לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2021, 20:13
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מידע פדויים - ערוץ 11

איך מדינת ישראל קיבלה את שבוייה שחזרו ממלחמת יום הכיפורים, ברוסיה ראו בהם בוגדים ושלחו אותם לסיביר. מזל שאצלנו אין סיביר, אז החזיקו אותם שבועות בבידוד ונתנו להם להבין שעדיף היה לו היו חוזרים בארון...

קשה להאמין באותה תקופה הכל היה סודי, זכור לי שסגרו רחובות מסביב לאתר בזיכרון יעקב. לאט-לאט התחילו השבויים לספר לכתבים, אך הצנזורה מחקה, כן חברים יקרים, אין לי מושג מי נתן את ההוראה להתנהג כך לשבויינו שחזרו, כי לא הספיק להם השבי אצל האויב.
עד היום יש להם "הלם קרב" מהטיפול שקבלו במולדת.

אולי צריך להקים וועדת חקירה לנושא טיפול בשבויים שחזרו אחרי המלחמה...!

חלק א - היום בשעה 21:10

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2021, 06:54
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
זאת בקשה של הלומי הקרב שחזרו...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ועדת חקירה למה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
נראה לי שבמלאת יובל למלחמה, צריך לתת מתישהוא גם מנוח לכל המלחמות שבנשמה. סבלנו מספיק.

לפני כמעט שנה הלך לעולמו חבר יקר לי מאוד, מאוד, איך אפשר לרפא את הנפש הפגועה והכואבת.
החבר לא היה מסוגל להרדם בלילה, אתה יודע מה זה לא לישון כאשר הכל מסביב ישנים.?
היה נרדם לכמה שעות בסביבות 3-4 לפנות בוקר ומתעורר 11-12.
כמה אפשר לראות תוכניות טלביזיה או לקרא ספרים.

השבויים שחזרו עברו יסורי גוף בשבי, אבל כאן בבית עברו ייסורי נפש . מה בדיוק רצו להשיג מהם ? איזה תירוץ עלוב להגיד שרצו לבדוק אם מי מהשבויים החליט "לחצות קווים" ולהיות מרגל של האויב.
לא בשביל זה בדיוק קיים שב"כ.? מעניין לדעת אם באמת התגלה ולו מרגל חדש שבגד וחצה קווים.

מעניין איך תגיב לאחר החלק השני?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 15-09-2021, 20:31
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "זאת בקשה של הלומי הקרב שחזרו..."

את "בית מבטחים" ראיתי מדי יום מהחלון של בית הורי, עד כיתה ד'. את הסיפורים על מה שהלך שם שמעתי מדי פעם בהתכנסויות כאלה ואחרות בקיבוץ ובהמשך במקומות אחרים, למזלו(?) השבוי היחיד שהיה לנו בקיבוץ קיבל "הנחות" בתשאולים - כנראה כי הוא השאיר בסוריה רגל.

ועכשיו, בהיותך איש מודיעין ואדם אינטיליגנטי - בוא ותנתח עבורי בצורה הגיונית ומתודולוגית מה רצו להשיג שם. להוציא אגרסיות? סתם להתאכזר ולהתנקם בשבויים, משל היינו יוסיף סטאלין וכלביו המצורעים?

או שאולי הטיפול הלקוי והמטורף בשבויים היה רק המערכה אחרונה ב-shit show במימדים מפלצתיים, עווית אחרונה של מדינה בטראומה שלא יודעת איך להכיל את האסון, שעדיין לא מבינה שהגורמים למפלה לא היו בתחתית הפירמידה ואחרוני החיילים אלא דוקא בקצה העליון ובחטא ההיבריס?

ובדרך אגב - באותם ימים השב"כ לא היה ערוך למשימה מסוג זה, ככל שהבנתי.

ישן 15-09-2021, 22:26
  משתמש זכר זיגפריד ששון זיגפריד ששון מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 15.08.12
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "את "בית מבטחים" ראיתי מדי יום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סירפד
או שאולי הטיפול הלקוי והמטורף בשבויים היה רק המערכה אחרונה ב-shit show במימדים מפלצתיים, עווית אחרונה של מדינה בטראומה שלא יודעת איך להכיל את האסון, שעדיין לא מבינה שהגורמים למפלה לא היו בתחתית הפירמידה ואחרוני החיילים אלא דוקא בקצה העליון ובחטא ההיבריס?

עוד בעת המלחמה הובן היטב הן על ידי הציבור ובעיקר על ידי הלוחמים ש"הגורמים למפלה" הינם בקצה הפירמידה, בצמרת הצבאית והפוליטית ושהדרגים הבינוניים והנמוכים הם שעמדו בפרץ. לא לחינם בביקורי דיין וגולדה ואחרים מהדרג העליון בשטח נדרשו החיילים למסור נשקם. (הכרתי חייל שהתכוון להתנקש בדיין באחד מן הביקורים הללו.) את אשר נעשה לשבויים יש לראות בקונטקסט רחב, הסוציולוגי והפוליטי של שלטון מפא"י לסוגיו ארוך השנים. הפוליטיקאים ושלוחיהם בצבא - מרבית הקצינים הבכירים היו חברי מפלגה או בקשרים מתאימים עם הגוף הפוליטי השולט - לא חשבו כלל שעליהם לתת דין וחשבון כאחראים כלליים או ישירים על כשלונם והעריכו שיוכלו לשמור על השלטון ועל תפקידיהם. איש לא חשב להתפטר. הם עדיין חשבו שהציבור הוא ככלי יוצר בידיהם. לכן נקטו בצעדים שונים גדולים וקטנים להבטיח את המשך השלטון החל בהגבלת המינוי של וועדת אגרנט ובחירת חבריה, בחירות מיידיות לאחר המלחמה טרם התלקחות תודעתית בציבור והבשלת אלטרנטיבה פוליטית, וגם, בין השאר, דיכוי קבוצה גדולה של שבויים שממנה, אם היו מניחים להם, יכול היה ליצור זיק מצית להתלקחות רחבה. לבסוף, היה זה אחד שכמעט נפל בשבי, מוטי אשכנזי. (קריאה בדיוני וועדת אגרנט תדהים כל קורא עד כמה הבכירים לא חשו אשמה או אחריות למה שקרה.)
ישן 16-09-2021, 16:50
  jhonny jhonny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.16
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "את "בית מבטחים" ראיתי מדי יום..."

מלבד הפחד ממרגלים ומשתפי פעולה ורצון כן לבדוק מה מידת הפגיעה בסודות המדינה.
היה אחד כזה בצפון ואני חושד שלפחות אחד כזה בדרום וזה בדיוק מה שהאחראי לנושא אמר שהיה היעד.
חוסר ההתחשבות במימדי הטראומה וה"טיפול" שלא ברור אם היה באמת לצורך טיפולי גרידא,
וגרירת הרגליים בטיפול בנפגעי השבי והלומי הקרב ועדויות מתוך פגישות מראה על נסיון מערכתי לטאטא את הבעיה
מתחת לשטיח וכרגיל להפיל את הכל על הש.ג.
למזל כלל השבויים חלק מהשבוים הם גם מהאליטה וגם דרגות בכירות שיותר קשה לטאטא תחת השטיח ולהשתמש בהם כעלי תאנה.
סופר מומלץ תחקיר מ2012 שמראה צד מעניין אחר של השבי -השובה מדמשק: על מתורגמן סורי יליד ישראל שהשתתף בחקירות השבויים ובמפגש שלהם איתו
https://13tv.co.il/item/news/hasipu...01-ep11-110988/

אני בטוח שהמטפלים חשבו שהם נותנים את הטיפול המיטבי,
והחוקרים פעלו כראות עיניהם לטובת המדינה ואפילו פורסמו מכתבים עם המלצות לצלשים ל4 שבויים על תפקודם בשבי ועמידתם בחקירה שכתב אחד החוקרים.
בין כל הכוונות הטובות השבויים עצמם נרמסו פעם נוספת.

נערך לאחרונה ע"י jhonny בתאריך 16-09-2021 בשעה 16:52.
ישן 15-09-2021, 15:57
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בניסוי של מילגרם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "פדויים - ערוץ 11"

שנועד לבחון הציות לסמכות, ציית הרוב הגדול של המשתתפים בניסוי ,לעורך הניסוי, ו'נתן שוק חשמלי' למשתתף נוסף בניסוי, ש'סבל עקב כך מכאבים'.......מה שעשו לשבויים נראה לקוח מהניסוי של מילגרם......אתמול נכתב בעיתונות כי רמטכ"ל ארצות הברית נקט בצעדים בכדי לא לציית לנשיא טרמפ במידה וזה יורה להשתמש בנשק גרעיני....בתקלת הרג לוחם משמר הגבול שנורה מאקדח דרך אשנב בחומה, לא ברור מדוע צייתו הלוחמים ונשארו צמודים למשימתם כפי שהיא , כשפלסטינים מושכים את נשקם, מכים בו, זורקים עליו אבנים.....הבסיס לכוחו של צבאנו הינו יכולות החיילים, פרמטר חשוב ביכולות החייל הוא יכולתו לעשות החלטות מושכלות המשרתות המשימה/המטרה.....אני לא רוצה להאריך בכדי לנסות לכפות דעתי, כדאי והקוראים ינסו להבין מה מאפיין את יכולות החייל הישראלי במובן של יכולתו לשפוט מה שנדרש ממנו לבצע, ועד כמה הוא אסרטיבי בהשפעה על שינוי משימה כשהיא לא מתקבלת על דעתו
ישן 15-09-2021, 21:56
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מה אתה רוצה?"

אני אסביר, בכדי להבין ולשפר חשוב להאיר חולשות, ואין טעם לכתוב את שכולם כותבים. בזכרון יעקב עינו אנשים, המחליטים שרטטו תכנית עבודה, וכולם ביצעו. השאלה המתבקשת היא איך כולם ביצעו מה שהיום כולם דוחים, התשובה היא כי אנשים ביצעו ללא בקרה מספקת. לא מזמן הציבור הוקפץ ממה שראה על גבול עזה, מה הקפיץ הציבור, מה מייחד המקרה....?המייחד הוא תפקוד בלתי מתקבל על הדעת שהביא להרג חייל. איך זה קרה? איך חיילים שנתקלים בכל הסימנים האומרים כי הם שוגים בפעילותם....ממשיכים מכח האינרציה כמו בזכרון יעקב...התשובה היא שוב כי החיילים לא הפעילו חשיבה ביקורתית ו/או לא ראו כתפקידם לחתור לפעולה תכליתית יותר......אפשר לקרוא לדבריי 'קיטרוג' או 'ביקורת', הכל בעיני המתבונן......לדעתי, אין דבר כזה ביקורת מוגזמת, יש ביקורת עובדתית/עניינית, ויש ביקורת שאינה מבוססת/ אינה עניינית. חוסר היכולת לקבל ביקורת משום כי היא מציגה את צה"ל כצבא הכי כושל [ דבר שאני לא אומר] מדגימה יפה איך הרגשות מבלבלים אותנו, וקובעות לנו גם את גבולות השיח. היום הוא יום משמעותי בהיסטוריה שלנו, האויב תפס אותנו לא מוכנים, לא רצינו לראות המציאות, היה יותר נוח לא לראות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר