לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2005, 13:06
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
התפנו מרצון - וביתם נבזז

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אחד החששות המרכזיים במערכת הביטחון הוא שלאחר ההתנקתות ישודורו בכל העולם תמונות של המון פלשתיני צוהל בוזז את בתי המנחלים המפונים. בהתנחלות ניסנית שבצפון הרצועה הביזה התחילה עוד לפני הפינוי.
בני משפחת חסון מניסנית, שהתפנו מרצון מביתם לפני כמה ימים, נדהמו לגלות כי אלמונים בזזו את הבית, עקרו ממנו את הדלתות, את החלונות, את ארונות המטבח ואפילו את השקעים והמשקופים.

במשך 11 שנה התגוררו גדעון ומרגריטה חסון וארבעת ילדיהם בניסנית. כשהממשלה החליטה על יישום תוכנית ההתנקות, הסכימו בני המשפחה להתפנות מרצון, ובמהירות האפשרית. ביום חמישי האחרון, לאחר שקיבלו חלק מהפיצויים, ארזו בני המשפחה את תכולת ביתם ועברו להתגורר בדירה בת חמישה חדרים באשקלון שרכשו לאחרונה.

"תמיד רציתי לעזוב את ניסנית כי אני אדם דתי והחינוך כאן לא מתאים לילדיי", הסביר גדעון חסון למעריב. "אני נגד תוכנית ההתנתקות, אבל חשבתי שזוהי הזדמנות טובה לעזוב וכמה שיותר מהר למען הילדים שלי".

לאחר שנפרדו מהשכנים והשלימו את אריזת תכולת הבית, יצאו בני משפחת חסון לדרך חדשה. אבל אתמול הם הזדעזעו כששמעו משכניהם, שהבית שעזבו מאחור נבזז באישון לילה על-ידי אלמונים.

"גנבו את כל החלונות, את המטבח ואת הציוד שנשאר שם", סיפר חסון. "אפילו עקרו משקופים וזה מזעזע. שמעתי על כך מהשכנים, אבל אני לא רוצה לחזור לשם. אין לי כוח נפשי לראות מה שעוללו לבית שלי".

עדיף שיהודים יהנו מההפקר

הבוזזים לא חסו על בית משפחת חסון. אפילו השייש של המטבח, שקעי החשמל ומשקופי הדלתות נעקרו ממקומם. "ראיתי אנשים נכנסים לבית ובלי בושה, מוציאים חלונות ודלתות", סיפרה שמחה אוחנה, שמתגוררת ליד הבית הריק של משפחת חסון.

אוחנה הוסיפה: "גם ככה קשה לנו עם העזיבה של המשפחה כי פתאום הכל נראה קרוב כל כך ומאיים, ואז נכנסים אנשים לבית של החברים שלך ובוזזים הכל. זה מזעזע. השכנים פה התחילו לבכות כשראו את הביזה כי הם פוחדים שאחרי ההתנתקות, יעשו את זה גם לבית שלהם".

לעומת אוחנה, חלק מהשכנים האחרים סבורים דווקא כי עדיף שהיהודים יהנו מההפקר ויקחו מכל הבא ליד "אולם רק באישור בעלי הבית". "כשזה לא נעשה ברשות זה חמור מאוד, אבל אם יפנו אותנו מכאן, אני מעדיפה שהיהודים יהנו מההפקר, ולא הערבים", אמרה אחת השכנות. "היה עדיף שיהרסו לנו את הבתים וכך לא ניאלץ לראות את הבוזזים רוקדים על הבתים שלנו ולוקחים את מה שהיה שייך לנו".

משפחת חסון מניסנית היא לא המשפחה הראשונה שעזבה רצועת עזה מרצונה. משפחה אחרת מההתנחלות נווה דקלים, שביקשה לשמור על עילום שמה, עזבה את היישוב עוד לפני חג הפסח, לאחר שבני הזוג נקלעו לקשיים כלכליים. עד כה נשאר בית המשפחה שלם, ולא נבזז.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/940/567.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:09

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר