לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2005, 19:09
  Mike Rozen Mike Rozen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.05.05
מורעל? יפה כנס לפה!

האם אי פעם חשבתם מה הדירוג של צה"ל בעולם..?? האם הוא הצבא הטוב והאיכותי ביותר בעולם(אפילו שהוא קטן)
אז ככה.. לדברים שלי אין ממש עובודות חתומות אבל אני אומר דברים בפרופורציה..
צה"ל הוא באמת הצבא שנחשב לאחד הצבאות הכי טובים בעולם אם לא הטוב ביותר(ולזה אנחנו צריכים להודות לפלסטינים.. הם הביאו לנו נסיון.. בחיים לא חשבתי שאני יגיד את זה אבל יש יתרון שהם פה!)

אני יודע שאת האמריקאנים(DELTA FORCE )והבריטים(SAS) אנחנו פותחים ממזמן עם הסיירות המובחרות שלנו.(דוד שלי בסיירת מט"כל וסיפר לי שהם מתאמנים איתנו ואנחנו איתם, וכל פעם אנחנו פשוט עושים להם בית ספר חוץ מהקטע של קרב מגע הוא אמר לי שהם סוסים בדברים האלה)

אז דבר ראשון שאתם רואים תמונות של האמריקאים ושל הבריטים עם גאג'טים ועם נשקים מתקדמים וחליפות נוצצות אל תדאגו הם כולם שם רעש וציצולים(אבל אני לא מזלזל)...
תדעו שלמדינה הקטנה הזו עם כל הבעיות שיש לה.. יש לה יתרון עצום, הצבא שלה..!
וכל העולם מבין בעובדה זהו?? מה אתם חושבים שהם לא מכירים את השמות "סיירת מטכ"ל "ושייטת 13" בעבוע בוע מכירים.. למה אתם חושבים שרוצים לצרף אותנו לנאט"ו?? בגלל היכולות הצבאיות שלנו זה למה!
חוץ מזה אנחנו מתאמנים עם עוד יחידות מובחרות בעולם ותאמינו לי ממידע פנימי.. גם אותם אנחנו אוכלים בלי מלח..
אז קיצר אנשים תדעו שיש לנו חתיכת צבא ושאין על צה"ל!!
וחוץ מזה אני חדש פה מקווה שנהנתם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-05-2005, 21:37
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Mike Rozen שמתחילה ב "מורעל? יפה כנס לפה!"

אם היית יודע מה זה ברית נאט"ו היית מבין שדווקא לא רוצים אותנו שם.

נאט"ו היא הברית הצפון האטלנטית (רק בשמה) אשר כל מדינה אשר חברה בה מחוייבת לעזור לבת בריתה במקרה ותותקף. ההסכם גם מותיר יציאה ג'נטלמנית אשר לפיה כל מדינה אשר אינה מעוניינת להלחם רשאית לעשות זאת.

על פי הסכם זה ארה"ב, בריטניה, יוון, גרמניה ועוד מדינות שאני לא זוכר כרגע, יצטרכו לעזור לישראל עם הבעיה הפלשתינית.
לא נראה לי שהאמא אמריקאית תרצה שהבן שלה ילך למות בשביל מדינה אחרת שגם כך אינה אהודה בעולם בשעה זו.

אגב,
צה"ל אולי מוביל את חוד החנית כשזה נוגע לפעילות של יחידות מיוחדות.
אך בכל הנוגע לפעילות צבאית משמעותית, אנחנו די בחיסרון, רק בגלל הסיבה שצבאנו הוא קטן יחסית לשאר העולם (לאו דווקא המזה"ת).
מאז ומעולם היהודים היו טובים בפעילות יחידתית מיוחדת סטייל סיירת מטכ"ל.

נ.ב.
חשבת שאולי הסיבה שבגללה הישראלים פחות טובים בקרב מגע, כי הייעוד של היחידות המיוחדות של צבאות המערב מתמקד כרגע יותר בטרור, ומטכ"ל אולי במשהו אחר.

נ.ב.2.
ניתן להבין מהניק שלי שאני בהחלט "מורעל", אבל אני גם מציאותי (+ חידה מישהו יודע למה הניק הוא מורה"ל ולא מורעל?).
ישן 23-05-2005, 21:42

למה נראה לך טיפשי. אני כתבתי את האשכול הזה למטרה מסויימת
ושתידע לך המון אנשים בארץ ובעולם מאד אבל מאד מתעניינים לשמוע איזה מבין הצבאות הן החזקות בעולם ואפשר להבין אותם-גאווה לאומית.
וכמו שאמרתי.. אני לא מזלזל באף אחת מהיחידות שהזכרתי. כולן טובות וטובות מאוד...
אבל ישראל חזקה מאד.. היא פשוט מעצמה תאמינו או לא ,כי תראה אמריקה עם כל התהילה שלה והכסף העצום שיש לה וכל היחידות המיוחדות שיש לה.. לא מצליחים להוריד אותנו! כי פשוט אנחנו יותר טובים.
הרי אם לא היינו יותר טובים מהם הם היו שוכרים מפקדי צבא ישראלים שילמדו את הכוחות המיוחדים שלהם איך להילחם בעיראק?
תפנים עובדות אח שלי.. ותפרגן למדינה שלך לא יזיק!

אנשים תשאירו תגובות אני רוצה לראות גם דעה שלכם!
ישן 23-05-2005, 22:02
  מורן ח מורן ח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.05
אני לא יכול יותר
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Mike Rozen שמתחילה ב "למה נראה לך טיפשי. אני כתבתי..."

ציטוט:"כי תראה אמריקה עם כל התהילה שלה והכסף העצום שיש לה וכל היחידות המיוחדות שיש לה.. לא מצליחים להוריד אותנו! כי פשוט אנחנו יותר טובים."

אני לא רוצה לפגוע.
חשבתי שאם אני אגחך עליך קצת, תבין את הרמז. חשבתי שאחרי שתי תגובות גיחוך נוספות, אתה תקלוט.
גם אני טועה.
תגיד לי- אתה רציני? "אמריקה לא מצליחים להוריד אותנו"? חוץ מהבלל המילולי חסר הלוגיקה, חוץ מהשימוש בסלנג הטיפשי "להוריד אותנו", למה התכוונת? שאנחנו במלחמה עם ארה"ב?

למה אף אחד לא אומר לי כלום???

תשמע מייק,
האשכול שלך נחמד רעיונית, אבל אם אתה רוצה התייחסויות רציניות, אתה לא יכול לכתוב שאנחנו הכי טובים כי -----"תאמינו לי".
תפרט את דבריך. לדוגמא: בפעילות השתלטות, אנחנו יורים בבודדת, האמריקאים בצרורות קצרים. מה יותר טוב?
לצערי,משום מה, אני חושב שלא תעשה את זה. בהנחה ואני צודק, ניאלץ להתייחס לדבריך כפי שאתה כתבת בצורה מאוד מדוייקת: "לדברים שלי אין ממש עובודות חתומות אבל אני אומר דברים בפרופורציה.."
ערב טוב לך
ישן 23-05-2005, 22:46
צלמית המשתמש של nimer
  nimer nimer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.05
בחור חמוד, אל תבאסו אותו

(להתלהב זה משהו שרק הטובים שומרים כשהם מזדקנים...)

השאלה אם יש מבחנים שבהם אפשר בכלל להשוות כשירות ונתונים זמינים.
למיטב הידוע לי בתחום של כושר גופני אנחנו נמצאים רחוק מאחורי צבאות רבים בעולם (המבוססים על צבא מקצועי, כמובן, ולא גיוס חובה).
האם פורסמו נתונים השוואתיים לגבי יכולות קליעה, ניווט ומבחני פרט דומים, גם במסגרת ספורטיבית ?

בלי קשר לתוצאות, צריך לזכור שמה שמנצח מלחמות הוא הכשירות המבצעית של מסגרות גדולות, יכולות אויריות, שריון, ארטילריה למיניה, מודיעין מדויק, ויכולות פיקוד ושליטה מתקדמות. עם כל הכבוד ליחידות קומנדו מיוחדות וקטנות, הצבא שלנו מורכב בעיקר מהאנשים שאתה פוגש ברחוב (אלא אם אתה גר בבני-ברק) והם אלה שאמורים לעשות את ההבדל.

ועוד עניין קטן, חברות בנאט"ו היא עניין מדיני-פוליטי בעיקרו. בין השאר העניין מותנה בשדרוג לסטנדרטיזציה הלוגיסטית והטכנולוגית של נאט"ו, ומינוי שדרת פיקוד מקומית ת"פ פיקוד נאט"ו, אבל בכל מקרה היכולת הצבאית המוקדמת לא תורמת ולא מוסיפה.
ישן 23-05-2005, 23:05

תתפלא אבל יש
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי nimer שמתחילה ב "בחור חמוד, אל תבאסו אותו"

אחי תראה דוד שלי בסיירת מטכ"ל(בלי להשויץ או משהו דוגרי אני בכלל לא יודע איך קיבלו אותו)
אני לא אציין זמן אבל השנה דוד שלי התאמן עם יחידות הקומנדו האמריקאים
הוא סיפר לי שהם חיות רעות אבל לא מבחינת מה שאתה חושב הם קשוחים מאד אבל סטיסטית הם לא ממש משהו מיוחד...
ויש מבחנים, כשהם היו פה לא סתם הביאו אותם לפה אשכרה ישבו וכתבו את התוצאות הביאו אותם לפה למטרת אימון משותף עם יחידות ישראליות וראו את ההבדלים למשל בתחומי המטווח, שדאות,ניווטים,כושר קרבי לריצות ארוכות\קצרות פשיטות קומנדו ופשיטות קרביות אחרות.. מטכ"ל לקחה בהפרש מאד גדול אבל מבחינת אימוני סיבולת ,אימוני כח, קרב מגע הם "לא ראו אותנו ממטר"
אבל בסה"כ דוד שלי אמר שהתוצאה בסוף המבדק הייתה שמטכ"ל יצאו עם תוצאות טובות בהרבה מהיחידה האמריקאית..
אז רק לרקורד אחי יש מבדקים לדברים האלה
ישן 24-05-2005, 10:05
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05

ידידנו מייק רוזן,

זה נחמד שאתה מנסה לשכנע אותנו שיש לנו את הצבא הכי טוב בעולם, והסיירות הכי טובות בעולם "ואם אתם לא מאמינים אז שתדעו ....". אני מקווה שגם לאחר שתשרת בצבא, ובמיוחד כשתגיע למילואים לא תתנפץ לך האשליה.

מה משמעות המשפט "הצבא הטוב היותר בעולם" ? האם הכוונה לצבא הכי גדול (הסיני והאמריקאי), המודרני ביותר (האמריקאי), הגדול והמצוייד ביותר באזורנו (המצרי), שניצח הכי הרבה מלחמות ? ....... בקיצור לפי איזה מפתח אתה רוצה שנבצע את ההשוואה ?

לגבי השוואת צה"ל לצבא האמריקאי בלוחמה זה מול זה ..... בחייך, הצבא האמריקאי ינצח את צה"ל ויבלע את כל ישראל וזה רק ע"י שימוש בחלק מיכולתו, את מדבר על צבא שמסוגל לשלוח מאות אלפי חיילים על כל ציודם ומטוסיהם למדינה שנמצאת בחצי השני של כדור הארץ, למי עוד יש יכולות כאלה ? כל צה"ל המפואר שלנו מונה פחות מ- 150,000 חייל סדיר, האמריקאים שלחו לעיראק יותר מרבע מיליון חיילים, ואפילו לא צמצמו את נוכחותם במקומות אחרים בעולם.

לגבי ההשוואה בין יחידות מיוחדות, שוב... מה אתה רוצה להשוות ? האם אתה רוצה להשוות לוחמה זעירה, יכולת כניסה לחילוץ בני ערובה, יכולת להגיע לכל מקום בעולם, או אולי פשוט אחד על אחד מי גובר בהורדת ידיים ?
אני התאמנתי עם חלק מהיחידות המיוחדות "תוצרת חוץ", אין לנו מה להתבייש אבל גם אסור לזלזל, סיירת מטכ"ל + שלדג + שייטת + אלפיניסטים + ימ"מ יתנו לך עדיין פחות מיחידת ה- SAS, כוח דלתא האמריקאי נתמך ע"י יחידות נוספות שתפקידן לבצע משימות שונות (כמו הריינג'רס, הכומתות הירוקות) והשייטת שלנו לעומת ה - Seals האמריקאי..... יש לנו עדיין מה ללמוד.

בקיצור, צה"ל שלנו ואנחנו גאים בו, המערך הסדיר ומערך המילואים, יש לנו גם במה להתגאות ביחידות המיוחדות שלנו ויש לנו בהחלט יכולות לא קטנות. אין לזלזל בצבאות אחרים, ובמיוחד לא ביחידות שהזכרת, וברמת אחד על אחד .... עד שלא מגיעים למצב של להיות תחת אש קשה מאד להשוות, וגם אנחנו מפשלים לעיתים.

העיקר שיהיה לך בהצלחה בשירות הצבאי.
ישן 24-05-2005, 15:41

לצנחן
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]ידידנו מייק..."

שמע אחי אני מבין אותך וביערת את הביקורת שלך מאד יפה!
אבל.. אתה מתייחס לדברי בנושאים שונים לגמרי...
אני לא אמרתי אם תיהיה מלחמה בין ארה"ב לישראל אז ישראל תנצח בלי הרוג אחד , ההפך אני לא מאמין שאנחנו יכולים לנצח את האמריקאים(אם חס וחלילה טפו טפו טפו בלי עין הרע,תפרוץ מלחמה)
עקב כמות החיילים שלהם לעומת הכמות המזערית של החיילים שלנו זה יתרון עצום שיש להם עלינו ולכל העולם..
אבל אנא התייחס לדברי כמשמע הם: אמרתי יחידה מול יחידה(ראש בראש) אני מאמין שאנחנו יותר טובים וגם רואים זאת במבחני התוצאות(אבל אתה צודק שבמצבי אש אמיתיים הכל שונה ואי אפשר לדעת בוודעות) ותקשיב טוב!! בחיים לא אמרתי שאני מזלזל ביחידות המעולות האלה בחיים..אבל אני מאמין ויודע שלישראל הכח של היחידות המיוחדות הוא הטוב בעולם ומחזיק את חוד החנית של הצבא הבינלאומי כיום..

מקווה שהיבנת אותי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:31

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר