לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2005, 18:40
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
באמת איזור יפיפה ומיוחד...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yotam_l שמתחילה ב "הילטון"

תמיד כשאני עובר שם (ולא יוצא לי כ"כ הרבה לצערי) אני נזכר ב"שירי הבקעה" משנות השבעים (האיש מן הבקעה וכו'...)
כאילו הזמן עצר שם מלכת.

מבצע: להקת פיקוד מרכז
לחן: מוני אמריליו \ מילים : חיים חפר
כבחלום תמיד אזכורה
האיש עובר כעובר אורח
נוגס תפוח בין אבק ורוח
נוסע על
גב המשאית אל הבקעה .

האגדות יפות הן
עד שפתאום עפות הן
רק אלוהים ידע לאן.
אני מגדל הקמתי
בו לבדי חלמתי
נסיך שלי על סוס לבן

חמה הדרך ארוכה היא
ושם הוא בין קוצי הקיץ
רץ כמו פרא לחפש לי פרח
חוזר הוא
נושא קנה סוף אלי מן הבקעה

האגדות יפות הן.......

הציפרים פרחו ועפו
על שפת ירדן קנה סוף הוצפו
בצחק פתוח בלי לומר מדוע
הולך הוא
הולך רחוק האיש מן הבקעה

בעננים תלוייה הקשת
אך לוחש עוד מכשיר הקשר
מילה או שתיים כמו משק כנפיים
ענה לי
רות סוף אומר האיש מן הבקעה .

האגדות יפות הן.........

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 30-05-2005 בשעה 18:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2005, 10:06
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
מוצב ההילטון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה בנוגע למבנה נטוש בצפון ים המלח..."

מדובר במלון קטן יחסית - להערכתי כ 30-40 חדרים בלבד. רוב החדרים קטנים למדי ולמיטב זכרוני לא היו במלון סוויטות, דופלקסים וכו'.
שימש כמוצב בט"ש צה"לי שנים ארוכות עד שננטש בהדרגה לפני כמה שנים עקב התפוררות מתקדמת, בניית בסיס חדש בסמוך והפחתת הסד"כ הכללית בגזרה המזרחית אחרי חתימת הסכם השלום עם ירדן ב 1994.

בגלל היותו המבנה הגבוה ביותר בסביבה (מלבד הקזינו) הוצבה בתחילת האינתיפדה הנוכחית על הגג המלון עמדת תצפית וצליפה ששלטה יפה על חלקה הדרומה-מזרחי של העיר יריחו (בדומה לעמדות שמוקמו למשל על תחנת הקמח הנטושה שבסמוך לצומת גוש קטיף).

תמונות משמ"פ באזור

מסדרון

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מבט מהגג לכיוון דרום - שימו לב לבריכה...

מבט מהגג לכיוון מערב - המטבח, לאחר מכן מגורי העובדים, בהמשך מגורי צוות האבטחה

מבט מהגג לכיוון צפון מזרח

מבט חזיתי מכיוון צפון לדרום - פיר המדרגות הפנימי המתפורר הפך למסוכן מדי באמצע שנות ה-90 והוחלף במדרגות חיצוניות שעלו לעמדות התצפית שעל הגג ובקומה ה 3.
הלובי נמצא ימינה (מערבה) מכאן, מחוץ לתמונה, בהמשך קומת הקרקע.

ישן 31-05-2005, 17:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
הילטון ים המלח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאלה בנוגע למבנה נטוש בצפון ים המלח..."

למי שלא שם לב ביצעתי שם תעוסקה לפני שלושה חודשים (וגם כתבתי על כך והבאתי קצת תמונות)
אחת התעסוקות היותר מוצלחות.
האזור מלא במקני נופש לשעבר. כרגע פועלים במקום: חוף קלי"ה והביאנקיני (הפאב שהיה ליד ירושלים ובעלת הבית העיפה מתוכו בגופה מחבל מתאבד, בפאב נפגשם כל יום תיירים, ערבים ישראלים, ישראלים ופלשתינים, מן שמורת טבע אנשוית בנוף מדהים).
ההילטון עצמו סגור והבסיס נמצא בצמוד לו.
במקום עדיין מתקיימים אימוני לש"ב וחילוץ, גם של כלבים.
הציור בלובי המעוגל עדיין קיים, יש ציורים נוספים במבנים אחרים.
האזור משמש גם כלוקיישן לצילומים שונים, בזמננו צילמו שם קטיעם מתוך הסרט החדש של עמוס גיתאי "פריזון" עם חנה לסלאו ונטלי פורטמן (שהשתמשו קצת בבסיס שלנו!), כל האזור כוסה בכרזות של דן, והמלך הקודם והנוכחי.

כמה עובדות מעניינות:
הצלון נבנה ע"י הבריטים כמתקן נופש מיד אחרי מלחמת העולם הראשונה ועם השנים נוספו לו מבנים. בניגוד לאמור לעיל גם המבנה שבו נמצא כעת הבסיס אינו חדש.
המבנים נבנו על קו המים שנסוג מאד.
בנסיגתו גילה הים מזח ישן מהתקופה החשמונאית, אחד הקשרים עם הממלכות מעבר לירדן כשהירדן עוד סער.
ממזרח לבסיס ישנם עמודי טלפון גבוהים שבקצם תלויים צמיגים (כשבעה-עשרה מטרים), במבט ראשון זה נראה כמו כלוב משונה של קופים. רק אחרי מחשבה מגיעים למסקנה כי היה זה מזח שבקצהו העליון עגנו סירות עד לפני כמה שנים.

יש עוד המשך מאד מעניין, אחזור מאוחר יותר.

ישן 01-06-2005, 17:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
המשך
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הילטון ים המלח"

לגבי שאלתו של לבני המבנה הגדול אינו בריטי אולם ישנם בשטח מבנים אחרים שנבנו בתחילת המנדט הבריטי, ע"י שלטון המנדט.

נקודה מעניינת: לפני הסכמי אוסלו (עזה ויריחו תחילה) דרש ערפאת גישה אל ים המלח, טענה שהייתה לפלשתינים דיברה על כך שצפון ים המלח מעולם לא היה בשטח ישראל עד 67'.
הפלש' לא קיבלו את השטח אבל קיבלו זיכיון לכריית מחצבים במפעל הצמוד למוצב הילטון.
המפעל כורה היום מלח בלבד (ומפספס את שאר המשאבים שניתן להוציא מהים) בבעלות ישראלית פלש' משותפת (נדמה לי שערבי ישראלי) ומועסקים בו פועלים מיריחו.
השיטה שבה משתמש המפעל לכריית מלח מסייעת מאד לייבוש הים (ממנו נשארה היום בעיקר שלולית) : המים נשאבים אל בריכה גדולה ורדודה, השמש מאדה את המים ומשאירה רק את המלח שנאסף ע"י טרקטור ונארז.

הנה קטע שיסביר את פשר הציור המיסתורי, המלצה לטיולן מאת דובי זכאי:
ציטוט:
על שפת הים נבנה בית קפה, ה"לידו". עשירי ירושלים ויריחו נהגו לרדת לכאן, לשבת בבית הקפה ולהקשיב לזמרי התקופה שהנעימו לאורחים את הערב. גליו של ים המלח התנפצו במזח למרגלות בית הקפה, ירח חיוור הטיל פס אור רומנטי על הים הדומם. לצד בית הקפה נבנה מלון, אורחיו היו יורדים במדרגות וטובלים במי הים הצלולים. המקום נשאר בשליטה ירדנית בתקופת הקמת המדינה. במלחמת ששת הימים צה"ל כבש את השטח. לבית הקפה המפואר בצומת קליה חדר פגז של טנק, רחבת התזמורת נשברה, המבנה דמוי הפרסה הושחת והוזנח, בית המלון הסמוך הפך למחנה צבאי וקיבל את הכינוי "הילטון". ים המלח התגעגע לימים הטובים, הצטמק ונסוג מאוכזב קילומטרים רבים מהמקום.
פעם התאכסנה ב"לידו" יחידה צבאית. איש מילואים ירושלמי, גרשון כוכבי, בעל דמיון וכשרון ציור עיטר את הקירות בציור נהדר. מצד אחד הרי מואב ובקיר ממול הרי מדבר יהודה. ציורו נסמך על מפות עתיקות. במשך השנים ביקרו כאן משחיתים למיניהם, שהשאירו את חותמם המכוער על ציור הקיר. כמה חבל. למרות העזובה כדאי להיכנס למקום ולראות את הציור היפה.

בקשה קטנה למי שרוצה לבקר באזור, נסו ליצור קשר עם הצבא לפני שאתם מבקרים (אם אפשר טלפוני מראש ואם לא אז לדבר עם הש"ג ולקבל אישור). לא תהיה לכם בעיה לקבל אישור, אבל זה יחסוך לכולם הרבה כאב ראש, זה היה ממש סיוט להתגבר על כל המטיילים שהפריעו לנו בעבודת הבט"ש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר