לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-09-2021, 20:27
  Hanan112 Hanan112 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.17
האם מערכת הביטחון ומדינת ישראל ערוכה לתרחיש יום הדין?

אמנם במציאות הנוכחית של המזרח התיכון הסיכוי לכך קטן אבל קיים, תרחיש יום הדין הוא למעשה אירוע רב זירתי שבו צה"ל המשטרה וכלל זרועות הביטחון יאלצו להתמודד בכול הזירות ( צפון, דרום, מרכז) ובנוסף להתמודד עם פרעות קשות של ערביי ישראל כפי שהיה אך לא מזמן בשומר החומות

לפי מה שראיתי בשומר החומות אני מטיל ספק רב ביכולות ובמכונות של זרועות הביטחון להכיל אירועים וגם לעסוק במתקפה וגם לספק ביטחון

מה יקרה כאשר חיזבאללה מצפון חמאס ו ג'יהאד אסלאמי מדרום ובתוך שטחי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון, ופרעות של ערביי ישראל
לפי הביצועים העימות האחרון המסקנה שלי נורא ברורה האזרחים ייאלצו להגן על עצמם כי המשטרה לא תוכל להיות בכול מקום היא תהיה מתוחה מקצה אל קצה ותיאלץ גם לתת מענה
לאירועי פח"ע וסיכול טרור באזורי התפר

אני לא יודע מה אתכם אבל לי זה ברור שאנחנו לא מוכנים אין שום סיכוי שנוכל להגן כל כולם
מה דעתכם

נ" ב מצטער על הכתיבה המבנית זה נרשם מהפלאפון
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2021, 22:55
  Hanan112 Hanan112 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.17
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אגע בקטנה בפן אחד מהנושא. על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
אגע בקטנה בפן אחד מהנושא. על האזרחים לגלות אחריות, ולהתכונן לאיומים, בלי קשר לתפקיד כוחות הביטחון, ואתן שתי דוגמאות היכן שלא היו מוכנים, ב1980, בתקופה של התרעות, חדרו בקלות מחבלים למשגב עם, ישוב הנושק לגדר המערכת. ב2011 חדרו בקלות מחבלים לאיתמר ורצחו את בני משפחת פוגל. אנשים הלכו למקומות אלו מטעמי ציונות, ציונות זה קודם כל ביטחון. מה יקרה היום אם חיזבאללה ירצה לכבוש ישוב ? מה יקרה אם פלסטינים ירצו לפגוע בתושבים ביהודה ושומרון...? אני חושב כי המתיישבים צריכים להתכונן טוב יותר לאפשרות זו.

אני מבין מה אתה אומר אבל אני מדבר באופן כלל זירתי ולא רק יו"ש, חוץ מזה לצערי למתיישבים לא ניתנת הגנה אמיתית להגן על עצמם, ירי מוצדק הופך מהר מאוד לחקירה באזהרה ואז כתב אישום מופרך ומופקר על רצח" נער פלסטיני"

לגבי הרצח המזוויע באיתמר, אחי היה שם בכוננות מבצעית והגיע לזירת האירוע לאחר הפיגוע
היה שם כשל מבצעי ופיקודי ולא בעיה של ביטחון
המחבלים זוהו שנגעו בגדר וקפצה התראה בחמ"ל
חשבו שזאת עוד התראת שווא ולכן לא הקפיצו כוחות, אם לא הין מתעצלים משפחת פוגל הייתה בחיים היום

לנושא עצמו אני מחזק שצריך להיות מוכן להגן על עצמך זה מחויב המציאות
ישן 09-09-2021, 08:47
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hanan112 שמתחילה ב "האם מערכת הביטחון ומדינת ישראל ערוכה לתרחיש יום הדין?"

חיית בארץ בשנתיים האחרונות?

אתה זוכר שבינואר 20׳ דיברו על איזו מגיפה שהתחילה באיזו עיר נידחת בסין, וכולם הבטיחו שאנו מוכנים?

ואז מקרים ראשונים הופיעו בכל העולם, והמשיכו לומר שאנו מוכנים?
ואז בפברואר התגלו חולים ישראלים בספינת "דיאמונד פרינסס" וכולם חגגו את הבאת החולים למתחם מבודד בשיבא?
ואז במרץ התחילו הדבקות מנוסעים שנכנסו מנתב"ג, ואז הדבקות ממקור לא ידוע, והופה הגענו לעשרות מאושפזים ביום ולסגר?

אז כן, אני מניח שבמערכות הביטחון יושבים קצינים ופקידים הגונים, חכמים ומסורים, ומכינים תוכניות יפות; אבל אני גם מניח שבזמן אמת הן לא תופעלנה או שהן פשוט לא יתאימו למציאות, ושוב הכל יהיה תלוי במפקדים בדרגי הביניים שבשטח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר