לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2005, 13:28
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
הרעיון הזה מוכר, אבל חסר ערך לדיון שלנו.
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "אגב למרות שהסכמתי עם כך..."

הבעיה היא שבצורה הזו ניתן לקרוא לכל אידיאולוגיה בשם "דת"...
גם הקומוניזם הרוסי(שרדף את כל הדתות) "הוא בעצם דת". יש להם נביא, מבשר האמת
ודרך הישר(אפילו מערך נביאים שלם: מארקס, לנין, סטאלין), יש להם מערכת של ציווים
ועונשים וכו'.

הבעיה היא שהגישה הזו מנסחת את הגדרה הדת כך שתתאים לטענה כי הדת אשמה
במלחמות. בד"כ כשאומרים דת הכוונה היא למערכת אמונות שכוללת אלוהות כלשהי. מכאן
גם ברורה החלוקה למונותאיזם ופוליתאיזם, אבל יש מערכות אמונות שלא כוללות אלוהויות
(כמו בודהיזם לדוגמה), ולכן הן אינן דתות. קיימות אפילו מיתולוגיות שקשה להגדיר כ"דתות"
(המיתולוגיה הנורדית לדוגמה, שבה הדמויות אינן אלים, אלא לוחמיים וגיבורים מיתיים).

קיימות הרבה אידיאולוגיות ומערכות אמונות. ברבות מהן, גם כאלה שלא מתבססות על הערצה
לאדם, מתפתחת הערצה לאדם - ואז אפשר לקרוא לו נביא. אבל זה לא ממש "חוקי" בלוגיקה.
קודם לקבוע את המסקנה ואז לשנות את כל העדויות כל שיתאימו לה...ככה לא בונים מדינה

אז בקיצור: לקומוניזם ולנאציזם אמנם יש מאפיינים של דת, אבל כך גם לכל דבר אחר. הטענה
שלך משולה לאמירה שחתול הוא סוג של שולחן כי לשניהם יש משקל...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2005, 23:52
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "יש לך אילו שהן עדויות שיתמכו בטענה המרתקת הזו?"

היתה דת, היה קולוניאליזם, היה כסף, היתה גזענות, אבל לדת היה במקרים רבים קשר לא דק לכל אותם גורמים אחרים.
הדת, או לפחות שלוש דתות הכפייה של אזורנו, משמשת לשלוט באנשיה ע"י שלילה של יכולת המחשבה העצמאית והפקדת הזכות הזו רק בידי רבנים ופוסקים, והתקפים ביותר הם אלה שהפליצו מוקדם יותר בהסטוריה (בניגוד לכל מערכת משפט, או תאוריה מדעית מודרנית)
למרות הנסיון לצייר לדת תדמית משפחתית וחמה היא בפועל היא גם המנוע לגזענות ולאומנות וזה ודאי מוכר מישראל. קורה לא פעם שהמאמנים מדבר על ענייני פגיעה ברגשות, אבל אין להם שום בעיה לפגוע באלו של אחרים, במיוחד אם הם שונים מהם. הדיכוי בדת של האישה (תחשוב אפילו על המילה המושרשת "בעל" לבן הזוג), ההשנאה להומוסקסואלים (למרות שיש אצלם באותה מידה) זו שמניעה את ממשל ארה"ב הפרו נוצרי להפלייה בחוק ומתירה פשעים של אלימות ושנאה. וכמובן השנאה לבני עם או דת אחרת שלרוב מבוססת על השקפת "עם סגולה". אפילו מאבקים בין פלגים ועדות שונות.

שלום חנוך כתב פעם משפט חכם: "אין שום עם סגולה, יש רק יחידים"
משיח לא בא.

ישן 01-06-2005, 00:10

גם אם תגיד את זה שוב, זה לא יהפך לנכון פתאום...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "היתה דת, היה קולוניאליזם, היה..."

במקום לענות לעניין כתבת פה מסה שלמה המתגוללת על היהדות(וגם זה ללא שום סימוכין או
טעות רציניות). לא עניינך מה אני חושב ומה לא. אם יש לך הוכחות לטענות שלך(דיכוי האשה,
שנאה להומוסקסואלים וכו') - תן; אם לא - תפסיק לבלבל ת'שכל...

ועכשיו נחזור לעניין. העניין הוא שאני הבאתי כמה וכמה דוגמות של מלחמות(מהגדולות בהסטוריה
האנושית) - והן לא היו קשורות לדת(ואם צריך עוד: אלכסנדר מוקדון לא נלחם בשם שום דת). ואילו
אתה לא הצלחת להנפיק אף דוגמה סותרת(שלא לדבר על הוכחה ש"כל המלחמות היו בגלל הדת"...)

עזוב אותי מציטוטים של חנוך לוין ותתיחס לעניין כבר...
ישן 01-06-2005, 00:50
צלמית המשתמש של nir-vana

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "גם אם תגיד את זה שוב, זה לא יהפך לנכון פתאום..."

לא כתבתי כל המלחמות, אבל רבות ודאי מוכרות לך, כמובן שאין ביכולתי לעשות חשבונאות ולמנות את כל המלחמות שהיו בהסטוריה ואכן ציינתי שהיו גורמים נוספים. ובכל זאת זה לא סוד המניע הדתי ממסעי הצלב ועד בן לאדן.
באשר לנשים יש לא מעט דוגמאות ומפליא אותי לראות שאתה מבקש. החל מהדרישה ללבוש מסוים, השיעבוד לבעל , השימוש בה כמכונה דמוגרפית ועוד הגבלות שונות שמשתנות מזרם לזרם ומדת לדת.
באשר להומסקסואליות הדוגמה הכי טובה זה מפגש חד פעמי בין נציגי 3 הדתות בירושלים שבימים כשגרתם עויינים זה לזה. הם נפגשו במפתיע למטרה נעלה כדי למנוע את קיום מצעד הגאווה בעיר. לסכל את הזכות לחגיגת עצמאות וסולידריות של הקהילה דווקא במקום שבו לא כל הזכויות שמורות ומובנות מאליהן. הנה דוגמה מהשנה שעברה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nir-vana.com/photosite/Events/jpride04/images/CRW_7878.jpg]

ישן 01-06-2005, 14:11

ברור שאין ביכולתך "לעשות חשבונאות"...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "לא כתבתי כל המלחמות, אבל רבות..."

שהרי הטענה שלך שגויה...
טענת שרוב המלחמות נבעו מדת(רוב=מעל 50%), והצלחת להביא רק שתי דוגמות. זו לא ממש
הוכחה...

באשר לנשים: הדרישה ללבוש מסויים אינה "דיכוי האשה", שכן גם מכהנים יש דרישה ללבוש
מסויים. האם היהדות גם מדכאת את מעמד הכהונה? ה"שעבוד" לבעל נעשה רק מרצונה
החופשי של האשה: אף-אחד לא יכול להכריח אשה להתחתן. תרצה, תתחתן עם בעל ש"ישעבד"
אותה, לא תרצה - לא תתחתן איתו...

כאן אתה פונה לדמגוגיה זולה במיוחד(או שאתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר). נדמה לי
שבגיל 30 כדאי שתדע שיש הבדל בין אי-קבלת התנהגות מסויימת לבין שנאה. הורים לא תמיד
אוהבים את ההתנהגות של הילדים שלהם, אבל מכך ועד לשנאה...כמרחק שמיים וארץ!
היהדות לא מקבלת יחסי-מין הומוסקסואליים, ולכן מבקשת כי לא יערכו את "מצעד ההומואים"
בעיר המקודשת לה ביותר. יש עוד מליון מקומות שבהם ניתן היה לערוך את המצעד, והנסיון
לערוך אותו בירושליים היה פרובוקציה זולה.
וכאן אני צריך ללמד אותך שוב מהי הוכחה: בדיוק כמו ששתי מלחמות דת לא מוכיחות שרוב
המלחמות נבעו מדת, כך חמישה אנשים(שלטענתך שונאים) לא מוכיחים שהיהדות ככלל
שונאת הומואים...
ישן 01-06-2005, 15:01
צלמית המשתמש של nir-vana

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "ברור שאין ביכולתך "לעשות חשבונאות"..."

לא אוכל להוכיח גם אם אביא 1000 דוגמאות ואתה יודע זאת אבל זכור שעד המהפכה התעשייתית זה היה המנוע העיקרי לקנאות. חילונות לא באה בחשבון בכלל ואנשים ש"כפרו" כמו מדענים למשל עונו או נרצחו. הויכוח הזה עקר כי גם אתה מנסה לבסס טיעונים בדוגמאות ולא בהוכחה מוצקה.
מעבר לזה אתה מנסה לדרדר אותי לויכוח על הטפל ולא על העיקר, כלומר על חשבונאות ולא על מהות. במהותה הדת לדעתי היא דבר שלילי בגלל שהיא סוחפת אנשים כמו סם וגורמת להם לפעול בלי הגיון ומחשבה. תגיד לי מה הטעם בלקרוא תפילה כתובה מספר? על אחת כמה וכמה שרבים עושים את זה במהירות אסטרונומית רק כדי לצאת ידי חובה ולקיים את ה"מצווה". אני מעריך הרבה יותר את מי שמאמץ לעצמו כללי מצפון מתוך מחשבה ובחירה עצמאית, כמו צמחונים למשל, ולא בגלל שכפו או שטפו לו את המוח.
ומה עם כל המאבקים המטומטמים בין הדתות. כמו שכתבתי על נושא "עם סגולה" אין כזה דבר ולא יהיה. מה שבטוח שזה לא גזעני המפד"ל או ש"ס כי הם עם טומאה. עם סגולה זה עם שיתייחס לכל בני האדם בשוויון באשר הם. אותו דבר באשר לירושלים, עבורי היא לא קדושה בכלל, היא עיר נגועה בגזענות ואם כבר הייתי מעדיף לראות את חיפה כבירת ישראל, גם בגלל היותה חופשית וגם בגלל שהיא היחידה שמקיימת דו קיום אמיתי. בלי קשר לכך, ירושלים שיכת לכל תושביה ולאף אחד אין מונופול על שמחות וחגיגות. לא לחרדים בחגיהם היהודים, לא לאוהדי ביתר, לא לסוחרי השוק, לא למבלים בגן סאקר ולא לחוגגי יום ירושלים. מצעד הגאווה מסמל מאבק שיחרור בדיוק כמו חג הפסח ליהודים, יום העצמאות לישראלים או אחד במאי לפועלים. הוא נחוג מדי שנה סמוך לתאריך שבו הקהילה ההומו לסבית בניו יורק פתחה במרי נגד המשטרה שהתנכלה להם באזורי הבילוי שם. גם בישראל וגם בארה"ב ההתנכלויות לא פסקו, הנה ידיעה רק מאתמול:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0

בגלל שלא התלהבת מהציטוט של שלום חנוך קח אחד של אלברט איינשטיין, לאחר ביקור בכותל ב1929: "חבורה של אנשים קהי מוח מהשבט שלנו מתנועעים אנה ואנה כשפניהם אל הכותל, מחזה פאתטי של אנשים בעלי עבר וחסרי הווה"

נערך לאחרונה ע"י nir-vana בתאריך 01-06-2005 בשעה 15:08.
ישן 01-06-2005, 15:37

LOL, תוכיח שאין לך אחות...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "לא אוכל להוכיח גם אם אביא..."

אני לא צריך להוכיח שהטענה שלך כי רוב המלחמות נבעו מדת שגויה - אתה הבאת את הטענה,
ולכן עליך מוטלת החובה להוכיח את נכונות הטענה, או לחלופין, לסגת ממנה...
המהפכה התעשייתית(אני שמח ששמעת עליה) לא קשורה לנושא, ולעדות - הבאתי לך דוגמות
למלחמות הגדולות בהסטוריה(גם מהעת העתיקה) שלא היו קשורות לדת, והתרחשו הרבה לפני
המהפכה התעשייתית...

העיקר הוא השאלה האם הדת היא הגורם למלחמות, ודעתך על הדת היא אפילו פחות מטפל,
היא בכלל לא קשורה לעניין, ואני מקווה שתסלח לי אם אומר שהיא לא ממש מעניינת אותי...
אם אתה באמת רוצה לדעת מה ההגיון בקריאת תפילה מתוך ספר, יש שני פורומים מיוחדים
בפרש לכך: שולחן-ערוך ותיאולוגיה ומיתולוגיה.

אותו הדבר תקף לגבי שאר ההודעה שלך: לא ממש אכפת לי מה מסלמת ירושליים עבורך.
באמת שלא. עבורם היא קדושה, ולכן אם מתנגדים. מה אתה בכלל קשור לעניין?

הציטוט של איינשטיין גם לא עושה לי את זה. איינשטיין היה פיסיקאי גדול, אבל זה לא עושה
אותו לטוב מקאנט או מהרמב"ם כהוגה דעות. אם כבר אתה בקטע של פיסיקאי מודרניים, יש
לנו את דיראק, בוהר, שרודינגר, פיינמן, פלאנק, פון-ניומן, המילטון, צדנרסקאר ובורן... בטח
אחד מהם(או ממליון המדענים האחרים שחיו במאה השנה האחרונות) חשב קצת אחרת
מאיינשטיין בנושא. אבל הנה מדען שבטח תאהב: ורנר הייזנברג.
הבחור היה אחראי על תכנית הגרעיון הגרמנית בזמן מלחמת העולם השניה. למה עדיף ללכת
בדרכו של איינשטיין ולא של הייזנברג? גם הוא זוכה פרס נובל לפיסיקה. כן, נראה לי שהיה
נחמד אם הנאצים היו משיגים נשק גרעיני ראשונים...

לסיכום: אין לך שום הוכחה לכך שהדת היא הגורם לרוב המלחמות, אבל יש בתוכך שנאה
עצומה כלפיה. אם נקבל את הגישה שגם נאציזם וקמוניזם הינן דתות - גם אתה דתי אדוק
מאוד. חבר בדת השנאה...
ישן 02-06-2005, 11:37

ואתה קיבלת אותו והמשכת איתו.
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "דיברתי על 3 הדתות..."

את הקישור ליהדות עשיתי פה, ואתה קיבלת אותו. כלומר, כל השרשור שם למטה מתייחס
ליהדות. התמונה שלך היא של יהודים(במקרה ולא ידעת). גם הקישור שלך למילה "בעל"
קשור ליהדות (מצטער, עברית היא השפה היהודית, לא של הנוצרים ולא של המוסלמים.
רוב המוסלמים מדברים ערבית, והשפה הרשמית של הכנסיה הקתולית היא לטינית).

שמתי לב שאתה מתחמק בעקביות במשך כל השרשור מנושא "דיכוי האשה" ו"השנאה
להומוסקסואלים" ביהדות. אני אמור להבין שהבנת שטעית בטענותיך הללו לגבי היהדות?

מה שכן, מוזר איך אתה טוען שאתה לא שונא, כשבמקום להגיד משהו רציני אתה פונה
ללעג בסגנון "לחתוך ריבועי נייר טואלט" שמציג אותך באור מגוחך למדי, שכן הוא מראה
כמה אתה יודע על היהדות, ומנין בא הידע הזה. כן, כמו שאר הטענות שלך באשכול, גם
זה מגיע היישר מבית-השימוש...
ישן 01-06-2005, 20:51
  m1011409 m1011409 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.04
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי the prodigy שמתחילה ב "חח מה שהכי מצחיק בקטע הזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי the prodigy
ובספר של נוסדארדמוס (שלא יחשבו שאני יוצא רק נגד הדת היהודית...)
זה שהם חזו את הדברים ...אבל רק חבל שקודם מתרחשים אותם אירועים ורק אז מחפשים בספר ומוצאים איזה משהו שאולי מתכון ורומז לאירוע.....

תראה, אף אחד לא מבין את ספר הזוהר מתחילתו ועד סופו.
ישנם אנשים אחדים בעולם אשר יודעים חלקים מספר הזוהר והם שומרים על שתיקה.
אתה שואל למה הם שומרים על שתיקה? כי זו דרך העולם, אם קרה משהו,
אלוקים החליט שזה יקרה וזה היה צריך לקרות. אם אני תומך בזה? אני לא ממש יודע. מצד אחד,
אלו חיי אנשים אבל מצד שני, אם הוא מסוגל לדעת מה יקרה לפני שזה קורה על ידי ספר הזוהר,
משמע אלוקים קיים ומשמע גם שאם הוא החליט שמשהו יקרה, זה אמור לקרות.

אני אישית, מאמין באמונה שלמה באלוקי ובביאת המשיח.

ישן 01-06-2005, 15:17
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
ואו ..תפתחו את העינים אתם לא חושבים שאתם קצת חיים בסרט ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "ידיעה מרעישה !!!"

מה זה הדבר הזה אין כזה גבר דת ?! ועוד דת יהודית ?!?!
ממש מי שאמר את זה ומי שחושב ככה חייב לפתוח את העיניים חזק חזק ולראות מה קרוה סביבו ...

המדע זה רק תחביב...
הדת זה הכול ! !
איך אפשר בכלל להגיד משהו לא נכון על הדת היהודית ?! יש מלא הוכחות שהדת שלנו אמיתית וכל מה שמסביב לזה !

יש רק דבר אחד שמתאים למה שקורה פה -
יש כאלה שמאמינים ויש כאלה שלא רוצים להאמין
אם אתם מאמינים ומקימיים מצוות - יופי נקודות טובות בשמיים
אם לא חבל והוא צריך להתעורר מהסרט שהוא חי בו על המציאות והסביר את זה במשל הבא :
לקוח מעיתון שקראתי בבית כנסת
במשק הכבשים נבחרה כבשה אחת אשר עשתה צרות לכולם, הכבשה השוויצה ונהנתה שהיא יפה וחכמה יותר מכל הכבשים במשק , היא היתה גולדה והיה לה תוצר של כותנה גדול.. עד שיום אחד בעליה לקח אותה במשאית למקום לא ידוע
הכבשה חשבה לעצמה : ואו איזה כיף לי כנראה שאני עכשיו יהיה חופשיה ואעזוב כבר את הכלא הזה שבו אני חייה בצפיפיות הנוראה ואעבור למקום עם דשא וצמחייה
אבל אבוי ! בעודה נוסעת ומסתכלת סביב הכבשה נשלחה על מותה בשחיתה וממש לא זכתה לכפר ומדשאות כמו שהיא חשבה לעצמה ...
ואיך זה קשור עלינו
יכול להיות שעכשיו וגם כן לאורך המסע (כמו של הכבשה) הכול ילך טוב ומאוד ומצויין ולפעמיים תשימו לב שהאחר שמתנגה כמו מניאק לאחרים ורשע אל כולם מצליח ומשגשג אבל מה שבעצם הוא נשלח אם כל העושר והשגשוג (שבה בדרך לא מוסרית ונכונה ) אל תוך הסוף כמו עם הכבשה

ישן 01-06-2005, 20:22
  משתמש זכר Hilon Hilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Hilon
תגיד לי, סתם מתוך עניין...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "ידיעה מרעישה !!!"

המשיח לא אמור לבוא אחרי, "מלחמת גוג ומגוג"?...
לא שאני מבין כל כך ב"עניין" הזה,(מנוסח בעדינות...).
דבר שני, "רבנינו", הם לא רבנים שלי, אם יש לי עניין אם "הבוס הגדול", אני מטפל בו בעצמי... (תודה רבה...).
דבר שלישי, "מצאו רמזים בגמרא", אם אני לא טועה, הגמרא למעשה היא לקט של קטעים מהתנך אשר מפורשים על ידי "חכמים" במהלך ההיסטוריה.
קודם כל, "רמזים" אני יכול למצוא כמעט לכל דבר ובכל מקום,(לא אכניס דוגמא כדי לא לפגוע ברגשות...).
אחר כך, זה רק הפרשנות שלהם, אמנם לא ראינו לאן זה יוביל, אבל כל אחד "חכם" אחרי מעשה...
דבר אחרון, העולם הוא מה שאנחנו עושים אותו..., אם אנשים מסויימים לא היו מכניסים את הרעל שלהם למצב שמסובך גם ככה... אז אולי העניינים היו נראים יותר טוב...

הרבה בריאות ואושר...
ישן 02-06-2005, 11:43
צלמית המשתמש של nir-vana

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב ""מי אמר שאני לא מכיר?"..."

נתתי בכוונה דוגמאות דומות לטיעון שכתבתי למעלה, בנוגע לדיקלום תפילות כתובות והלכות, ללא חשיבה או הגיון.
ליהדות יש מורשת ספרותית והסטורית ענפה שראוי שתילמד במסגרת לימודי ספרות והסטוריה בין כל שאר הנושאים הנלמדים שם, אך במידה. אני לא מאמין שהיא ראויה להיות דרך חיים. איש באמונתו יחיה ולכן כתות המאמינים בבני ברק ומאה שערים שיחיו להם בכבוד ורווחה. הבעיה היא עם אלו ששאופים להכיל את אמונתם ומורשתם המפוקפקת על אחרים, המשיחיים, אלו שחושבים שהם עם סגולה, נעלים על אחרים. כל הנחמנים המאוננים, גוש אמונים, הקרימינלים מש"ס וכו... גם המדינה במידה רבה משרתת את מטרותיהם.

ישן 06-06-2005, 12:29
  bboyoren bboyoren אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.04
שלח הודעה דרך ICQ אל bboyoren
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "סמי הזיה אחי..."

טוב חברים, דבר ראשון אני מצטער שלא כתבתי כאן כבר שבוע, פשוט לא היה לי זמן וגם היו יומיים של שביתה פה.
חבר שלי לומד בישיבה בירושלים והוא זה שאמר לי את הדבר. הוא הפנה אותי לספר יחזקאל פרק כ"ח פסוק כ' . שימו לב, הוא נתן לי שם של מפרש שמסביר את פשר הפסוק (וחבל ששכחתי את שם המפרש), ושמה רמוז כל העניין שכתבתי מקודם. ובכלל כל פרק כ"ח מדבר על העניין בכלליות.

דרך אגב, מי שרוצה קצת הוכחות לוגיות לקיום הבורא, אני ממליץ לו לקרוא את הספר "מסילות אל האמונה" של המחבר "יוסף גבאי". פשוט נחרדתי ממה שכתוב שם.
ידעתם למשל שאם השמש הייתה מתרחקת קצת מכדור הארץ היינו קופאים למוות ואם הייתה מתקרבת קצת היינו נשרפים למוות, כנ"ל לגבי מהירות הסיבוב של כדוה"א, וזויית הנטייה המדוייקת שלו שמקיימים באופן מופתי את החיים על כדוה"א. אם הכדור היה מסתובב לאט מידי ובזויית שונה השמש הייתה זורחת למשך שבוע ויותר באיזור מסויים ושורפת את כל הצמחייה, כנ"ל לגבי הלילה והקור...
מי אחראי לכל זה? מי הציב את השמש במרחק מדוייק מכדוה"א בתוך יקום אינסופי? סתם ככה בפוקס?
וזה רק קמצוץ מהספר.
ח'ברה תתעוררו, תחשבו על זה...

נערך לאחרונה ע"י bboyoren בתאריך 06-06-2005 בשעה 12:31.
ישן 06-06-2005, 21:03

קורה, אבל לא עם קרציות...
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "וזה מה ששאלתי."

אחרי הקרצייתיות והחוצפה שלך פה אתה מעזה לדבר על כך שאני תוקפני?!

בכ"א, לגבי שאלתך, קיצור תולדות הזמן של הוקינג הוא מקום טוב להתחיל, ולמיטב
זכרוני הוא גם מזכיר את הנושא.(מה שכן, כדאי להתייחס לכתוב שם בערבון מוגבל,
כי הוקינג כבר שינה את דעתו מספר פעמים; לדוגמה המאמרThe Impossible Puzzle
ב-NewScientist מה-5 באפריל 2003)
קיימת גם "גרסה חדשה" לספר בשם "היקום בקליפת אגוז"(The Universe in a Nutshell)
שאמור להיות מאורגן בצורה טובה יותר ולהיות עדכני יותר(הוצא אחרי שנת 2000), אבל לא
עברתי עליו, אז אני ממש לא בטוח מה הולך שם.

ויקיפדיה היא גם מקור סביר למדי. ויקיפדיה העברית פחות טובה(ולא מצאתי בה התייחסות
לגדול היקום), אבאל בויקיפדיה האנגלית מצאתי את האמירה הבאה:

Size of Universe and observable universe

There is disagreement over whether the Universe is finite or infinite in spatial extent and volume.

However, the observable universe, consisting of all locations that could have affected us since the Big Bang given the finite speed of light, is certainly finite. The edge of the cosmic light horizon is 13.7 billion light years distant. The present distance (comoving distance) to the edge of the observable universe is larger, since the universe has been expanding; it is estimated to be about 78 billion light years (
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://en.wikipedia.org/math/74a58d3e865e4124634c7c9037549a1c.png]
km). This would make the comoving volume, of the known universe, equal to
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://en.wikipedia.org/math/3f8b4c907f41c40668d6c47d67b5a9ca.png]
cubic light years (assuming this region is perfectly spherical). The observable universe contains about
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://en.wikipedia.org/math/af26b42fcbfc37711b2d4cd0721b93c8.png]
stars, organized in about 10 billion galaxies, which themselves form clusters and superclusters. The number of galaxies may be even larger, based on the Hubble Deep Field observed with the Hubble Space Telescope.

Both popular and professional research articles in cosmology often use the term "Universe" when they really mean "observable universe". This is because unobservable physical phenomena are scientifically irrelevant; that is, they cannot affect any events that we can perceive, and therefore, it is argued, effectively do not exist. See also Causality (physics).

We live in the centre of the universe that we observe, in apparent contradiction to the Copernican principle which says that the Universe is more or less uniform and it has no distinguished centre. This is simply because light does not travel infinitely fast, and we make observations of the past. As we look further and further away, we see things from epochs (times) closer and closer to the limit of time=zero of the Big bang model. And since light travels at the same speed in any direction towards us, we live at the centre of our observable universe.

תחילת הקטע היא הרלוונטית לעניין. גדלו של "כל היקום" לא מוגדר, בין השאר
כי אם נחיל את תער אוקאם עליו, הוא לא קיים(אי-אפשר להגיע ל"יקום" הזה,
ואין לו שום השפעה עלינו, לכן אין לו משמעות פיסיקלית). ליקום הנראה, שהוא
כל המרחב שאליו אור מהמפץ הגדול יכל להגיע, יש גודל והוא מצויין בטקטס.

נ.ב.
לערך בויקיפדיה האנגלית לא הגעתי ישר. מויקיפדיה העברית נואשתי, ובמקום
לחפש בויקי האנגלית חיפשתי בגוגל "size of universe". נחש מה הייתה התוצאה
הראשונה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:09

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר