-03-2021 בשעה 19:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2021, 11:46
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "זו באמת יכולת ייחודית לצה"ל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
ובכל מקרה, אם יש יכולות אש כאלה לגדוד, למה בעצם להשאיר את הסיוע הארטילרי של 155 מ"מ שהוא מדויק וזמין פחות? בשביל יכולות המיסוך?

טווח גדול בהרבה (פי 4?), תחמושת בעלת רדיוס הרס גדול יותר ויכולת חדירה טובה יותר, מגוון תחמושות (מתאר לעצמי שגם 155 מדוייקים יש או יהיו), יכולת לרכז יותר קנים ולהחזיק רצף אש גדול יותר, ובאופן כללי מדובר בשני מערכים שונים לגמרי - האחד הוא סיוע יחסית קרוב אורגני של גדוד למאמץ שלו והשני הוא סיוע מערכתי לגזרה גדולה יותר ולמטרות אחרות, המרגמה נותנת למג"ד אפשרות לתת למחלקה סיוע אש מהיר והארטילריה הכבדה נותנת מענה למטרות גם במרחב ההמשך וגם לאמנעה וכד'.
ויתרון נוסף של נשק סטטיסטי על עקיצה מדוייקת הוא שלא תמיד אתה יודע לזהות את השיח הספציפי שבו יושבת חוליית נ"ט חיזבאלונית (לדוגמא) וללזור עליו, ולא תמיד יש לך קו ראיה נקי לשם. אבל מטרת סוללה לתכלית תוריד לך מיוערת שלמה במכה קומפלט עם מי שמסתתר בה...
ישן 15-03-2021, 12:53
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]ובכל מקרה,..."

טווח: בפועל, הרבה פחות מפי 4.
ריכוז קנים ואש - בעיני פחות רלוונטי חוץ במקרים ספציפיים, לרוב יותר חשוב דיוק וירי מהיר מרגע זיהוי המטרה.
סיוע לגדוד - זה נכון שלאט לאט הארטילריה 155 מקבלת משימות נוספות על סיוע קרוב לגדוד, אבל עדיין זה חלק מרכזי מהתפקידים שלה. אין לה את יכולת הדיוק, הטווח, המהירות או ההרס כדי למלא הרבה משימות אחרות בדרג החטיבה ומעלה, ובטח שלא במרחב האמנעה.
לגבי השמדת מיוערות - לפי טבלאות האפקט שהצבא עובד לפיהן, סוללה אחת רחוקה מאוד מיכולת של השמדה של כוח כלשהו, בטח אם הוא מחופר.

ישן 15-03-2021, 13:28
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "טווח: בפועל, הרבה פחות מפי..."

קודם כל אציין שאני לא תותחן, למעשה אני כבר כמה שנים טובות אפילו לא מילואימניק... ותמיד אני שמח ללמוד מה שגלוי ומותר.

ציטוט:
טווח: בפועל, הרבה פחות מפי 4.

לגבי המספרים אני לא מכיר מה הולך בפועל לכן שמתי סימן שאלה. מניח שהמגבלות לטווח מירבי רלוונטיות לשני סוגי הכלים אז בפועל עדיין מדובר בטווח גדול יותר.

ציטוט:
ריכוז קנים ואש - בעיני פחות רלוונטי חוץ במקרים ספציפיים, לרוב יותר חשוב דיוק וירי מהיר מרגע זיהוי המטרה.
תלוי לאיזה מתאר, לא הכל זה מב"מ וכירורגי. אותם "מקרים ספציפיים" זה מלחמה. לא בשטח כמו עזה שעליו לא יורידו חימוש סטטיסטי אבל במלחמת לבנון השלישית זה כבר משהו אחר. ודיוק וירי מהיר זה דבר שאני מקווה שעובדים עליו בחת"ם לא פחות מאשר במסייעת.

ציטוט:
סיוע לגדוד - זה נכון שלאט לאט הארטילריה 155 מקבלת משימות נוספות על סיוע קרוב לגדוד, אבל עדיין זה חלק מרכזי מהתפקידים שלה. אין לה את יכולת הדיוק, הטווח, המהירות או ההרס כדי למלא הרבה משימות אחרות בדרג החטיבה ומעלה, ובטח שלא במרחב האמנעה.
ארטילריה חבירה לחטיבה היא סיוע לגדודים למטרותיהם ולחטיבה (עד כמה שהיא מייצרת מטרות מעבר למרחב הגדודים), מרגמה במסייעת זה סיוע למחלקות ופלוגות במטרותיהן. כך זה לפחות בתיאוריה.
ולגבי אמנעה, אולי אני לא משתמש נכון במושג אבל לא התכוונתי לאמנעה מערכתית שבה מחסלים דרגים אחוריים אלא ל"אמנעה" ברמות הנמוכות יותר - מניעת שטח ופגיעה בדרגים ועתודות מקומיות מעבר לטווח בו הם הופכים לכאב הראש של המ"פ או המג"ד.

ציטוט:
לגבי השמדת מיוערות - לפי טבלאות האפקט שהצבא עובד לפיהן, סוללה אחת רחוקה מאוד מיכולת של השמדה של כוח כלשהו, בטח אם הוא מחופר.
אני לא מכיר את הטבלאות שלפיהן הצבא עובד (וטוב שכך) אבל נראה לי שזה די תלוי בהגדרה של הכוח שמעוניינים להשמיד, ובכוונה הזכרתי חוליית נ"ט על מיוערת ולא פיתה סורית או כח שריון. ממה שיצא לי לראות, אני מעריך שהיכולת של סוללה לנטרל איום כזה טובה בהרבה משל קנה של מסייעת, גם אם מצוייד בחמ"מ שלא רלוונטי אם אין מיקום מדוייק של האויב.
ישן 15-03-2021, 21:11
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "קודם כל אציין שאני לא תותחן,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ

תלוי לאיזה מתאר, לא הכל זה מב"מ וכירורגי. אותם "מקרים ספציפיים" זה מלחמה. לא בשטח כמו עזה שעליו לא יורידו חימוש סטטיסטי אבל במלחמת לבנון השלישית זה כבר משהו אחר. ודיוק וירי מהיר זה דבר שאני מקווה שעובדים עליו בחת"ם לא פחות מאשר במסייעת.

לא מדויק. אני כיוונתי לכך שיש הרבה הפעלות אש שלא דורשות ירי מדויק. חסימת צירים, הורדת ראשים וכד' - שם נשק סטטיסטי לא מאוד מדויק זה דווקא ייתרון. הפעלת אש כנגד אויב, שהיא ההפעלה התדירה והחשובה ביותר - תלויה לגמרי במהירות הוצאת הפגז ובדיוק שלו, ואם בזה המרגמות נותנות ביצועים טובים יותר משל ארטילריה, אז מה הטעם בהפעלות כאלה בארטילריה? יש יותר טווח, יש יכולת מיסוך יותר רצינית, אבל חוץ מזה, לענ"ד, אין ממש.
אגב, בעזה ירינו נשק סטטיסטי, והרבה.
הדיוק משתפר, אבל לא קרוב (לא במהירות ולא בדיוק) למה שמדובר עליו במרגמות החדשות. אולי התותחים החדשים ייתנו יכולות טובות יותר, אבל התותחים הנוכחיים - ממש לא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
ארטילריה חבירה לחטיבה היא סיוע לגדודים למטרותיהם ולחטיבה (עד כמה שהיא מייצרת מטרות מעבר למרחב הגדודים), מרגמה במסייעת זה סיוע למחלקות ופלוגות במטרותיהן. כך זה לפחות בתיאוריה.
ולגבי אמנעה, אולי אני לא משתמש נכון במושג אבל לא התכוונתי לאמנעה מערכתית שבה מחסלים דרגים אחוריים אלא ל"אמנעה" ברמות הנמוכות יותר - מניעת שטח ופגיעה בדרגים ועתודות מקומיות מעבר לטווח בו הם הופכים לכאב הראש של המ"פ או המג"ד.

אני לא מכיר תו"ל חי"ר, אבל פלוגות ומחלקות דורשות סיוע אש נפרד מהסיוע הגדודי? אני מכיר שהפעלת האש מרוכזת בדרג הגדוד, וגם אם יש לפלוגות השפעה על תוכנית האש, וצריכה להיות, הפעלת האש היא ברובה דרך הקש"א, צוות האש או קת"ק, לא שמקצים למחלקה קנה מרגמה שיהיה לטובתה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
אני לא מכיר את הטבלאות שלפיהן הצבא עובד (וטוב שכך) אבל נראה לי שזה די תלוי בהגדרה של הכוח שמעוניינים להשמיד, ובכוונה הזכרתי חוליית נ"ט על מיוערת ולא פיתה סורית או כח שריון. ממה שיצא לי לראות, אני מעריך שהיכולת של סוללה לנטרל איום כזה טובה בהרבה משל קנה של מסייעת, גם אם מצוייד בחמ"מ שלא רלוונטי אם אין מיקום מדוייק של האויב.

אני מדבר אפילו על כוח חי"ר גלוי. כדי להשיג השמדה או שחיקה רצינית, לפי טבלאות הנזק של הצבא, נדרשים הרבה יותר פגזים והרבה יותר סוללות ממה שיוקצה אי פעם.

ישן 16-03-2021, 23:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "[QUOTE=ISHPUZ] תלוי לאיזה..."

ציטוט:

אני מדבר אפילו על כוח חי"ר גלוי. כדי להשיג השמדה או שחיקה רצינית, לפי טבלאות הנזק של הצבא, נדרשים הרבה יותר פגזים והרבה יותר סוללות ממה שיוקצה אי פעם.

רק הערה לגבי זה - בהנחה שאתה מזהה את כוח האויב - לא צריך הרבה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-03-2021, 15:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "טווח: בפועל, הרבה פחות מפי..."

טווח בפועל לא הרבה פחות מפי 4, במיוחד כשאתה לוקח בחשבון היכן המרגמות נפרסות.
אבל זה לא העניין - הגדוד מקבל סיוע חיצוני של 155 מ"מ, אבל סיוע זה נשלט ע"י החטיבה (והאוגדה) ואינו אורגני. המרגמות הן כוח אורגני. היתרון ב-155 הוא היכולת לרכז אמצעים ברמת החטיבה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-03-2021, 23:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "יש יותר עבודה של סוללות בדרג..."

הגדוד לא מקבל סוללת 155 ממקור עלום. מי שנותן לה הקצאת אש חיצונית זו הרמה הממונה. ברצותה תתן, ברצותה תיקח. המרגמות הן אורגניות לעד... כמובן שיש עוד הבדלים שחלקם מתעדפים מרגמות וחלקם את התומתים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:00

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר