לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2005, 17:27
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
קצת על מנהרות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sherwood שמתחילה ב "שאלה (חבר שלי שואל לא אני)"

הפיצוץ של מוצבים ברצועה, שבוצע על ידי חפירת מנהרה ופיצוץ כמות מכובדת של חומר נפץ מתחת למוצב, נשאב היישר ממלחמות המצור של ימי הביניים - אז ה-sappers - החפרים, היו חופרים מנהרות מתחת ליסודות טירה במצור, או מתחת לחומתיה. אחר כך מציתים את התומכות של המנהרה והחומה/טירה מתמוטטת. מכאן צמח חיל ההנדסה.

עוד מקרה מפורסם היתה התקפה במלחמת העולם הראשונה שנפתחה בפיצוץ חמישה מוקשים ענקיים מתחת לקו הגרמני. אני לא זוכר באיזה מתקפה עסקינן, אבל בראש יושב לי הסום, מי שזוכר מוזמן לתקן אותי.

מלבד זאת, אני מניח ששמעת את שמעו של סון טזו או סון טזה, מצביא סיני שחי לפני 2,400 שנה וכתב את חוכמת המלחמה/ שיטת המלחמה
http://www.kimsoft.com/polwar.htm
אם אתה בעניין של שפת המקור -
http://zhongwen.com/
חפש שם את art of war ב-online reading

אינספור אנשים ששו לכתוב כמה הוא עדיין תקף לימינו אלה, הפכו את זה גם לבסיס לספרי הדרכה למנהלים נוסח מי שפך את הגבינה על הנזיר שלי.

חלק מהעקרונות שלו הם אכן אוניברסליים, כמו איגוף טוב או כשיחסי הכוחות עם 2:1 לטובתו ברח, 2:1 לטובתך תטריד, 5:1 לטובתך קרע לו את האם אמא (ציטוט לא מדויק). כאשר אם איני טועה, לפי חלק מהסיפורים, הוא לא תמיד פעל לפי ההמלצה שלו על יחסי כוחות ונכנס באם אמותיהם של חבר'ה שהיו רבים ממנו.

כמובן שהמלצותיו על מלחמה באש, לא בהכרח מתאימות לימינו אנו, אבל עדיין יש מה ללמוד מהספר. וחשוב מכל, אם אתה רוצה להיראות ממש חכם אתה תמיד יכול לעשות name dropping ולהגיד סון טזה אמר: איגוף טוב, בשר וחלב רע (לא לשכוח ארשת מהורהרת ומבט עמוק)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2005, 23:37
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "עקפו אותו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קורנסון
דרך בלגיה, הארדנים. הצרפתים האמינו שהם לא עבירים לשריון וארטילריה, גודריאן הפריח להם את הקונספציה.
ולתמרון הזה הגרמנים קראו "חצי קאנה". קרב קאנה (רומא נגד קרתגו) נחשב לאיגוף הכפול הקלאסי - טקטיקה שגם היום שואפים ליישם. הגרמנים נאלצו להסתפק באיגוף מצד אחד. ומסתבר שזה הספיק.

ולשאלה המקורית של פותח השרשור - המון טקטיקות עתיקות נמצאות בשימוש היום. אם תתרגם את הפרשים לשריון, את הקשתים והבליסטראות לארטילריה, ואת כלי המצור לצמ"ה, תמצא המון הקבלות.
לדוגמא? השימוש בפרשים או כרכרות כאגרוף לפריצת מערכים וניצול הפרצה על ידי רגלים קיים כבר אלפי שנים. במלחה"ע הראשונה השריון נוצל בטעות ככח מסייע (פילבוקס נייד) אבל אחריה, כשהניידות של השריון השתפרה הוא אימץ תפקידי פרשים וכרכרות קלאסיים.
השימוש בקשתות בפרט ובנשק תלול מסלול בכלל לריכוך היעד לפני הסתערות גם הוא מתורגם היום להרעשות.
לדעתי רוב מה שעושים היום הומצא כבר בעבר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר