לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2005, 15:31
צלמית המשתמש של OverDog
  OverDog OverDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.04
לא לפסול מראש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Magneto שמתחילה ב "לא מבין כלום בעדשות, מעוניין ללמוד קצת"

שלום.
לפני שהינך רץ להחליף את עדשת הקיט, שתהווה בסיס מצויין למתחיל שאינו בקיא במושגים של עדשות, תן לה ניסיון. קנה את ה-350D איתה, ואחרי שתתנסה איתה כחודש, ולאט לאט תבין מה אומרים נתונים אורך המוקד (18-55/70-300 וכדומה..) ומושגים נוספים.

בכל אופן, אחרי הקניה, שאל אותנו כל שאלה על העדשה ונשתדל לענות לך.

בקשר לעדשה שהציעו לך - לא הייתי ממליץ. למרות שהטווח שהיא מכסה טוב, האיכות האופטית שלה לא מספקת ותהיה לא יותר טובה מעדשת הקיט.
מומלץ לכסות את הטווח הזה באמצעות לפחות שתי עדשות. (24-135 או 28-75 או 18-50 + 70-200/70-300 וכדומה).

אבל זה כבר בהמשך כמו שאמרתי.

נערך לאחרונה ע"י OverDog בתאריך 24-05-2005 בשעה 15:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2005, 23:44
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Magneto שמתחילה ב "לא מבין כלום בעדשות, מעוניין ללמוד קצת"

(גילוי נאות: גם אני לא מומחה גדול בנושא)
אני גם נמצא לפני קניית DSLR ומנסה ללמוד קצת על כל מה שקשור לעדשות.
בגדול אורך מוקד (מבלי להכנס להגדרות פורמליות) מציין את מידת "ההגדלה", או כמה שהנושא יראה קרוב יותר אליך. נהוג להתייחס ל50 מ"מ כאל נורמל (משום שהיא נותנת את אותה זוית הראיה על מצלמת 35 מ"מ). 200מ"מ למשל זו הגדלה גדולה יותר פי 4, אבל לא נהוג להתייחס אליה בצורה כזאת אלא פשוט כ- 200מ"מ.
כאשר מדברים על X4 למשל (בדר"כ בהקשר של מצלמות קומפקטיות ולא של עדשות SLR) מתכוונים לעדשת זום (עדשה שניתן לשנות בה את אורך המוקד) שמאפשרת אורכי מוקד בין 50 ל- 200 למשל, או 100-400, שינוי של פי 4 בין הזוית הרחבה לצרה.
אחת הסיבות שבגללן אני לא אקנה את ה350D היא שאני לא רוצה את עדשת הקיט אלא עדשה טובה יותר(גם אופטית ושיהיה לה USM) ואז פער המחירים לD70 מצטמצם, אם לא חשוב לך המהירות והUSM הייתי ממליץ לך לקנות את העדשה של סיגמה ככה תהיה לך עדשה רב תכליתית וכמו שארנון אמר להמשיך לקנות כאשר יש לך את המצלמה ואתה יודע בדיוק רב יותר מה אתה רוצה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:40

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר