לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2021, 11:32
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "משחתת אח"י אילת - מישהו זוכר...? 21.10.1967"

זה היה הרבה לפני זמני, אבל אחד מהמורים שלי בבית הספר ככל הנראה היה על אח"י אילת ועזר בחילוץ של עצמו וחבריו.
אכן לא נעים לנו לזכור פרשיות לא נעימות (כמה פעמים בשנה מזכירים את הליברטי? את איברהים אל-אוול?)

בראייה הסטורית, האם אפשר לומר שטיבוע המשחתת אילת היה הצלחה "אסטרטגית" של המצרים? מה הם הרוויחו מזה?

לאורך זמן זה הכריח את חיל הים לעשות חישוב מחדש ולהיכנס לתחום הסטי"לים הקטנים והזריזים (לעומת משחתות ואוניות מלחמה עמוסות תותחים) אבל האם זה פגע באופן משמעותי ביכולתו המבצעית של החיל? מנע ביצוע פטרולים דומים קרוב לחוף המצרי?

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 26-10-2021 בשעה 11:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2021, 12:08
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "זה היה הרבה לפני זמני, אבל..."

או! ניסים אטיאס המצוטט בכתבה הוא המורה הנ"ל - היה מורה של"ח וידיעת הארץ בבית ספר בעפולה ואני זוכר במעומעם שהוא חלק את חוויותיו עם התלמידים.

איש צוות "אילת" מספר על השתלשלות האירועים

ניסים אטיאס, בקר אש שהיה על ספינת אח"י אילת בעת שהותקפה בטילים, מספר לי על שהתרחש על האונייה בעת שהותקפה: "ביום שבת 21 באוקטובר 1967 הייתי באניית אח"י אילת במשמרת כ"צופה ימי". בערך בשעה 5:30 בערב אני רואה איזה רקטה ירוקה שיוצאת מכיוון פורט סעיד. לא ידעתי שזה טיל ואמרתי למפקד שהיה על הגשר שאני רואה רקטה המתקרבת לכיוון האונייה. המפקד הבין מיד שמדובר בטיל וביקש להודיע למפקדת חיל-הים שיירו על הספינה טיל והורה מיד לחילי האונייה לתפוס עמדות קרב.

הטיל פגע בדופן ימין באזור הארובה. רצתי לחדר בקרת אש. כעבור כשתי דקות נורה טיל נוסף לעבר האונייה ופגע בדופן השמאלי של האונייה. נשמע פיצוץ אדיר. כל טיל כזה מכיל חצי טון חומר נפץ וההרס היה גדול". מספר אטיאס: "למעשה לאחר שני הטילים האונייה הייתה מפורקת. בין החרטום לירכתיים נפער תהום גדול באורך כ-80 מטרים.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר