לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-05-2006, 16:28
  tripleR tripleR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.05
אינטרנט אקספלורר 7 - לא שועל מנצח

כשמיקרוסופט מכריזה על השקת דפדפן חדש, אפילו אם מדובר בגרסה לא סופית, יש לכך השפעה עצומה על ציבור ענק של משתמשים

לפני כמה ימים קיבלתי שיחת טלפון מאמי על בעיה שיש לה במחשב. "אני מנסה לראות תמונות של האחיינים שלך באתר, ולא נפתח לי האינטרנט", אמרה. לרוב האנשים, ואמא שלי ביניהם, האינטרנט אקספלורר הוא האינטרנט. בסקר אקראי שערכתי עם כמה גולשים לא טכנולוגים, אף אחד מהם לא הכיר דפדפנים אחרים ורובם שאלו "מה, יש דרך אחרת להיכנס לאינטרנט?"

לכן, כשמיקרוסופט מכריזה על השקת דפדפן חדש, אפילו אם מדובר בגירסה לא סופית, יש לכך השפעה עצומה על ציבור ענק של משתמשים.

הדפדפן, שלפי הסקרים מחזיק ביותר מ-80% משוק הדפדפנים, לא זכה לעדכון משמעותי בשנים האחרונות. עובדה זו ניכרת היטב כשמשווים את אינטרנט אקספלורר 6 עם דפדפנים מתחרים. הגירסה החדשה מנסה לצמצם פערים.

בין המאפיינים שזכו לשדרוג באקספלורר החדש אפשר למנות טאבים, קישורי RSS וחיפוש. בנוסף שידרגה החברה את האבטחה ואת מנוע הדפדפן.

כל מי שמשתמש בדפדפנים אחרים כמו פיירפוקס (דפדפן מבוסס קוד פתוח) או מקסתון, המבוסס על האינטרנט אקספלורר 6, כבר התמכר לעבודה בטאבים. טאבים הם מעין חלוניות בחלון הדפדפן עם תווית קטנה וכותרת שניתן לפתוח במקביל כדי להקל על העבודה. אין חדש באינטרנט אקספלורר 7 בהשוואה לדפדפנים מתחרים שכוללים טאבים זה זמן רב.

קישורי RSS) Real Simple Syndication) מזרימים מידע אל המשתמש ובאמצעותם אפשר לעקוב אחרי שינויים והודעות חדשות באתר בלי להיכנס אליו. באינטרנט אקספלורר 7 הטמיעו את השימוש ב-RSS בתפריט הצד ממנו ניגשים גם להיסטוריה ולמועדפים. כל לחיצה על קישור לקובץ RSS פותחת עמוד מעוצב עם כל ההודעות החדשות באתר. ניתן לשמור קישורי RSS מועדפים, לבצע חיפוש בהודעות חדשות ולמיין אותן לפי נושאים ותאריכי פרסום. אין אפשרות לקבל חיווי על המסך כשיש עדכונים חדשים וצריך לבדוק ידנית דרך תפריט הצד.

במיקרוסופט טוענים כי העיצוב החדש של האינטרנט אקספלורר 7 נועד להגדיל את השטח הנצפה באתרי אינטרנט, ואכן שורות התפריטים בחלקו העליון של חלון הדפדפן צרות יותר. הממשק החדש משלב תיבת חיפוש וניתן להוסיף ולבחור את מנועי החיפוש המועדפים מבין רשימה של אתרי חיפוש או תוכן. למרבה ההפתעה האתר שמגיע כברירת מחדל הוא דווקא החיפוש של גוגל ולא מנוע החיפוש החדש של מיקרוסופט.

בשורה חשובה נוספת מגיעה מיכולת ההדפסה המשופרת של הדפדפן החדש. הדפדפן התאים אוטומטית את התוכן של העמודים שנשלחו להדפסה, ובכך נפתרה סוף סוף הבעיה המעצבנת שגרמה לעמודים להיחתך בהדפסה.

במיקרוסופט טוענים שהדפדפן החדש שימושי ובטוח יותר מבעבר. לאחר הבדיקה התרשמתי שהוא לא נותן אפשרויות משמעותיות שלא ניתן לקבל ממתחריו, כמו אופרה ופיירפוקס, או למקסתון ואוונט המבוססים על אינטרנט אקספלורר 6. למשתמשים שלא מכירים דפדפן אחר זה שיפור מיוחל ומועיל, אך עבורי "שועל האש" של פיירפוקס עדיין ניצב גאה בלי סכנה ממשית למעמדו.

http://www.themarker.co.il/tmc/arti...&layer4=article

אני הוסיף לפה סיקור על דפדפן "opera " כיוון שמדובר על אותו נושא, ומאותו אתר.

אופרה מאחרת
בדיקה של ה-Opera בגרסת 9 בטא מגלה דפדפן שהוא כמעט טוב, אבל רק כמעט. בסופו של דבר, זהו אוסף של אפשרויות חצי אפויות

בדיקה של ה-Opera בגרסת 9 בטא מגלה דפדפן שהוא כמעט טוב, אבל רק כמעט. מצד אחד, מדובר בדפדפן מהיר ויציב המהווה אלטרנטיווה סבירה בהחלט למשתמש דובר העברית. מצד שני, רוב תכונותיו החדשות הן "כמעטים" ו"בערכים" המשאירים אותך וחצי תאוותך בידך.

עבודת הטאבים של Opera מצוינת, וכעת נוספו לה גם Thumbnails המראים לך מה מסתתר מאחוריהם מבלי ללחוץ. אפשרות נהדרת, אך עוברות לה שנייה או שתיים עד שהיא מופיע. במצב שבו אתה מחפש דף אחד מתוך שמונה, כבר עדיף ללחוץ על הטאבים במקום לחכות לכל אחד שיואיל להציג את עצמו.

קורא ה-RSS המוטמע בדפדפן עובד, אך הוא בסיסי מדי מכדי להוות תחליף לקוראים כמו rss bandit ומתאים לשמש רק לקריאת פידים אקראיים. אותו עיקרון תופס גם לגבי מערכת ה-Bittorent שבגרסה החדשה. נחמד שאפשר להוריד קובץ בלחיצה, אך כשמדובר בכמה מאות מגה שיירדו לאטם תוך אי-אלו שעות, היינו רוצים קצת יותר אינפורמציה ושליטה.

עוד חידוש בגרסה האחרונה הוא אגף ה-Widgets, יישומונים חביבים אך לא ממש מועילים כמו שעון, מצב מזג אוויר, סודוקו ואחרים. גם שאר התוספות החדשות - כמו חוסם פרסומות והגדרת העדפות ברמת האתר - הן לא משהו שיגרום לכם לרוץ לספר לחבר'ה.

הבעיה העיקרית היא ריח הנפטלין העז העולה מהתוכנה. אדגים זאת כך: כשפותחים דף, מופיע תיאור טקסטואלי של כל התמונות שבו כל עוד לא הסתיימה הורדתן. התמלאות המסך בטקסטים קטנים המופיעים לשניות ספורות היא זכר לימים שבהם היית פותח דף והולך להכין צ'ולנט. אחרי כמה דקות היית חוזר לראות מה קורה, ואם השמות של התמונות לא היו נראים לך היית עובר לדף אחר. כיום, תוך מספר בודד של שניות נשלמת הורדת הדף ואין סיבה שבעולם לעניין אותנו בשמות של תמונות.

לסיכום, מדובר בתוכנה שמפתחיה נדמים בעיני לחבורה של קשישים שמנסים להבין מה הנוער אוהב בימינו: "תשמעו, מספרים ש-RSS זה משהו-משהו, חייבים להוסיף את זה לגרסה הבאה". בסופו של דבר, זהו אוסף של אפשרויות חצי אפויות. אפשר לוותר. 4.4 מגה-בייט. חינם.

http://www.themarker.co.il/tmc/arti...yer3=technology
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-05-2006, 21:04
צלמית המשתמש של MCGP
  MCGP MCGP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tripleR שמתחילה ב "אינטרנט אקספלורר 7 - לא שועל מנצח"

אגיד את האמת, אני ממש מתאב את מיקרוסופט, הם הרסו לי את הבריאות ואת העבודה במחשב ובכלל את המחשב ...
אני מממש לא יודע מה לעשות:
- כל פעם תקלה אחרי תקלה, המחשב שנתקע מפעולות פשוטות
- כל פעם העצבים עד אין קץ על כך שעבודה סדירה נקטעת
- זעם ועצבים, אפילו פעם חשבתי שהמחשב אשם והיכיתי בו בכל בכוח אפילו היום, נהרסו לי הרגליות במקלדת מרוב שהתעצבנתי ונתתי עליה מכה, בגלל שהקלדה פשוטה נתקע בלי שום סיבה

והכל בגלל 3 התוכנות האלו: ווינדוס, מדיה פלייר ואינטרנט-אקספלורר - שרק החדירו לי ווירוסים למחשב, שרק האיטו אותו, שהרסו לי לגמרי מחשב אחד ופגעו בעבודה הסדירה שלי
* וזאת למרות שבהישגהם הם התוכנות הכי מעולות שיש ...

--> אנשים זה לא פר, כדי להיות זמין לדברים הכי טובים ולביצועים הכי מעולם (לתווח הקצר) צריך לסבול ולהתייסר כל כך?

-מאקספלורר וממדיה פלייר נפטרתי על ידי שימוש בתוכנות פשוטות יותר
-אבל למרות זאת אני רוצה ביצועים טובים יותר ותמיכה נרחבת יותר כמו שרק התוכנות האלו מסוגלות
-אבל אני ממש מפחד להדליק אותם, מהניסיון של העבר (וגם העובדה שזאת גרסה מחודשת לא מנחמת אותי...)

אנשים, מה לעשות ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר