לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2005, 16:24
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
עכשיו השאלה היא האם להיות צודקים או חכמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "חתן פרס ישראל אוהד נהרין: "ישראל פושעת מלחמה""

אם רוצים להיות "צודקים", יש לבטל את הענקת הפרס לנהרין.
אם מעדיפים להיות "חכמים", מבינים שצעד כמו ביטול הפרס דווקא ישרת היטב את נהרין, ייצור סקנדל חדש, ילבה את האש וייתן פירסום נוסף, אולי אף נרחב יותר, לדיעותיו. אני יודע שלכמה ימנים זקופי קומה זה יישמע חנוני, אבל דווקא מתן הפרס תוך התעלמות מדבריו, יוכיח שישראל חזקה מכדי להתרגש מביקורות מרושעות כאלה, ויודעת להתעלות על עצמה ולהפריד בין אמירותיו המגונות לבין פועלו האמנותי.

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-05-2005, 16:50
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בוודאי , זו גם ההזדמנות לתת פרסים נוספים לאויבינו...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "עכשיו השאלה היא האם להיות צודקים או חכמים"

אפשר לתת פרס ספרותי למשורר הפלסטיני דרוויש (שריד כבר ניסה לתת לו לשטוף את מוחותיהם של ילדי ישראל )
אפשר לתת מאדמתינו לטרוריסטים (טוב, את זה כבר עשו ) מבחוץ ולתומכיהם מבפנים
ואפשר לתת פרס על זכויות אדם לכל ארגון קיצוני וקביעות באוניברסיטאות לכל מטורלל מהשמאל הקיצוני ...
רק בעזרת שיתוף הגורמים המבקשים להחריבנו בתוך רקמת החיים של מדינת ישראל נוכל לשגשג באמת , רק בעזרת ומתן בימה לחתרנים המבקשים להורידנו על ברכנו נוכל להיות מדינה חזקה באמת , הפלורליזם הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה הישראלית , לכן מוטב שנתמוך גם בחרם האקדמי על עצמינו . כוחנו בחולשתנו עוצמתנו באפסותינו .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-05-2005, 16:58

אז אני מבין שאתה מעדיף להיות "צודק"...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "בוודאי , זו גם ההזדמנות לתת פרסים נוספים לאויבינו..."

אני יוצא מנקודת הנחה שאת הנעשה אין להשיב. כלומר: נהרין כבר אמר את שאמר, וההחלטה על מתן הפרס כבר התקבלה ופורסמה. במצב כזה, עדיף כפי שכתבתי קודם, להיות "חכם".
אני מאמין שרק מדינה חזקה (גם מבחינה מוסרית) אמיצה דיה כדי להעניק פרס לאדם על פועלו, גם אם דיעותיו (שאינן קשורות לפועלו באותו תחום) - חריגות ומקוממות. לא הייתי רוצה שפרס ישראל יוענק למשל רק לאמנים ש"יתנהגו יפה" ויעשו הכל כדי לרצות את היד שמעניקה את הפרס.

ישן 26-05-2005, 17:15

שאלה מצויינת
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מה עם אמנים שיצהירו שהם תומכים בנאציזם ?"

אבל קודם לכן, תיקון: זה לא ש"אני מוכן לתת פרס ישראל לאנטישמים" - ההחלטה על מתן הפרס כבר ניתנה, ואני לא הייתי חבר בוועדה. אני רק מנסה לחשוב בהיגיון מה הצעד הטוב ביותר לנקוט לאחר מעשה.
ובחזרה לשאלה שלך: כמו בפורום, גם בעניין זה של פרסי ישראל, יש לקבוע קווים אדומים שיפרידו בין ביקורת "לגיטימית" לבין דיעות ואמירות שחורגות מגבולות הסובלנות והפלורליזם. מצידי שיקימו ועדה שתנסח גבולות כאלה - זה מחייב חשיבה מעמיקה ולא נראה לי רציני לנסח אותם כרגע כלאחר יד.
ועוד הערה: אני אומנם לא מסכים עם אמירותיו של נהרין, אבל אני לא חושב שהוא אנטישמי. לקרוא אנטישמי ליהודי-ישראלי שמבקר את מדינתו, אפילו בחריפות קיצונית ובלתי מוצדקת, זה פתרון קל מדי.

ישן 26-05-2005, 17:21
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
לא שאלה של קל או קשה שאלה של נכון או לא נכון ...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "שאלה מצויינת"

נהרין גר פה , נהרין אדם מספיק אינטיליגנטי בשביל לדעת מינימום של הסטוריה ולכן הוא יודע שאין מלחמות עם טוהר נשק מוחלט והוא יודע שצה"ל משתדל לחנך את חייליו שלא לפגוע בחפים מפשע , הוא גם יודע שצה"ל מבטל פעולות רבות בגלל אותו חשש , שחיילים מונחים להזהר בפתיחה באש לפעמים עד כדי סיכון חייהם - משום שערך חיי אזרחי האויב חשוב מאוד לצה"ל של היום . בנסיבות האלה לסמן את "ישראל" כמדינה של פושעי מלחמה כשהיא אינה כזאת ביחס לשום מדינה (אני לא מביע את דעתי כאן , אלה עובדות ) זו אנטישמיות , העובדה שאתה נותן יחס אחד לישראל ויחס אחר למדינות אחרות (בהן אתה מופיע ) - זה סטנדרט כפול . את היחס החריג הזה אי אפשר להסביר בלוגיקה אחרת פרט ל "אנחנו יהודים ולכן אנחנו אשמים" - זאת אנטישמיות טהורה פרופר , אנטוישמיות כמו שכתוב במילון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 26-05-2005, 17:55

יפה. הנה אתה ממחיש את החשש שהבעתי קודם
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה לא ישרת אותו מי יודע מה .."

זה יהיה חמור מאוד אם אדם יתחיל לחשוב פעמיים על כל מילה שהוא מוציא מפיו, אם ברצונו לזכות בפרס ישראל (או בכל פרס אחר). זה עלול להוביל להתקרנפות - לכל הכיוונים.
ניסית קודם לבדוק מהם הגבולות ה"עליונים" (ברוח: אנטישמי כן ומה עם ניאו-נאצי), אז עכשיו בוא נשאל את עצמנו מהם הגבולות ה"תחתונים": איזו אמירה אישית של אדם, גם אם היא ביקורתית, היא "בסדר" לצורך הקריטריונים להענקת הפרס ואיזו לא.
וגם: קח בחשבון שקריטריונים מסוג זה יכולים תיאורטית לפגוע לא רק באנשים מהשמאל. נניח, לצורך הדיון, שבשנה הבאה יוחלט להעניק פרס ישראל ברפואה לד"ר אריה אלדד. האם תצדיק את מי שיתנגד למתן הפרס לאלדד בגלל שקרא להפרת חוק ולמרי אזרחי? (אני, אגב, לא אצדיק את אותו מתנגד).
לסיכום (כי אני מרגיש שאני מתחיל לחזור על עצמי): לדעתי מדינת ישראל, כמדינה נאורה ופלורליסטית, חייבת לשמר את ההפרדה בין התייחסותה לפועלו של אדם באותו תחום שבו היא מעניקה לו פרס, לבין התייחסותה לדיעותיו בתחומים האחרים. זאת, למעט קווים אדומים מוסכמים.

ישן 27-05-2005, 06:02
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
אני מגנה בכל תוקף את דבריו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "חתן פרס ישראל אוהד נהרין: "ישראל פושעת מלחמה""

כשהם נאמרים בחו"ל-כשאני נמצא בחו"ל מספר פעמים בשנה בעניני עבודה וחופשת
ואני בא במגע אם אנשים בעיקר כשאני יוצא לעבודה .אני מייצג את ישראל. כשהייתי לפני שנה וחצי בדרום אפריקה. היה לי ויכוח עם אחד העמיתות לעבודה .והייתי צריך ממש להגן על מדיניות של שרון (לפני ההתנתקות) . הגברת שמולה עמדתי שאלה אותי במלים האלה פחות או יותר . כיצד זה יכול להיות שישראל לוקחת שטחים מהערבים . ואותם מגרשים. לשטח קטן. והישראלים . בונים במקום וילות . על שטח ענק . איפה הפרופרציה. ומדוע אנו מתנהגים אליהם בצורה נבזית. במחסומים. ומדוע ישראל ירתה בכוונה על הילד ואביו בתחילת האינטפדה היא סיפרה שראתה את זה תוכנית של ה-BBC . אני התחלתי וסיפרתי לה על כיבוש הגדה כתוצאה מפתיחת מלחמה נגדנו. והנצחון המפואר.שלנו. עוד סיפרתי לה על הבתים שהם היו גרים .ותוחלת החיים. וכו שהם היו חיים בתקופת ירדן. ואיזה שיפור ענק בכל הנושא מאז כניסת ישראל לגדה ולירושלים. על המחסומים רק ספרתי על הנסיונות לשלוח נשים וגברים להתפוצץ, ומחפשים לפגוע בילדים נשים וגברים שכל חטאם שהם ישראלים.וכמובן ישראל כל הזמן מנסה פתרונות של שלום .ועזרה המונטרית גם בתקופה של מלחמה..

כאן אני אתקוף . בתוך הבית . . אבל כשאמנסטי מספרת שגם ארה"ב וישראל והפלשתנים והאחרים מבצעים פשעי מלחמה . צריכים להתייחס ולבדוק. ולא כמו דו"ח מבקר המדינה.הגנוז.

נ.ב : לפרס ישראל אין קשר . ומה פתאום לקחת לו
חג פינוי שמח

.

נערך לאחרונה ע"י dkdkd בתאריך 27-05-2005 בשעה 06:04.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:42

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר