לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2017, 16:38
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
צה"ל מציג: ג'יפ האמר ללא נהג (Ynet)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כתבות על ציוד אישי ויחידתי חדש בצה"ל וכוחות הביטחון, אשכול מס' 2"

באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה עובדים על חידושים שישפיעו על שדה הקרב העתידי. על הפרק: מצלמה שתוצב על ג'יפ תשדר תמונות בזמן אמת למפעיל שיישב בקרון הפעלה במרחק של עד 3 ק"מ, ומדים חדישים ועמידים ללוחמים.
יואב זיתון

ג'יפ האמר ללא נהג שמופעל מרחוק, מדים חדישים ועמידים וברכיות רובוטיות – אלה הם רק חלק מהחידושים עליהם עובדים באגף הטכנולוגיה הלוגיסטיקה של צה"ל. בבסיס הניסויים בדרום ראשון לציון עורכים בימים אלה בדיקת היתכנות להאמר שמונע ונוסע ללא נהג כחלק מפיתוח ראשוני של כלי רכב שיישא ציוד מבצעי עבור הכוחות בשטח אויב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צילומים: יואב זיתון

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4985766,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2017, 16:56
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

עצמאי בשטח: האמר צבאי חדש שנוסע ללא נהג
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "כתבות על ציוד אישי ויחידתי חדש בצה"ל וכוחות הביטחון, אשכול מס' 2"

באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הציגו כמה מהפיתוחים החדשים עליהם הם שוקדים, שבעתיד ייכנסו גם לשימוש מבצעי. בין היתר: ג'יפ האמר ללא נהג - שמופעל מרחוק. כך זה נראה.

הכתבה באתר צה"ל, עם וידאו המציג כלים וציוד חדש נוסף.

הערה שלי: הכתבה של ynet יש הסבר ללא תמונות, בכתבה זו מוצגות תמונות ללא הסבר - הכיתוב מתחת התמונות הוא שלי, לצורך הבנת הקונטקסט.

האמר יירוט מופעל מרחוק

אמבולנס דודג' ראם

סבל חי"ר מנוהג מרחוק (אמור להיות, בפועל לא רואים התקנות בהתאם)

דובי עם מיכל תדלוק שטח - לא חדש, הופעל במבצע צוק איתן

אושקוש רמסע - לפי ynet אמור לעבור הסבה לניהוג מרחוק (אבטיפוס הוצג לאחרונה בכנס לטרון)

האמר פינוי רפואי

ובאותה תמונה מסתתרת בצניעות מאחורה משאית אושקוש FMTV ממוגנת

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 07-07-2017 בשעה 17:04.
ישן 09-07-2017, 17:28
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
תוספת לתסריטי התקיפה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אם יורים - מקווים לטוב..."

1.השתלטות:
1.1 פיזית או
1.2 מרחוק... סייבר, האירנים עשו זאת לפחות במקרה אחד לכלי נשלט מרחוק.

2. הטעיית קואורדינטות GPS.

"לא נעים"... במיוחד אם מדובר בניוד אנשים, כגון חילוץ פצועים.

3. יירוט הוידאו, היריב מקבל ב"חינם" מיידע על התחנה הסופית - מקבלי השרות, מיקומם והדרך אליהם. אפילו החמס יכל...

שורה תחתונה, עלול להיות חרב פיפיות.
יכולת ההפעלה מרחוק! של כל כלי היא לכל היותר "המבוא לפתיחה של ההתחלה"(*).
ושלא יחשובו על הפעלה מבצעית לפני השלמת שלמות המגננה, או לחילופין השיקול על משמעות כשל. לכל הפחות - מורלית לצד השני.

(*) מפניני לשונו של מורה אהוב ומוערך למתמטיקה מאורט רחובות במילניום הקודם. לאחר מלוי שני לוחות בתרגילים לבית
פרור נוסטלגיה, אם יורשה לי

ישן 10-07-2017, 00:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "תוספת לתסריטי התקיפה"

בהתחשב שכל צה"ל קורן כמו חנוכיה (צי"ד מישהו?), זה בסה"כ עוד תוספת קטנה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-07-2017, 05:12
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בהתחשב שכל צה"ל קורן כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בהתחשב שכל צה"ל קורן כמו חנוכיה (צי"ד מישהו?), זה בסה"כ עוד תוספת קטנה...
ועל כך כתבתי בזמנו באשכול על צי"ד. שהרים וגבעות נבנים על מערכת בעלת "Single Point of Failure". אז חשבתי על חסימת הרשת, מאז נוספו אפשרויות של חדירה, האזנה, הכנסת נתונים מטעים ועוד מרעין בישים שכאלו...
יש להניח שיש חכמים ממני העושים במלכה מצד שני, שנים רבות אחרי אנצרייה, הופתענו לגלות שהחמס(!) יירט וידאו מכתבמים

כבר לפני שנים, היו שמועות שבזמן תקיפת הכור בסוריה, הנ"מ הסורי רגע אחד לא הבחין בשום מטרה וברגע שני קיבל מאות מטרות... זאת בעוד שהתוקפים היו מטוסים בודדים... כך שהיכולות היו מזה שנים רבות, יש להניח שהן לא רק השתפרו, אלה גם יותר נפוצות...

ישן 08-07-2017, 16:17
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
ציוד הלחימה החדש של צה"ל נחשף

אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל חושף את השדרוגים החדשים בציוד לכל הלוחמים והלוחמות: מדי ב' חדשים, וסט יותר קל, קסדה משופרת וגם כוונות חדשות לנשק. וגם: מה התחליף למימיות ושקיות שתייה? צפו

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

קל, ממוגן ונוח יותר: אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה חשף היום (חמישי) את ציוד הלחימה החדש של צה"ל. מדים קלים ומנדפי זיעה, שיונפקו תחילה ליחידות המובחרות, יחליפו את מדי ב' המוכרים, תחולק קסדה ממוגנת יותר עם תופסנים מיוחדים להתקנה מהירה של הציוד הייעודי, ווסט קל במיוחד בהתאמה אישית יאפשר נשיאה נוחה יותר של הציוד, ושקית שתייה מיוחדת עם קש תחליף את המימיה הישנה.

כמו כן, ישודרגו הנעליים, מגני הברכיים, הנשק והכוונות של הלוחמים. את ציוד הלחימה החדש יקבלו החיילים בסיום הטירונות, עם הגעתם לפלוגה המבצעית. לאחרונה ביצע אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל שינויים רבים בציוד וכעת הוא אמור להיות קל ונוח יותר עבור הלוחמים. את הציוד החדש שכולל גם משקפי מגן, מגני ברכיים ובעקבות התלונות על מחסור בציוד חם לחורף גם כפפות תרמיות, יקבלו החיילים בתוך תיק ציוד ייעודי שיאפשר להם לשמור על איכות הדברים לאורך זמן.
ישן 09-07-2017, 17:24
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "ציוד הלחימה החדש של צה"ל נחשף"

על העובדה שצה"ל מנפיק לכל מתגייס חדש "שק" עם כל הדברים שלו שישאר איתו לכל אורך השירות, אפשר עוד להתדיין,
אני רק תוהה איפה המקום שלי ושל שאר המילואימניקים ביחידות השדה, בתוך כל המיתוג הלוגיסטי החדש של צה"ל.

המצב שלי טוב יחסית למילואימניקים אחרים - יחידת המילואים שלי היא ת"פ גדוד סדיר (כלומר יש אבא ואמא לרוב הצרכים שלנו כיחידה) ואני חייב להודות שלמרות שכל מילואים מחדש אני מגלה דברים מחדש שצה"ל רכש/הטמיע/שינה לטובה, יש לי הרגשה שהוא עדיין לא יודע מה לעשות עם הכוח הלא סדיר שלו מבחינה לוגיסטית.

מהמדים שאנחנו מקבלים (קיטבג עם כיתוב ב', שבפועל יש בו חולצת מ' ומכנס ק' בלויים), לציוד העזר (כפפות/סרבלים קרועים), לעובדה שבאירוע האופריטיבי האחרון היינו צריכים לחפש שכפ"צים תקינים מתוך ערימה מוזנחת למדי.
אני לא נאיבי ואני מודע למצוקה התקציבית, אבל לפעמים הכתבות האלו נראות לי כמו לעג לאנשים שעוזבים את הכל באמצע החיים וקופצים לשבועיים של זיעה ומדים משנות השמונים.
השיפור הלוגיסטי ברור, השאלה מתי הוא יגיע למילואים.
ישן 09-07-2017, 20:32
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי arielsh שמתחילה ב "על העובדה שצה"ל מנפיק לכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי arielsh
השיפור הלוגיסטי ברור, השאלה מתי הוא יגיע למילואים.

המושג "מילואים" הוא יותר מדי כוללני ולכן חסר משמעות לשאלתך. משום מה יש ציפיה שבמילואים תהיה אחידות לוגיסטית בדומה לחטיבות הסדירות, וזאת ציפיה תלושה מהמציאות ודי נאיבית. כשהשמיכה קצרה תמיד יהיה מי שמקורב יותר לצלחת ומי שפחות מקושר. יצא לי לראות ציוד של מילואימניקים ביחידות היותר מובחרות שיגרום לסדירים הכי מקומבנים להפוך לירוקים מקנאה, ומצד שני חיילים שלי שקיבלו בקיץ 2014 ציוד ממיטב בציר 1983 (אם כי זה היה חריג, אנחנו שייכים לאוגדה עסוקה ומתוקצבת בהתאם - ואנשי הלוגיסטיקה שלנו אכפתיים ורציניים מספיק).

ישן 11-07-2017, 17:29
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "[QUOTE=arielsh]השיפור..."

כמובן, ולכן ציינתי מראש שאת המילואים אני עושה בגדוד סדיר. היינו פעם חלק מגדוד מונפץ בחטיבה מונפצת עוד יותר, "בציר 1983" זה אחלה בציר לעומת מה שהלך שם.

אני ניסיתי להתמקד בעובדה שגם כשהמעטפת הלוגיסטית שלנו היא סדירה ואנחנו פוגשים בה פעם בכמה חודשים (ולכן הנפשות הפועלות יחסית מכירות אותנו, בעיקר הנגדים שלא מתחלפים כל שנה), הגדוד והחטיבה עדיין לא יודעים מה לעשות איתנו:
לא מבחינת זיווד חסר, לא מבחינת ציוד אישי, ולא מבחינת ציוד עזר. מילא חור במדים, אבל להתאמן בלי תחבושת אישית אחת בכל הפלוגה באימון בן שבוע שסגרנו חודשים מראש, זה קצת מוזר בעיניי.

מעבר לזה, גם כשאנחנו סוגרים שטחי אש מראש, נותנים להם את מספר האנשים, את הציוד, סוגרים לינה ותחמושת והכל, יש הרגשה כללית שאנשי המילואים הם נטל ולכן אין צורך להשקיע בו - לא מקצועית או מבחינת וותק, שם גומעים את הטיפים והנסיון שלנו בשקיקה, אלא מבחינה לוגיסטית.

ושם מוזר לי לראות את המיתוג הלוגיסטי הזה - כי למרות שכל מילואים מחדש אני רואה את המדים החדשים והציוד על סדירניקים שאני עובד איתם צמוד, אני יודע שאליי הוא לא יגיע, גם במלחמה.
ישן 12-07-2017, 22:49
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי arielsh שמתחילה ב "כמובן, ולכן ציינתי מראש שאת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי arielsh
לא מבחינת זיווד חסר, לא מבחינת ציוד אישי, ולא מבחינת ציוד עזר. מילא חור במדים, אבל להתאמן בלי תחבושת אישית אחת בכל הפלוגה באימון בן שבוע שסגרנו חודשים מראש, זה קצת מוזר בעיניי.

יש הבדל בין מדים חדשים וצעצועים יפים לבין המינימום ההכרחי. למרות שאישית מזמן לא נתקלתי בתקלות לוגיסטיות ואפילו חיילים שלי בקושי נפלו עם דברים כאלה בעשור האחרון, דברים כמו אלה שאתה מתאר זה כבר סיבה להפוך שולחנות ולהרים צעקות. מלחמת העולם השניה נגמרה מזמן ואין שום סיבה הגיונית שחייל ירד לשטח בלי ת.א, אם זה קורה יש אצלכם כשל שדורש עימות חזיתי עם הרמה האחראית. האלטרנטיבה היא משהו שלפחות בתפיסתי הוא בכלל לא אופציה.

ישן 22-07-2017, 22:59
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
מה החידוש כאן?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "וסט מולי קל חדש"

לא רואה מה החידוש הגדול כאן מול וסטים וקרמים שהיו (ועדיין) נפוצים עוד בתחילת ה2000.
בשביל מה צריך כל כך הרבה תפרים, רצועות, אבזמים, עשרות רצועות גומי אורכיות עם לולאות של סנטימטר ורבע, פאוצ'ים לא נוחים, חלקם עם כפתורים מתכת מוכספים?...פשוט המון משקל וחומר מיותר ומעט מידי נוחות ושימושיות. זה שרוצים וסט מודולרי שיעשה הכל כולל הכל לכל תפקיד בצה"ל זה נחמד אבל אולי עדיף בכל זאת לפצל ל2-3 דגמים? מי צריך את כל הבד הזה בכלל? תוסיפו קרמי וציוד מלחמה מלא, בחום של 35+ מעלות וקיבלתם חייל נוטף זיעה ועם הראש באדמה.
מעבר לכך לי היו אז וסטים מודולרים של מרום דולפין ואמלחיות שעל פי התמונות הללו, היו הרבה יותר קלים, נוחים ונושמים מזה, וגם הרבה יותר שימושיים - עם פאוצ'ים שמסודרים כך שקל לשלוף, ומהר.
חדשנות אין כאן.
ישן 23-07-2017, 15:18
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04

יסלחו לי כל אנשי האמלחיה המפוארים וכל חובבי ווסטי המולי למיניהם, אבל לי בלחימה היה הכי נוח עם החגור של פעם.
ב"חומת מגן" פתחנו את הימחי"ם רק כדי לגלות קיטבגים עם אפודים וציוד ברמות שונות של התפרקות.
כשיצאנו ללחימה בדרום הר חברון, לכל החיילים שלי כבר היו אפודי חי"ר חדשים ואני המשכתי עם החגור הישן שאפשר היה לראות אותו רק על ג'ובניקים באבטחת טרמפיאדות.
אז נכון שבאימון הוא לא נוח כי הוא לא מרופד, אבל בלחימה, כשאתה הולך עם שכפ"ץ, זה הכי נוח שיש. בכל מקרה השכפ"ץ מונע את השפשופים. כיוון שאין את כל הריפודים של הווסט, אתה מרגיש יותר קל ונייד.
גם המשקל ההתחלתי שלו הוא בערך שליש מהציוד של היום וניתן לשפצר כל מה שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 23-07-2017, 23:11
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
..
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "יסלחו לי כל אנשי האמלחיה..."

אלא אם אתה מתכוון לחגור 'חזיה' סטייל האצ"ל/פלמ"ח שמכיל רק כמה מחסניות ו2 מימיות שקופצות על הישבן, אפוד החגור הרגיל לא קל יותר מוסט וחלוקת המשקל הרבה פחות נוחה לאורך זמן ועם משקלים כבדים - גם עם קרמי שממילא מעמיס על הכתפיים לא מעט. הוסט, גם אם היה מעט כבד יותר - מחלק את המשקל טוב יותר על הגוף, וגם פונקציונלית (בהנחה והוא וסט טוב ותקין) - גם התאים יהיו נוחים ומהירים יותר.
זה קצת כמו מוצ'ילת טיולים מעולה לעומת תיק גב רגיל עם כתפיות. התיק אולי נוח ומאוורר יותר אבל לאורך זמן ועם הרבה משקל...
אני העדפתי את הוסטים הקרמים - אלו שכבר כללו פאוצ'ים ישירות לקרמי, ומאחור תיק מודולרי נשלף/פאוצ'ים לפי מקצוע. ככה אין ריפודים ובד מיותר אלא רק מה שצריך באמת.
אם הולכים בלי קרמי - אז וסט קל.
חבל שאנחנו מעצמת ייצוא שיפצורי נשקים לסוגיהם אבל כאן בבית נראים עדיין כמו צ'יקומוקו. מילא החפש"ים אבל כאן מדובר כבר ביחידות מובחרות.
ישן 23-07-2017, 23:46
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב ".."

אתה מתכוון ל"אפוד קרב מדוגם" שנכנס לשימוש בסוף שנות ה80 תחילת ה90 ושהוחלף ע"י הווסטים.
אני מתכוון לאפוד ה"לא מדוגם" שהיה לפניו:

(דורון אלמוג)
הייתרון הגדול שלו הוא בהעדר פאוץ גב.
אחד הדברים המזעזעים באפודים/ווסטים עם פאוץ גב הוא לשים עליו מנשא/תיק לאו. אין דרך לשים את זה שישב בצורה נוחה
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 01-12-2017, 18:12

מצנפת, חותלות ותחתוני קיץ: הציוד של המתגייסים הראשונים לצה"ל

צה"ל פרסם את רשימות הציוד של מתגייסי 1948, ובהן פריטים מפתיעים רבים. הגברים קיבלו אפודה, הנשים - קומבניזון ותחתוני משי, וכל החיילים צוידו מראש בספל, כף, מזלג, מסרק ו"מגבות שעירות"

כחלק מהאירועים לקראת 70 שנה להקמת המדינה וצה"ל הציגו בצבא גם תמונות שמשוות בין שרשרת החיול בבסיס הבקו"ם בתל השומר לבין זו שהייתה בעמדת הגיוס בתל אביב ב-1948. רשימת ציוד קפדנית ליוותה כל חייל טרי שכללה כצפוי מדים, נעליים וציוד אישי נלווה - אך כאן מסתכם הדמיון.

בימיו הראשונים של צה"ל חילקו למתגייסים בשרשרת החיול מצנפת, חותלות ואפודה. כיום המתגייס מגיע מראש לבקו"ם עם חלק מפרטי הלבוש שרכש לפי בחירתו בקניון בעזרת כרטיס "הכוכבים" שקיבל מהצבא, בתקציב אישי לכל מתגייס. "שבועיים לפני תאריך הגיוס קיבלו המתגייסים מסרון לטלפון הנייד שלהם עם הקוד לקבלת 'הכוכבים'", הסבירה מפקד מרכז הציוד, אל"מ מירב בריקמן. "המתגייסים בנובמבר 2017 חווים משהו שונה משמעותית ממה שהיה מקובל בעבר".

רשימת הציוד הצבאי ב-1947. מצנפת, חותלות ואפודה

כלי תפירה, ספל וצלחות. מצרכי המתגייסת ב-1948

הציוד הצבאי שלוחם צה''ל מקבל היום, כולל (מימין למעלה): תיק לנשיאת הציוד, נעלי חי''ר (עתיד להיכנס לכלל חיילי צה''ל כולל מילואימניקים ובכך לסיים את המרדף המפוקפק של חיילים אחריהם), קסדה עם כיסוי חסה מודולרי, מצנפת, קרמון לחימה של חברת מרעום דולפין (מגיע עם תיק מובנה שנפחו 30 ליטר ושלוקר 3 ליטר של חברת שורש), ברכיות, חגורה, חוסם עורקים CAT, משקפי מגן מדגם SAWFLY של חברת REVISION, אוזניות ירי חוסמות רעש, פנס ראש (מתחת יש פריט לא מזוהה), תחבושת אישית, מעיל עבודה "סופטשל", מדי ב' (עיצוב חדש בדרך לכלל חיילי צה''ל), מדי לחימה (כולל מגיני מרפקים וברכיים מובנים, בד עמיד מסיבי כותנה וניילון, בד דרייפיט בחולצה לנידוף זיעה, כנראה מצומצם ללוחמי חי''ר ויחידות מובחרות בלבד), בגדי מד''ס. לא בתמונה אך גם מקבלים כובע פטרייה.

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 01-12-2017 בשעה 18:24.
ישן 03-12-2017, 19:33

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי gnopi שמתחילה ב "אני רק שאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gnopi
1. לא פעם שמעתי את טענת הייצרן של הברכיות כי הן פותרות סופית את בעיית ההחלקה (ברכיות על הקרסוליים). יש בזה אמת?

2. ה"סופט-של" זה מונח פחות עממי לפליז? למה המעיל שחור ולא ירוק?

3. אם המתגייס מקבל ברכיות, למה הברכיות המובנות?

4. אחרי הרבה קריאה בפורום, קיבלתי את הרושם שבד סינטטי + קרב = אסון. למה, אם כך, בחרו ביגוד המשלב סיבי ניילון?

1. קצת בגלל המבנה שלהם, אבל הם לא נוחות בהרבה מן הנינג'ה

2. סופטשל זה מעיל שמספק הגנה קלה מהגשם והודף רוח, פליס זה פשוט מעיל מצמר פליס.

3. המדי לחימה עדיין לא סופקו ללוחמי הגדודים ואלה שכן קיבלו פשוט כנראה העדיפו ברכיות רגילות בגלל סיבות שונות או שפשוט לא סיפקו להם את הברכיות המובנות עם המדים כמו שנהוג בצה''ל.

4. כל נאטו כבר משתמש במדים עם סיבים סינטטיים על מנת לחזק את עמידות המדים ולשמור על מבנה יציב ולא מקומט. המדי ב' הרגילים של צה''ל לא חזקים במיוחד ונוטים להיהרס מהר אחרי שימוש מרובה בתנאי שטח/לחימה. הסיפור אם זה דליק זה כבר עניין אחר, צבא ארצות הברית למשל כבר השקיע מיליוני דולרים בביגוד לחימה מחומרים מעכבי בעירה. בצה''ל רק שריונרים מקבלים סרבל נומקס וחלק מהיחידות עילית כמו מטכ''ל והשייטת עוברים בתקופה זו למדים חדשים מחומרים שגם עמידים וגם מעכבי בעירה.
ישן 04-12-2017, 15:16

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "תלוי למה אתה משווה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
תלוי למה אתה משווה
התגייסתי ב- 2004 והמדים החדשים די החזיקו מעמד התעללות של זחילות, חול, מים וכו'. ברור שהם הוחלפו כל כמה חודשים, כשהתאפשר, והם היו יותר עמידים ביחס לקודמיהם. רק פעם אחת הם בגדו בי - בחזרה מאחת הכניסות ללבנון נוצר במכנסיים חור אוורור... או יותר נכון שסע אוורור
אם כי, כשחושבים על זה, אולי החולצות באמת לא משהו...

המדי ב' הנוכחיים של צה''ל הם ברמה שאולי מתאימה למלחמת וויאטנם ומטה, צבא שיש לו מספיק כסף לצי מטוסי קרב מהחדישים בעולם יכול גם להשקיע טיפה בטקסטיל פשוט.

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 04-12-2017 בשעה 15:19.
ישן 15-04-2020, 10:39
צלמית המשתמש של סירפד
מנהל פורום צבא ובטחון

חגורה?!
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "מצנפת, חותלות ותחתוני קיץ: הציוד של המתגייסים הראשונים לצה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Duke of Judea
הציוד הצבאי שלוחם צה''ל מקבל היום, כולל (מימין למעלה): תיק לנשיאת הציוד, נעלי חי''ר (עתיד להיכנס לכלל חיילי צה''ל כולל מילואימניקים ובכך לסיים את המרדף המפוקפק של חיילים אחריהם), קסדה עם כיסוי חסה מודולרי, מצנפת, קרמון לחימה של חברת מרעום דולפין (מגיע עם תיק מובנה שנפחו 30 ליטר ושלוקר 3 ליטר של חברת שורש), ברכיות, חגורה, חוסם עורקים CAT, משקפי מגן מדגם SAWFLY של חברת REVISION, אוזניות ירי חוסמות רעש, פנס ראש (מתחת יש פריט לא מזוהה), תחבושת אישית, מעיל עבודה "סופטשל", מדי ב' (עיצוב חדש בדרך לכלל חיילי צה''ל), מדי לחימה (כולל מגיני מרפקים וברכיים מובנים, בד עמיד מסיבי כותנה וניילון, בד דרייפיט בחולצה לנידוף זיעה, כנראה מצומצם ללוחמי חי''ר ויחידות מובחרות בלבד), בגדי מד''ס. לא בתמונה אך גם מקבלים כובע פטרייה.

אמנם מעט באיחור אבל עקב הקפצת האשכול שמתי לב לפרט לא בדיוק הגיוני - גם כשהמדים בתהליך החלפה, איך עדיין בצה"ל של 2020 חיילים עדיין מקבלים חגורת ש"כ מהסוג הכי עתיק ופרימיטיבי שקיים? אחד הפריטים הראשונים שסידרתי מתחילת קריירת המילואים שלי לפני 20 שנה היה חגורת סקוץ' נורמלית, למרות שזה לא היה דגם סופר איכותי או מיוחד עובדה שאותה חגורה בדיוק עדיין איתי ולא נראה שהיא סובלת בלאי מיוחד.

ישן 06-12-2017, 15:03

שפצורים מיוחדים, ציוד חדש מהניילונים ושי לכל לוחם: הצצה מיוחדת ליריד הצנחנים הראשון

מהפכת הציוד עולה שלב: בחטיבת הצנחנים החליטו לערוך יריד מיוחד עבור לוחמיה, במהלכו, מוחלף הציוד הישן - מהמדים, דרך הנעליים ועד לאפוד והקסדה - בציוד חדש לגמרי. "איך שהלוחם נכנס למתחם, ואיך שהוא יוצא - זה עולם אחר"

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

אחרי תקופה ארוכה בה לוחמי חטיבת הצנחנים פעלו ושמרו על גזרת עזה וגזרת יהודה ושומרון, ורגע לפני שמתחילים שלושה חודשים של אימון, בחטיבה האדומה החליטו לקיים שבוע התארגנות מיוחד ויריד ראשון מסוגו שיסייע ללוחמים להגיע לקצה הכשירות המבצעית שלהם ולהיות מוכנים לשעת פקודה.

אלפי צנחנים הגיעו למתחם היריד בבית ליד בו הוצבו תחנות רבות שנועדו לסייע ולדאוג לכל לוחם - מציוד לחימה חדש ועד למתן מענה לצרכים האישיים:

1. תחנת החלפת מדים לכל לוחמי החטיבה - הלוחמים מסרו את המדים הישנים והמשופשפים שלהם, וקיבלו מדים חדשים.

2. תחנת קבלת ציוד לוחם חדש: משלוקרים, דרך מגני ברכיים ועד קסדות ומצנפות.

3. תחנת החלפת זוגות נעלי לוחם וקבלת מעילי פליז חדשים.

4. תחנת בחינת נשק - נשקים מוסמכים בחנו את תקינות הנשקים האישיים של הלוחמים ותיקנו אותם בעת הצורך.

5. תחנת תקשוב בה החליפו ללוחמים סוללות לאמצעים הצבאיים והאישיים שלהם, ובנוסף, תיקנו את מכשיריהם.

6. תחנת רפואה בה הלוחמים נפגשו עם דיאטן שבנה להם תפריט אישי, פגשו רופא שיניים וחובש שחיסן את המעוניינים בכך נגד שפעת.

7. תחנת שפצורים בה שני תופרים סייעו ללוחמים לשפצר את הציוד - מכיסוי שעון, חובק לנשק ושפצור הווסט.

8. תחנת הכנת דסקיות, שם הכינו יותר אלפי דסקיות חדשות.

9. תחנת שי לכל צנחן, בה חולקו ללוחמים עיתון "במחנה", שקית שפצורים מיוחדת ואפילו אזניות.

"בכל יום עברו באוהל היריד שני גדודים, הם נכנסו פלוגה אחר פלוגה", מסביר רס"ן מאור בן טוב, מפקד מערך הלוגיסטיקה של החטיבה. "כל לוחם קיבל בכניסה טופס שאותו נדרש למלא בין התחנות, כדי לוודא שכולם עברו בין כל התחנות, ויקבלו כמו יתר חבריהם את הציוד החדש".

"איך שהלוחם נכנס, ואיך שהוא יוצא - זה עולם אחר", מבהיר רס"ן בן טוב. "לוחם שבמשך חודשים ארוכים עשה תעסוקה מבצעית ארוכה ומורכבת, פעל במשך לילות, עבד והתאמן קשה במהלך כל השנה - נכנס לאוהל ויוצא מצדו השני חדש לגמרי. זאת החובה שלנו עבור הלוחמים, ואני מאמין שזה מה שימנע גם בעתיד כל שחיקה ויביא את החטיבה לשיא הכשירות המבצעית".

במהלך יריד הצנחנים, מפקדים מכל קצוות צה"ל הגיעו להתרשם מהאירוע. "ברור לנו שנבצע יריד כזה גם בשנה הבאה", מבהיר רס"ן בן טוב ומציין: "הצלחת האירוע וההד שהוא יצר בקרב מפקדי היחידות השונות, הובילו לכך שהיריד המיוחד גם יועתק ויתקיים ביחידות נוספות בצבא".

"אני יודע שעכשיו הלוחמים יצאו מוכנים יותר, מאורגנים יותר ואפילו מגובשים יותר לאימון", מוסיף רס"ן בן טוב ומסכם: "כשאראה אותם מתאמנים עם המדים והציוד החדש, ארגיש שמימשתי את הייעוד שלי כקצין הלוגיסטיקה בחטיבה, והשפעתי בצורה ניכרת על מוכנות החטיבה לחירום".

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 06-12-2017 בשעה 15:06.
ישן 16-02-2018, 13:42

בהמשך ליריד הצנחנים, זו ההפתעה שחיכתה ללוחמי חטיבה 401 רגע לפני האימון

רגע לפני שהם עולים חזרה לתקופת אימון ממושכת, חטיבת השריון 401 הפתיעה את הלוחמים מגדוד 46 והקימה אוהל שיכין אותם לאימון מכל הבחינות: ציוד, ת"ש, רפואה, לוגיסטיקה וכשירות מבצעית. הצטרפו לסיור מבפנים

לפני כשבועיים סיים גדוד 46 את התעסוקה המבצעית והתכונן לעלייה לאימון. השבוע, פלוגת הלוגיסטיקה של חטיבה 401 הקימה אוהל גדול, בו הוצבו מגוון רחב של עמדות בהן החיילים יכולים להזדכות על ציוד בלאי ולקבל במקומו ציוד חדש ומתקדם המתאים לפעילותם. בנוסף קיבלו החיילים מענה רחב בענייני הפרט מכלל המחלקות המקצועיות של פלוגות המפקדה.

בין העמדות השונות באוהל: ת"ש וחינוך, עמדת רפואה בה גם חילקו ערכות חובש אישיות, עמדת כושר גופני - הנותנת לכל חייל תוכנית כושר גופני לפי מטרות מוגדרות ועמדת לוגיסטיקה. האוהל הוקם כחלק מתוכנית "17,17" במסגרתה החטיבות בשטח פועלות לפי מתכונת של 17 שבועות תעסוקה מבצעית ו-17 שבועות של אימון. המטרה היא לשים דגש על מוכנות הלוחמים לתקופת אימון ארוכה מבעבר.

"מטרת השבוע הייתה לרדת לרמת הלוחם ולענות על צרכיו", הסביר רס"ן עידו קייסי, קה"ס של חטיבה 401 והוסיף: "בודקים את ציוד החיילים, את הטנקים ואת רמתם המקצועית". "אנחנו עושים הכל כדי לתת להם את המענה", מציין רס"ן קייסי, "האוהל הזה מגלם את כל מה שהם צריכים לפני האימון, הם מבינים שעושים הכל בשבילם".

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%...7%91%D7%94-401/

ישן 22-06-2019, 22:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "החטיף הצה"לי החדש שכל לוחם חייב להכיר"

שוב מפתחים משהו שכבר קיים בשוק לפחות 20 שנה?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-06-2019, 19:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "החטיף הצה"לי החדש שכל לוחם חייב להכיר"

"מכיל מספיק וחלבונים ערכים תזונתיים כדי לספק לכם אנרגיה ליממה שלמה"

"כל חטיף מכיל 10 גרם חלבון ושוקל 60 גרם...ערכו 270 קלוריות"

Choose one.

ולבונוס- מבוסס על חלבון סויה.

בונוס #2: Soldier Fuel, השם של החטיף החדש, זה מותג שקיים שני עשורים. לא ברור לי איך זה פיתוח צה"לי חדש.

בונוס #3- "שמונה חטיפים ללוחם מהווים כמות השווה לתזונה של יממה" 270X8= 2160
2160 קלוריות ליממה ללוחם בעצימות גבוהה. בחישובים של הצבא האמריקאי הוצאה קלורית ממוצעת של לוחם בלחימה ביממה היא 4200 קלוריות. כל מנק"ר אמריקאית היא 1200 קלוריות מתוך רצון להביא לצריכה קלורית של לפחות 3600 קלוריות ביום.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-06-2019, 16:30
  משתמש זכר Generalee Generalee אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.08
המשקפת הדיגיטלית החדשה של צה''ל ממש כמו במשחק מחשב

הגרסה החדשה למערכת השליטה בקרב נוסתה בתרגיל גדול של השריון וגולני. ה"מעיין" - משקפת דיגיטלית למפקדי המחלקות והפלוגות - תחולל מהפכה בשדה הקרב: "מנהלים צ'ט מבצעי דרך המערכת תוך כדי לחימה. זה הישג דרמטי"
יואב זיתוןפורסם: 25.06.19 , 14:12

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב
המשקפת הדיגיטלית שתציג למפקדים את מיקומי האויב בזמן אמת: בזרוע היבשה של צה"ל סיימו לאחרונה נדבך מרכזי בהליך המבצעיות למערכת השליטה והבקרה צי"ד (צבא יבשה דיגיטלי), בגרסתה החדשה, שנוסתה לראשונה בתרגיל של חטיבת השריון הסדירה 7, יחד עם כוחות מחטיבת גולני, בחודש האחרון.

מפקדים בחטיבת גולני יהיו למעשה הראשונים שיקבלו את המערכת המשופרת, כבר בסוף השנה. אחד השיפורים המרכזיים בה הוא לא פחות ממהפכני בשדה הקרב: לא רק משקפת קלאסית רגילה שבה המפקדים מתצפתים לעבר המרחב שבו לרוב האויב נעלם ונסתר, אלא משקפת דיגיטלית בשם "מעיין", שדרכה ניתן לאתר אויב לפי סיווגים שונים, מיקומי כוחות נייחים וניידים על הקרקע ובאוויר, מיקומים רגישים כמו ריכוזי אוכלוסייה ומטרות שנכנסות מהמודיעין תוך כדי לחימה.

משקפת המעיין תהיה חלק ממערכת "השקד" לדרג הטקטי בשדה הקרב, ותחולק בשנה הקרובה לגדודים נוספים בקרב כוחות היבשה. המעיין והשקד יהיו חלק ממערכת השליטה והבקרה (שו"ב) המשודרגת למחלקה ולפלוגה. החידוש הנוסף בה בא להקל גם על גבו של הלוחם שנושא אותה: היא תשקול רבע ממערכת השו"ב הפלוגתית הקיימת, ורוב משקלה, 6-5 קילוגרם, יכלול את הסוללות שלה.

"זהו הישג דרמטי ביחס לקיים בעולם במערכות דומות", הסביר ל-ynet קצין בזרוע היבשה. "מפקד המחלקה יקבל גם את הסמארטפון המבצעי ולמפקד הפלוגה יהיה טאבלט, שבהם הם יראו את כל תמונת הקרב, ינהלו צ'ט עם כוחות נוספים בצוות הקרב ועם כוחות שכנים. זאת, לחלוקת מטרות, עדכון גבולות הגזרה בין הכוחות הלוחמים והכוונת אש שמותאמת לכל תקיפת מטרה".

לדבריו, "כך נוכל גם לצמצם מאוד אפשרות לירי דו-צדדי. המעיין תפעל גם בלילה כאמצעי תרמי, ואז, כמו במשחק מחשב, אם מפקד המחלקה יראה עם המשקפת הזו אויב בבית מסוים וסמוך לו כוח אחר, אז הוא יכווין אותו לתקוף את אותו מבנה. ההתמצאות בשטח תשתפר עבור הכוחות".

החשש מפני שימוש יתר במשקפת המעיין נוגע לשחיקה מסוכנת ברובאות השטח הקלאסית של החי"רניקים: פתיחת שטח מנקודת תצפית גבוהה, קריאת המרחב בעיני המפקד ובניית תוכנית ההתקפה לפי תפיסה ויזואלית אלקטרונית ולא אנושית ובסיסית. "אמצעי אוגמנטד-ריאליטי שכזה עשוי לסחרר מעט את הראש", הודה הקצין, "לכן האחיזה בקרקע תימשך, ולא רק באופן דיגיטלי. המעיין לא תחליף את עיני המפקד, והשימוש בה יהיו יותר לכינוסי מפקדים בשטח, לסייע במעבר שטח נחות ולתצפית מגבעה או לקבלת התרעה על פגיעה בכוחותינו במרחב הלחימה".

"הלוחמים עדיין צריכים לשמוע את קולו של המפקד"
קצין מגדוד שריון, שמפקד כראש צוות קרב גדודי גם על כוח חי"ר, וככזה מנהל את הלחימה לא רק מהטנק, התנסה במערכת המשודרגת. לדבריו, "היא מאפשרת מיצוי טוב יותר של יכולות האיתור, ההשמדה וההנגשה השטוחה של המודיעין ליתר הכוחות. זמן חיות המטרה הוא קצר מאוד בעזה ובלבנון, כמעט שלא רואים את האויב בעין. לא קל כמפקד לסנכרן תוכנית לחימה כשיש כוחות שונים תחתיך. המערכת מסייעת לצמצם צווארי בקבוק, כמו רכישה של יותר מטרות ובאופן מיידי ולא טורי, זו אחר זו. דרך המעיין נראה עוגני שטח, וכך נוהל הקרב יתקצר ונפתור בעיות של ניתוח השטח".

הקצין, שפיקד על כוחות בלחימה בשטח העזתי בצוק איתן, הספיק לחוות על בשרו את האתגר בניהול הכוחות השונים: "המערכת הזו עוזרת לנו לחלק נכון את הגזרות, כשיש מעליך כלי טיס שונים לטובתך, ויש טנקים ותותחים וחי"ר וגם הנדסה. מי שמזהה באמצעות המערכת מטרה חדשה של האויב ויכול טוב יותר 'לקחת' אותה, עושה זאת".

לגבי החשש שצ'ט על מסך בין הטנקיסטים יכחיד את הדיאלוג הקלאסי במכשיר הקשר של השריונרים, אמר הקצין: "זה אמצעי שממקד ולא מחליד את השיח המבצעי בקרב. הלוחמים עדיין צריכים לשמוע את קולו של המפקד כחלק מההובלה שלהם בהסתערות. זה כן מונע תעבורת יתר ברשת הקשר. אני מניח שמשקפת המעיין תותקן גם על המשקף בקסדות הטנקיסטים".

"אפשר לבקש בצ'ט חיפוי מטנקים שכנים"
אחד ממפקדי הפלוגה שהתנסה במערכת הוסיף: "אני יכול כעת לשתף את הכוחות המעורבים בלחימה מבלי לשבת איתם על המפה המפורסמת, ואת המידע שאני יוצר בחיכוך עם האויב להעלות אוטומטית לחטיבה ולאוגדה. מהרגע שאני מזהה מחבל דרך המערכת הזו ועד שאני מפגיז את המטרה שבה הוא נמצא עוברת פחות מדקה. המערכת גם יודעת להגיד לי בעצמה כמה פגזים נשארו בטנק או אם חסר שמן למנוע במהלך ההסתערות, ובצ'ט אני יכול לבקש חיפוי להמשך מטנקים שכנים".

לא מעט ליקויים נרשמו בגרסאות האחרונות של הצי"ד - פרויקט עתיר תקציבים שהושקעו בו מיליארדי שקלים בעשור האחרון - שפגעו באמון של הקצינים הלוחמים שהשתמשו בה. בגרסה החדשה, מבטיחים בצה"ל, ממשק המשתמש מותאם יותר ורלוונטי למפקד שישתמש בו: "אחרי ארבעה ניסויים אנו יודעים להגיד שהוא כבר קל יותר לשימוש – למפקדי מחלקה שהתנסו במערכת נדרשו שעתיים כדי לתפעלו, כמו שכל אזרח מוריד ומפעיל בעצמו אפליקציה בנייד שלו.

"לא צריך לזה כבר הדרכה, זולת הנחיה מבצעית. בגרסה שמיועדת לטנקים יישמנו לקחים מהפעמים הקודמות, עם יכולות גרפיות משופרות ועיבוד נתונים מהיר יותר, אפשרות להתממשק בין טנקים שונים שתעניק סגירות מעגל ומכות אש קטלניות ואחידות. כך גם בגרסת הצי"ד לכוחות התותחנים, 'שדר חם', שבה המפקדים יידעו בדיוק כמה רקטות ופגזים נותרו להם ואילו חימושים בדיוק יתאימו לכל משימה".

יחד עם זאת, כדאי לזכור: שדרוגים אלה, בדומה לאמצעים חדשים אחרים שצה"ל מקדם, יגיעו בשנים הקרובות רק לחלק קטן מכוחות היבשה - תחילה רק לקצה החוד בגדודים המתמרנים, בהמשך ליתר הגדודים הסדירים ורק בסוף, אם בכלל, למאסה הקריטית בתמרון היבשתי: חטיבות המילואים.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7...5533205,00.html
ישן 04-08-2019, 20:40
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
קסדה ומטול חדשים למתגייסי אוגוסט 2019

לקראת הגיוסים הקרובים, זרוע היבשה רכשה אמצעים חדשים עבור המתגייסים ליחידות השדה, זאת על מנת שישתמשו בציוד שטרם שומש לפני כן. בין האמצעים, קסדה טקטית מתקדמת המאפשרת התאמה גבוהה לטווח ארוך עבור הלוחם. הקסדה בעלת התקנים ייעודיים לחיבור אמצעים שונים כגון פנס ואמצעי לראיית לילה.

אמצעי נוסף, נשק מסוג "מטול צד" המאופיין במנגנון פתיחה צדדית, אשר מגביר את הקטלניות, הדיוק והיעילות של הלוחם ומאפשר ירי של מגוון חימושים כגון רימוני רסס, רימוני עשן, רימוני גז ועוד.

https://www.idf.il/%D7%90%D7%AA%D7%...%A1%D7%98-2019/

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 15-12-2019, 00:29
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "דגם חדש של אפוד המענה השלם"

ציטוט:
השיפור מהדגם הקודם הוא בעיקר בחגורת מותן היותר גמישה

החגורת אגן החדשה גם ניתנת להרכבה בדגם הקודם, וניתן לרכוש בנפרד.

ציטוט:
קלפות צד מתכווננות

נחמד אבל הדגם הקודם נראה לי יותר טוב (ועם פחות סיכוי שאחת הקלפות תשתחרר בטעות מהסקוץ בזמן מאמץ)

ציטוט:
אשפת שלוקר מובנת ותיק סיור (צב) שנשלף בקלות יותר

אולי הדבר היחידי שבשבילו שווה לעבור לדגם החדש, למרות שבוסט שלי הצלחתי באמצעות תפירה דיי פשוטה לעשות קליפסים כאלה דומים לשחרור מהיר.

לדעתי הדגם הזה דיי מאכזב הייתי מצפה ממרעום דולפין לעשות שיפורים יותר מרחיקי לכת כמו להחליף את הפאוצ'ים למחסניות בפאוץ' חצי כמו שיש בכמעט כל וסט מודרני היום (או פשוט לעשות אותם מודלריים ושכל לוחם ישים מה שבא לו), צבי צב יותר גדול לחובשים(ופקליסטים למינהם).
ובעיקר להכניס את כל מהפכת הפיוז'ן שלהם לוסטים החדשים... (האופציה לניתוק מהיר של תיקי לואו)
ישן 15-12-2019, 09:45

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE]השיפור מהדגם הקודם הוא..."

1. לגבי החגורת אגן אתה צודק אבל תבין גם שרוב הלוחמים (לפחות בגדודים) לא יסכימו בחיים להוציא שקל על ציוד צבאי נטו מתוך עיקרון.
2. פחות מסכים, אישית לי זה יחסוך את הסירבול של הסקוץ
3. גם אני עשיתי לעצמי שפצור נחמד עם שילר, איזו וקליפסים לשלוקר שיתחבר לגב הווסט.
4. כל הקטע של צבי צב זה שהוא תיק שמספיק נטו לסיור או תרגיל קצר. מעבר לזה עדיף כבר תיק חיצוני. אצלי חובשים פשוט מחברים אשפתות molle לצב ונעזרים בחייל במידה והם צריכים להוריד אותו.
5. מסכים איתך לגבי המודולאריות. די מאכזב.
6. Fusion זאת מערכת יקרה מאוד וצה"ל לא ירחיק לכת וירכוש אותה לגדודים ואפילו ליחידות המובחרות.
ישן 15-12-2019, 20:18

בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "1. לגבי החגורת אגן אתה צודק..."

ציטוט:
לגבי החגורת אגן אתה צודק אבל תבין גם שרוב הלוחמים (לפחות בגדודים) לא יסכימו בחיים להוציא שקל על ציוד צבאי נטו מתוך עיקרון.

נכון, אבל צהל יכול להשביח וסטים קיימים עם חגורות פיבוט חדשה. וחוץ מזה אני אישית מעדיף לוותר על העקרונות בשביל לחסוך לעצמי את הכאבי גב (אבל זאת כבר בחירה אישית של כל לוחם)

ציטוט:
אצלי חובשים פשוט מחברים אשפתות molle לצב ונעזרים בחייל במידה והם צריכים להוריד אותו.

זה מה שגם אני עשיתי ועדיין אני צריך עוד מקום, לגבי העזרה מחייל אחר, זאת בדיוק הבעיה, חובש לא צריך להסתמך על חיילים אחרים שיעזרו לו להוריד את הפקלחון הוא צריך לעשות את זה לבד כי יכול להיות מצב שלא יהיה לו אף אחד שיעזור

ציטוט:
Fusion זאת מערכת יקרה מאוד וצה"ל לא ירחיק לכת וירכוש אותה לגדודים ואפילו ליחידות המובחרות.

העלות של טקסטיל לצבא היא דיי זניחה בייחוד שמשווים אותה לעלויות אחרות כגון נשק, תחמושת, דלק, משכורות על יממ''ים למילואיניקים (עלות של 500 ש''ח לימ''מ לפי מה ששמעתי)
רק כדי לסבר את האוזן , באתר של מרעום דולפין הם מוכרים וסט חדש ב 1200 ש''ח, אני יכול להניח שהעלות לצבא(בניקוי מע''מ ומחיר מיוחד בגלל רכש של כמות גדולה) תהיה בסביבות ה800 ש''ח לוסט, נניח והעלות של הפיוזן עולה פי שתיים ואפילו פי 3 מעלות של טקסטיל רגיל, עדיין זה לא סכומים שהם באמת משמעותיים לתקציב הצטיידות.
הבעיה היא בעיקר בתפיסה, רק לאחרונה הקצינים בצבא השכילו להבין "שלוחם טוב זה לוחם שנוח לו" ועדיין נראה שהם לא הבינו את זה עד הסוף....(כמו העובדה שרוב הלוחמים נלחמים עם אותם מדים כמו שהסבים שלהם נלחמו ביום כיפור)

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 15-12-2019 בשעה 20:25.
ישן 17-12-2019, 16:55
  גדלתי ולמדתי גדלתי ולמדתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.19
תמוה בעיניי
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "דגם חדש של אפוד המענה השלם"

לאחר סיום שירות צבאי כלוחם, אני מרגיש שלעיתים מי שמקבל את ההחלטות לגבי הרכש אינו לוקח את צרכי הלוחם בשטח.
מנסיוני הקרמון של מרעום דולפין הוא איכותי ונוח יחסית, אך קיימת בו בעיה שהפלטות הקרמיות שלו ממש גדולות ומסרבלות.
כשיושבים הם נתקעות בסנטר, קשה ליישר את 2 הידיים יחד קדימה כי הפלטות מפריעות (לדוגמא בקרב מגע) וכו. לטעמי קרמון כזה יכול להיות מעולה לעמידה במחסום שאז הוא באמת מכסה את רוב הגוף, אך מעבר לכך הוא מקשה ומסרבל. יצא לי ללבוש לא מעט קרמונים קטנים יותר שלא מגבלים את התנועה ואינם מסורבלים והתחושה והמהירות טובות באופן משמעותי. וכפי שאמרו רבים וחכמים ממני- לוחם שנוח לו, הוא לוחם טוב יותר.
חבל שכשיוצאים ברכש, קונים דברים פחות יעילים.
ישן 23-01-2021, 18:00
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "ההסוואה החדשה לגדודי צה"ל | תיעוד"

הדבר הזה הוא מהפיכה קטנה עם אפשרות להיות מהפיכה גדולה בצבא היבשה.
ראשונים כמובן יחידות הסיור, ואח"כ יחידות אחרות.

אני הייתי בוחן דבר כזה כחליפת תנועת לילה לטנקים ושאר כלי רכב. אמצעי שמלבישים על הרכב לטובת עבודה בלילה לפי החלטה. האפשרויות כאן אדירות. במיוחד עם רק"מ רועש כמו טנקים- אפשר לבצע הונאה של רעש בגזרה, ואז להניע כוחות "לבושים" כאלה לעבודה על יעדים.
כיף כיף כיף

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 23-01-2021, 20:02
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "הדבר הזה הוא מהפיכה קטנה עם..."

ברפ"ט, ובארגונים מקבילים בעולם שמן הסתם יש ביניהם אינטראקציה של שיתוף מידע ואסטרטגיות, רואים בהסוואה בספקטרומים שונים (שמע, ויזואלי רגיל, תרמי וכו) כחלק משמעותי מהדור הבא של טנקים ורק"מ בכלל, מכיוון שזמן רב, עשורים אפילו, מקצי שדרוגים שעברו רק"מים למיניהם רק הגדילו את הנראות שלהם, במקום להוריד אותה בהדרגה. לכן הצורך כעת הוא בקפיצת מדרגה כדי לגשר על הפער.

יכול להיות, או שלא, שיש זיקה מסוימת לפרויקט הזה שמתנהל בימים אלה, לפרויקט ההסוואה המדובר בכתבה, כלומר גם ראייה רחבה חדשה על הצורך בהסוואה, וגם פיתוחים טכנולוגיים.

כאשר הסוואה מתקדמת תגיע לרק"מ (בכל זאת זה הרבה יותר מסובך ויקר מקיט לחייל), יהיה בהחלט מעניין לראות איך משלבים את האלמנטים השונים של ההסוואה ביחד עם המאפיינים הבסיסיים של ציוד אישי ורק"מ כדי ליצור טקטיקות חדשות.

אם זה באמת יתפוס תאוצה עכשיו ולא יתעכב עשור או שורת ביטולים והתחלות מחדש, אז אנחנו בתקופה מאוד מעניינת שבה מונגשות שלל טכנולוגיות של "שליפת" האויב מהמסתור, בו זמנית עם טכנולוגיות הסוואה מתקדמות הן ויזואלית והן ספקטראלית (רדיו).
ישן 23-01-2021, 00:11
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "עוד עשרים שנה ביחידות..."

בכל הנוגע לרכש לא ייעודי, בצה"ל מעדיפים חוזים לאורך זמן, עם תיקצוב, קבלת מוצר, ותחזוקה לטווח הארוך.
האלטרנטיבה היא כמובן לרכוש בבת אחת כמות גדולה מאוד של אמר"לים. אבל זה כבר בלת"ם תקציבי והתמורה לא בהכרח שווה את ההשקעה. לפחות, לרוב זה כך.
אם מחליטים שעושים רכש אחד ענק, כמו שמתאפשר לציוד זול כמו ביגוד, אז הרכש העוקב יצטרך לחכות די הרבה זמן בתור, לפעמים עד להתיישנות כואבת של הציוד הקיים.
כי אז אם אצל אחד זה נחשב מיושן, אז כל המלאי מיושן.
אבל אם פורסים את זה להרבה זמן ולוקחים את המכה הזאת של יכולת ירודה אצל חלק מהצבא, אז אפשר להבטיח קודם כל אספקה יציבה של הציוד גם אחרי שכל הצבא יקבל אותו, וגם מודרניזציה שאחרי כמה מחזורים תבטיח שבכל הצבא תישמר רמה טכנולוגית יחסית גבוהה.

זה מבאס, אבל יש פה היגיון.
ישן 23-01-2021, 02:52
  milumnik milumnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.20
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "בכל הנוגע לרכש לא ייעודי,..."

לפחות כל מה שנוגע לרכש ציוד לחי"ר בצה"ל אני מתקשה למצוא הגיון תקציבי ו/או מבצעי. מנסיוני הוא מתבצע לרוב על ידי קצינים שמתחלפים בתפקיד כל שנתיים ועם ידע מוגבל לגבי מה שנדרש וקורה בצה"ל והמגמות בעולם.
לדוגמא לגבי מונה מלמעלה, בשנים האחרונות צה"ל רכש אלפי קסדות של Ops Core מדגמים שונים שנופקו בעיקר ליחידות מיוחדות ואז רכש עוד אלפי קסדות שחר בגרסאות עם ובלי מסילות לחי"ר. פלוס פיילוטים שונים ביחידות שונות. כמה גרסאות, מאמץ, תפקידי רכש וכסף שיש בעולם בסה"כ 3-4 יצרני קסדות מובילים. ומי קונה שח"ע ב- 2021? במקביל, צה"ל הוציא עשרות מיליוני שקלים על כוונות תרמיות חדשות לנשקים.

במקום כל הברדק וסדרות הרכש האלו, בכל התקציב הזה היה אפשר כל להגדיר סט ציוד מהטובים בעולם ולצייד כל לוחם בסיום מסלול בחטיבות החי"יר הסדירות בציוד נורמלי ומודרני - מדי לחימה, קסדה קלה + מסילות, ציוד קשר + אוזנייה, ציין לייזר, ווסט מולה קל ומודולרי ובכסף שנשאר לקנות אמרל"י עדי נורמליים ולא שח"ע מלפני 20 שנה.
ישן 03-04-2021, 20:27

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "הסאפרילנד שוקלת קצת פחות..."

הציוד שלהם חמוד אבל שום יחידה בצה"ל לא משתמשת בו חוץ מלוחמים בודדים שקונים בצורה פרטית. הציוד שלהם פשוט למדי ויותר מיועד לפי דעתי לשוק הפרטי וגם כן גם לא הצלחתי למצוא מאפיינים מיוחדים בו כמו לדוגמה מערכות גב/מותן או משהו אחר.
הטקסטיל הבטחוני בצה"ל מיוצר על ידי מרעום דולפין (מנשאים ואפודים), חגור, שורש (תיקי לואו ושלוקרים), אוסו (הסוואה) וליאור טקסטיל (ציוד חורף, אפודים וכו).
Crye לא צריכים בדיוק להיות חזקים במדיה, הציוד שלהם משומש על ידי רובם המוחלט של היחידות המובחרות בעולם כולל כל אלו של הצבא האמריקאי והימ"מ הישראלי. יצא להם שם בערך כמו פרארי של טקסטיל בטחוני.
אג'ילייט בדומה לכל מיני סנסציות כמו אורין ג'ולי או כל מיני אתרים כמו "zahal" אלופים במדיה החברתית. בתור מלש"ב הייתי נגנב על הווסאח שהלוחמים בתמונות שלהם היו לובשים. הם התחילו להיות פופולאריים בתקופה שהייתה לפני המענה השלם שהציוד לוחם בצה"ל היה מיושן ומסורבל ומלא היו קונים או משיגים ציוד מתרומות. האפודי לוחם לפלטת חשמונאי שלהם היו מאוד אסתטיים ופשוטים.

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 03-04-2021 בשעה 20:46.
ישן 03-04-2021, 20:56

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "הסאפרילנד שוקלת קצת פחות..."

פחות מקילו לקסדה זה בהחלט הישג מרשים ...אני מקווה שבזכוצ הישגים כאלו אולי נוכל גם לראות קסדות במיגון 4a במשקל של 1.5 קילו בשנים הקרובות...(ושצהל ישתכנע גם לקנות אותם..)

אגב אם כבר במיגון עסקינן הנה סרטון מפתיע שנתקלתי בו ביוטיוב, והוא של חברה שמשווקת שכפ"ץ שממוגן גם כנגד כדור 0.5 חודר שריון למרות שבקליברים כאלו עוצמת התנע של הכדור היא כל כך חזקה שהיא תשבור לנפגע את כל הצלעות ותגרום לנזק ללב ... לכן לפי דעתי נדרש לפתח פה גם טכנולוגיה של פיזור התנע .. ולא רק עצירת הקליע

לגבי הוסט של הלוחם מהסתכלות בסרטון אני מבין למה לא הראו אותו כי הוא שייך למרעום דולפין ולא לאג'ילייט...

ועוד משהו שלא ברור לי הוא למה צהל לא משקיע עוד כמה גרושים בלצייד את הגלוקים של הלוחמים עם כוונות טריטיום (למפרולייט למשל יש אחלה דגמים) נותן רכישת כוונות מעולה גם ביום וגם בלילה

ונק לסיום אם כבר הזכרת את cyre אולי הגיע הזמן להחליף את הספק ולהזמין מהם מדים? החליפות שלהם הם ברמה אחרת ממה שיש לפיברוטקס וחוץ מזה שהגיע הזמן לסיים את הסלט הזה של מדים טקטיים מאלף חברות שונות ולעבור למדים טקטיים אחידים לכל היחידות בצבא כיוון שזה אחד הפוטנציאליים הכי גדולים לדוצים במלחמה הבאה...
לא הגיוני שיחידה אחת תלבש מדים של kella השניה של פיברוטקס והשלישית מדי ב רגילים ככה לא נראה צבא ככה נראית מליציה
ישן 03-04-2021, 21:29

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "פחות מקילו לקסדה זה בהחלט..."

לגבי הגלוקים, זה בכלל סוג של מותרות שיש ליחידות הללו בכלל אקדחים בנוסף לנשק האישי.
לגבי המדים ממליץ לך לבדוק ולהבין שהמדים של Crye יקרים בצורה מוגזמת, לפחות לרוכש הפרטי, המדים של פיברוטקס ו-Combatex הם מדים שמיוצרים פה בארץ ואיכותם ובטח שמחירם מספיק טובים ללוחמים האלו. זה כבר רמה אחת מעל ה-ב'.
הימ"מ והגדעונים לעומת זאת לא חוסכים שזה מגיע לרמת הציוד והם די ראויים לזה.
בצה"ל כרגע כל היחידות המובחרות משתמשות באותם מדים של combatex ומעט בfibrotex.
Keela משומשת על ידי המשטרה.
בתור חירניק רגיל שלא קיבל בדיוק יותר מציוד מענה שלם הדבר היחיד שאני נטו ייחלתי אליו זה אולי מדי לחימה נורמליים לא משנה מאיזה מותג או כל בולשיט אחר...שאר הדברים הספיקו ולא באמת היה צריך יותר מהם.
עכשיו שאני במילואים אני מקווה שאקבל קסדה תקינה שמתאימה לראש ואפוד נורמלי. זה דברים שאני לא מוכן להתפשר עליהם ואם אקבל רמה נחותה אני איאלץ לקנות בעצמי.

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 03-04-2021 בשעה 21:34.
ישן 03-04-2021, 22:16

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "לגבי הגלוקים, זה בכלל סוג של..."

למרות שבמילואים האחרונים הביאו לנו בצאלים באופן מפתיע קרמונים עדיין אני אישית סומך רק על עצמי ויש לי קסדה ואפוד בבית.
מה גם שלא ברור לי למה בקסדות החדשות שמחלקים כרגע ללוחמים אין מסילות? למה ההתקמצנות בעוד כמה גרושים במשהו שלפי דעתי משפר בהרבה את הקסדה מאפשר תלייה טובה של אביזרים כמו פנס ונצנץ שגם באופן תמווה עדיין לוחמים לא מקבלים פנס ראש כחלק מהציוד הבסיסי... (מוביל לדברים מצחיקים שבאמצע אימון חייל פותח את הפנס בטלפון שלו בשביל שיהיה תאורה לקרוא מפה או שיהיה לחובש איך לטפל..)

לגבי אקדחים... להגיד מותרות זה ממש לא נכון. לוחמים שמקבלים אקדחים כנשק משני הם לוחמים שהוכשרו לכך ויש להם סיבות יעודיות. למשל ביהלם בפלגת סמו"ר אקדח הוא מצרך בסיסי כיוון שבלוחמת מנהרות נשק ארוך יכול להיות בעייתי. שדרוג לכוונות טריטיום הוא דבר זול במונחים צהליים (בשוק האזרחי עולה כמה מאות בודדות של שקלים תלוי בסוג הכוונת) ומשפר מאוד את רמת הקליעה...

לגבי המדים : זה נכון שהמדים של cyre יקרים מאוד אבל יש סיבה למה כל כך הרבה יחידות בעולם מצטיידות בהם האם לצייד בהם את כלל לוחמי צהל ? אולי לא משתלם כלכלית אבל אפשר ללמוד הרבה מהעיצוב שלהם של המדים ולייצר גרסה יותר טובה של המדים הקיימים...
בכו וכו הסלט הזה של המדים פשוט לא יכול להימשך...
יש כמובן לצהל גם בעיה חוקית בתחום בגלל חוק הטקסטיל שמחייב את כל גופי הביטחון לרכוש רק טקסטיל שמיוצר בארץ
מאמין שיש החרגות בחוק שמאפשרים לצהל לקנות טקסטיל מחול אבל בכל רכש כזה תמיד יתרעמו על המתפרה הקטנה בבית ג'ן שהעבודה שלהם תיפגע בגלל הרכש...

על כל פנים כמו שאמרתי כבר רבות בפורום, טקסטיל זה אחד הדברים הכי זולים ברכש של ציוד... והוא בלי ספק מייצר יותר תפוקה ללוחם. שמשווים את זה מול תחמושת, חלפים לרק"ם או משכורות על יממים (שהרבה לא יודעים אבל זה בדרך כלל המרכיב הכי יקר בעלות של אימון) זה בטל בשישים...

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 03-04-2021 בשעה 22:19.
ישן 04-04-2021, 20:48

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "כוונות לא משפרות את..."

להגיד שכוונות לא משפרות קליעה זה פשוט לא נכון ....
עובדתית כוונות השלכה טובות שיפרו את רמת הקליעה בצהל ואת זמן הוצאת כדור ראשון... (יש לי ביקורת על כך שהדור הצעיר בצהל כבר לא יודע להשתמש בכוונות ברזל אבל זה כבר נושא אחר..)
גם לכוונות טריטיום החדשות יש יכולת לשפר קליעה ורכישת מטרות מהירה והן מוכיחות את עצמם בשוק האזרחי...
אין פה כל קשר לעבודה אם פנס או בלי...

ציטוט:
מלבד יחידות כמו סמור שזה הכרח- ויש מצב שעוזי פיסטול יעשה את אותה עבודה יותר טוב ויותר בקלות, משתמשים בזה למקרי חרום.

אני אישית לא מעוניין שאף יחידה צבאית בצהל תמשיך ותשתמש בעוזי כיוון שהוא כלי נשק לא בטיחותי בגלל היותו עם מנגנון "מכנס פתוח" מה שאומר שכל נפילה שלו על הרצפה בהיותו עם כדור בבית הבליעה עלולה לגרום לירי לא רצוני...
וחוץ מזה שאין טעם שחייל יסע אליו גם נשק ארוך וגם עוזי זה סתם להוסיף עוד משקל (ותרחיש שבו חייל נכנס למלחמה/מבצע רק עם עוזי הוא גם לא סביר ומעמיד את החייל בנחיתות גבוהה) עם כבר לצייד אותם עם ערכת kpod של fab ודומיהם למרות שבטווחים כאלה קצרים גם לזה אין כל כך משמעות...

בתרחשי לש"ב מאוד קרובים לפעמים עושים פתיחת זיגים עם אקדח דוגמא לזה אפשר לראות מסרטון ממצלמת קסדה של לוחם יממ שעשה פשיטה על בית של מחבל (לא זוכר איזה אבל אם אתה ממש מתעקש אני מוכן למצוא..) או בפשיטה על אוטובוס/ רכבת וכו..
אז לרוב כן ... לאקדח אין שום יתרון על כלי נשק ארוך ככלי גיבוי הוא מצוין אבל זה כבר נושא אחר לדיון (כמו האם בתרחיש לש"ב בעת מעצור יש לתפעל את המעצור או להגיב באמצעות ירי עם אקדח תוך כדי כניסה למחסות)אבל יש מספר תרחישים מצומצם בהם הוא עדיף
ישן 04-04-2021, 23:07

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "אני חושב ששניכם אומרים אותו..."

מגיע עם כוונות טריטיום של המפעל אבל הם לא משהו...
וחוץ מזה שרוב הגלוקים בצהל הם לפי דעתי דור 3 שהטריטיום בהם דעך כבר לרמה שהוא לא אפקיטיבי בלילה.(לא שאני רואה סיבה לשדרג לדור 4 או 5 )
אגב לא שיש לי משהו רע עם הגלוקים אבל כצבא שאוהב להיות אקסטרה בטיחותי מפתיע שהוא בחר את הגלוק להיות האקדח שהוא מנפק לחיילים...
כיוון שזה אקדח בלי ניצרה ובלי אינדקטור לכדור בקנה ...

בעניין תמ"ק בקליבר קטן (9ממ) לפי דעתי אין על HK בתחום (וגם לא הייתי מתנגד שיביאו גם כמה חתיכות של הhk416 ללוחמים )
אבל לפי מה ששמעתי מסיבות פוליטיות הם לא מעוניינים לספק לצהל ... אולי כדי באמת שמישהו ירים טלפון לקנצלרית גרמניה?
ישן 06-04-2021, 18:55
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "להגיד שכוונות לא משפרות קליעה..."

דיברת על טריטיום הם לא משפרות קליעה וגם השלכה לא.
ובלי אימון שום דבר לא שווה.
באקדח מהירות הוצאת כדור עם השלכה יותר איטית לרוב היורים ולוקח הרבה זמן להגיע למיומנות.
זה משפר זמני חזרה למטרה.
לאקדח אין שום יתרון מלבד המתארים שציינתי וגם פעולה בתוך אוטובוס עצמו היא גבולית לעומת תמ"ק קצר או במצבים של בני ערובה שיש חשש מחדירות יתר- מה שניתן לבחור בבחירת תחמושת.
בכל השאר רק חסרונות.
מה שרשמת על העוזי זה עדכני לשנות ה60,
והפיסטול הוא מכנס סגור ותכונן כך.
לגלוק יש אינדיקטור למצב הנוקר- מצב ההדק.
בנוסף כדור בקנה זו תקלה שדורשת נשק או לפחות חוטר.
כדור בבית הבליעה רואים מהצד.
זו המדינה היחידה בעולם שהקצינים בצבא שלה חושבים שהם יותר חכמים ממהנדסי הנשק שבנו את הM-16 וגם את הגלוק שהם ממציאים שיטות נשיאה ואביזרים שיפצו על החסרונות של שיטות הנשיאה שלהם במקום לאמן חיילים.
ישן 07-04-2021, 00:55

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "דיברת על טריטיום הם לא משפרות..."

ציטוט:
דיברת על טריטיום הם לא משפרות קליעה וגם השלכה לא.
ובלי אימון שום דבר לא שווה.

טוב נו את זה אפשר להגיד על כל דבר, אבל השאלה היא רק כמה אימונים יקח להביא יורה לרמה מקצועית מסוימת עם כוונות ברזל מול כוונות טרטיום שיש להם תמונת כוונות שמאפשרת רכישת כוונות מהירה או השלכה. והתוצאות מדברות היום בעד עצמם.
זמן הוצאת כדור ראשון השתפר מאוד עקב כך ויש סיבה למה כל צבא מערבי בעולם שמכבד את עצמו קונה לחייליו כוונת השלכה

ציטוט:
מה שרשמת על העוזי זה עדכני לשנות ה60,
והפיסטול הוא מכנס סגור ותכונן כך.

עשיתי על זה בדיקה ומסתבר שיש היום עוזי במכנס פתוח ועוזי במכנס סגור, לא יודע מה צהל קונה ומחזיק אבל מקווה מאוד שאת הסגור

ציטוט:
לגלוק יש אינדיקטור למצב הנוקר- מצב ההדק.

מצב ההדק הוא לא אינדקטור מספיק כיוון שכל נרתיק חייב לכסות את שמורת ההדק ולכן בעת נשיאה היורה לא יכול לדעת באיזה מצב נמצא הנוקר שלו ... נרתיק שלא מכסה את שמורת את ההדק הוא נרתיק לא בטיחותי ומסוכן.
בחברות אחרות האינדקטור לרוב נמצא מאחורי האקדח מה שנותן למשתמש לראות את מצב הנוקר בעת נשיאה

ציטוט:
בנוסף כדור בקנה זו תקלה שדורשת נשק או לפחות חוטר.
כדור בבית הבליעה רואים מהצד.

אם אתה ממש רוצה להיות קטנוני אגיד מעכשיו כדב"ב

ציטוט:
זו המדינה היחידה בעולם שהקצינים בצבא שלה חושבים שהם יותר חכמים ממהנדסי הנשק שבנו את הM-16 וגם את הגלוק שהם ממציאים שיטות נשיאה ואביזרים שיפצו על החסרונות של שיטות הנשיאה שלהם במקום לאמן חיילים.

אני אישית לא שפטתי את הגלוק רק ציינתי שלדעתי הוא לא אקדח שמתאים לצה"ל כי הוא לא תואם לתפיסת הבטיחות שרווחה בצבא, אפשר להתווכח האם התפיסה הזאת נכונה או לא אבל עובדתית היא קיימת וגם לא נראה שהיא הולכת להשתנות בזמן הקרוב.
אם התכוונת למק פורק - אז גם כאן אמרתי את דעתי בעניין באשכול אחר שהגיע הזמן לעבור לפיתרון יותר טוב שיעלים את כל תופעות הלוואי שהמק פורק יצר...
אבל עובדתית אני לא יכול להתווכח עם כך שהוא כן עשה את עבודותו והוריד משמעותית את כמות פליטות הכדורים בצה"ל וכיום רוב פליטות הכדורים שנגרמות הן בעיקר מנשקים שאין בהם מק פורק כדוגמת הרוגר שקרה לאחרונה או הגלוקים בצהל

דרך אגב גם צבא צרפת החליט לעבור למק פורקים אם כי הוא לפחות עשה את זה מעט יותר חכם והזמין גירסה של מק פורק שעשויה כולה מאלומניום וגם מאפשרת דריכה באמצעותו למרות שהיא עדיין לא פותרת את הבעיה הקשה של לכלוך ובלאי גבוהה בנשק
ישן 07-04-2021, 18:41
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "[QUOTE]דיברת על טריטיום הם לא..."

שוב , טריטיום לא משפר קליעה. טריטיום מאיר בלילה ואני מרחם על החייל או האזרח שירה בעזרת כוונות כאלה בלי זהוי מטרה ואת זה עושים בעזרת פנס הם מועילים שיש פנס על הנשק המטרה מוארת ואתה בחושך וזהו.
גם למכנס פתוח יש מנגנון ראצ'ט משנות ה60 בערך.
האינדיקטור לא תמיד נמצא מאחור, ואם נושא הנשק לא מודע למצב הנשק שלו זו בעיה בהכשרה לא טכנית.
גלוק כלי מצוין לצבא.
אין אף יצרן שמייצר כלי שיתאים לשיטת הנשיאה הישראלית-היות שהיא המדינה היחידה בעולם עם הפטנט המבריק הזה.
הצבא מבין בבטיחות ובכלי נשק כמו חמור בסלט פירות.
מקפורק-הוריד את פליטות הכדורים בפריקות מול חומות המפגע ,כי יש הרבה פחות פריקות ומצד שני לא הוריד את שיעור התאונות הקטלניות.
במקרה של הרוגר זה שאין מקפורק זו הבעיה? או שקצין מפגר לא בדק ופרק נשק כנדרש ועוד כיוון לראש של חבר ולחץ על ההדק?
גם למאג אין מקפורק. למק"כ.
למקל"ר למרגמות תותחים, טילי נ"ט.
מה החיילים אמורים לעשות?
אולי להקפיד על כללי בטיחות בסיסים שהיו אמורים ללמד אותם?
למה סטונר שם לו תריס בכלל? הוא לא היה גאון מספיק כדי להבין שצריך מקפורק?
שוב ללכת לפתרון טכני לבעיית הכשרה זו טעות.
מה יעשו במבצעי? ירו בחבר לידם?
יש גם את הגרסה הזו למקפורק בארץ והתחילו לשווק אותה.
חבל שלא מצאו תרופה לטמטום וכיסתוח עדיין.
ישן 07-04-2021, 23:01

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "שוב , טריטיום לא משפר קליעה...."

ציטוט:
שוב , טריטיום לא משפר קליעה. טריטיום מאיר בלילה ואני מרחם על החייל או האזרח שירה בעזרת כוונות כאלה בלי זהוי מטרה ואת זה עושים בעזרת פנס הם מועילים שיש פנס על הנשק המטרה מוארת ואתה בחושך וזהו.

אתה לא חייב לזהות את המטרה במלואה, במתארים צבאיים בהם הוראות הפתיחה באש הן שונות מביום ביום (אמצעי, כוונה ויכולת) מספיק שתראה "גוף בצורת אדם" נא לעבריך ואתה מזהה שהוא אויב ולא עמית אתה רשאי לפתוח באש .פנס זה גם אמצעי עזר עדיף אך הוא גם עלול לחשוף אותך לאש מנגד.. (ולא .. רשף קצר מירי הוא לא כמו תאורה של יראור ) מעבר לזה באמר"לים המתקדמים שיש היום לעיתים אין צורך בכלל ביראור (וחייל ביחידה מיוחדת שמקבל אקדח סביר להניח שגם יהיה לו אמר"ל מתקדם) אבל עדיין זיהוי כוונות ברזל דרך אמר"ל היא משימה לא קלה וטריטיום עוזר בעניין.
מעבר לזה כמו שאמרתי שהכוונת האחורית והקדמית הן בצבע שונה ביום ובלילה ושהן גם לא בצבע לבן סטנדרטי הן מאפשרות רכישת כוונות מהירה ויציאה של כדור ראשון מהר ומדויק יותר... ושוב הכל כמובן בצורה יחסית לכישורי היורה
אתה לא רוצה להסכים זכותך ... נסכים שלא להסכים

ציטוט:
האינדיקטור לא תמיד נמצא מאחור, ואם נושא הנשק לא מודע למצב הנשק שלו זו בעיה בהכשרה לא טכנית.

לפי מה שאתה אומר לא צריך אינדיקטור בכלל אבל העובדה היא שיותר ויותר יצרנים מאמצים את זה כי יש לזה דרישה וגם לאקדח החדש של הצבא האמריקאי יש אינדיקטור כזה... לא חייב להיות מאחורה אבל עדיף בצורה שגם שהאקדח נמצא בנרתיק יהיה אפשר לראות או למשש אותו

ציטוט:
קפורק-הוריד את פליטות הכדורים בפריקות מול חומות המפגע ,כי יש הרבה פחות פריקות ומצד שני לא הוריד את שיעור התאונות הקטלניות.
במקרה של הרוגר זה שאין מקפורק זו הבעיה? או שקצין מפגר לא בדק ופרק נשק כנדרש ועוד כיוון לראש של חבר ולחץ על ההדק?

1. תפריד בין הקצין שלא וידא פריקה אחרי המטווח לבין החייל שחשב שזה מגניב לכוון לראש של חבר שלו ולנקור ...
2. עובדתית - שיעור התאונות הקטלניות מירי לא רצוני ירד ונשאר ברובו רק בכלים שאין בהם מק פורק שאר התאונות מכלים שיש בהם מק פורק הם לרוב במטווחים

ואגב אולי הבעיה ברוגר בצה"ל היא השטות הזאת שאמרו לנו שזאת "תחמושת לא קטלנית" במקום לבוא ולהגיד שזאת "תחמושת עם סיכויים קטנים יותר להיות קטלנית" מה שכנראה הכניס לחיילים זלזול בו...

ציטוט:
גם למאג אין מקפורק. למק"כ.
למקל"ר למרגמות תותחים, טילי נ"ט.
מה החיילים אמורים לעשות?

ועובדה שבאותם כלים ממשיכים לקרות תאונות של ירי לא רצוני רק שבמזל רובם מסתיימות ללא נפגעים
למרגמות וטילי נ"ט אין צורך שיהיה מק פורק או אינדיקטור כי במרגמה אין דבר כזה פליטה של מרגמה אם לא שמת במכוון אחת בה ובנ"ט מתקדם סדר הפעולות הוא לרוב כל כך ארוך שהסיכוי שהוא יקרה הוא קטן מאוד ונ"ט מתקלה (דוגמת הלאו או המפצח אגוזים) רוב החיילים לא רואים אחד כזה אמיתי (רק כחול או תת"ק )בשירותם וגם שם סדר הפעולות הוא לרוב ארוך יותר, למשל בלאו שצריך לפתוח אותו פיזית ורק אז הוא מתחמש..

ציטוט:
אולי להקפיד על כללי בטיחות בסיסים שהיו אמורים ללמד אותם?

נושא הבטיחות הוא נושא שנטחן כל כך הרבה בצהל שלרוב החיילים כבר בא להקיא אותו אין חייל עם מספיק פז"ם בצהל שלא מכיר את תחקירי הבטיחות המובילים כבר בע"פ
וההקפדה עליהם היא בהחלט מחמירה לפי דעתי. ועדיין שהעייפות והטמטום של הגילאים האלו משחק, חוק המספרים הגדולים קובע שגם יקרו תאונות כאלו
זה לא שבצבאות אחרים זה לא קורה...(וזה לא שגם פעם זה לא קרה בצבא שלנו) זה קורה ועוד איך ואפילו במספרים הרבה יותר גדולים, פשוט שם זה אפילו לא מגיע לחדשות כי האזרחים והתקשורת מקבלים את זה "כסיכון מקצועי" "ותאונת עבודה" שיכולה לקרות ופה בגלל שכל חייל הוא "הילד של כולנו" אז כל מקרה כזה פותח מהדורות (וליבי עם כל משפחה שכולה ממקרה כזה)
אז בצבא שהוא אקסטרה-בטיחותי בגלל דרישה מהעם, ושכשהבינו הקצינים למעלה שלטחון יותר את נושא הבטיחות לחיילים לא מוביל לירידה בגרף תאונות הירי אז כן - אני יכול להבין איך הפתרון הטכני הוא פתרון מתבקש ועובדתית הוא גם הוכיח את עצמו

אני גם לא מבסוט ממנו ולא חסכתי ביקורת עליו והתופעות לוואי שהוא הביא לנו אבל אם המספרים אי אפשר להתווכח

אגב זה מזכיר לי שדיברתי עם חבר אמריקאי שגר במדינה רפובליקנית (ששם להסתובב עם כדב"ב זה דבר מובן מאליו) מה קורה אם מישהו פולט כדור ברחוב הוא ענה לי " אומר אופס וכולם ממשיכים לדרכם "

ציטוט:
מה יעשו במבצעי? ירו בחבר לידם?

שאלה טובה, אבל זה אכן חלק מתופעות הלוואי של המק פורק- אבל אגב בצוק איתן שהמק פורק היה כבר בשימוש נרחב בכל היחידות הלוחמות בצבא לא זכור לי שהיו נפגעים לכוחותינו כתוצאה מפליטות כדור (אולי היו פליטות ללא נפגעים) אז ככה שכנראה שזה לא תהיה בעיה כל כך גדולה במלחמה הבאה... ומישהו למעלה לקח את זה בחשבון בהערכת הסיכונים שהוא עושה...

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 07-04-2021 בשעה 23:03.
ישן 13-04-2021, 00:52

בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "זה לא בגלל הטריטיום בתנאי..."

לעשות שיפורי הדק, וכל אלה זה אפשרי אבל גם להם יש להם חסרונות ולא רק יתרונות ובסופו של דבר שמדובר בנשק צבאי זה גם לרוב לא נעשה באף יחידה. בדיוק כמו שאני לא שמעתי על שיפורי הדק שעושים לרוס"רים בצה"ל ע"פ בקשה של חייל...

ציטוט:
אם תיקח את הTFX PRO למשל זה בעיקר בזכות הניגודיות הגבוהה של 2 צבעים זוהרים על הרקע השחור.

TFX PRO זה בדיוק סוג הכוונות שדיברתי עליהם (גם למפרולייט יש משהו דומה..) והעלות שלהם ממש לא יקרה במונחים צבאיים (בשוק היא עולה 700-800 ש"ח אז אני מאמין שבמכרז צבאי היא תעלה 500 ואפילו פחות... )
התפוקה לפי דעתי לא שולית כל כך והיא עדיפה על פני שיפורים אחרים שלא ישימים כמו שאמרתי במערכת צבאית
חוץ מזה שרוב הגלוקים בצהל הם גם ככה דגם C עם הדק מינוס....

גם בתחום התחמושות יש הרבה שאפשר להוסיף אבל פה יש בעיה שע"פ המשפט הבינלאומי אסור לצבא להשתמש בכדורי הולופוינט ודומיהם ("קליעים מתרחבים" לפי הניסוח המשפטי) ולכן לא נראה שצהל יסתכן וייתן לחיילים שלו כדורים כאלה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:20

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר