לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2005, 16:47
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
כמה דברים שכדאי לדעת...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "לוחמה בשטחים מעצם הגדרתה היא..."

עד האינטיפדה הראשונה היתה נוכחות קטנה בהרבה ביהודה שומרון וחבל עזה (אני מעדיף הגדרה גיאוגרפית על הגדרה טעונה כמו "שטח כבוש").

עוד זכור לי שבימי התיכון, בחוג הסיירות בו השתתפתי, היינו יוצאים לניווטים בחוליות של שלושה-חמישה וללא ליווי חמוש, במקומות שחמש שנים מאוחר יותר היו נחשבים כטיולי היתאבדות (למשל ניווט לילה על גגות הרובע המוסלמי, ניווט לילה בסילואן, ניווט בסביבות שכם וכו'...).

שבועיים לפני האינתיפדה (הראשונה) הייתי בסדרת חינוך בעיר העתיקה בירושלים, וקיבלנו "הנחה לחיילים" מהמוכרים הערבים, ובכלל הכל היה טוב ונחמד.

נכון. היו פיגועים, בעיקר בשנות ה-70 העליזות, אבל זה היה חריג, לרוב פעולה של קיצוניים בעוד שהרוב היה מתון (כנוע?) ובלתי עוין (מדוכא?). כאן יכול לבוא דיון פילוסופי ארוך.

מכאן ניתן להבין שיחס גורר יחס, ואם לא רע לך, אין סיבה שתהיה רע לאחרים, וכשמכבדים אותך - אתה גם מכבד את האחר. לפחות אני הרגשתי כך. בדירה תחת בין הורי גר סטודנט ערבי ושנה מאוחר יותר הוא התחלף בעובד של השב"כ. לא היה רע עם זה, ולא היה רע עם זה, ושניהם עזרו לי בלימודי הערבית....

גם כך נכון לגבי הבטחון האישי - כשלא מסכנים אותך, אין סיבה שתתעסק עם אוכלוסיה אזרחית מזדמנת, אלא רק עם חשודים, ולכן לא היו מחסומים, סיורי מג"ב היו רק מכוח העובדה שלמשטרה היה מעט מאד מה לעשות באזורים האלה - וכן - היו גם שוטרים ערבים.

הכל השתנה מאז - לרעת כל הצדדים.

ועוד בקשה קטנה - מי שמתעלל באנשים הוא סתם חולירע ממוצע. אל תנסו (לא עוד לא עשו זאת באשכול הנ"ל) לייחס זאת לאוכלוסיה כזו או אחרת או לדעות פוליטיות כאלו או אחרות - שייכו זאת רק לרמתם המוסרית של האנשים!

ולגבי הקביעה שלוחמה בשטחים היא בילתי מוסרית - אני חולק על כך!
מוסר אינו תלוי מקום, אלא תלוי משמעת וערכים.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 02-06-2005 בשעה 16:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2005, 23:05
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הכי גרוע היה בכיבוש של 1948 !!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אש צולבת7 שמתחילה ב "שלום"

כשהפכו מאות אלפי אנשים (מיליונים כשסופרים את צאצאיהם מאז...) לפליטים, שמשמרים מצבם זה כבר 57 שנים, והיד עוד נטויה...
עוולות הכיבוש האחרוןן מתגמדות למול עוולות הכיבוש הראשון!!!
לכן קודם כל ראוי לתקן את כל העוולות הותיקות יותר, שהן גם חמורות בהרבה, שללא תיקונן, מיותר לעסוק בתיקון העוולות המאוחרות, שלא יביאו כל מזור לתיקון החטא הקדמון...
צריך לזכור שהפתרון אינו טמון בפשרה בין שמאלן ישראלי קיצוני לשמאלן ישראלי מתון. הפשרה אמורה להיות עם שומרי מפתחות הבתים שננטשו ביפו, שיך מונס לוד וכו'.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר