לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2005, 20:09
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MudyHobbit שמתחילה ב "מה אתם אומרים על The Eagles?"

לקרוא לאחת הלהקות המוערצות בהיסטוריה להקה של שיר אחד, זה אבל. The Eagles הם אחת הלהקות רוק דרומי הכי גדולות שאי פעם היו. אגב, הדיסק אוסף שלהם הוא גם הדיסק הכי נמכר בכל הזמנים (כן, יותר מטריילר של מייקל ג'קסון), ובאוסף הזה אגב, אין את Hotel California, כי הוא מסכם את ה 5 שנים הראשונות שלהם- הדיסקים הרגילים שלהם לקחו בקלילות כמה פלטינות כל אחד, ורוב האוספים שלהם (אני אישית מכיר לפחות 5) נמכרים במיליונים.
Hotel California אמנם שיר מעולה, ואחת הבלדות רוק היותר יפות (למרות שלדעתי Tequila Sunrise שלהם יותר יפה), אבל הוא לגמרי לא השיר היחיד שהיה להם, למעשה, הוא מהשירים האחרונים שהם הוציאו ב- 8 שנים של קיומם.
אישית, הדיסקים האהובים עלי שלהם הוא בכלל Desperado ו- One Of These Nights. למרות שהייתי ממליץ להתחיל מההופעת Unplugged המעולה שלהם- Hell Freezes Over (אגב, הוא נקרא ככה מהסיבה שדון הנטלי (נדמה לי שזה היה הוא) אמר אחרי שהם התפרקו שהם יתאחדו רק כשהגהנום יקפא ).
ובקשר לשיר עצמו, יש לא מעט פרשנויות. אני מניח שלא נדע מה הפירוש שדון הנטלי, גלן פרי ודון פלדר התכוונו כשהם כתבו את השיר. הפירוש היותר נפוץ, הוא בקשר לנסיון גמילה מסמים, אם מסתכלים על הטקסט, אפשר לתת לכל שורה כמעט משמעות שקשורה לנושא (You can check out anytime you like, but you can never leave לדוגמא ).
אגב, יש לא מעט אנשים בארה"ב שמשוכנעים שהשיר הוא עם מסרים שטניים, תאוריות קשר לא חסרות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2005, 06:16
  RunX RunX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MudyHobbit שמתחילה ב "מה אתם אומרים על The Eagles?"

בעע נו מה קשה להקשיב למילים ?!
הבן אדם נוסע באיזה כביש מהיר, הוא עייף וחייב לעצור לישון, פתאום הוא עוצר ליד בניין.
הוא מתלבט אם להכנס (this could be heaven and this could be hell)
אחרי זה הוא רואה מישהי בכניסה שעוזרת לו להכנס פנימה ואז מגיע הפזמון אם אני לא טועה.
עכשיו זה הקטע המסובך.. חחח לקח לי קצת זמן להבין את המשמעות :
הראש שלה משוגע, ושיש לה מרצדס בנץ (כאילו רכב יקר) והרבה בנים שהיא קוראת להם חברים. והם רוקדים ברחבה והכל כיף וסבבה. (הוא מבקש יין אם אני לא טועה או משהו כזה). וזה כאילו מראה שהיא משוגעת...
ואז מגיע הבית הכי יפה (עם המשמעות הכי יפה) שהוא אומר :
יש מראות על התיקרה (מאפיין בתי משוגעים), ויש שמפניה ורודה בקרח, ואז היא אומרת : we all just prisioners here, on our on device. שזה בעצם היא אומרת לו שכולם פה אסירים, אבל בתוך הראש שלהם (דיוויס - מילה אחרת למוח). ואז יש איזה משהו שלא הבנתי.. ובסוף הוא אומר שתמיד אפשר להכנס לשם, אבל אי אפשר לצאת.
קיצר זה בית משוגעים.. מה קשה להבין ?!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://random.thecrow.co.il/?Page=Show&ID=5871&.jpg]

ישן 09-06-2005, 00:12
  אלרג'ו אלרג'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.05

קודם כל, אני מעריץ גדול של Hotel California. זה ישמע מוזר אבל השיר הזה, עושה לי את זה. יש לו את הקצב הנכון, את המילים המתאימות. הוא שילוב של כמה אלמנטים מאוד חזקים.
בנוגעה לליריקה (Lyrics, מילים של השיר), אי אפשר להתייחס אל זה באופן שטחי (כמו שמישהו מעלי ציין: "בן אדם עייף, נכנס למקום"... אחי, בתור אחד שיש לו מחר ב12 בבוקר בחינת בגרות בספרות, צריך לדעת לנתח שירים.

Hotel California יכול באמת להיות מבוסס על גמילה מסמים. קחו לדוגמא את הפזמון: Hotel California אינו מלון מנוחה, אלא מוסד אשפוז לגמילה. תמיד יש חדרים ריקים ותמיד אפשר למצוא אותו (כי תמיד יש אנשים שרוצים להיגמל). או למשל האישה שהוא מתאר בבית הראשון? אולי היא האחות במוסד? מדליקה את הנר כדי להוביל אותו לחדרו, לדרכו הנכונה, לגמילה. במסדרונות הוא שומע קולות לוחשים לו על המוסד, קולות המבקרים הקבועים, הרי זוהי פעם ראשונה שלו כאן.
הקטע של This could be Heaven or this could be Hell. כולנו יודעים בדרך אחת או אחרת שגמילה מסמים אינה תהליך קל. הדרך היא גיהנום אבל בוספו, זהו גן עדן.

הבית השני, קצת קשה. הוא כנראה עדיין מתייחס לאותה אחת שהזכיר קודם. הקוע עם הMercedez Bens לא מובן בעיניי אבל She got a lot of pretty, pretty boys, that she calls friends... אולי אלו חולים אחרים? הריקודים במגרש, בזיעת קיץ מתוקה מתארת את התהליך של הגמילה.
בן אדם נמצא תחת הרבה מאוד לחץ בגמילה, הגוף נכנס לטריפ והבן אדם מזיע, זה כמו ריקוד, הגוף רוקד (ראו: ריקוד הטרנטלה בבית בובות של גיבסן, גם זה לבגרות)... ישנם ריקודים שצריך לשכוח וישנים כאלה שכדאי לזכור? אולי כמה מהטריפים שהבן אדם חווה, האחות הייתה שם לצידו, תומכת בו. אותם כדאי לזכור.

הבית השלישי זה הקטע שהוא כבר נגמל. הוא מבקר מישהו, לפי דעתי קרוב משפחה עם שם חיבה של קפטן (כמו בתוכניות הטלוויזיה שמישהו הוא הEl Capitan בספרדית). הוא שמח לראות כי קרוב משפחתו נגמל מסמים ולכן פותח בקבוק שמפניה. אך כאשר הוא לוגם את הנקטר המתוק, הוא שומע את אותם קולות על המוסד, קולות אשר גורמים לו לרצות לחזור לשם, אולי לעשן, אולי לאחות?

בבית הרביעי הוא חוזר אל אותו מוסד, ופוגש את האחות. ישנו התיאור על המראות והשמפניה הוורודה אך גם תיאור על אנשים אפלים, מתכנסים בחדר, מתכנסים לסעודה, דוקרים משהו עם סכיניהם אבל לא מצליחים להרוג אותו. אותו דבר יכול להיות הרצון העז לסמים.

בית החמישי, הזמן קולט כי המוסד הזה מסוכן בשבילו, יצירו עלולים להשתלט והוא יקח סמים אך הוא לא רוצה. הוא מחפש את דרכו החוצא אך נתקלט בשומר שאומר לו כי הוא יכול ללכת אבל הוא אף פעם לא באמת יצא.

נו? מה דעתכם?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר