לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2005, 12:25
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אז בואו נעשה קצת סדר בעניינים...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "CBU"

תתי החימוש או הפצצונות מזוודות בתוך מארזים לכן להגיד שמדובר ב"פצצת מצרר" זה לא יהיה מדוייק כמו שלא נכון להגיד "טיל קסאם" או לקרא ל PG 7 "טיל נ"ט "

יש פצצונות מצרר או לחליפין תת חימוש כזה או אחר אשר מזווד ב"מארזי מצרר" !
אם כן - מה שנראה בתמונה המופיעה כחידה הנו למעשה "מארז מצרר" אשר התפרק "שלא כדרך הטבע" כשאת הסיבה להמצאותו במצב זה איני יכול לקבוע (מה שדי בטוח הוא שהוא כדברי "סולואוויה" לא הוטל ממטוס היות ובמקרה שכזה הוא היה נראה כמו פיתה).
המארז הנו מסדרת מארזי ה C.B.U האמריקאית אשר בתוכו מזוודות מאות פצצונות מצרר נ"א\רסס ממשפחת פצצונות ה B.L.U (שממש לא טרחתי ללמוד בע"פ את שמם המלא היות ואחרי האותיות BLU תמיד יופיע מס' דו ספרתי...).
קיימים לא מעט דגמים של מארזי C.B.U (פירוש השם הנו "קלאסטר בומב יוניט" - אני יודע שבעברית זה נראה רע...) אשר נבדלים זה מזה בעיקר במספר הפצצונות אשר ניתן לזווד בכל אחד ואחד והרבה יותר דגמים של פצצונות ממשפחת ה B.L.U (פירוש השם "בומב ליב יוניט" כחחחחחח) אשר מותאמות לנשיאה במארזים אלו.
מה שמאפיין את הפצצונות הללו הוא צורתן העגולה עם סנפירונים מאורכים לאורך היקף הגוף ( ביום ראשון אני אסיים סקירונת בנושא משפחת פצצונות אלו כולל תמונות מעניינות עבורכם).
מרבית הדגמים מיועדים לפגיעה באדם וציוד ע"י מטען החנ"ם שבכל אחת , הרסס שהן יוצרות (המעטפת הפנימית שלהן מחורצת) כשלעיתים גם מוסף לחנ"ם גם חומר בשם "צירקוניום" אשר נועד להגביר את אפקט הבעירה.
קיימים מס' דגמי פצצונות ממשפחה זו אשר ייעודן אחר אך הן נדירות יחסית.
באופן עקרוני עקרון הפעולה של המארז ותת החימוש הוא כלהלן:

למארז מורכב מרעום אשר נועד לפעול בגובה אשר נקבע לו מראש כשהחישה היא לרוב באופן ברומטרי\קרבה, המארז מושלך מהמטוס, מהמרעום מוסרות האבטחות, המארז מסתחרר סביב צירו עקב מבנה הסנפירים שלו המוטים בזוית קלה כשסחרור זה נדרש לצורך פיזור יעיל יותר של הפצצונות שבתוכו, בגובה בו "חש" המרעום כי עליו לפעול יוזם המרעום שני פתילי חיתוך המכילים מטען קטן יחסית של חנ"ם , שני פתילי החיתוך מביאים להפרדה של שני החלקים העיקריים של גוף המארז ולהתפרקותו אשר בעקבות זאת כל תכולתו (הפצצונות) מתפזרת באויר כשלכל פצצונת מנגנון הפעלה עצמאי פנימי.
הסנפירים המיוחדים שלאורך גוף הפצצונת גורמים לה להסתחרר סביב צירה במהירות רבה ( הנאמדת בקרוב ל 3000 סל"ד) כשסחרור זה נחוץ לה כתנאי לדריכה, בעת הפגיעה בקרקע הפצצונות ניזומות ומתפוצצות תוך כיסוי שטח גדול.
דגם אחר של פצצונות נועד לפעול לאחר משך השהייה שאינו קבוע מראש ונאמד במס' שעות פצצונות שכאלו נועדו לפיזור על מטרות דוגמת צירי תנועה הכרחיים או מסלולי המראה לצורך השבתתם לפרקי זמן ממושכים.

חשוב לציין כי מה שנכתב כאן מתייחס באופן כללי לחימוש הנ"ל כשכמובן קיימים גם דגמים רבים אחרים אשר עקרון הפעולה שתואר כאן דומה לכולם.
חג שמח - לבני.

ובקרוב - סקירונת ותמונות מעניינות...

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 20-05-2005 בשעה 12:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2005, 14:10
  מורן ח מורן ח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05
תוספת ל"מארזים" של לבני וניחוש משלי..
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז בואו נעשה קצת סדר בעניינים..."

המיוחד במארז הנ"ל הוא, שבתוספת לסקירתו הקצרה של לבני על אופן פתיחת המצרר, מצרר זה נפתח ללא עזרת פתילי חיתוך!! ניתן לראות בתמונה מן קו אופקי לאורך המארז. קו זה הוא למעשה הפרדה פיזית (!) בין שתי "קליפות" המארז.
אם כן- כיצד מארז זה נפתח?
בזמן שהמרעום מגיע להגדרות ההפעלה, מופעל בחלקו הפנימי של המרעום מטען קטן. בניגוד למארזים שלבני ציין בסקירתו (עוד פירגון..), מטען זה אינו יוזם פתילי חיתוך (שניים או יותר) החותכים את מעטפת המארז ומפזרים את תכולתו, אלא..
תפקיד המטען במארז הנ"ל הוא פשוט להדוף/להעיף את המרעום החוצה מהמארז!! בזמן שכבר אין את המרעום בחזית המארז, נכנסים זרמי אוויר פנימה אל תוך המארז ויוצרים לחץ פנימי עצום אשר גורם להיפרדות המכנית של ה"קליפות" ולפיזור תתי- החימוש.

בכל מקרה, אודה לך סירפד אם תוכל בבקשה להפסיק לענות אותנו ולהסביר לנו מה עומד מאחורי התמונה.
לא ניתן לראות את צבען המדוייק של הפצצונות (כחול אינרטי או ירוק נפיץ) ולכן אי אפשר לדעת אם מדובר בתחמושות ניסוי שנאספו לאחר ההטלה כי ריכוזן הגדול בשטח כזה קטן אינו הגיוני. גם בהנחה ומדובר בנפלים, הכמות גדולה מדי חוץ מזה שהמארז נראה סגור!!

מאחר וכך, לא נותר לי אלא לנחש:
מאחר והמארזים לא הוטלו (כי הם שלמים), לא נראה כאילו ניסוי להשמידם (כי א. המארזים שברקע גם נראים שלמים וב. מי שאישר ניסוי השמדה כזה הוא פשוט טיפש) אז או ששמו אותם שם (ולא ברור לי למה) או שאולי מדובר בתאונה. הייתכן שמדובר ברכב נושא מצררים שהתהפך? כך גם המארזים יישארו יחסית שלמים, מהמכות הפיזיות ייתכן שהמארזים ייפתחו ויפלו תתי חימוש וגם שטח הפיזור לא יהיה גדול מדי..
כמה קרוב אני בניחוש?
ישן 23-05-2005, 22:22
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אז אולי כדי לסגור עיניין...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "אני רוצה להוסיף- WCMD"

ניסיתי למצוא את התמונה ב-GOOGLE מתוך תקווה למצוא הסבר לתמונה הספציפית הזו, אך לשווא.

שימו לב שהפצצות נראות בקועות בחלקן האחורי. האם מישהו ניסה להשמיד אותן? בשל העובדה שלפצצות הנ"ל יש גם זנב - קשה לי להאמין שהחלק האחורי פגע בקרקע לפני החלק הקדמי, ולכן אני הייתי פוסל אפשרות של הטלה.

מצאתי כמה הסברים יפים לדרך פעולת ה-CBU.

פתיחת הפצצה תוך כדי סחרור גורם לפיזור התוכן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צילום המראה כיצד מתפזרת התכולה

זה נראה די דומה לכדורים שבתמונה. מדובר בפצצות נ"א M-40 היוצרות רסס. עפ" האתר לא כולן מתפוצצות עם המגע בקרקע או בתום הנפילה - חלקן עשוי לתפקד כמוקשים ולהתפוצץ כתוצאה מהפעלת לחץ.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר