לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2004, 17:17
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
הלו הלו, תרגע!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי itaikoren שמתחילה ב "תודה רבה קוביבי, יש לי שאלה..."

אני לא בועט באנשים... מינימום שוט

עכשיו לעניינינו
ההגבלות האלה הן לא משוייכות לפרופיל אלא מוחלות על כל המחשב מלבד משתמשים אדמיניסטרטיבים.
לא רציתי להיכנס לזה... אבל :
mmc = microsoft management console

מיקרוסופט החליטו שצריך לקבוע סטנדרטיזצייה בכל מה שקשור להגדרות של מערכת ההפעלה, וזה הקונסול שיצא להם, סה"כ יש לו קצת יותר אפשרויות, אבל מה שאתה רואה מול העיניים זה קונסול של הmmc שעליו עובד מין plugin שנקרא group policy, נשמע די מעומעם, אבל יש לי סיבה למה הצגתי את זה ככה.

כאשר אתה הולך לsave אתה שומר את הקונסול, ז"א שיהיה לך אייקון שבלחיצה עליו אתה תחזור בדיוק למסך שהיית בו כששמרת, להגדרות של הgroup policy במקרה שלך.

כמו שאמרתי כבר בהתחלה, ההגבלות יחולו על כל המשתמשים מלבד האדמיניסטרטורים, ככה שאם תשים את הילד כ"משתמש מוגבל" אז ההגבלות יחולו גם עליו, בלי שום צורך לשמור או לעשות מעשים נלוזים כאלו ואחרים...
מקווה שעזרתי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2004, 00:12
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
חייב להעיר הערה חשובה!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "gpedit.msc"

בשיטה שנתת - קוביבי - אתה למעשה מאפשר לבחור להתחיל להגביל כל מיני פונקציות במערכת. נחמד.

אבל.

ופה יש אבל גדול!

ההגבלה היא גורפת. לכל היוזרים, כולל לאדמיניסטרטור עצמו. ב- GPEDIT מקומי אין אפשרות (לפחות לא אפשרות מובנית) להחיל את ההגבלות על יוזר ספציפי או קבוצה ספציפית.

תתכונן להתחיל להסביר איך הוא יצליח להריץ את ה- GPEDIT חזרה כדי לתקן לעצמו את המגבלות במקרה והוא מנסר לעצמו את הענף שעליו הוא יושב.

כמו ששימי תיכף יגיד "נו מיקרוסופט, מה ציפית מהם?"

ישן 10-11-2004, 00:33
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
צודק, גם האדמין מקבל את אותן ההגדרות
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "חייב להעיר הערה חשובה!"

אבל, ויש אבל גדול
חיפשתי, אמנם קצת, אבל חיפשתי, ולא מצאתי בהגדרות האלו שום דבר שכולל "אל תתן למשתמש להפעיל gpedit.msc, כך שתמיד אדמין יכול להיכנס, לשנות את ההגדרות כאוות נפשו ולחיות את חייו בשלום.
אל תשכח שהבחור בא במטרה לחסום את הילד, ואם הגבלות של "משתמש מוגבל" לא מספיקות לו כי הוא מפחד שהילד יבטל את השומר מסך והכיבוי אוטומטי של המסך, דבר שייגרום צריבה שלו וככה הלכו 500-5000 שקל (תלוי בחומרה, כמובן) אז אני מעדיף לקבוע שומר מסך ולבטל את המסך הזה כך שהוא לא יוכל להרוס.

מיקרוסופט מיקרוסופט, אבל לא מצאתי איך אפשר לכרות את הענף עליו אתה יושב, לא במחשב ביתי בכ"א, ולא כאן.

חוץ מזה, כשהיית קטן ולמדת מחשבים בעצמך, אף-פעם לא עשית שטויות? תן לבחור ללמוד, הוא רוצה ואני מעודד דברים כאלה בשימחה, הבנאדם שקניתי ממנו את המחשב פנטיום הראשון שלי שונא אותי עד היום מרב הפעמים שהמחשב הלך אליו ל"תיקון", אבל קיבלתי ממנו מספיק פעמים הצעה לעבוד אצלו בגלל הסקרנות/ידע שלי

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 10-11-2004 בשעה 00:34. סיבה: typo
ישן 10-11-2004, 08:23
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
קודם כל תרגע...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "צודק, גם האדמין מקבל את אותן ההגדרות"

(ככה מתחיל ספר בישול מרוקאי... LOL)

אף אחד לא תקף אותך, כולה הערתי הערה שאני חושב שיכולה לעזור. ההערה שלי לא היתה עליך ולא על הדרך בה אתה חי, רק על הטיפ שנתת.

אז תרגיע.

דבר שני, אמנם "אתה" לא יודע איך אפשר לחסום GPEDIT.MSC, אבל אני כן, והנה דוגמה קטנה:

חסום RUN
חסום CMD ואת הסקריפטים הנלווים
חסום REGEDIT
חסום CONTROL PANEL
חסום גישה כללית ל- MMC (ואם אתה מתעקש, אפשר ספציפית, פר SNAP-IN)
חסום הרצה של קבצי REG (במקרה ויש לנו עסק עם גאון שיודע בדיוק איפה נמצאים ערכי החסמיה ברג'יסטרי)

ועכשיו כנס בתור אדמיניסטרטור ונסה לצאת מהבוץ שאליו נפלת.

ועדיין, גם אם תגיד לי שיש לך דרך עוקפת, גם בהנחה שהיא אכן מצליחה להחזיר את ההגדרות המקוריות, עדיין זה יוצר מצב שבו אתה, בתור אדמינ', צריך להזיע קשות כדי לשחרר את עצמך מהמגבלות שאתה עצמך כפית על ילד בן 5.

זה הכל.

ישן 11-11-2004, 17:43
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
אחי, אני עירקי, לא מרוקאי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "קודם כל תרגע..."

אז הווריד שלי עדיין לא התחיל לרעוד

תשמע, אם הכנסת את עצמך לבוץ כל-כך עמוק, אתה תצליח לצאת ממנו בכוחות עצמך, כי תמיד אפשר לחזור אחורה, ואני לא אתחיל אפילו למתוא לך דרכים עוקפות כי זו לא הנקודה.
הילד גם-ככה כמשתמש מוגבל לא יכול לשנות את הגדרות הGPO ככה שאין לבחור סיבה לשנות את הכל ההגדרות שנתת, כך שהוא די מכוסה מהעניין הזה.

וסתם לידע אישי - אני הזעתי הרבה יותר כדי להגביל ילדים קטנים בני 18-20 ברשת שלנו ולמרות שלחלקם יש אדמין מקומי אני מאמין שעשיתי עבודה די טובה גם בלי להכניס את עצמי לבוץ שלא יכולתי לצאת ממנו, אז בבקשה, למרות שאתה מרגיש די מאויים, תזכור שאני בא כחבר

במקרה הכי גרוע - תשיג windows PE - זה מגניבבבב!!!

ישן 10-11-2004, 12:16
  itaikoren itaikoren אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.03
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "לפי דעתי זה טעות להגביל את..."

אתם פה עקשנים.
מנסים לדאוג לזכויות של הילד הזה...
תעזבו... אני יודע שסקרנות זה טוב וכל הבלה בלה הזה, אבל להורים, למען האמת, אין טיפת מושג במחשבים - ככה שליצור גיבוי מערכת ולשחזר הגדרות זה לא ממש הצד החזק שלהם...
אז כדי לחסוך להם את הטירחה והכסף שעולים כל התיקונים - אני נותן להם כלי פשוט ויעיל שהם לא צריכים להתעסק איתו כמעט (אם הם ירצו להתקין לו משהו זה יהיה דרך המשתמש שלהם והם יצטרכו לעשות LOGOFF כל פעם כדי שלא תהיה לו גישה).

תודה לכל אלו שדואגים לחופש הביטוי וזכויות הפרט (וכו'...) אבל השאלה שלי הייתה איזה כלים יש לי כדי לחסום אותו ולא *אם* לחסום אותו... אהה, ואל תעלבו לי :-)

אגב, אני למדתי את כל מה שאני יודע על מחשבים לבד לגמרי, אבל לא הרסתי כלום עד שהיה לי מחשב שהיה רק שלי. אני עדיין עושה טעויות אבל אני משלם עליהם (הצ'יפ ביוס שלי הלך בדיוק לפני חודש כי עדכנתי לגרסה לא נכונה, ואני מצידי צחקתי ואמרתי "מנסיון לומדים" למרות שהנסיון הזה עלה לי 25 דולר...
תודה לכל העונים
ישן 12-11-2004, 06:59
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
הגיבו לך קודם, הפתרון שלך הוא MAGIC CARD
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי itaikoren שמתחילה ב "אתם פה עקשנים. מנסים לדאוג..."

זה פתרון חומרתי שאתה תוקע בתוך המחשב, ואתה מגדיר נפח כלשהוא במחיצה (עדיף מקסימום שהכרטיס תומך) ל difflog של הכרטיס. כשלא עולים במצב Admin (הדורש סיסמא), כל שינוי (כלומר פעולת I/O של כתיבה) מפוענחת על ידי הכרטיס ונרשמת במחיצה המיוחדת. כל פעולה read קודם בודקת האם ה read מאותו מקום מושפע מ write קודם לתוך מחיצת ה diff, ואם כן, נותנת את המידע ששונה ממחיצת ה diff. אם לא, מהמחיצה האמיתית. המידע במחיצה האמיתית לא משתנה כלל בשום מקרה (פשוט אין אפשרות כזו), ולכן כשתפעיל את המחשב מחדש, מידע ה diff מתאפס, ואתה חוזר בעצם למצב של המחשב כפי שהוא היה לפני ההפעלה מחדש.

הכרטיס לא יקר, והוא תומך במגוון רחב מאוד של סוגי מחיצות (כולל לינוקס, BSD, וכו').

זה טוב גם בתחום השרתים המבוזרים; כשיש לך שרת ששום דבר לא אמור להשתנות בו - זה כלי מצויין בטיפול בפריצות למחשבים. פשוט מנתקים אותם מהרשת, עולים מחדש במצב Admin, מתקינים את ה patch שהיית עצלן להתקין קודם, כשהוא יצא, מורידים את המחשב שוב, מחברים לרשת, ומדליקים שוב במצב לא-Admin - והשרת כאילו מעולם לא נפרץ.
* אין בעצה לעיל רמיזה שעדיף לא להתקין patchים. אולי בחלונות (שה patch לא תמיד מתקן ולעתים אף הורס), אבל זה לא קשור לעצה הנ"ל, שהינה כללית.

תם השיעור היומי בנושא Magic Card, הכרטיס שלראשונה נתקלתי בו בתיכון, לפני 6-7 שנים בערך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר