לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2021, 14:43
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
חץ 4

מנהלת "חומה" במפא"ת וה-MDA האמריקני החלו בפיתוח הדור הבא של מיירטי ה"החץ" – מערכת הנשק "חץ 4"

שר הביטחון, בני גנץ: "לצד פיתוח היכולות ההתקפיות החיוניות, מערכת הביטחון פועלת כל העת לחסום את שמי ישראל מול איומים בליסטיים- בבנייה מתמדת של מערך רב שכבתי. פיתוח "חץ 4", יחד עם שותפינו האמריקניים, יביא לקפיצת מדרגה טכנולוגית ומבצעית בשדה הקרב העתידי, אל מול איומים שמתפתחים כל העת במרחב המזרח תיכוני ומעבר לו. אני מברך את מנהלת 'חומה'*במפא"ת שחוגגת בימים אלו 30 שנה להקמתה , את הסוכנות האמריקנית להגנה מטילים ואת התעשייה האווירית, שבזכותם אנו מגנים באפקטיביות על העורף הישראלי."

מנהלת "חומה" במפא"ת שבמשרד הביטחון והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDAׁׂׂׂׂׂׂׂ&#1474 החלו בפיתוח מיירט "חץ 4" עם התעשייה האווירית – הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק ומיירטי החץ. "חץ 4" יהיה הדור הבא במערך הטילים של מערכת הנשק "חץ", הכוללת כיום את מיירטי "חץ 2" וחץ 3". "חץ 4" יהיה טיל מיירט עם יכולות משודרגות. הוא ייתן מענה למגוון רחב של איומים עתידיים, ומתוכנן להחליף בעשורים הבאים את מיירט "חץ 2".

ראש הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, אדמירל ג'ון היל: "חץ 4 הינה תוכנית משותפת ל- MDA ולמנהלת חומה ומבטאת את מחויבותה של ארה"ב לסייע למדינת ישראל בחיזוק מערך ההגנה הלאומי נגד איום הטילים".

ראש מנהלת "חומה" במפא"ת, משה פתאל: "פיתוח 'חץ 4' מותנע בעיתוי סמלי, 30 שנה לאחר מלחמת המפרץ, שבעקבותיה הוקמה מנהלת "חומה" ויצאה לדרך תוכנית ההגנה מטילים המשותפת לישראל ולארה"ב. בשלושה עשורים הקמנו את מערך ההגנה מטילים המתקדם בעולם, המונה ארבע שכבות מבצעיות מוכחות. אנחנו ממשיכים להסתכל קדימה לעבר האיומים והיכולות הבאות. ל'חץ 4' יהיו יכולות טיסה ויירוט יוצאת דופן, והן יבטיחו שמדינת ישראל תמיד תהיה צעד אחד לפני אויביה".

מנהל מפעל מל"מ בתעשייה האווירית, יעקב גליפת: "מערכת הנשק חץ, שהייתה הראשונה בעולם שאיפשרה יירוט טילים בליסטיים, תקבל יכולת משמעותית נוספת מבית התעשייה האווירית, בדמות 'חץ 4'. היכולות החדשות, שנמצאות כבר בתהליך פיתוח, יספקו מיירט שיהיה המתקדם מסוגו בעולם וייתן יכולת הגנה משמעותית נוספת למדינת ישראל ולאזרחיה".

מערכת הנשק "חץ" הינה מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב - שכבתי. היא מורכבת ממערך גילוי מכ"מי רב עוצמה ("אורן ירוק" ו"אורן אדיר") המפותח ומיוצר ע"י חטיבת אלתא של התעשייה האווירית; ממערכות שליטה ובקרה וניהול ירי המפותחות ע"י חברת "אלביט מערכות"; וממערך שיגור ומיירטים, המפותחים ומיוצרים ע"י מפעל מל"מ של התעשייה האווירית – "חץ 2" וחץ 3". לפיתוח וייצור מיירט החץ שותפות חברות רפאל ותומר. "חץ 2" המבצעי מאז שנת 2000, משמש כשכבת הגנה בקצה האטמוספירה, "חץ 3", שנמסר לשימוש מבצעי בשנת 2017, הינו מיירט אקסו-אטמוספרי שמהווה את שכבת ההגנה העליונה, בגבהים ומרחקים עצומים ממדינת ישראל. שני המיירטים עברו בשנים האחרונות
סדרת שיפורים והוכיחו יכולת מבצעית גבוהה בסדרת ניסויי יירוט מוצלחים בישראל ובאלסקה.

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 18-02-2021 בשעה 14:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2021, 17:46
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "..."

לפי התמונה אפשר לצפות לראש ביות דמוי שרביט קסמים, בו משולב רב"ת אופטי עם מכ"מ?
מעניין גם אם ילכו על עיצוב חסר רש"ק, בו נעשית פגיעה ישירה במטרה בדומה שוב לשרביט קסמים.

אך בכלל, אם כבר לארה"ב יש תרומה שהיא לא רק פיננסית, מדוע לא לאחד לדוגמה עם פרויקט הTHAAD כך שישראל תוכן להנות גם מיתרון של זמינות מיירטים גבוהה יותר וביזור יצרנים? אני מבין שיש כנראה דרישות שונות, אבל אני מאמין שאם הופכים את הפרויקט לאחד, ומכניסים באמת מספיק שינויים בTHAAD ונותנים לכל משתמש להכניס שינויים רצויים בפרקי זמן קצרים, האם זה לא הפתרון המועדף?

אני מכיר רק שעניין הצבת סוללות THAAD בארצות לא ידידותיות לישראל יכול להיות בעיה, אבל חוץ מזה אני לא רואה ממש סיבה שישראל תפתח טילים שישמשו רק אותה ושלא ניתן לייצא בשום צורה.
כך או כך התצורה הייחודית של טילי החץ והשימוש היחסית דל שלהם, מייקרים את המערכת.
ישן 21-02-2021, 17:23
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "החץ 4 מיועד להחליף את החץ 2,..."

גם בלי להיות שכבת הגנה חדשה, אם כבר הגענו למצב שיש לנו יכולת לפגוע "ברזל בברזל" עם ה-3 לכאורה אין סיבה שלא נשתמש בזה גם ב-4.
לגבי אמצעים אופטיים - אולי אתה צודק והבעיה היא בידע המוגבל שלי. אבל הענין הוא מבחינתי כזה: אמצעים אופטיים הם פאסיביים, ונשענים על האור שהמטרה פולטת או מחזירה. אם טיל המטרה כבר כיבה את המנוע הראשי שלו, הוא לא פולט אור - רק מחזיר (בהנחה שבחלל אין פליטת אור כתוצאה מהתחממות המעטפת החיצונית). בלילה אין מה להחזיר, וגם ביום - טיל במרחק של מאות ק"מ הוא מטרה כל כך זעירה שספק אם אמצעי אופטי, אפילו חזק, יוכל לזהות אותה. במהירויות שעליהן אנחנו מדברים הזיהוי חייב להיות מטווח רחוק ככל האפשר, כדי להשאיר זמן לכוון את החץ אל המטרה. בקיצור - לי נראה שזה אתגר כמעט בלתי אפשרי.
ישן 22-02-2021, 18:33
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=double_o]וזה לא נכון,..."

הקנטרנות שלך לא לעניין.
מי אמר שחץ 4 אמור לפעול בחלל?
משה פתאל יו"ר מנהלת חומה, אמר שהטיל מתוכנן לפעול באטמוספירה ומחוצה לה. בודיאו בקישור החל מסביבות 30 שניות.
https://www.ynet.co.il/news/article...As1100#autoplay

אבל גם אם זה היה נכון והטיל היה מתוכנן ליירט "רק" בשכבות הגבוהות של האטמוספירה היכן שהאוויר דליל מאוד והבליעה והפיזור האטמוספרי זניחים הנקודה שלי עדיין עומדת בעינה.

כלי שפועל בחלל מצויד באמצעי ניהוג אווירודינמיים?
א. כלי שמיירט בחלל עדיין צריך לנוע דרך האטמוספירה בדרך לשם ולשם כך הוא יכול לעשות שימוש במשטחים אווירודינמיים לקביעת מסלולו.

ב. שוב להזכיר את דברי פתאל, מתוכנן לפעול באטמוספירה ומחוצה לה. זה שהטיל יכול ליירט גם בחלל לא אומר שהוא יכול ליירט רק בחלל.
ישן 18-02-2021, 20:00
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מה יכול להיות השיפור...?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "חץ 4"

א.טווח הירוט (מעל שטח השיגור)
ב. מהירות גבוהה יותר.
ג. ראשי חץ התוקפים והמתפצלים, האם יהיו גם ראשים המתפצלים המגנים.
ד. לדעתי אין לזה סוף, רק הרתאה של היריב, היא אולי תעצור את גלגל האיומים .
ה. מישהו שפוי חושב ברצינות לתקוף את רוסיה מבלי שהיא תהרוס אותו?

אני בכוונה מדבר על רוסיה, כי ראינו איך ארה"ב התנהגה לא פעם כאשר הותקפה...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 22-02-2021, 01:29
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ישנה עוד סיבה לפיתוח החץ 4, כפי שציין בפני מכר שעובד בפרוייקט הנ"ל בתע"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
אם מפא"ת לא יפתח דברים, אז אין הצדקה לקיום שלו...
באמת התאפקתי לא להגיב עד עכשיו, אך זה הגדיש את הסאה. ההתבטאות הנ"ל כה נבערת, מטופשת ומרושעת. ובעבר לכך, מזלזלת במשרד הביטחון הישראלי כמו גם בשותפים למימון ...האמריקאים. והללו לא פריירים. דורשים הוכחות ונימוקים לפני, ותוך כדי משתתפים בפיקוח. כל ניסוי מלבד אמצעי הפיקוח המקומיים, האמריקאים מלווים בעקב משלהם מן הארץ (ים) ומן האוויר.
שהחלטתי להציג גם כאן תגובתי מאשכול קודם, שם הופיעה לראשונה הידיעה על חץ2 המעודכן (חץ4):

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...741#post4720425

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:55

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר