לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2021, 19:00
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
פיגוע התפרעות ללא שם וזכר 1994

ב94 הייתה התפרעות מטורפת של לפחות 10000 מקומיים - רובם צעירים תומכי חמאס
הגעתי למצב של 90 אחוז לינץ - הייתי ברדיפה אחרי ילדים ולא הבחנתי שעזבו אותי ליד התחנת דלק
בוקר השחר עולה ומצאתי מחבוא בצל של צמיגים בפנצריה קרובה
המון אדם עבר אותי ואני שוכב בצל של אמבטיה
שעה לערך עוברת ואני מצליח להשתלט על עצמי ועל הטעינה הכפולה שהמצב הזה הכניס אותי לחרדה
יצאתי בעור שיני
לא לפני שראיתי איך יעקב שבתאי ממגב מקבל כדור בגרון
הוא רץ להציל אזרח שבא לבדוק מה עם העסק בט' באב
שבתאי קיבל צלש ואחכ הוא היום המפכל
חלק מהעבודה שלי על עצמי זה לשחרר ולבדוק מה קרה שם
חוץ מדקה וחצי בסדרה תקומה אין זכר לאירוע הפסיכי הזה
התאריך 17-7-94
שבועיים בערך לאחר שיאסר עראפת מגיע לראשונה לרצועה- נואם את נאום השאהידים שגורם לרבין ולכולם להרים גבה עד העורף .
בנוסף אני צריך תצ"א של האזור או מפה מדוייקת לשחזר לעצמי כמו בפי אי - מה קרה בכלל
כי עד היום לא מונתה שום ועדת בדיקה והתחקיר היה מצחיק . משהו ברמה של תחקיר גנדע
אני חייב את התצ"א - כי הכל שם השתנה מאוד
למרות שנראה לי שאני משרטט אותה מזכרוני עכשיו די מדוייק

א"ת כולל חניה של כ-200 אוטובוסים שמתוכם נשרפו כ160

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[IMG]כותרות עיתונים מבולבלות - אנחנו בשלום אז כנראה שזו היתה התפרעות פועלים - מצד שני היו שוטרים פלשטינים שהAK שקיבלו מאיתנו ירו צרורות וכדורים שרקו או פגעו במבני מתכת - לא שוכח את הצליל [/IMG]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2021, 19:15
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "השוטרים במחסום פז בפאתי בית..."

העשן בתמונה , זה התחיל מלפנות בוקר כשהם הצליחו להבעיר את תחנת הדלק פז
שבעצם שירתה רק אותם (ממש דבילים)

הרמטכל החכם אוויל שהיה אז היה אהוד ברוג . עוצר שבוע לשיפוצים במחסום ההרוס ויאללה לא קרה כלום

שבוע לפני כן החמאס עשה חזרה גנרלית - התפרעות בתוך המכלאה - המון אבנים ואש מצידנו
יריתי בRB2 או בטמפונים

מה שהיה מוזר הוא - שפתאום ממש בהפתעה ראינו שהם חדלו מההתפרעות ופשוט נעלמו והשאירו את המכלאה והמסלול לפועלים שבאמת רצו לצאת לעבודה

מדובר ב3 פלוגות שעמדו איתן מול 17 אלף בני אדם - חתיכת סרט

שימו לב בתמונה עם העיגול שסימנתי

למעלה שוטרים פלשטינים מרחיקים מתפרע
למטה שוטר פלשטיני יורה בצרורות

קטסטרופה

נערך לאחרונה ע"י helpy4 בתאריך 10-08-2021 בשעה 19:17.
ישן 13-08-2021, 04:57
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "התפרעות ללא שם וזכר 1994"

מצאתי קצת פרטים שלדעתי יהיו רלוונטים עבורך מתוך תקציר פסק דין שעסק בתביעת פיצויים של תושב עזה שנפגע במהומות.

לקוח מתוך האתר הבא:

https://www.fridmanwork.com/ADVX-lawyer108343.html

ציטוט:
תחקיר אלוף הפיקוד מתאר לו"ז בסיסי של יום האירוע (17.7.1994) כדלקמן:

"1. 01:30 התפרעות מקומית מאזור הפרדס מדר' לחניון האוטובוסים.

2. 03:30-04:00 התפרעות 1 בשרוול.

3. 04:30-11:30:

4:30-6:00 - התפרעות בשרוול, הדיפת מתפרעים לחניון הפג'ו, והוצאת עמדת פז.

6:00-7:00 - הוצאת המתפרעים לחניון הפג'ו, וחילוץ 3 כלים באזור עמדת פז.

07:00-8:00 - פגיעה בתחנת פז, הדיפת המקומיים והמשטרה הפלסטינאית דרומה, בין גלב לעמדת פז, העברת אחריות למשטרה הפלסטינאית התקפלות לתחנת הדלק פז (רגיעה).

8:00-9:30 - התכתשות באזור פז, ועל טנצ'ר עם הנגמשים עד לאזור השרוול (רגיעה)

9:30-11:30 - ארוע חניון האוטובוסים, ירו על מ"פ...מארב ירי על מ"פ...ירי ופציעת מפקד ימ"ס.

4. 13:00-15:15 - אירוע כבאית"

בתחקיר מפורט לוח זמנים המתאר את פעולת המשטרה הפלסטינית לאורך האירוע:

"א) 01:30-07:00 - אי ביצוע משימתם עפ"י ההסכם ועפ"י ההסכמות בעל"פ שהוגשו (נטולי עניין).

ב) 07:00-09:30 - חוצצים, מגינים משתפים פעולה עם המקומיים בהסכמה בשתיקה למעשיהם, מונעים בפועל ובאיומי נשק (כולל ירי של חריגים) את פעולת כוחותינו.

ג) 09:30-11:30 - מפירים ההסכם וההסכמות ע"י כניסה באש לחניון האוטובוסים, השתתפות בביזה וירי מכוון ע"מ לפגועה לעבר כוחותינו.

ד) 12:30-15:00 - תקלת תאום בהחלפת הכוחות ומתן מעבר למקומיים צפונה, ירי על כוחותינו" (נ/5).

על פי דוחות אלה, עולה בבירור כי בשעה הנטענת על ידי התובע, היינו, בין השעה 7.00 ל7.30 הייתה הפעולה המלחמתית בעיצומה.

כך, מתוארת בדוח פגיעה בתחנת דלק וכן הדיפה של שוטרים ואזרחים פלסטינאים מאזור התחנה. כן מתואר איומים בנשק וכן ירי לעבר חיילי צה"ל ומשמר הגבול, שמטבע הדברים יצר סיכון ממשי לחייהם ולגופם של אנשי כוחות הביטחון.

21. אם לא די באמור עד כה, הרי שפירוט האירועים כפי שתואר בתחקיר הכולל התייחסות של ניצב פארס, אינם מותירים עוד כל מקום לספק : "הגעתי בסביבות 07:30 למחסום ארז חובר לרוני מ"פ...חובר למח"ט. מתבצעת הסתערות בליווי ירי חי' באויר בכדי לחלץ את הגיפים התקועים. תמונת מצב שוטרים פלסטינאים כחייץ בין כוחתנו לבין בשוטרים". בהמשך התחקיר יש התייחסות של המח"ט, שאול אריאלי, לפיה "בשלב זה חלה תפנית. השוטרים הפלסטינאים מובילים את ההמון לעבר תחנת הדלק ומתבצע ניסיון שריפת התחנה, ו[ל]פיכך בוצעה הסתערות של כוחינו עד גלב...ההסתערות בוצעה תוך כדי ירי י באויר ויכול להיות שחלק מכוחותינו ירה לעבר המקומיים. בשעה 7:00 מהרגע שהיה ברור שהשוטרים הפלסטינאים הם לא רק גורם מפריע אלא גם מסייע למקומיים, החלטתי להקפיץ גדוד מטכלי. בשעה 8:00 החלטתי להקפיץ הנגמ"שים על מנת לשדר לשוטרים הפלסטינאים שאנו בעמדת כוח משמעותית במידה וינסו לפתוח באש מכוונת אלינו" (הדגשות שלי י.ו).

כלומר, כבר בשעה הנטענת על ידי התובע, היו התפרעויות שכללו ניסיון מצד ההמון לשרוף את התחנה, ירי לעבר כוחותינו, וניסיון של החיילים לחלץ ג'יפים צבאיים שנתקעו בין ההמונים המתפרעים. אירועים אלו יצרו בוודאי סכנה מוחשית לחיי חיילי כוחות הביטחון.

22. תמונה זו מתקבלת אף מעדויות העדים בפני. כך, כשנשאל ניצב פארס לגבי טענת התובע כי במקום האירוע הייתה פעולה מלחמתית רק החל מהשעה 10:00 או 11:00 בבוקר, השיב כדלקמן: "...הרבה לפני השעה 7:00 בבוקר הגעתי למחסום ארז, התעדכנתי...התעדכנתי ונכנסתי יותר פנימה לכוחות לאיזור תחנת הדלק, וראיתי גוג ומגוג, וזה היה בסביבות השעה 7 בבוקר. היה מצב של עשרות אלפים זורקים אבנים, יש ירי מכל הכיוונים, יש חלק שמפזרים הפגנות ושוטרים פלסטינאים גם מנסים להרגיע את ההמון..." (פרוטוקול מיום 27.4.2008, עמ' 13). ובהמשך: "...כמה ג'יפים שלנו נתפסו בתוך ההמון, בסביבות 7 בבוקר, מתחנת הדלק משהו כמו 100 מטר דרומה, תפוס כוח שלנו בפנים מוקף המונים, אלפים, משטרה פלסטינאית מנסה לעזור להם, והמון זורק עליהם אבנים. אני ראיתי תמונת מצב קשה מאוד זו, ירי, לקחתי את כל המפקדים יחד עם המח"ט כל מי שהיה שם, אמרתי שהתפקיד שלי קודם כל להרגיע את המצב שלא יהיה הרוגים ולהוציא את הגיפים החוצה שהיו לכודים. כי הייתה סכנת חיים ממשית עליהם...עשינו הסתערות זה היה בין 7 ל-8 בבוקר, ההסתערות לוותה בהודעות שלי בערבית ברמקולים להמון להתפזר וגם דיברתי באופן אישי עם המשטרה במכשיר הקשר שלא יהיה אש על אש...אני חוזר ואומר כי בין השעה 7- ל-8 לא רק שהיתה לחימה, זה היה ממש גוג ומגוג. אני הייתי בעזה ובאיזור, אני מכיר הפגנות, אבל ד בר כזה קשה עוד לא ראיתי. ואני סבור שהצלחנו לחסוך בפגיעות בנפש בשני הצדדים.... לדוגמה בג'יפ שלי אישי שבו הייתי חטפתי 27 כדורים ולכן אני זוכר את האירוע" (שם, עמ' 14).

ניצב פארס הוסיף, כי על אף שהייתה הידברות עם המשטרה הפלסטינית והיו ניסיונות מצידה להשליט סדר, "...הם לא שלטו בכוחות שלהם. והשוטרים הפלס[ט]ינאים ירו עלינו, כולל עלי, מטווח אפס, מטווחים קצרים" (שם, עמ' 16).

הדברים מדברים בעדם וכל מילה נוספת מיותרת.

23. אוסיף עוד כי עדותו של ניצב פארס הותירה עלי רושם מהימן ביותר, כמו גם יתר עדי הנתבעת אשר העידו על השתלשלות האירועים. כך, העיד מר אמנון ווהבי, אשר נפצע בשעה 07:15, במהלך ההסתערות המתוארת, כדלקמן: "כשאני הגעתי לאיזור תחנת הדלק פז, מה שאני ראיתי, בזמן שהגעתי, זה עשרות מתפרעים שנמצאים בקו של תחנת הדלק פז בפרדסים המזרחיים וחוסמים את ציר טנצ'ר כאשר הצבא עם שני נגמשים נמצא על ציר טנצ'ר לכיוון הפרדסים וכוחות מג"ב שהיו מצומצמים מאוד עד שהגענו, שההמונים נמצאים על הציר מהקו של תחנת דלק פז לכיוון דרום, זו היתה תמונת המצב שאני הגעתי לתחנת הדלק, וזה היה בערך בשעה 06:15" (פרוטוקול מיום 27.4.2008, עמ' 21). ווהבי מתאר שתי הסתערויות שבוצעו על מנת להדוף את ההמון. ראשונה מיד עם בואו עד השעה 6:40 או 6:45, ושנייה, ההסתערות שהוזכרה על ידי ניצב פארס, במהלכה הוא אף נפצע כאמור. ווהבי מתייחס גם למטרת ההסתערות השנייה: "...היינו בתחנת דלק פז, המתפרעים והערכת המצב שהתבהרה לנו, הכוונה שלהם היתה לעלות על תחנת דלק פז ומשם הדרך לכל המפעלים של אזור תעשיה ארז, פתוחה, והיה ברור לנו שאם לא הודפים אותם דרומה הם פורצים את הדרך ולא רק נעמוד במשימה שלנו, הם יפרצו את הדרך ויכנסו לישראל" (שם, 22).

בתצהירו הצהיר ווהבי כדלקמן: "בשעה 7:15 לערך נפצעתי מאבנים, ברזלים ומקלות; כאשר נפצעתי הינו בשלב שבו ניסינו להדוף את הפלסטינאים לעבר המחסום הפלסטינאי. הצלחנו להדוף את המתפרעים לאזור המחסום וקיבלנו הוראה לשוב אחרונית - צפונה. הג'יפ שלי שקע בחולות והתחפר כך שלא יכולתי לחלצו ולשוב אחורנית. בשלב זה הקיפו את הג'יפ מאות רבות של אנשים אשר השליכו עלינו מטווח 0 סלעים אבנים ברזלים ומקלות. אנו הגבנו באלפ"ה ואני יריתי באוויר. במהלך הסיטואציה הזו [נ]מצאנו במצב של סכנת חיים ממשית. כל הצוות נפצע ואני היחיד שיכולתי להגיב. היינו מוקפים בהמונים מספר דקות על שהגיע כוח מג"ב אחר בפיקודו של פקד מאדי זוהדי אשר חילץ אותנו. נפצעתי פעם נוספת באותו אירוע באזור תחנת הדלק פז כתוצאה של אבן אשר פגע בעיני ואז גם פוניתי לביה"ח".

24. כן ראו עדות מפקד החטיבה אל"מ שאול אריאלי אשר העיד, בין היתר, כי האירועים המתועדים בקלטת נ/4, אירעו בפועל בין השעות 7:00 ל-12:00. כן העיד כי: "יש שם קטע אחד שמצולם ומתייחס להסתערות שהיתה שם, או ריצה עם נשקים על ידי חיילי מג"ב שהיו צמודים אלי באותו אירוע. חיילים המצולמים עם השכפצים הלבנים. האירוע התרחש בדיוק באיזור בו התביעה עוסקת, קרי תחנת הדלק ואני הייתי נוכח בנקודה עצמה בתחנת הדלק באותה שעה...הקטע המצולם בקלטת שמתייחס לאירוע בתחנת הדלק אירע בין השעה 7:00-7:30 בבוקר. אני הייתי נוכח בדיוק בזמן הזה בתחנת הדלק. אני פיקדתי על הכוחות" (פרוטוקול מיום 27.3.2008, עמ' 3). בהמשך נשאל מר אריאלי לגבי התייחסות לוח הזמנים שבתחקיר לרגיעה (בסוגריים) והשיב כדלקמן: "קודם כל דיברתי על הגל השני של השיא, בין 7:00-8:00 זה הקטע עם אותם חיילי מג"ב, והשכפצים שרואים בקלטת, שמתייחס בדיוק לזמן הזה. ב-8:00 היתה רגיעה של מספר דקות, ושוב התחילה התכתשות כפי שאתה רואה בסעיף ד'. יש אירועים מסויימים ויש רגיעה של מספר דקות. ולכן האירוע הספציפי של התביעה, אם הוא אכן קרה בין 7:00-7:30 זה היה בזמן שהייתי עם הכוחות שלי בתחנת הדלק פז" (שם, עמ' 5). בהמשך נשאל האם זה נכון שעד לשעה 9:30 לא נורתה ירייה אחת על ידי שוטרים פלסטינאים, והוא השיב: "אני שולל זאת באופן מוחלט...אני לא צריך לעיין ביומן כדי לומר לך שהיו יריות לפני 9:30, כי עלי נורו יריות מהמשטרה הפלסטינית בשעות הבוקר עד 09:30 ולכן אני לא צריך לבדוק זאת ביומן, לרבות פגיעות בג'יפ שמאחוריו עמדתי, זה היה לפני 9:30, אני גם עכשיו מסתכל ביומן ומקריא דיווח משעה 07:30 שם כתוב "לציין שהפרות הסדר היו מלוות בירי של המשטרה הפלסטינית לעברנו, ירי על מנת לפגוע..." (תחקיר של פלוגה כ"ז של מג"ב עמ' X סומן על ידי בית המשפט)" (שם, עמ' 6).
ישן 14-08-2021, 14:27
  StayAtHomeDuck StayAtHomeDuck אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.20
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "התפרעות ללא שם וזכר 1994"

חיפשתי אינפורמציה דרך אוסף העיתונות של הספרייה הלאומית, זה אתר פתוח שאתה יכול לחפש בו בעצמך. כמה דברים- כשמחפשים בין ה-15 ליולי 94 עד ה-22 באותו החודש, מקבלים בעיקר תוצאות מעיתון "אל איתיחיאד", יש גם את העיתון של הקהילה היהודית באוסטרליה אבל שום דבר בעברית.
אל איתיחאד עיתון ערבי ואני לא מדבר את השפה, מה שכן בעיתון שיצא ביום ה-18 לחודש ההתפרעויות במעבר ארז אכן מוזכרות, השתמשתי בגוגל תרגום כדי לבדוק.

לינק לעיתון הרלוונטי עם החלק הרלוונטי מסומן.

התרגום של החלק הזה לאנגלית נראה ככה-
ציטוט:
I'm hungry, I'm hungry » In the Gaza Strip, the Erza crossing is overrun

Two Palestinians were killed and (9) others were injured in the battle over bread Announcing the three-day strike in all Palestinian areas

Israeli sources: (21) of the soldiers were wounded, two of them are in serious condition

• Haifa - Union Office - “Two Palestinian youths were martyred: Riad Ibrahim Bassin (24 years), from Khan Yunis, married and father of four children. Yasser Muhammad Sultan, 20 years old, from Rafa’, injuring more than (1) Palestinian youth, between light and medium injuries, in the violent and bloody confrontations that took place on Sunday morning, in the Erez checkpoint area between thousands of Palestinian workers and occupation soldiers. Organizations in the Gaza Strip, led by Fatah Movement » to the strike and mourning for three

days. Israeli military sources said that 21 Israelis were wounded, including two, one of them from the "Border Guards" who was seriously wounded. Dozens of Egged buses and the gas station at the Erez checkpoint were in flames. Eyewitnesses said that the confrontations started when the Israeli army expelled Manat from the Palestinian workers, who wanted to go to work in Israel, especially as they were holding work permits, which led to the explosion

Workers angry. Angry Palestinians smashed the Erez crossing, hit guard posts, burned tires and attacked the soldiers, who responded with tear gas and rubber bullets. The Palestinians threw and returned Molotov cocktails at armored vehicles and cars of the “Border Guards and the Israeli army, which were advancing towards the Palestinian center, while the Palestinian policemen were watching what was happening.”

They are working to calm the situation, but the occupation soldiers were unable to stop the advance of the angry workers who broke down barriers and arrived at the industrial zone in Ebraz. At some point in the confrontations, an exchange of fire took place between the border guards and the Palestinian policemen. As a result, ten Palestinian policemen and three border guards were shot, while the other border guards were hit with stones and empty bottles. The confrontations continued throughout the day yesterday, and the situation did not subside until after five o'clock in the evening, when hundreds of Palestinian workers continued to throw stones at the occupation soldiers. Angry workers managed to uproot the barbed wire and fence at the Erez crossing. Israeli military sources said that clashes erupted at the observation post

תרגמתי לאנגלית מפני שגוגל תרגם מתרגם יותר טוב ערבית לאנגלית מאשר לעברית.

ב-The Australian Jewish News מה-22 לחודש מדובר על ההשלכות של האירוע במעבר ארז כמה ימים לפני ואיך הן התגלגלו לירושלים, אגב, דף לפני עוסק בפיגוע של החיזבאללה בקהילה היהודית בבוואנוס איירס.

זה העיתון מה-22 עם החלק הרלוונטי מסומן

בכל אופן, אם תרצה להמשיך לחפש מידע דרך האתר הזה, הלינק פה אמור להביא אותך לתוצאות החיפוש שלי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:56

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר