לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2023, 09:34
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "10-2023 מבצע "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לישובי עוטף עזה (1)"

דובר צה"ל דניאל הגרי: יצאנו למבצע "חרבות ברזל"
כ-2,200 שיגורים בוצעו עד לשעה זו לשטח ישראל.
חדירות מחבלים - גם מצנחי רחיפה, גם מהים וגם באופן קרקעי - ייתכן שבאמצעות מנהרות.

כ-10 מוקדים פתוחים של חדירות מחבלים וקרבות עם מחבלים - כפר עזה, מגן, מחנה רעים, סופה, נחל עוז, שדרות, בארי.

הקפצנו כוחות רבים לדרום בהם יחידות מיוחדות ומפקדים בכירים.
נערכים לחלק את אוגדת עזה למוקדים בפיקוד מפקדים בכירים ונערכים עם מפקדים בכירים במוקדי הלחימה.
חמאס ועזה ישלמו מחיר כבד מאוד על ההתקפה הזו.

היו תקיפות בעזה במספר מוקדים - נגיב משמעותית.
אנחנו ערניים לכל הגזרות.
נגייס עשרות אלפים של אנשי מילואים. כל מדרגות ההפעלה שלנו פתוחות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2023, 11:29
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "10-2023 מבצע "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לישובי עוטף עזה (1)"

החריבו לנו את הבית.
העוטף הוחרב.
יושבים בבתים, מגוננים על עצמנו, תלויים רק בעצמנו.
מחזיקים באקדח, מחסנית או שניים ומנסים לאגד כמה שיותר צעירים וקשישים סביבנו.
חתיכת מחדל. אסון.
הצבא נעדר בכל כך הרבה מקומות.
הדיווחים בתקשורת מגמדים את המצב פה.
יש ערימות של גופות.
משפחות שלמות שנטבחו.
קו המוצבים, קרס. מוצבים שחוסלו.
חיילים, צעירים וזקנים חטופים שנלקחו לעזה ומוצגים כשלל חסר אונים.
ובין לבין, גם שלל רב, צבאי ואזרחי שנלקח.

אמצעי התקשורת לא משקפים פרומיל' מהאירוע שמתרחש אצלנו.
המון משפחות ישברו לרסיסים הערב או מחר בבוקר שהמימדים ייחשפו.
אני לא יודע איך מדינת ישראל תתמודד עם האסון הזה והחטופים ביום שלמחרת. אני לא יודע אפילו איך חמאס יצליח להתמודד עם הכמויות האלה.

המחדל פה לא נתפס. אנחנו מדממים.
ישן 07-10-2023, 17:04
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14

כמעט 12 שעות לאחר האירוע ואף נציג מהממשלה לא מדבר, התקשורת עוד לא התחילה להבין את התמונה. הצבא עדיין חסר בהמון מקומות.

אזרחים, חיילים, ערימות של הרוגים.
עשרות חטופים. משפחות שלמות נחטפו עם הילדים הקטנים שלהם לעזה. זקנות טיפוליות נחטפו על הקלנעיות שלהם ומוצגות כשלל בעזה.
מדינת ישראל וצה"ל הגדול לא ינצחו בזה.
אנחנו כבר הפסדנו.
הם לקחו לנו עשרות מהבתים ואף אחד לא ירצה תמונות של קשישות בנות 80 נשחטות. וגם סביר להניח שעם מצבם הבריאותי וגילם - השעון מתקתק במהירות והקלף בידיים של עזה.

אני בקשר עם מסוקים באוויר וצוותים של יח' מיוחדות עם חברים כדי לסייע לאזרחים נצורים באילתורים.

מלחמת יום כיפור הייתה קייטנה לעומת היום הזה בעוטף.
אין על כך מחילה, ולא שום תירוץ או הסבר.
הגדר נפרצה בקלות ללא שום מענה. מוצבים ובסיסים חוסלו על יושביהם.
מאות נעדרים. והכמויות של החטופים...
אף אחד מאיתנו לא דמיין כזה מחדל בחלומות הכי גרועים שלו.
איך מחבלים מצליחים להבריח עשרות אזרחים בצעידה או במהירות של טרקטור\ קלנועית בחזרה לעזה?
לא יודע איך מפקד אוגדת עזה וכל הדרג יוכל להמשיך לחיות עם עצמו מחר בבוקר.

מדינת ישראל, הצבא החזק במזרח התיכון, הפסיד והפסיד חזק.
ישן 07-10-2023, 21:00
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ב-73' היו שתי הפתעות. הפתעה..."

לפני כניסה מסיבית לעזה תהיה הרבה חשיבה, ולו משום שהחמא"ס מחזיק במספר (לא ידוע עדיין, אבל גדול) של חטופים ויוכל בקלות לארגן סרטונים בנוסח דאעש. ממשלה ישראלית יכולה, כל עוד הדם של האזרחים רותח, להתחיל מבצע גם אם ייהרגו בו עשרות ואולי מאות לוחמים, אבל קשה לראות אותה עומדת מול סרטונים שבהם מאיימים לכרות ראשים של ילדים וקשישים ומול בני משפחותיהם שנמצאים כאן.

אני עדיין המום מכך שמבצע שהוכן, ללא ספק, במשך חודשים רבים ושהיו מעורבים בתכנונו והוצאתו לפועל מאות אנשי חמא"ס לפחות התרחש בלי שום ידיעה מוקדמת על אף מערך המודיעין, התצפיות הקרקעיות והאוויריות וההאזנה הנרחבת לתקשורת הקווית והסלולרית בעזה. תרחישים דומים התפרסמו יותר מפעם אחת בעשור האחרון (כולל בספר "הכריש" של מישקה בן דוד), ואני תמיד הנחתי שאין אפשרות לבצע תקיפה בהקף כה גדול בלי שנדע עליה קודם. התדהמה השניה היא מהזמן שלקח להזרים לשטח כוחות בהקף משמעותי ולהחזיר את השליטה; בכל הכתבות על החזית הצפונית בשנים האחרונות דובר על כוונה של חיזבאללה לכבוש ישובים, וחשבתי שצה"ל מאורגן בהתאם כך שגם במהלך חג הוא מסוגל להזרים במהירות כוחות לתגבור בגזרה כלשהי - והגעה לעוטף עזה מרוב חלקי הארץ היא מהירה יותר מאשר לגבול לבנון.
ישן 07-10-2023, 22:59
  yave333 yave333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.19

https://www.haaretz.co.il/news/poli...9f-9ee7c4b10000

"תשעה תושבי יישובים בדואיים בדרום נהרגו, חלקם בבתים בהם אין מיגון בפני טילים. בין ההרוגים שישה ילדים. לפי המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים, בערערה שבנגב נהרג יזן זכריה אבו ג'מאע, בן 5, מפגיעת רקטה ליד ביתו. באלבאת נהרגו האחים מאלק אברהים אלקרעאן, בן 14, וג'וועד אברהים אלקרעאן, בן 15. השניים נהרגו מפגיעה ישירה של רקטה בצריף מגורים. אמין עקל אלקרעאן בן ה-11 ומחמד ד'יב אלקרעאן בן ה-12, בני דודים, נהרגו גם הם באלבאת מפגיעה ישירה של רקטה בצריף מגורים. ליד אופקים נהרגה מירי פאטמה אלטלאקת, בת 35 מערערה שבנגב. פאיזה אבו סבייח, בת 57 משכונת אלבאת שבכוחלה, ונכדתה מאי זוהיר אבו סבייח בת ה-13 נהרגו מפגיעה ישירה של רקטה בצריף מגורים"
ישן 08-10-2023, 00:17
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
לצערי יש מקרים יותר גרועים
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי nitro11 שמתחילה ב "ממש לא, תבין שאם נתעסק בלשחק..."

יש כאלו שחיי אויב (''מעורב" או ''בלתי מעורב'') חשובים להם יותר מחיי יהודים.
חבורה של רודפי פנסיות ושקט תעשייתי מנהלים את הבטחון כבר עשרות שנים, בתפיסה הזויה וחולנית - שאויב אכזרי שרוצה להשמיד אותנו לא מנצחים בכל הכוח והאמצעים שיש לנו, בלי פשרות, אלא צריך ללטף אותו ולהכיל אותו ולתת לו כסף ותמריצים. זה מה שקורה פה כבר עשרות שנים. ביד אחת מפרנסים את הטרור ומקיימים אותו, וביד השניה כאילו נלחמים בו, בפינצטה כמובן. מי שמשלם את המחיר זה אנחנו, אזרחי ישראל והחיילים הפשוטים. המחיר בדרך כלל הוא בטפטוף ''נסבל'' שכולנו עוברים עליו לסדר היום בשתיקה. הפעם המחיר כבד מנשוא (ועדיין אני לא מאמין שמשהו ישתנה).
תמחקו לי את ההודעה, תגידו שזה פוליטיקה, אבל לצערי זה לא קשור בכלל לפוליטיקה, אני לא מדבר על הממשלה, ומבחינתי שגם ביבי וגם לפיד ושות' ילכו לעזאזל.
אני מדבר על תפיסת הביטחון ההזויה של מערכת הביטחון. אני מדבר על התנהלות בשטח של מערכת הביטחון. על הפקרה של חיילים ואזרחים בכל ההתנהלות.
זו מציאות החיים היום-יומית ההזויה שלנו כאן, תחת כל המומחים הגדולים, שמנסים להפוך כל מי שמבין את השפה שצריך לדבר בה בארץ שלנו יותר טוב מהם, לקיצוני ומשיחי.

הלואי והיה משהו שהייתי יכול לעשות מעבר לכתיבת הודעה שלא תשנה כלום. אבל אם זה מה שאני יכול לעשות כרגע אז אני מוכן להסתכן בכך שיבוזו לי או ימחקו לי אותה.
ישן 08-10-2023, 01:17
  אינקה אינקה אינו מחובר  

ברור שיש פה גם מחדל מקצועי
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "זה לא העניין. בפועל יש לך..."

וגם זה מרתיח, גם כשהייתי בצבא לא יכולתי לסבול את כל הצביעות והטפיחה על השכם של המפקדים אחד על השני גם כשהכל רקוב.

ובנוגע למחדל התפיסתי - חולק על גישתך.
לא צריץ לשטח את עזה ולהרוג מאות אלפים.
להיפך. כשאתה פועל בעוצמה ונחישות אתה גודע את המשך ההתעצמות וההתפתחות של הטרור בכל ההיבטים, מורלית, טכנית וכו'.
כשרוצים שקט תעשייתי אז נותנים לבעיה לגדול משנה לשנה באופן שבסוף באמת אי אפשר להתמודד איתה.
דיברתי עם פלסטינים שמקללים אותנו על זה שכנסנו את ערפאת ואש''ף לשטחים. שצוחקים על הטמטום שלנו בהתנהלות מול כל ארגוני הטרור.
כשערבים מתפרעים כל שבוע באותו מקום במשך שנים והצבא מכיל את זה וזה גודל כל פעם זה לא מכיל את הבעיה אלא מלבה אותה. אם היו דופקים כדור בברך לכל אחד שמתפרע אז העסק היה נגמר. אם במקום להכיל עשרות פיגועי אבנים כל יום והיו מחסלים/דופקים כדור בברך לכל מחבל אבנים שכזה, אז היה יותר טוב. אנחנו מתעסקים עם חיות אדם רצחניות שהשפה היחידה שהם מבינים זה כוח, וכל הזמן מנסים לדבר איתם כאילו אנחנו מול שותף עסקי על כוס תה.
יש לי כמה וכמה דוגמאות לאיך שכוח זה השפה היחידה שמבינים וזה עובד, גם אם לא במאה אחוז, ולא רק שזה לא ''בלתי הומני'' אלא הפתרון הכי חסכוני בחיי אדם גם לאוכלוסיה הערבית.

אם התפיסה היתה נכונה, יש מספיק אנשים חכמים ומקצועיים שימצאומוימציאו דרכים לפעול נכון, הבעיה שהתפיסה כל כך עקומה ומעוותת שכל האנרגיה הולכת בכיוונים לא נכונים.

וגם בהיבט הבינלאומי אני חושב שזו תפיסה שגויה לחלוטין. נכון שאנחנו לא יכולים לעשות כל מה שבא לנו, אבל גם פה בעצם ההתנהלות שלנו אנחנו מזמינים לחץ.
ישן 08-10-2023, 00:01
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי nitro11 שמתחילה ב "השתנה משהו ואי אפשר יהיה..."

בוא נגיד שניה שנחזור למציאות ולא נעשה באמת השמדת עם של מיליוני אנשים, לא משנה כמה הם לא באים לנו בטוב. יש דרכים מאוד הומניות להשיג את המטרה שאתה מבקש להשיג, מבלי להרוג אף אחד.

מה הדרך? טראנספר. לא סטייל ארמניה, אלא דרך הסכם נרחב עם ירדן ומצרים שיסכימו במימון משותף להקים ערים חדשות בשביל הפלסטינים, לתת מענק התאקלמות לכל אחד, ולהעביר את כולם בשיירה.

הבעיה? 2 בעצם. הערבים שונאים את הפלסטינאים ואין להם שום סיבה להסכים לזה, ובעולם היום אין ממש סיבולת בשביל מהלכים גרנדיוזיים כאלה.

טראמפ אמנם לא הציע מתווה שבהכרח מחובר למציאות, לפחות מבחינת המפה ששירטט, אבל היה בו אלמנט אחד מאוד חשוב וצודק והוא יציאה מהמשוואה של ישראל-פלסטין, ויצירת משוואה חדשה שמכניסה לכל זה את מדינות ערב השכנות, שיהיו גם חלק מהפתרון.

אני חושב שפתרונות טראנספר זה משהו שצריך לקדם באופן אקטיבי מול אותן מדינות.
ישן 08-10-2023, 03:33
  אינקה אינקה אינו מחובר  

שמענו. אנחנו כבר חיים יותר מדי שנים
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "יש גבול לרצחנות (בקטע טוב)..."

כשהכל מתנהל בצורה הזויה ומעוותת לפי הרציונל (ההזוי וממש לא רציונלי) של דבריך וראינו לאן הגענו.

אין שום עניין בשום מו''מ עם אף אחד מהחלאות המחבלים מכל ארגון שהוא. כל משא ומתן שלא מגיע מתוך תבוסה מוחלטת שלהם זה שקר אחד גדול.

בגלל השקר הזה אנחנו סובלים מארגוני טרור שהולכים ומתעצמים בכל קנה מידה, בפפולוריות, בכוח אדם, בתקציב, באמל''ח ויכולות ומפגיעה הולכת ומחמירה בבטחון של כל אזרחי ישראל.

עשרות שנים שאנחנו מתנהלים בגישה הזו. הגיע הזמן להחליף דיסקט.

ואפרופו התנתקות, אני עוד זוכר את כל הוויכוחים לפני הגירוש (כן, גירוש, לא ניתן להלבין את זה) וכמה כל החכמים והשקולים סיפרו לנו כמה זה טוב לביטחון וכמה זה יתן לנו לגיטימציה שאם אח''כ יעיזו רק לירות רקטות על ישראל נוכל להיכנס לעזה ולמוטט אותם... די, כבר בא לנו להקיא מזה.

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 08-10-2023 בשעה 03:38.
ישן 08-10-2023, 09:13
  Assaf B Assaf B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.14
בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "לא אסכים לגור בעוטף כמו שלא..."

גדרות, מוקשים, תצפיות ומכשולים עניין טכני וכבר ראינו (אתמול, וגם לפני חמישים שנה ויומיים) שהם בסופו של דבר לא פתרונות פלא. כל מכשול אפשר לעבור אם יש מספיק רצון.

עוד לפני מלחמת האזרחים בסוריה הגבול ברמה"ג היה מהממוגנים ביותר בעולם עד כמה שידוע לי אבל מיקוש ותעלות נ"ט היו - לפחות בהבנה שלי, אני לא אסטרטג או משהו - רק החלק הטכני של מניעת מלחמה. החלק השני הוא לוודא שלאף צד לא באמת משתלם לצאת למלחמה.
מאז סוף 73 לא היה לסוריה או לישראל אינטרס לפלוש את הגבול ביניהן. *זה* יצר סביבה שאיפשרה ליישובים לחיות בשלווה ובבטחון לפחות יחסיים.

אם ניקח את הדוגמה הזו ונשליך אותה על עזה אז - כן, צריך מכשול ומכשול טוב אבל בסוף הפתרון מורכב יותר ולפחות בחלקו הוא אסטרטגי : איך לגרום לחמאס והגא"פ לחוסר חשק לנסות כאלה התקפות.
אני לא מתיימר לדעת את התשובה לשאלה הזו אבל אני די בטוח ש"לשטח את הרצועה" זה פתרון שלכל היותר הוא פופוליסטי ומרגיע את הכבוד העצמי והעצבים הזועמים שלנו אבל אין מאחוריו כלום.
ישן 08-10-2023, 02:16
צלמית המשתמש של helpy4
  משתמש זכר helpy4 helpy4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.11
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "טכנית לא וזה בדיוק מה שצריך -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי milumnik
טכנית לא וזה בדיוק מה שצריך - איזור מפורז, שטוח לחלוטין ועם שד"מ הבעייה היא האכיפה של זה. הרי הדבר הראשון שיקרה זה שחמאס יזמינו את התקשורת, יביאו אוטובוס מלא בילדים, נשים וזקנים ויתנו להם לטייל בשד"מ. גם היום אסור להתקרב לגדר. אז? ראינו את ההפגנות שם מטר מהגדר כולל הסיפור של בראל וכלום לא השתנה.

פרצו את גבול המדינה
הרגו לנו היום 250 אזרחים וחיילים
חטפו לנו היום לפחות 40

יש שיגידו שאתה חי עדיין לפני האירוע - משהו קרה כאן וזה צריך תיאום כוונות / היערכות חדשה
לא הזמן להרבות ברחמים על העזתים ש90 אחוז מהם מגדלים בבית מחבלים
צריך לשנות כיוון - אם החמאס לא יהיה מרוסק טוטאלית - האירוע הזה עוד יחזור חלילה שוב
ויתדלק את החיזבאללה ואת מי לא
ישן 08-10-2023, 03:56
  milumnik milumnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.20
בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי nitro11 שמתחילה ב "השמדה של עזה מצפון לדרום, חלק..."

אוקי אז השמדה של עזה. בוא נניח לצורך העניין שאנחנו מוכנים לאבד את תמיכת רוב העולם ואולי אפילו של האמריקאים לפחות לתקופה קצרה. בוא ננסה להסיר את האמוציות וננתח את זה בצורה פרקטית:

1. גרים שם מעל 2 מיליון איש, איך תפנה אותם או לפחות מרביתם בטווח זמנים קצר למצריים? תתן להם כמה שבועות להתפנות? ואם הם לא התפנו או יכולים להתפנות אתה מוכן להרוג מאות אלפי אנשים?
2. מה גורם לך לחשוב שמצרים תסכים למיליוני פליטים ובהם אלפי מחבלים להיכנס לשיטחה? ע"ע ירדן וספטמבר השחור או אפילו עכשיו בסיני ודאעש.
3. בשביל לבצע את זה תצטרך מאות גיחות ו/או מטחי ארטילריה שידללו מהותית את מחסני הנשק שלנו, שלא בדיוק תוכל לחדש בזמן שאמריקאים כועסים. ומה אם המלחמה תתפתח לחזיתות אחרות ובזבזת מאות חימושים על בניינים ריקים פחות או יותר שלא מהווים מטרה מיידית?
4. מי יבצע את זה? כמה טייסיים יסכימו להפציץ בניינים עם אזרחים אחרי שנים של הפצצות פינצטה עם הקש בגג והרצאות על טוהר הנשק? הנה לדוגמא ציטוטים ישירים מאל"מ מתן כהנא (במיל) לוחם במטכ"ל ואח"כ מפקד טייסת קרב. קצין מצטיין ולוחמני, לא בדיוק ליברלי יפה נפש שציין בגאווה במספר מאמרים שונים:

"במבצע צוק איתן חזרנו לבסיס ביותר ממחצית מהגיחות כשהמטוסים עם חימוש מלא, משום שהמטרות שהיינו צריכים לתקוף לא היו נקיות מאזרחים. היו מקרים שראינו מהאוויר שיגורים מלב אוכלוסייה ובגלל הימצאות אזרחים שם לא קיבלנו אישור לתקיפה", כך משחזר מפקד טייסת העמק של חיל האוויר מבסיס רמת דוד, סא"ל מתן."
https://www.israelhayom.co.il/article/296429

"אני מודיע חד משמעית, עמדתי מול האנשים שלי ואמרתי, 'חברים, אנחנו עושים מאמצי על כדי לא לפגוע באזרחים'. זה לא סוד שבחצי מהגיחות של הצוותים שלי הם חזרו עם החימוש לנחיתה. יותר מזה: גיחת תקיפה לעזה מרמת דוד יכולה לקחת זמן קצר מהמראה לנחיתה. בצוק איתן זמן גיחה ממוצע היה ארוך משמעותית. מה עשינו שם? חיכינו שהשב"כ יתקשר, שיעשו הקש בגג, שיוודאו שהאזור נקי מאזרחים ככל הניתן. רק אחרי כל הדברים האלה נכנסנו לתקיפות. ראיתי כמה פעמים חודלים אותנו. אנחנו באמת עושים כל מה שאפשר למנוע את הדברים האלה."
https://www.ynet.co.il/articles/0,7...5354964,00.html

נערך לאחרונה ע"י milumnik בתאריך 08-10-2023 בשעה 04:02.
ישן 08-10-2023, 06:39
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "נקודת "האור" היחידה בכל המצב..."

אני זוכר שאמרו בדיוק את המילים האלה ב-2006. טוב שכשלנו מול חיזבאללה ולא מול צבא אמיתי, אנחנו נלמד. זה עזר לנו? למדנו הרבה מאז? אתה יכול לדמיין מצב שהצבא היה מתפקד פחות טוב ממה שהוא תיפקד בפועל באירועים אתמול?כל המערכים כשלו, לא הייתה התראה, תצפיות לא ראו, חיל האוויר לא הגיע, גם בסיסים יחסית מרוחקים מהגדר לא הצליחו להגן על עצמם, שלא לדבר על להגן על אזרחים בסביבה. וזה מול כמה עשרות לוחמו אויב עם נק"ל בלבד על גבי רכבים רכים.
עכשיו, עם הצבא הזה אתה רוצה להיכנס לעזה ללחימה בשטח בנוי? אני לא רוצה להיות צודק, אבל לדעתי מה שיקרה זה בדיוק מה שהיה בסבבים קודמים. הפצצות של כמה ימים, הפלת בניינים גדולים, שיש לזה אפס ערך מבצעי, אבל זה אמור להרתיע את חמאס (עבד מצוין עד עכשיו), ציד לא ממש מוצלח של משגרי רקטות, אולי כניסות פנימה למרחק כמה עשרות מטרים, בלי משימה מוגדרת. ואחרי זה הפסקת אש ושיחרור של כל האסירים שחמאס דורשים תמורת החטופים והשבויים שלנו.

ישן 08-10-2023, 08:13
  אינקה אינקה אינו מחובר  

לא אתיימר לתת פתרון.
בתגובה להודעה מספר 165 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "אוקי, יש לך פתרון פרקטי למצב..."

חלק מהבעיה שלנו זה בכלל לחשוב שיש פתרון מלא לבעיה מול הערבים.
אנחנו במצב בעייתי, חיים בסביבה עויינת ומוקפים באוייבים שרוצים להשמיד אותנו, לא פחות.
הבעיה שיש כאלו שמסרבים להתבונן לאמת המרה הזו בעיניים, וכתוצאה מכך משלים את עצמם שאם רק ניתן להם עוד ועוד אז הם פתאום לא ירצו להשמיד אותנו.

כשיפנימו שזה המצב והוא לא ישתנה, והדרך היחידה להתמודד עם האיום הזה היא להיות הכי חזקים שאפשר ובאופן תמידי להיות במלחמה ולהשאיר את רגלנו על צוואר האויב הרצחני, ולרגע לא לתת לא להרים את הראש, ולגדוע את היכולות והמוטיבציה שלו באופן תמידי בכל הכוח שיש לנו, בלי משחקים בנדמה לי. ולהגיע למצב שאנחנו לא מרחמים על אוכלוסיית ה''בלתי מעורבים'' הכאילו תמימה ומפקירים את חיינו בגל זה, אלא מכריחים את אותה אוכלוסיה שהיא זו שלא תרצה מפגעים בתוכה, זה לדעתי המקסימום שאפשר להשיג. מה לעשות, ככה זה בג'ונגל. מי שעדיין חי באשליות על מזרח תיכון חדש שיעבור לאלסקה. וגם שם לא יהיה לו שקט לנצח.

לנסות להתכחש לדברים בטענה שבמערכת הביטחון יושבים אנשים חכמים יותר שחשבו על הכל זה סתם קשקוש, כי ראינו לאן התפיסה שלהם הובילה, וכל הפעולות שלהם נובעות מתפיסה שגויה בשורשה.
ישן 08-10-2023, 07:54
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה של בריק...."

מכיר את בריק ודבריו...טוב שהוא קיים. מקור הבעיות שבריק מצביע עליהם הינו היכולת האנושית המביאה לכך כי איננו מזהים הבעיות. ומה שלא עושה השכל, עושה הזמן, וכרגע יש יותר המתייחסים אליו. יקח זמן, ואולי איזה בומבה שנחטוף, בכדי שנזהה בעיות אחרות . גם באתר זה, לדוגמה, בנושא הר חריף, שם היה אותו מחדל בקטן, ובנושא יחידת דבורה...נאמרו דברים נכונים שלא התקבלו משום מגבלותינו. קיימות כיום בעיות נוספות שנזהה אותם כנראה אחרי שנחטוף המכה. היכולות שלנו מונעות מאיתנו לזהות אותם, למרות שיש סוטים המצביעים עליהם. אם רק המוגבלים היו עושים מאמץ לקרוא נכון המציאות... אבל כישוריהם מביאים אותם לצעוק רק אחרי הקטסטרופה
ישן 08-10-2023, 03:03
  LightNK LightNK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.12
בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי milumnik שמתחילה ב "״עלול להיות פה טבח. צה"ל לא מוכן למלחמה""

ואז צחקו עליו ואמרו שהוא מנותק מהמציאות - קציני צבא, פרשנים בכירים ובפורום הזה.

מה שבריק מנסה להגיד כבר הרבה שנים זה שיש כשל מערכתי בצה"ל, ולא סתם אוסף של כשלים נקודתיים.
כבר עכשיו אפשר לראות איך כל אחד מוצא איזה כשל נקודתי ואומר ש"אם רק היה את זה, אז לא היה קורה המחדל".
אם רק היה מודיעין, אם רק הייתה מערכת צופה יורה, אם רק היו מזלטים באוויר, אם רק הייתה הגנה מרחבית, אם רק היו מקדמים את הטנקים...

זה חוסר הבנה של גודל הכישלון שאנו ניצבים מולו.

החלק שלדעתי הכי רלוונטי מהביקורת שלו הוא ההשקעה האדירה באוויר ומודיעין ביחס לשאר הצבא, ועל ההשלכות שלה.
ולצערנו עכשיו אנחנו במלחמה בה המודיעין כשל והכח האווירי ברובו חסר משמעות (לא אוהב את ההשוואה לכיפור, אבל היא מתבקשת בהקשר הזה).
זה מסוג האירועים שמחלקים את ההיסטוריה ל"לפני" ו"אחרי", ואנחנו רק בתחילתו.
ישן 08-10-2023, 07:49
  משתמש זכר assafx assafx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.13
ממש לא המצב
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "כי אין הבנה אמיתית של המצב יש..."

לא ידידי, פשוט יש תרבות שלא מסוגלת להכיל ביקורת ומתיישרת עם ראש הפרמידה.
ההנחה שמלחמות גדולות לא ייקרו ושאירגוני הטרור אינם מהווים איום קיומי, היא מדיניות שהחלה, למיטב זכרוני, אצל יעלון. הצבא התמקד יותר בטכנולוכגיות ומודיעין פינצטה (כמו שתואר לפניי) והפקיר את הכשירות ורמת האימון של הכוחות, תוך כדי צמצום סד"כ.

הקונספציה השגויה הפעם הייתה שחמאס פרגמטי ומעוניין בכסף ובייציבות. זוהי הנחה שגויה שעומדת בניגוד לאמנת החמאס שידועה ופורסמה לפני מספר שנים בתרגום לעברית.
כמי שקרא אותה, החמאס מתנהל אחד לאחד על פי העקרונות הללו. ההנחה שהוא יתנהל על פי שיקולים מערביים פרגמטיים אינה נכונה ולצערנו הוכח.
ההנחה השגויה השנייה נגזרת מהקודמת ולכן כמות הכוחות והאמצעים בגבול הייתה קטנה, תוך כדי הסתמכות ייתר על טכנולוגיה.

הביקורת של בריק נגעה בכל מה שהוביל לכשלים שראינו פלוסתרבות אירגונית של דיווחי שקר.
המערכת, במקום לתקן, השתבללה וקראה לו בשמות גנאי.

זה טוב שזה קרה עם חמאס ולא בקנה מידה יותר גדול עם חיזבאללה.
ישן 08-10-2023, 12:50
  אינקה אינקה אינו מחובר  

מעולם לא כתבתי ברוטר ולא חבר שם.
בתגובה להודעה מספר 187 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "כן הראש שלי מעוות , נו טוב עם..."

פוליטיקה זה להכניס כן ביבי לא ביבי, בן גביר, יאיר גולן, שמאל ימין וכו' וכו'.

אני מדבר על התנהלות הזויה בעיני של המערכת הצבאית שלדעתי היא חלק גדול מהגורם למצב שאנחנו נמצאים בו. זו דעתי מההכרות שלי. אם יש לזה נגיעה לפוליטיקה אז זה רק בגלל שהצבא בעצמו נהיה פוליטי. אני יכול לעשות הפרדה ולא לדבר על פוליטיקה, אבל אם מדברים על מחדלים ובעיות בצבא אז אי אפשר לטאטא חלק מהבעיות מתחת לשטיח. אי אפשר להתייחס רק לבעיות נקודתיות או להאשים את הש.ג.

דרך אגב יש לי גם הרבה ביקורת על הצבא על תרבות חפיף וסמוך, ועל תרבות של שקר וטיוח והעיקר לטפוח על השכם בהרמת כוסית. זה גם פוליטי?

הדברים נכתבים בכאב רב על משפחות מכרים שנהרגו אתמול ועל החלום בלהות שאנחנו עוברים בימים אלו כשהכתובת היתה על הקיר והיה גם מי שצעק והתריע. לא בשום קטע פוליטי. גם אם זה לא נעים לשמוע, לא צריך לבטל את הדברים במחי יד של "עזוב אותי פוליטיקה", בסופו של דבר זה החיים של כולנו.
ואם בכל זאת אתה מתעקש לקרוא לזה "זיהום פוליטי" - אז זה חלק גדול מהבעיה שלנו, שהפיקוד הבכיר מזמן הפך להיות פוליטי לא פחות מהמערכת הפוליטית. אין לנו צבא, יש לנו עוד חבורה של פוליטיקאים במטכ"ל ובמערכת הבטחון.

זהו, מצטער עם זיהמתי את האשכול, אפשר לרדת מהנושא, זה לא שזה ישנה משהו, בשורות טובות לכל עם ישראל.

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 08-10-2023 בשעה 13:01.
ישן 08-10-2023, 10:08
  yave333 yave333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.19

די מתבהר מה הלך שם.

1) אוגדת עזה היתה מרוקנת מחיילים ומאויישת בסד"כ מוקטן לאחר שרוב החיילים נשלחו למשימות אבטחה בשומרון.

2) החמאס למד והבין טוב מאוד את מבנה השליטה הצה"לי והתחיל את המכה בניטרול של המצלמות, מגדלי השמירה והטנקים עם רחפנים שהטילו רימונים וצלפים.

כמו שניתן לראות בסרטון הבא של רחפן שמנטרל מערכת של רואה-יורה במגדל תצפית בגבול:
https://x.com/clashreport/status/17...9497875505?s=20

ומעדות של תצפיתנית על כך שניטרלו לה את המצלמה עם RPG על ההתחלה.
https://mobile.mako.co.il/news-mili...&pId=1898243326

3) לאחר מכן הוא הסתער על מפקדת אוגדת עזה שהיתה כמעט נטושה לגמרי למעט מספר חיילים בודדים בעמדות השמירה ונטרל את מרכז השליטה האזורי.

https://x.com/clashreport/status/17...9848003588?s=20

4) אחרי שנוטרלו כל אמצעי התצפית והשליטה של צה"ל, הדרך לפרוץ את הגדר ולחדור את תוך ישראל היתה פתוחה לרווחה.

5) החיל היחיד שתפקד בצורה מושלמת היה חיל הים, שיש לו אמצעי תצפית ושליטה משלו שלא עוברים דרך מפקדת האוגדה ומצלמות ומגדלי שמירה על הגבול וגם שהיה בסד"כ מלא.

https://x.com/clashreport/status/17...6087734665?s=20

6) הנעלם הגדול הוא חיל האוויר, שלא פורסמה שהיתה פגיעה מקדימה בכוחות שלו, שבמשך שעות לא העלה כלים לאוויר לאחר שלכל עם ישראל והעולם היה ידוע כבר שיש פריצה של הגדר והסתערות על מסיבת הטבע והיישובים באזור. יתכן שזה קשור לכך שהחמאס נטרל לגמרי את מרכז השליטה של אוגדת עזה.

נערך לאחרונה ע"י yave333 בתאריך 08-10-2023 בשעה 10:18.
ישן 08-10-2023, 12:44
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לא מדובר בכשל נקודתי - יש בהחלט כשל מערכתי
בתגובה להודעה מספר 213 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "נקודה שנדמה לי שפחות התייחסו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ninesouls
נקודה שנדמה לי שפחות התייחסו אליה: במשך חודשים אנחנו רואים התגברות של הטרור באיו"ש, והפרשנים (שמשקפים, בעצם, את חוות הדעת שזורמות אליהם מהצבא והדרג המדיני) הסבירו לנו שחמא"ס מעודד את הטרור ביו"ש במסגרת השאיפה שלו לאיחוד הזירות, ובעזה הוא נשאר רגוע יחסית כדי לא לפגוע בפרנסה של הפועלים ובזרימת הכסף הקטארי. עכשיו מתעוררת השאלה האם כל זה היה תרגיל הונאה של חמא"ס, שנועד לרתק כוחות ותשומת לב פיקודית לאיו"ש ולרוקן את גבול עזה מכוחות לצורך מימוש הפעולה הזו? אם כן אז בלענו יפה מאד את התרגיל.

הדרך היחידה לבלום פלישה של כוחות רגלים בהיקף כזה ללא היקף הרוגים גדול - היא באמצעות ארטילריה,
ולישראל יש ארטילריה,
פשוט לא באוגדת עזה.

ולמה?
הרי מאז שלא אוכפים את איסור התנועה בפרימטר - אין שימוש קבוע בתותחים.
ולכן כאשר העזתים השביתו מצלמות שמאפשרות טיפול עדין ומדוייק במי שמתקרב לגדר - התגובה הייתה
כלום,
ולא ירי ארטילרי מיידי לעבר כל מי שנכנס לפרימטר
ישן 08-10-2023, 14:10

בתגובה להודעה מספר 218 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא מדובר בכשל נקודתי - יש בהחלט כשל מערכתי"

ארטילריה זה דבר בעייתי מאד בשטח כזה, היא חייבת מכוונים שנמצאים בשטח וקל מאד לפגוע גם בצד שלנו איתה (דמיין למשל פגז אחד שנופל בשטח של מסיבת הטבע, הוא יכול להרוג שם מאה איש משנו בקלות). כמו כן, אם אין לך סוללות בכוננות קבועה בגרה אז להביא סוללות לוקח סדר גודל יותר מאשר להחדיר חמאסניקים - וברגע שהם נכנסו לשטח האזרחי אז הסוללות כבר חסרות תועלת. מה שאני ממש לא מצליח לתפוס זה איפה המסק"רים. איך יתכן שטנדרים של חמאסניקים נוסעים בכיף ברחובות אופקים ואין שם אף מסוק שיוריד אותם? מסק"רים בהקף מסויים אמורים, להבנתי, להיות בכוננות בכל רגע, הם יכולים להגיע לשטח תוך זמן שנמדד בדקות, הם נותנים לך תמונת מצב מהשטח שאי אפשר לנטרל אותה עם רחפן מצוייד ברימון, הם יכולים לשטוף שטח ולנטרל אנשים וכלי רכב של האוייב או לחסום נקודת פריצה וגם להבדיל בינם לבין אזרחים שלנו. אני גם לא מבין איפה היו מסוקי הסער שיביאו לוחמים לשטח במהירות, אבל זה כבר סיפור טיפה יותר מורכב.
ישן 08-10-2023, 17:20
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10

נזכיר את האשכול הזה - https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...722#post4733736
והביקורות על בריק ואחרים לאורך השנים שנפנפו כמשוגע ואחוז דיבוק ושבוי בתפיסות של 73....

מסתכל על כל הצילומים ומתקשה להבין. איך מוצבים בגזרות הרבה, הרבה פחות חמות, גם כאלו מלפני 20 שנה, נבנו נכון יותר ומוכנים יותר מאשר מוצבים עם מיטב הטכנולוגיה והתקציב ב2023 בגזרה הכי פעילה וחמה שיש.
8 מוצבים ובסיסים...
איך מחסלים במיטות על תחתונים כשהיה מספיק זמן להתרעות, קולות ירי ועוד. איך לא כולם בעמדות ירי?
איך בסיסים עם כלים ממוגנים עם קטלנית...מספיק היה 2 חיילים על כלי לשנות את כל התמונה.
כמה עמדות עם מאג/מקלר יכלו לעצור הכל עוד לפני הגדר...עזבו טנקים וארטילריה ומלטים וחיל אוויר שלא תפקדו בכלל.
איך ישובים בעוטף שכבר עמדו בסיטואציה ובאיום הזה אינספור פעמים, בלי כיתות כוננות חמושות ומאומנות (כי לקחו להם את הנשקים).
איך אין מיקוש ועמדות אחרות למקרה ויורים במצלמות/עמדת צופה יורה...
איך משחררים את רוב הסד"כ לרגילה וחופשת שבת כשכל השבוע היו אירועים חמורים על הגדר?
איך מורידים מפקדת אוגדה ואין שום מענה מצה"ל הגדול וחיל האוויר לאורך שעות ארוכות?
אזרחים מעודכנים בטלגרם יותר מהר מהרמטכ"ל.
וזה עוד צבא שטען בוקר וערב בסרטוני טיקטוק שהוא מאומן ותרגל פלישה דומה מלבנון, ותפקוד תחת אש...
בזמן תש"ח, חומה ומגדל ו73 מוצבים התמודדו עם אש כבדה יותר ועמדו. אפילו בתחילת המלחמה באוקריאנה מתנדבים החזיקו מעמד מול כוח רוסי מצויד בהרבה.
פה באו ברגל בהליכה קלה, רכבים אזרחיים, אופנועים קלים, מצנח רחיפה וקלנועית ועוד אפשרו להם יום שלם ללכת ולחזור ועדיין עולים סרטונים שהם מתנהלים חופשי באזור הגדר, הולכים הליכה קלה ורגועה ועושים לייב בפייסבוק על הדרך.
בקוים הכי 'רגועים' באיו"ש מתרגלים פשיטה וטיהור יישובים נגד חדירות/שבויים עם זמן תגובה של דקות. כאן לקח שעות עד שהגיבו בכלל.
זה כשל טוטאלי בכל הרמות. חיילות, תכנון, בינוי, אסטרטגיה, טקטיקות,, פיקוד ומה לא.
שוב כמו ב2006 ומי סופר כבר כמה מבצעים ומקרים...רואים תמונות של זלדות ענתיקות שנת 73, מילואימניקים בלי קרמי, תחמושת וח.ע., שוב אין מספיק מובילים, אין מספיק הסעות ומצפים שיגיעו לעמדות עם הרכב הפרטי.
ההתנהלות ברחובות היא נס גלוי שאין פי 10 יותר דו"צים ביום...ערב רב של יחידות שרצים לכל עבר עם מדים ובלי.
כל ההתעסקות במחדל המודיעין היא קשקוש. מבצעית, טקטית, תכנונית - הכשל הרבה הרבה יותר חמור ומדאיג. גם הקשקוש שלא ידעו/פעם ראשונה שבאים מאות/אלפי מחבלים בבת אחת היא קשקוש.
ב73 עיקר הכשל היה מגבוה...קונספציה שקרסה, גיוס מאוחר, מודיעין שטעה. אבל השטח הציל את המצב. פה יש כשל רוחבי הרבה יותר רחב.
תרבות הקומבינה והחובבנות והיהיה בסדר שאנחנו מכירים טוב מידי מהעולם הפווליטי, הדביקה את צה"ל בכל הרמות. לכו תסמכו שהמצב בצפון והגרעין של אירן מטופל נכון.
ישן 08-10-2023, 17:42
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 244 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "נזכיר את האשכול הזה -..."

לא שולל פשיטה מקדימה על מפקדת האוגדה, עם תחבולה כלשהי - מנהרה, מדי צהל...אם המתקפה הראשונה מגיעה מתוך המגורים שלך, אין מי שישמע ויקפיץ כוחות, חצי בסיס יכול להיות משותק והשאר נלחמים על חייהם ומתבצרים
ברגע שהאוגדה לא מתפקדת ואין דיווחים כלפי חוץ, בתוספת חסימה אלקטרונית כל השאר כבר יכול להתקיים בלי יותר מדי הפרעה.

השאלה העיקרית היא איפה היה הצבא וחיל האוויר כשכל העולם כבר ידע מה קורה, ויש אוטוסטרדת מחבלים גלויה לחלוטין לאור יום, הלוך וחזור על הגבול. עובדה שחיל הים כן פעל היטב

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 08-10-2023 בשעה 17:45.
ישן 09-10-2023, 09:10
  אינקה אינקה אינו מחובר  

כנראה שצה''ל ממשיך להילחם באותה צורה הזויה
בתגובה להודעה מספר 260 שנכתבה על ידי yave333 שמתחילה ב "לא ברור. מדברים על עשרות אלפי..."

ממשיכים לשחק לידיים של החמאס מתוך מוסריות מעוותת ומאפשרים לכל המחבלים לצאת בחיים, כאילו האויב שלנו זה בטון ואבנים ולא ארגון טרור שמורכב ממחבלים שפלים.
מרתיח את הדם.
דובר צה''ל מתפאר בכמות הטונות שהורידו על עזה, בניסיון לסמא את עיני הציבור, כאילו זה מה שמעניין אותנו.
אנחנו רוצים חיסול של החמאס.
כל היום ללא הפסקה עוברים מעלינו מטוסי קרב, והתוצאות פשוט דלות.
גם אחרי אסון שלא היה כדוגמתו ממשיכים באותה שיטה שהמיטה עלינו את האסון הזה.
אין מילים לבטא את הרגשות. הבטן רועדת מרוב צער וכעס ותסכול.
אי אפשר להכיל את המחדל הנוראי הזה ולקבל את זה בשוויון נפש.

אני מאוד מקווה שזה המצב כי עוד לא הספיקו להחליף דיסקט וכי עוד יחליפו, אבל אם לא, מצבנו בכי רע.
ישן 09-10-2023, 14:57
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 272 שנכתבה על ידי yave333 שמתחילה ב "..."

כל הפוסט הזה מוזר מאוד. ככה טייס מצוי לא מתנסח מה שנקרא...וגם העובדות בשטח מדברות אחרת. לא היו שום צילומים של מסוקים עד כה. שום עדויות למסוקים. חמאס בעצמו שידר לייבים שהם הולכים כמו בטיול של"ח הלוך ושוב...אז פתאום לומר שקצרו מאות מהאוויר עוד בקו הגדר ואף אחד עד עכשיו לא שמע, לא ראה...אהמ. לא נראה לי.
גם זמן תגובה של 45 דקות הוא מביש במקרה הטוב.

בכל מקרה לכל אלו שאומרים בלי שאלות עכשיו, בלי ביקורת ותחקירים אחר כך...לדעתי בדיוק להפך, כי צה"ל לא ינצח בלי חשיבה, יוזמה וביקורת עצמית. גם תוך כדי לחימה.
רצות תמונות של זלדות ברחובות בצפון ובדרום...ועוד לא בקו הגבול אלא נסיעה של יום וחצי על שרשראות על הכביש. מה ההגיון בזה? ועוד זלדות מודל 69...מילא היו משאירים קצת מיגון שטחים/לבנון לזכר ימים עברו. זה צה"ל שהכין צירים ותרגל מתקפה מלבנון והיה אמור להיות מוכן עם מובילים ותגובה מהירה?
נפרסים באזורי כינוס ב'מגנן' עם זלדות ומשאיות מתרפ"ח, במבנה מכונס וצפוף ועוד מעלים תמונות תשלחו לנו ציוד לחימה בסיסי ותרומות.
על הפריסה של הארטילריה כבר דיברנו.
אז עזבו ממשלה לא מתפקדת ופיקוד בקונספציות שהוא הכי טוב ומשוכלל בעולם... עומד החייל הפשוט, המפקד, הסדירניק או המילואימניק שפתח מהדורת חדשות/יוטיוב בשנים האחרונות וראה כמה סרטוני דעאש/אוקראינה ואמור להבין שיש דבר כזה חימוש מדוייק וחכם ויש רחפנים חמושים וכו' ועדיין נראה לו הגיוני שככה פורסים? צריך ביקורת ושאלות עכשיו ושיתחילו עם ביקורת וחשיבה עצמית במקום לסמוך על "למעלה". שכל חייל ומפקד ומגד יתחיל להפעיל ראש ולחשוב מה יכול (וסביר מאוד וידוע שיקרה במוקדם או במאוחר) במקום לפעול כאילו כלום לא השתנה 30 שנה.
איך יחידות לא דואגות שיהיה להם ציוד בסיסי כמו ח.ע. וקרמי בימ"ח?
דובר צה"ל מודיע שיש הכל תפסיקו לתרום ובפועל מילואימניקים ממשיכים להעיד שאין כלום...מזה התירוץ הזה היה בלאגן ועומס...מי שיכנס יקבל. אשרי המאמין.
בצורת ההתנהלות הנוכחית נראה ששוב ידרשו להילחם כמו הגיבורים של 73, עם ציוד של 73, במחדל 23.
ישן 09-10-2023, 16:59
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 273 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "כל הפוסט הזה מוזר מאוד. ככה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elaadhn
כל הפוסט הזה מוזר מאוד. ככה טייס מצוי לא מתנסח מה שנקרא...
גם זמן תגובה של 45 דקות הוא מביש במקרה הטוב.

אני מניח שיש לי יותר ניסיון ממך בלשמוע התנסחויות של טייסים. לא חושב שניתן לזהות משהו חריג כאן.
את מה שכתוב בפוסט העלתה שירה אטינג (רס"ן, טייסת מסק"ר, אז יש להניח שיש לה חברים משם).
כמה שנראה "לא הגיוני" - נסה להגיע לבסיס, לטייסת, למסוק ולהמריא ממרכז הארץ לגזרת עזה. גם לך זה לא יקח פחות מ 45 דקות. "מביש במקרה הטוב" - ניסוח מקלדת מביש של מי שלא התנסה במשהו דומה במציאות.
אגב, כשיתפרסמו הכמויות של פושטי החמאס ושותפיהם, אני מניח שיסתבר שכמויות המסק"ר שנרכשו לא התאימו לאירוע כזה.
מניסיון, כשהמצב הראשוני הוא "על הפנים", חיל האוויר לא ממהר לפרסם סיפורים כאלה (הניסיון הוא בהצלחה של הפלות מסוקי הקומנדו לפני 50 שנים. לקח המון זמן עד שהדבר התפרסם).
ישן 09-10-2023, 19:37
  milumnik milumnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.20
בתגובה להודעה מספר 275 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=elaadhn]כל הפוסט הזה..."

פורסם גם בחדשות ובטוויטר -
לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

נשמע מומצא לחלוטין. אין אף עדות על מסק"ר בגזרה במשך שעות ארוכות. ומדוע יש צורך להגיע לבסיס? אין גףֶ סדירים וכלים בכוננות מייידית?
ישן 09-10-2023, 15:17
צלמית המשתמש של סיורניק

צה"ל מנחה תושבי יישובים סמוכי גדר בצפון להיכנס למרחבים המוגנים

בעקבות אירועי ירי וחדירות בצפון והגליל המערבי:
פיקוד העורף מרחיב דרמטית את ההוראות לצפון: תושבי היישובים הבאים נדרשים להיכנס למרחב המוגן - אביבים, אדמית, ברעם, ג'ורדיח, א נוואקיר, דוב"ב, דישון, דפנה, זרעית, חניתה, טוליפ, יובל, יפתח, יראון, מטולה, מלכיה, מנרה, מעיין ברוך, מרגליות, משגב עם, מתת, נטועה, עג'ר, עראמשה, ראש הנקרה, שומרה, שלומי ושתולה

דובר צה"ל:
מסוקי קרב של צה"ל תוקפים כעת בשטח לבנון. פרטים נוספים בהמשך.

ישן 09-10-2023, 15:27

בתגובה להודעה מספר 281 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "צה"ל מנחה תושבי יישובים סמוכי..."

אני משער שבהיתנן החמצת יכולת ההפתעה, חיזבאללה מנסים עכשיו לחפש פירצה בגבול הצפוני, כמו שהאוקראינים בוחנים את רוסיה לאורך כל קו החזית.
לא ברור אם חיזבאללה רוצים גם להשיג תמונת ניצחון משלהם, או ליצור פתח לתקיפה אמיתית של רדוואן.

הצי האמריקאי הוא ה- wild card כאן. האם ארה"ב תנסה להנחית מכה על חיזבאללה אם ינסה להגיח את הראש? לא ברור בכלל. אבל גם לא שולחים צי כה רציני בשביל כלום. לא משנה מה החשבון שחיזבאללה יעשו, הם כן רוצים לפחות לשמר את היכולת שלהם להרתיע את ישראל מפגיעה בתכנית הגרעין האיראנית, בין אם יגררו לעימות איתנו עכשיו או לא. הגעת הצי האמריקאי מגדילה את מרחב הנשימה של חיל האוויר ולכן גם מגדילה את הסיכוי למתקפת מנע על חיזבאללה, כדי לפרוק אותם מיכולת ההרתעה שלהם.
עם זאת, ארה"ב הודיעה במפורש לאורך שנים שבהינתן משבר, היא תסייע לישראל בהגנ"א. בניגוד למדינות המזרח, כלי טיס מאוישים מהווים מרכיב קריטי במערך ההגנה האווירית, ויכול להיות שזו תהיה משימה שתיקח על עצמה נושאת המטוסים.
ישן 10-10-2023, 06:36

סמח"ט ברעם (300 - חטמ"ר) עלים עבדאללה נהרג בתקרית חדירת מחבלים מלבנון. יהה זיכרו ברוך.
https://www.ynet.co.il/news/article/hkbvt0zbp

אני אישית מודאג מאוד מכמות הקצונה שנהרגה מתחילת המלחמה. נהרג בהיתקלויות בעוטף לפני יומיים גם מח"ט הנחל יהונתן שטיינברג, ולפי דיווחים גם נהרג מפקד יחידת רפאים.

אני יודע שבהינתן הכאב הרב מהאירועים כל אחד ירצה לתרום כמה שיותר, אבל בהסתכלות כוללת על מלחמה, גבורה זה עוד שם למחדל. אין לי מידע קונקרטי שיעזור להסיק אם חמאס וחיזבאללה אקטיבית חיפשו את אותם בכירים או שהם פשוט "נכנסו בין הכוונות" שלהם באופן מיקרי.
בכל אופן, גם טראגי לאין שיעור, וגם פגיעה בצה"ל שתהדהד להמשך הלחימה וגם אחריה.
ישן 10-10-2023, 06:59
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 293 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "יש פה שילוב (והוא לא חדש) של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
יש פה שילוב (והוא לא חדש) של הפגיעה במפקדת אוגדה שמן הסתם יש בה הרבה בכירים, והאידיאולוגיה בצה"ל שהמפקד מוביל מקדימה.
ראינו את זה בכל ההסתערויות של מפקדים (לפעמים לבדם) והובלת כוחות באופן אישי ע"י מפקדים מאוד בכירים

רוצים דוגמה חיה? אני יכול לספר לכם על האלוף במיל' יוסי בכר תושב בארי.
כשהמחבלים חדרו לבארי והוא הבין שהופעל הדבר ממנו חששו מכל ואין צבא שיגן, מייד הוא ובנו לקחו רוס"רים והרבה מחסניות והחלו להילחם בשיטת פגע וברח.
בעוד כיתת הכוננות וכל מי שיכול היה להילחם שכבו סטטיים בנק' שולטות וירו עד שנגמרה להם התחמושת (כולם נהרגו למעט אחד שמאושפז כעת בסורוקה) יוסי פגע והסתתר, דילג ושוב פגע והסתתר ושוב ושוב... בשיטה הזו חיסל מחבלים רבים.
האיש המדהים ולמוד הקרבות הזה שהוא כבר נושק לגיל 60 כעת במילואים צמוד לאלוף הפיקוד.

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 10-10-2023 בשעה 07:09.
ישן 10-10-2023, 09:12
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 301 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "מח"ט צריך להוביל חטיבה, לא..."

אני מציין עובדה, לא אומר שזה נכון או אידאלי.
מפקד צריך להוביל מאיפה שהכי נכון ויעיל, בסוף יש ערפל קרב ובלגן כשכל כל המערכת קרסה ויוזמות מקומיות הצילו חיים ועיכבו או שיבשו חלק מהתכנית של האויב.

בלבנון 2006 דיברו על מפקדי הפלזמות שלא מחוברים לשטח. פה מי שלא ירד לשטח לראות בעיניים מה קורה היה עיוור ואולי גם חירש. צריך למצוא את האיזון.

אין לי פרטים לגבי כל הקרבות אז למשל אני לא יודע אם סמח"ט 300 הוביל הסתערות בראש כיתה מתוך גבורה, או נפגע בצורה אחרת כשהוא מנהל את הקרב

ישן 10-10-2023, 12:28
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 304 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "מה עדיף, רופא שלמד..."

ואם יש לך בשטח רק חובש חאפר ואין ציוד, חומרים, ספרי הדרכה וחדר ניתוח? כנראה שתרצה שייקח יוזמה עצמאית לבצע את מה שאפשר ברמתו ובטווח המיידי עד שיוכל רופא מוסמך אוקספורד להגיע עם כל צוות האחיות

או שכל צה"ל יחכה עד שיבוא הג'ינג'י שמחזיק את המפתחות לצוללת, ברגע שהוא יגיע ויעביר נוהל קרב של כמה שעות אז נתארגן כמו מכונה משומנת ונראה להם מה זה

מסכים שהדוברים מציגים דברים בצורה מאוד קיצונית, ובכל מקרה זו הסחת דעת מהאשכול הנוכחי אז אני אפסיק כאן

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 10-10-2023 בשעה 12:52.
ישן 10-10-2023, 09:26

תמונת מצב מלחמה - עדכון דובר צה''ל לציבור | יום ג', 10 באוקטובר 2023, 08:30

- דובר צה"ל מעדכן כי אנחנו בעיצומן של שעות משמעותיות - ממשיכים בתקיפות מאסיביות מן האוויר ברצועת עזה, ומצויים בהערכת מצב מתמשכת בזירה הצפונית. האירועים מתגלגלים וצה"ל מנהל אותם באופן הדוק.- זה 36 שעות שמתבצעות תקיפות נרחבות של חיל-האוויר, בהן הוא מטיל מאות טונות של פצצות על אלפי מטרות.

- הלילה, צה"ל תקף מטרות רבות בשכונת הפאר רימאל, המהווה סמל של הרצועה.

- לאחר מכן, יצא גל תקיפה נוסף של מאות מטרות בחאן יונס, ובהן תשתיות מודיעין, דירות מבצעיות, בתי פעילים של ארגוני הטרור ברצועה ונקודות כינוס של מחבלים.

- חאן יונס מצטרפת לרשימה של האתרים והשכונות בהם פעלנו בעצימות והבאנו להרס טוטאלי של תשתיות הטרור. בינהן - אל פורקן, בית חאנון, סג'עיה ורימאל.

- עד כה צה"ל תקף אלפי מטרות, הטיל אלפי טונות של חימושים, וממשיך לייצר מקסימום נזק.

- במקביל לתקיפת חיל האוויר, חיל הים תוקף במרחב הימי - כל מי שמנסה לצאת בסירות או אל החוף מחוסל. מסכלים גם את נקודות הזינוק שלהם במימד בימי.

- צה"ל השיג שליטה ביישובי עוטף עזה - הכוחות ממשיכים לבצע סריקות על מנת להבטיח הרג של מחבלים שמסתתרים.

- יחידת יהל"ם של צה"ל עובדת ברגעים אלו על הפרצות בגדר עבור ארגון המרחב, על מנת להחזיק באופן מלא את הגדר. צה"ל מקים מחסום של טנקים, כלי טיס וכלי שיט על מנת למנוע כל כניסה או יציאה מהרצועה.

- לצד זאת, צה"ל השלים את פינוי היישובים צמודי הגדר בעוטף עזה, למעט בעלי תפקידים חיוניים ומקרים חריגים שנשארו.

- צה"ל מטהר את מרחב העוטף באמצעות 35 גדודים, 4 תתי-אלופים שמפקדים על גזרות שונות לצד מפקד אוגדת עזה. ישנם עשרות אלפי לוחמים במרחב.

- ביממה האחרונה התקיימו מספר אירועים מבצעיים בגבול הצפון - צה"ל פעל בנחישות אל מול אירועים אלו, מהקרקע ומהאוויר, במהירות ובדיוק.

- במהלך היתקלות עם מחבלים בגבול לבנון, נפל סמח"ט חטיבה 300, סא"ל עלים עבדאללה ז"ל - מפקד מצוין אשר חתר למגע, כמו שעושים כל מפקדי צה"ל בכלל הגזרות. עלים ז"ל עמד בראש הכוח ופיקד עליו בגבורה תוך הגנה על תושבי הצפון.

- במהלך האירוע היו לחזבאללה נפגעים והרוגים.

- נכון לעכשיו - אין עוד אירועים בצפון. אבל צה"ל בהיערכות מלאה לתרחישים להמשך.

- ישנם מספר עימותים וסיכולים ביהודה ושומרון, צה"ל מצוי בקשר עם ההתיישבות.
כוחות צה"ל מאבטחים את הצירים ומסכלים הפיגועים.

- אתמול התקיימה שיחת טלפון ראשונה של הרמטכ"ל עם יושב ראש המטות המשולבים מאז נכנס לתפקידו. בשיחה ציין הגנרל כי הוא עומד לצד צה"ל.

- מדינות רבות הציעו סיוע ונותנות לצה"ל גיבוי שלא משתמע לשתי פנים. צה"ל חזק וערוך להתמודד בעצמו, אך מכין עצמו כבר לתרחישים מחמירים.

- צה"ל קלט 300,000 אנשי מילואים ב-48 שעות. צה"ל מספק ציוד לחימה לפי סדרי העדיפויות. אין מחסור.
יפתח מהבוקר מוקד בווטסאפ אשר יהיה זמין 24/7 בו מפקדים וחיילים יוכלו לדווח על חוסרים לוגיסטיים (המספר שלו - 0526156256). המוקד נפתח על מנת להבין היכן נמצאים פערים נקודתיים ולהביא לשם מזון, ציוד ולוגיסטיקה בהקדם האפשרי.

- באשר לחטופים ולנעדרים, האלוף במיל׳ ליאור כרמלי יחד עם עשרות משרתי מילואים, עוסקים בלהגיע למשפחות.
האלוף במיל׳ ניצן אלון מונה כמוביל המאמץ המודיעיני בתחום השבויים והנעדרים.

ישן 10-10-2023, 11:31
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 311 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "לצה"ל היה המון זמן להכין..."

התוכניות לא הניחו שיהיו עשרות/מאות בני ערובה אזרחים וחיילים בידי החמאס.

מה הטעם להפציץ בכל הכוח,
אם דקה אח"כ החמאס מוציא להורג 5 בנות ערובה (חס וחלילה),
והממשלה בשקט סוגרת על הפסקת אש? הממשלה אומרת אחרת בפומבי, אבל אני מניח שצה"ל מחכה להוראה מפורשת, שנראה לי שלא ניתנה.

כללית, אם מפילים את החמאס יש כמה דברים לעשות ברצועה:

- שליטה ישראלית ישירה, כמו לפני 93׳. בטוח אך יקר.
- החזרה לרשות, אולי עם שליטה שלנו בשטחים פתוחים ובגבול עם מצריים. לדעתי הממשלה נרתעת מכך מאוד.
- מנדט מצרי/סעודי/טורקי/בינ"ל. לא רואה את זה קורה. לאורך זמן זה מסוכן- כמו בלבנון (עם יוניפי"ל), ישראל תוגבל והארגונים שמולנו- לא.

לדעתי הממשלה לא יודעת בעצמה מה מהנ"ל היא רוצה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:02

הדף נוצר ב 2.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר