לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2005, 08:33
  god69 god69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.03
כן קראתי כמה מאמרים...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פרופילניק שמתחילה ב "ממרם"

והבנתי שזה באמת ככה
באמת קל להתקבל ואם עברתי את כל המבחנים הפסיכוטכניים של הטייס אין סיבה שאת זה אני לא יעבור
אבל הבעיה היא עם הקורס הזה של החצי שנה-זה ממש קריעה, והבנתי שהוא גם לא נחשב חלק מהשירות נכון? ואם אני יפרוש ממנו או שלא יתקבל אז מה סתם הלכה חצי שנה? וגם אם אני יעבור שמעתי שזה לא הכי שירות נעים בעולם
3 שנים סדיר שמקבלים משכורת רגילה
ואחרי זה שנתיים וחצי קבע שמקבלים בין 4 וחצי ל5 שזה בכלל לא משכורת גבוהה
ומשתחררים נגיד בגיל 24-25 ואז רוב הסיכויים שתעשה 10000+ לחודש
אבל כשאני יוצא ממרם אני לא יוצא עם שום תואר נכון? כדי להתקבל לעבודה בחברת היי טק יכול להיות שהשתתפות בממרם תהיה מספיקה? או שצריך ללמוד לתואר אחר כך
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2005, 10:29
  god69 god69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.12.03
בואנה תתחיל לדבר יפה ימעפן ותרגיע לפני שאתה שופט אנשים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי taporik שמתחילה ב "אתם מזה מצחיקים.. "אוי יוי יוי, נפל לי על בגרות, אני כלכך מפחד מקרבי" (כמו בקצרים)"

אין לי שום בעיה להיות בקרבי ואם היו נותנים לי להיות בסיירת הייתי שמח
ההפך אני עכשיו מתגייס לחי"ר יעודי ואין לי שום בעיה עם זה אפילו לעוקץ אני ינסה ללכת
ואני רוצה לשרת בתור צלף/נגביסט משהו מסגנון
זה שרציתי להתקבל לממר"ם אין בזה שום דבר רע, רציתי לנצל את הצבא כדי ללמוד משהו ולהתקדם בחיים
וזה אחרי שהם דפקו אותי בחיל המודיעין שהוציאו אותי בגלל סיבה לא מוצדקת בכלל ואחרי שעברתי את המבחנים הראשוניים(בגלל שהיתה לי בגרות בזמן ראיון)
ועם שגיאות כתיב כמו שלך אני לא מתפלא שאתה ישר קופץ לשרת בגבעתי, יש עוד תפקידים בצה"ל שהם חשובים באותה מידה ואפילו יותר מלשרת בחי"ר רגיל אבל אתה כל כך חכם שאתה לא מתאים לשם
ישן 24-06-2005, 14:51
  stardust stardust אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 17.12.01
קצת סדר בבלאגן - תשובות לכל השאלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי god69 שמתחילה ב "שאלה בקשר לממר"ם(תכניתן)"

בתור התחלה, זה לא ממר"ם. הקורס היה פעם חלק מממר"ם, היום הוא מועבר בבסמ"ח (בית הספר למחשבים) ביחד עם עוד קורסים בתחום המחשוב.
יש שתי דרכים להתקבל לקורס תכנות
1. קורס קד"צ של חצי שנה, אפשר להתקבל אליו רק עם פרופיל 64 ומטה לאחר מעבר של מספר מיונים כאשר המיון העיקרי הוא סדרה של ארבעה מבחנים (שלוקחים בסביבות החצי יום) בשלישות ברמת גן.
2. קורס של 3 וחצי חודשים שמתקיים לאחר הגיוס (ולכן הפז"מ דופק) ומיוחד לבוגרי י"ג (טכנאים). הפרופיל לא משחק תפקיד כאן, וגם בעלי פרופיל 97 יכולים להתקבל לקורס בתנאי שהציונים שלהם גבוהים והם עוברים את מבחני המיון (ששונים מהמבחנים של הקד"צ).

ישנם אנשים שמתגייסים עם פרופיל נמוך ומעלים אותו לאחר מכן. אם אתם מעלים אותו במהלך הקורס, אתם מסתכנים בניסיון של הבקו"ם למשוך אתכם לקרבי (קרה לחבר שלי, מפקד בסמ"ח רצה אותו ונלחם עם הבקו"ם, בסוף הוא נשאר בקורס) - אם אתם מעלים פרופיל אחרי שסיימתם את הקורס, אף אחד כבר לא ימשוך אתכם לשום מקום, אבל תהיה לכם האופציה להתנדב לקרבי במידה והיחידה שלכם תאפשר לכם.

את המבחנים עשיתי לפני 3 שנים, ואני מאמין שהם השתנו מאז, בגדול הם כוללים מחשבון ("שפת תכנות" שהם פיתחו שאתה כותב איתה תוכניות), מבחן מתמטיקה פשוט (פשוט מדי, כדאי שתזכור איך עושים חילוק ארוך ועובדים עם מספרים עשרוניים) ומעקבים (יש אלגוריתמים, לרשום את הערכים שמתקבלים בכל ביצוע בתוך טבלה) ועוד מבחן שאני לא זוכר.

המבחנים לא מאוד קלים, ואחוז האנשים שעוברים אותם הוא לא גבוה בכלל. לכל מחזור יש יותר מ1000 מועמדים ו100 וקצת מתקבלים לקורס. לא בגלל חוסר מקום, אלא בגלל שהם לא עוברים את המבחנים.

הקורס עצמו קשה ושוחק, אבל אני אישית מאוד אהבתי את התקופה ונהניתי. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה שם, זה יעבור לך יותר בקלות. אתה יכול לחתום ויתור תוך חודשיים, אחרי זה אתה חייב להישאר (אלא אם כן תעוף על בעיות משמעת או ציונים נמוכים)

אחרי שאתה מסיים את הקורס אתה יכול להשתבץ בכל צה"ל, בין השאר ח"א, ח"י, אגף התקשוב, מודיעין וכל מיני מקומות קטנים שמקבלים תוכניתן אחד-שניים בשנה.

קשה להגיד במה תעסוק, זה מאוד תלוי לאן תגיע. יש יחידות טובות, יש יחידות טובות פחות, יש פרוייקטים מעניינים, יש פרוייקטים מעניינים פחות. בגדול, הסיכוי שלך ליפול על משהו טוב שגם תואם את מה שלמדת הוא הרבה יותר גבוה מעתודאי למשל.

לגבי המשך דרכך אחרי הצבא: אחד ממפקדי בסמ"ח אמר פעם שהוא לא נתקל בבוגר קורס תכנות מובטל, והוא צודק. לגבי המשכורת שתקבל, זה כבר תלוי בך.
תואר הוא לא ברירת מחדל במהלך השירות, אבל ישנם מסלולי שירות לתוכניתנים (שנפגעו מהקיצוצים האחרונים, והם כבר לא להיט כמו פעם) שמאפשרים לך לעשות תואר במהלך השירות שלך.

זה בערך הכול..
ישן 25-06-2005, 21:56
  imbaro imbaro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.02
אומנם זה מה שאתה חושב אך אתה לא מבין
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי stardust שמתחילה ב "אתה רק שוכח שזה עולה"

שזה מקצר לך חצי שנה מהחיים.
ה יג עישים יג והקורס מתחיל בסוף מאי והם מצטרפים לאמצע הקורס
הארוך של הקד"צ.
אנחנו מסיימים באותו תאריך איתם בדיוק.
גם לנו וגם להם יש 2 וחצי שנות קבע.
אבל ההבדל הגדול הוא שלנו הקורס נחשב פז"ם והטירונות עוד חודש.
ככה שבסוף הקורס אנחנו מסימים עם 4 חודשי פז"ם לעומתם שהוא 0...(אנחנו צוחקים עליהם
הרבה בגלל זה).
אז יש לי מישהו בכתה שהוא בארוך ואני בקצר מסיימים את הקורס יחד שנינו שנתיים וחצי קבע אבל
הוא עוד לא התחיל ואני בסוף הקורס מסיים עם 4 חודשי פז"ם.
וכל זה בלי לדבר על זה שלי יש תואר טכנאי= 1000 שקל במשכורת קבע.
ועוד דבר שזו האופציה הדיי יחידה להיות בקורס בסמ"ח אם יש לך פרופיל קרבי- אצלנו בקורס יותר מחצי.
כמו כן הקורס נורא נורא מעייף- ולנו יש רק 3 חודשים שזה יתרון ענקי.

תרנגולים שולטים

נערך לאחרונה ע"י imbaro בתאריך 25-06-2005 בשעה 21:58.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר