לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2013, 18:19
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "לא שמעתי את הראיון אבל..."

חייב להגיב ...
אני לא איש מטאורים אבל ...
התמונה הזו תמיד סיקרנה אותי- היום כשבגרתי ולמדתי את רזי הפיצוץ- דבר אחד ניתן לקבוע ...
אלו הן תמונות של אפקט פיצוץ בגובה - ולכן אין מכתש
לא יודע אם נשאר חומר כלשהו בכמות מספקת שיגרום למיכתוש - הגם שהמונח מכתש לא מתאים לסיטואציה
אימפקט פגיעה של חפץ בקרקע אינה יוצרת גלי לחץ - כן היא גורמת גלי הלם אך לא גלי לחץ
בתמונה הנ"ל ניתן להבחין בלחץ שמקורו בגובה רב - סממן ברור לפיצוץ אבל בגובה רב לכן לא יהיה מכתש פיצוץ - ולכן האפקט מפוזר על פני שטח נרחב מאוד
לו היה מקור הלחץ ע"ג הקרקע - הרבה מהאנרגיה היה "נספג" בקרקע - והאפקט לא היה רדיאלי מושלם אלא בדומה לנפילת רקטה בזווית (אלף אלפי הבדלות ...)

למה אני להוט לענות ? הסיבה היא זו
שמעתי אתמול ראיון הזוי בערוץ 1 עם אורי לוי - שם עלתה טענה על הפעלה אפשרית של מערכת יירוט כלשהי
ואפילו דיבר מומחה - שהשווה את מהירות המטאור - לדבריו 8000 מ/ש למהירות גבוהה של קליע ... והסביר כמה זה קשה לביצוע
ישבתי וצחקתי - 8000 מ/ש זו מהירות ניפוץ של חומר נפץ - אני רוצה לראות מערכת שתדע לחשב ולהגיב במהירויות כאלו ....
או אפילו רש"ק שיעמוד במהירות כזו ..
זו תהיה מערכת מפחידה ...
אגב למי ששאל או לא - אז אעלה חידה או 2 קטנות ... - 1. מדוע בכלל "מתפוצץ" המטאור .
2. מדוע יש בוהק בזמן פיצוץ המטאור ...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2013, 18:38
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "חייב להגיב ... אני לא איש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל
ואפילו דיבר מומחה - שהשווה את מהירות המטאור - לדבריו 8000 מ/ש למהירות גבוהה של קליע ... והסביר כמה זה קשה לביצוע
ישבתי וצחקתי - 8000 מ/ש זו מהירות ניפוץ של חומר נפץ - אני רוצה לראות מערכת שתדע לחשב ולהגיב במהירויות כאלו ....
או אפילו רש"ק שיעמוד במהירות כזו ..
זו תהיה מערכת מפחידה ...

המ.... אולי לא הבנתי משהו, אבל לדעתי 8,000 מטר לשניה זאת המהירות הקוסמית הראשונה או בערך המהירות של טילים בליסטיים ביניבשתיים ושל הרשק"ים לפני שהם חודרים לאטמוספרה ומתחילים להאט.

אם כך, גם היירוט של העצמים במהירויות כאלה (ואף גבוהות יותר) הוא אפשרי ואפילו מעשי כפי שהדגימו יירוטי הלווינים שביצעו ארה"ב וסין לפני לא הרבה זמן. כמובן שהיירוטים הללו היו מחוץ לאטמוספרה (מעל ל-100 ק"מ).

ישן 17-02-2013, 18:51
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
מעבר למהירות (דווח על 60000 קמ"ש = בקירוב ל- 16700 מטר לשניה)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "חייב להגיב ... אני לא איש..."

קח את המסה: אם נקח אפילו גוף קטן למדי של כחמישה עשר מטר (לנוחות החישוב, נניח שזו קוביה), אזי הנפח יהיה 3375 מ"ק. בהנחה של צפיפות ממוצעת של 4 גרם לסמ"ק - אפייני לכונדריטים (מטאוריטים העשויים בעיקר מאבן) - אז המסה תהיה 13500 טון. אם ההרכב בעיקרו ברזל, זה יכול להגיע ל- 23625 טונות! אני בספק אם גם ראש חץ גרעיני יוכל להתמודד עם מסה כזו ביעילות. אם נקח משהו גדול יותר, לא הרבה, רק 50 מטר, אז החשבון מגיע ל- 500000 טון (חצי מליון), ו- 875000 טון בהתאמה. מי שרוצה להמשיך לחשב - מוזמן לחשב כמה אנרגיה קינטית נושא גוף כזה, וכמה זה לעומת פצצה גרעין של 200KT (ראש חץ רגיל למדי).
ישן 18-02-2013, 23:28
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=איזמל]למה יש בכלל..."

מהידע המועט שיש לי בנושא. אז כך.
ראשית. נמצאו באגם, הנמצא באזור הפגיעה כ- 50 חלקי חומר מטאוריטי והמדענים ממשיכים לחפש - בעומק האגם- גוש גדול הרבה יותר (פורסם היום בערץ 2).
לגבי הבוהק. הוא תוצאה של התחממות הגוף החודר במהירות גבוהה לאטמוספירה והחיכוך עם האטמוספירה יוצר חום (ראה מעבורות החלל) וככל שהמהירות גבוהה יותר החום רב יותר עד לנקודה שבה הגוף מתחיל "לבהוק".
לגבי התפרקות המטאור, הכוחות האדירים שפועלים על המטאוריט כאשר הוא חודר לאטמוספירה והחום האדיר בתוספת לחצי הגזים הנוצרים בתוך המטאוריט גורמים לפיצוצו ולהתפרקות לחלקים קטנים.

ככל שגודל המטאוריט הוא גדול יותר, יש סיכוי רב שגושים גדולים יותר יגיעו שלמים לאדמה.

ישן 19-02-2013, 03:24
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
המאמר ב NRG "כוכבים נופלים".
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ה"שמל" שמתחילה ב "פגיעת מטאור? ברוסיה"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...ml?hp=1&cat=479

קראתי את מאמרו של אורי אליצור בNRG ואני מודה שמחשבות דומות העסיקו אותי בימים האחרונים.

העיתון "ישראל היום " הקדיש את העמודים מספר 2-3 לנושא בעיתון מיום ה17 לפברואר.

קיימות סברות רבות בקשר למה שהתפוצץ בשמי טונגוסקה ב30 ליוני 1908.

נדמה לי שההתפוצצות בצ'ליאבינסק די מזכירה את אירוע טונגוסקה. ההבדל הינו בעוצמת הפיצוץ.

בצ'ליאבינסק הוערכה העוצמה בכחצי מגהטון. בטונגוסקה בערך 15 מגטון . כלומר פיצוץ

בעוצמה פי 30 .אילו היה מתרחש פיצוץ כזה מעל עיר גדולה, היא הייתה נחרבת ומיליונים היו נהרגים.

גם מעבר האסטרואיד במרחק של 27000-30000 קילומטרים מכדור הארץ לפני מספר ימים

הינה Near miss במונחים אסטרונומיים.

הסכנה שמטאוריטים או אסטרואידים יפגעו בכדור הארץ הינה ממשית ומדאיגה.

נערך לאחרונה ע"י benihartmann בתאריך 19-02-2013 בשעה 03:26. סיבה: תיקון
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר