לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2021, 00:40
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
5.4.2021 לוחמי גולני משמידים עמדה סורית

http://צפו: לוחמי גולני משמידים עמד...הפעילות המסווגת

ציטוט:
צפו: לוחמי גולני משמידים עמדה סורית
ביולי יצאו לוחמים של גולני, עוקץ ויהל"ם לפשיטה מעבר לגבול הסורי • המטרה: השמדת עמדה שהוקמה כהתרסה נגד צה"ל • כך התרחשה הפעילות המסווגת

הנה ידיעה שמשמחת אותי וצריך להגיד גם מילה טובה לרמטכ"ל בעניין, שלוקח את הסיכון ונותן גם לגדודים הרגילים לבצע משימות חוצות גדר ולא משאיר את זה רק ליחידות המיוחדות
אז נכון זה אולי לא מבצע "אביב נעורים "בעורף שטח האויב אבל גם מבצע של כמה מאות מטרים מהגבול טומן סיכונים טקטיים ואסטרטגים בתוכו.
ודווקא ההטלת המשימה על הגולנצ'יקים והנחלאווים יוצרת משהו הרבה יותר גדול מסתם השמדת עמדה סורית או "מימוש הריבונות" והיא החזרת תחושת המסוגלות לגדודים הסדירים וניפוץ הסטיגמות שרווחו בהם בשנים האחרונות שהם סתם "בשר תותחים" או "כלבי שמירה"
אז אני מקווה שהמגמה הזאת תימשך ונראה עוד מבצעים כאלה גם בגזרות אחרות
ולגולנצ'יקים שהשתתפו במבצע אני רוצה להגיד: כל הכבוד לכם שהצלחתם להתאפק ולא ניסיתם לכבוש את החרמון הסורי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2021, 19:16
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "לא טענתי אף פעם שאין כסתחים..."

אין לי עניין בלכתוב דברים סתם, אני אישית לא יכול לשנות כלום, אני אפילו לא בורג קטן במערכת, סתם אזרח המדינה.

את המחדלים כולם יודעים, כל חייל ששירת בצה"ל אם הוא נאמן לעצמו ולמדינה שלו יכול להעיד על מחדלים מפה ועד להודעה חדשה, זו אגב הסיבה לענ"ד שלקצינים לוקח המון זמן לאשר פעולה בשטח האויב, הם יודעים שאין להם גב שיגבה אותם, כי כמו כל בן אדם גם הם עלולים להיכשל הבעיה היא שבצה"ל כשאדם נכשל יש עריפת ראשים במקום הפקת לקחים לכן נוצרו כסתחי"ם, אני מאמין שאם מפקדים בצבא היו יודעים שיש אחריהם גיבוי של מדינה שלמה שתתמוך בהחלטה שלהם ולא יאשימו אותם בפזיזות או בכל דבר אחר, מדינה שתגן על הקצינים שלה מול בית הדין בהאג (שמי בכלל שמם להחליט מה מוסרי ומה לא) וכהנה וכהנה גם ההחלטות שהם היו מקבלים היו הרבה יותר שקולות וגם אם היו נכשלות הן היו הרבה פחות הרסניות כי החשבון האמיתי שלהם היה ערך חיי אדם, קודם כל של החיילים ואחר כך של האויב על מנת למנוע טרור במדינה, שזה לא ככה הצבא נראה כמו שהוא נראה, ודו"ק.

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 09-04-2021, 20:13
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "אין לי עניין בלכתוב דברים..."

אתה אומר פה כל כך הרבה דברים שסתורים את עצמם שאני לא מצליח להבין מה קו החשיבה שלך ולא נראה לי שגם אתה יודע חוץ מלדרוש לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה והלאשים ולהטיח ביקורת בלי לתת פתרונות לבבעיות
רק כמה מהדברים הלא ברורים שאתה דורש מהצבא/מדינה

ציטוט:
זו אגב הסיבה לענ"ד שלקצינים לוקח המון זמן לאשר פעולה בשטח האויב, הם יודעים שאין להם גב שיגבה אותם, כי כמו כל בן אדם גם הם עלולים להיכשל הבעיה היא שבצה"ל כשאדם נכשל יש עריפת ראשים במקום הפקת לקחים לכן נוצרו כסתחי"ם, אני מאמין שאם מפקדים בצבא היו יודעים שיש אחריהם גיבוי של מדינה שלמה שתתמוך בהחלטה שלהם ולא יאשימו אותם בפזיזות או בכל דבר אחר,

מצד אחד אתה לא רוצה שיסכנו חיילים גם לא לפעולה מינורית של כמה מאות מטרים מהגבול אבל מצד שני אתה בעד לתת יותר עצמאות למפקדים לעשות פעולות שיכולות לסכן בני אדם ושאתה בראש ובראשונה בתור אזרח לא נותן להם גיבוי לבצע פעולות כאלה
(וההיסטוריה מלמדת אותנו שכשלצבא אין גיבוי מהאזרחים לבצע פעולות זה גם יקרין לדרג המדיני שיוביל לחוסר פעולה של הצבא ולבדיוק אותם כישלונות ותרבויות בעייתיות שאתה מצביע עליהן )

ציטוט:
מדינה שתגן על הקצינים שלה מול בית הדין בהאג (שמי בכלל שמם להחליט מה מוסרי ומה לא)

אז מצד אחד אתה רוצה שהמדינה תגן על החיילים נגד האשמות בהאג (כלומר שתגיב מול ההאשמות של התובעת ) מצד שני אתה לא מכיר בסמכות שלה לחקור את העניין ... אז אולי תחליט באיזה צד אתה ?

נראה לי שכדאי שתעשה עם עצמך חושבים ותחזור אלינו שתחליט מה המדיניות שלך בעניין
ועוד בקשה קטנה אם לא אכפת לך : אולי בו נתמקד בנושא האשכול ולא נגלוש למקומות לא קשורים כמו בית הדין בהאג? אתה מוזמן לפתוח אשכול בנושא כולל גם אשכול על הצפת כסת"חים ומחדלים בצה"ל שאני גם אישית אשמח מאוד לקרוא ולהגיב במידת הצורך
ישן 07-04-2021, 22:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "לא, אלא אם כן אתה יודע את..."

לא, אלא אם כן אתה מתיימר לדעת מה עמד בבסיס ההחלטה הזו. ואתה לא, אבל דמגוגיה באינטרנט היא מטבע מאוד זול.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-04-2021, 04:24
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לא, אלא אם כן אתה מתיימר לדעת..."

אם הייתי משער הייתי טוען שהפעולה בוצעה ע"י לוחמי חי"ר כדי לגרום לאויב (במקרה הזה סורים) לחשוב שכך זה יקרה גם בפעם הבאה ובפעם הבאה באמת לעשות את זה בצורה האמיתית שלא מסכנת חיי אדם (שיריון/תותחנים/אוויר) ובכך יהיה גורם הפתעה מכריע ביותר, אבל זה יותר מדיי קרדיט לצה"ל שמזמן חדל להיות צבא העם ונהיה צבא שמשרת מטרות עמומות של פולטיקאים.

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 08-04-2021, 06:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "אם הייתי משער הייתי טוען..."

צבא תמיד משרת מטרות "עמומות" של פוליטיקאים. גם כשהוא לכאורה צבא העם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-04-2021, 13:04
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "עזוב את השפה הדמגוגית, מה..."

הפואנטה שלי שצה"ל צריך להפסיק להיות צבא של כוסיות במדים של לוחמים.

שישימו את הגדודים על הגדר ועל כל פיפס שהם שומעים מכיוון לבנון או עזה לחורר על אוטומט שהערבים ידעו שעם ישראל לא מתעסקים.

את הבסיסים/מוצבים של המוסלמים אפשר לרסס ע"י שיריון/תותחנים/אוויר או מה שבא ליד מבלי לסכן את חיילנו היקרים.

למשימות מיוחדות יש סיירות, שהם יתעסקו בעומק שטח האויב.

הנקודה היא שאני את הילדים שלי לא אשלח לצבא (לא שאני משהו מיוחד, סתם כותב את דעתי האישית), ואם לא תהיה ברירה לשלוח אלמד אותם איך לעשות 3/11 יומיות מקוצרות בשביל המשכנתא .

ישן 08-04-2021, 14:16
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "הפואנטה שלי שצה"ל צריך להפסיק..."

אני מבין שיום הזיכרון קרב וזו תקופה רגישה, אבל לא מצליח להבין את הכוונה שלך.

אומרים לך שהצבא תכנן פעולה התקפית יזומה ופשוטה יחסית עם סיכון נמוך לכוחות, ואתה אומר שצה"ל צבא של כוסיות? למה ציפית לכיבוש הגולן הסורי?

"לשים גדודים על הגדר" לשם מה? להשאיר את היוזמה בידי האויב שיבנה עמדות לאורך תקופה ארוכה ללא מענה עד שהוא מוכן להתקפה? כמו בלבנון 2006? זו בדיוק ההגדרה של צבא כוסיות.
לפחד מנפגעים ולצפות שחיל האוויר / תותחנים / שריון יפתרו כל בעיה זו הגדרה של צבא כוסיות.
לתת לגדודים לטחון שמירות ללא צבירת נסיון קרבי ולהקים סיירת מיוחדת לכל פעולה פשוטה זו הגדרה של צבא כוסיות.

ומה אם היה נפגע חייל? בדיעבד אפשר לומר על כל פעולה צבאית בהסטוריה שהיא לא הייתה שווה, או היה אפשר לעשות אותה אחרת ולמנוע נפגעים, אבל זה לא ממש ריאלי.

ובלי קשר, עם כמות ההודעות שלך בפורום הייתי מצפה לקצת יותר קור רוח ותרבות דיון ופחות היסטריה

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 08-04-2021, 14:58
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "(אל תגלה לו שבשנות ה-60 וה-70..."

אני לא צריך שתסתיר ממני, אדרבא, אני אשמח לשמוע לדעת למה אני טועה, אז במקום להתחבא מאחורי ציניות תגיד את אשר על ליבך ואל תאכל תראש כאילו אתה יודע סודות מדינה שאף אחד לא יודע.

בתור הזהב של צה"ל המצ'ואיסטי לא הייתה ברירה כנראה (ואם הייתה זה עוד יותר מוכיח את מה שאני טוען) אלא לשלוח גדודי צנחנים, היום יש את הברירה הזו ואדרבא, דווקא כשיש את הברירה הזו אתה תטען יותר לצד הנגדי כי כנראה חיי האזרחים של המדינה שאתה חי בה לא חשובים לך.

אתה יודע אני זוכר שאולי לפני 5 שנים קראתי כאן בפורום תגובות בפוסט על אנשים ממלחמות, זכור לי במיוחד פוסט של בחור אחד שגדל באחד מישובי הצפון (אביבים נדמה לי) הוא תיאר שם שאנשים אף פעם לא הבינו למה הוא אוכל מהר כאילו העולם הולך להסתיים, בפוסט הוא מתאר שכשהוא היה ילד גם בארוחת צהריים הוא היה צריך לאכול מהר כי כל שנייה יכלה להיות אזעקה והם יכלו לברוח למרחב המוגן.

אתה ושכמותך ממשיכים את מסורת הפחדנות, אני רק מקווה שילדי ישראל יהיו מספיק חכמים כדי להשתמט ולא לשמש כברווזים במטווח.

ישן 08-04-2021, 14:52
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אני מבין שיום הזיכרון קרב וזו..."

[qoute]
ומה אם היה נפגע חייל? בדיעבד אפשר לומר על כל פעולה צבאית בהסטוריה שהיא לא הייתה שווה, או היה אפשר לעשות אותה אחרת ולמנוע נפגעים, אבל זה לא ממש ריאלי.
[/qoute]
כמובן, אף אחד לא בא בתלונות למציאות על אם היה כך או כך במקרה מסויים, היא בלתי צפוייה, אבל כשמדובר בחיילים או לפחות בילדים שלי שהלכו לשרת את המדינה הייתי מצפה מהצבא שישמור עליהם.

הבעיה בהודעה שלך אע"פ שטכנית היא סוג של נכונה, אתה מסתכל נקודתית על המבצע הספציפי הזה ומנתח אותו במקום להסתכל על כל ההתנהגות הכללית של צה"ל.

צה"ל זה צבא של כסתחי"ם, מוזמן לדוגמא לקרוא על הנושא של חטיפת החיילים גלדווסר וכו' בספר של ד"ר רונן ברגמן (נקודת האל חזור), הרמטכ"ל דאז (גבי אשכנזי[לפני או בזמן החטיפה]) היה מודע למחדלים הקיימים, אבל לא היה אכפת לו לסכן את החיילים (שזה יכל להיות מישהו מהמשפחה שלי או שלך) ובסופו של דבר נגררנו למלחמה.

אני לא מבין למה כמות ההודעות שלי בפורום משנה, לא באתי בטענה שאני ראש השב"כ שיודע נסתרות האויב אלא בתור חייל פשוט ששירת בצבא וראה איך הוא מתנהל, יצא לי לעשות אבט"ש ביהודה ושומרון עם חיילים שמעולם לא ירו בנשק והמפקדים כסתחו והעלו אותם לשמירות בשביל כוח אדם ואני מניח שגם אתה או כל חייל אחר בצה"ל יוכל להעיד על ההתנהלות הכושלת הזו.

אבל כמו כל חייל טוב אתה תוריד את הראש ותתן לאנשים למות בעבור המטרה הנשגבת הלא היא הכבוד המכוער של הפוליטקאים.

שוב אני מזכיר, אל תסתכל על הפעולה הספציפית הזו כמוצלחת ולמה צה"ל לא עשה יותר כמו כיבוש הגולן הסורי, הפעולה הזו רק מוכיחה את התנהלות הצבא וכמות המחדלים שבו, מניח שאם אתה גולש בפורום הזה קראת עדויות של לוחמים בזמן שצה"ל עוד היה צבא העם וראית מה זו מסירות נפש, כי אז המדינה הייתה למען החיילים, היום אפילו יוצא שייטת עם פוסט טראומה נזרק לכלבים.

ישן 08-04-2021, 18:07
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "[qoute] ומה אם היה נפגע..."

ההערה לגבי כמות ההודעות שלך בפורום התייחסה לתרבות דיון, לא לידע צבאי - אתה פה מספיק זמן כדי להגיב עם קצת יותר פאסון ולא לרדת לפסים אישיים, ובאופן כללי תגובות טוקבק היסטריות וקנטרניות (כגון שלח את הילד שלך למות למען ביבי) לא מתאימות פה. אנחנו אנשים בוגרים.
אני לא מנהל, רק אוהב תרבות דיון ברמה קצת יותר גבוהה.

אני מכיר את הכסת"ח בצה"ל, אבל אתה סותר את עצמך - אתה רוצה צבא אגרסיבי ומנצח אבל כשסופסוף יש פעולה אגרסיבית שנותנת לחיילים נסיון קרבי כלשהו, אתה מיד מתלונן שצריך לשמור על החיילים ולהשתמש בחיל האוויר שיפציץ במקום לשלוח לוחמים.

אתה מתלונן על כך שחיילים ששירתו איתך לא ידעו להשתמש בנשק, אבל אז אתה מציע להשאיר את המצב כמו שהוא ושרק סיירות סופר דופר יבצעו פשיטה מעבר לקו הגבול (ולא מדובר בעומק האויב במקרה זה).
כך מגיעים למצב שצה"ל מתקשה לנהל לחימה עצימה במסגרות גדולות, כי רגילים שלוחמי חי"ר שומרים בפילבוקס ורק לשייטת מטכ"ל מותר לבצע יזומה.

עוד סתרת את עצמך כשאמרת שהרמטכ"ל (דני חלוץ) הסכים להקריב לוחמים כדי לשמור על השקט - כלומר לא תקף את עמדת חיזבאללה שזוהתה לפני החטיפה ונתן לחיזבאללה להיות היוזם מה שגרר אותנו למלחמה, אז פשיטה כמו זו שמדובר כאן היא בדיוק ההפך מהתיאור שלך - דווקא כן מבצעים פעולה יזומה כדי לא לתת לאויב להתבסס ולחכות לפעולה שלו.
למה דווקא פעולה יזומה אגרסיבית ומוצלחת מצביעה בעיניך על מחדלים ושיקולים זרים?

או שלא הבנתי בכלל את מה שכתבת.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 08-04-2021 בשעה 18:12.
ישן 08-04-2021, 19:30
צלמית המשתמש של Nati323

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "ההערה לגבי כמות ההודעות שלך..."

צבא אגרסיבי זה צבא מנצח, כמו של רוסיה.

ריבונות של מדינה לא נמדדת באם יש לה צבא או לא אלא בתחושת הביטחון הפנימית של אזרחיה.

מה שאני מתכוון לומר זה דבר פשוט, ברור שכל מי שרוצה להיות לוחם סיירת יכול להיות במידה והוא יתאמץ מספיק, להיכנס לעומק שטח האויב זה לא דבר של מה בכך, צריך לזה חוסן נפשי מאוד גדול מעבר ליכולות המנטליות והפיזיות, בשביל להגיע לדרגה כזו צריך להתאמץ והרבה, מי שמוכן שיבושם לו.

לגבי הגדודים, מי שרוצה להיות לוחם, כלומר להיות בחזית ולהדוף מתקפות תפאדל, שיתנו להם להיות כאלו, חיילים בגדודים לא צריכים להיות בשר תותחים, אם לישראל יש יכולות מודיעיניות כמו שהיא מציגה היא מן הסתם יודעת איפה נמצאים רוב המוצבים או עמדות תצפית או מה שזה לא יהיה של חיזבאללה/סוריה/איראן + חמאס בעזה שמאיימות על הגבול.

המטרה שאני לפחות רואה לנכון היא להשמיד מרחוק את כל יחידות המוצבים של האויב הנ"ל ולתת לחיילי הגדודים להתפרע בגבולות, ז"א שאם הם שומעים רעש הכי קטן הם רשאים לפתוח באש, מקסימום יהרג ערבוש אחד או שתיים לפני שהם יבינו שאסור להם להתקרב לגבול כי אז דמם בראשם.

אף אחד לא מעוניין להרוג ערבים או כל עם אחר לחינם, הם בני אדם בדיוק כמונו, אבל הבא להרגך השכם להרגו, לא צריך להיות דתי בשביל להבין שזה היגיון בריא ובסיסי.

ישן 08-04-2021, 09:23
  michaelm michaelm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.17
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "סבבה, לא טענתי אחרת, אל תשכח..."

שלחו כמה עשרות לוחמים למרחק של כמה מאות מטרים מהגדר לפוצץ מערום אבנים ששימש עמדת תצפית ככל הנראה...
כל המערכת הגזרתית עד לרמת אוגדה חיפתה עליהם ותצפתה על כל סנטימטר תנועה שהם עשו. לפני שיצאו ובמהלך הפעולה עצמה.
בגדול הסיכון המרכזי שהיה על הכח הפושט הוא מארב מטענים- לטובת זה היה חוליה של יעל בכח וככל הנראה גם ס"פניק או שתיים, בנוסף רואים בצילום שיש כלבן עם כלבו בכח.
מה עוד אתה רוצה בשביל לאבטח את הכח המבצע ולהיות מוכן להתקלות.

לפי דעתי טוב שהתחילו לשלוח לוחמים למשימות חוצות גדר כאלו, למרות שלדעתי לא היה סיכון גדול לכח כמו שאתה מצייר את זה וגם אם היה אין לי שום בעיה עם זה.
מדובר בצבא שמגן על ארצו שצריך לפעול התקפית ועם זה בא סיכון מחושב ללוחמים המבצעים.

בראיון של מאו"ג עזה לאחרונה הוא אומר שהוא שולח כל מ"מ למשימה חוצת גדר במהלך התעסוקה המבצעית כדי ליצור תחושת מסוגלות- אני בעד.

אני הייתי אפילו מרחיק ואומר, בקיצוניות האופיינית לי, שהגיע הזמן לתכנן מבצע גדול שיערב יחידות מיוחדות לפשיטה רחוקה לטובת טיפול בכל מני איומים בגזרה הצפון מזרחית, במקום לשלוח מטוסים להפצצה. זה דרוש לטובת בחינה של הרעיון המבצעי שמפתחים בשנים האחרונות וכן את הטכנולוגיות המאפשרות שמטמיעים לטובת העניין.

בנוסף, מה אתה אומר על כל הספינות האיראניות שמדביקים להם מוקשים בעת האחרונה...המוקשים לא מגנטו עצמם לגוף הספינות לבד אתה יודע?
ישן 08-04-2021, 14:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Nati323 שמתחילה ב "ככה זה שאתה קוף בלי זנב, כל..."

אתה לא צריך להמשיך להוכיח את טענתי - הצלחת כבר מהפעם הראשונה.

ישן 09-04-2021, 10:16
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
מאמר בבלוג "על הכוונת" ובו התייחסות לפשיטה וחשיבותה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוהנדס במיל שמתחילה ב "5.4.2021 לוחמי גולני משמידים עמדה סורית"

לא כל הפשיטות הן אנטבה, אבל הן חשובות לרוח הלחימה | מאת גל פרל פינקל
אמנם לא כל פשיטה היא עם שחר, בעורף האויב, ולא כל מבצע הוא גרנדיוזי כמו הפשיטה על סון־טאי או אנטבה, אבל פשיטות, שרובן "אפורות" והרבה פחות נועזות, וסיורים מעבר לגבול הם חיוניים לחיזוק רוח הלחימה ותחושת המסוגלות של כוחות היבשה.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:08

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר