לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2005, 11:18
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
פיגוע תגובה לאלעד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "הדחת מ"פ שיריון"

לפני שנים עשו גיבור מחייל שבחר לא לירות בילד שזרק עליו אבן. לצה"ל היה קשה עם זה אבל בסוף נפלה החלטה ליחצ"ן את האירוע כסמל להומניות של חיילי צה"ל, למרות שמקרה זה הוא רק דוגמא במגוון רחב מאוד של התנהגויות (חלקן רחוקות מאוד ממנו) . המקרה הנוכחי מראה שצה"ל לא מפעיל שיקול דעת רחב, בניגוד למ"פ.

הרשה לי לספר לך על מקרה שהיה בשירות שלי, הפגנה באל חאדר נגד הקמת שכונה חדשה לאפרת בגבעת הדגן (שהיתה הרבה יותר קרובה לאל חאדר מלאפרת גופא) - אלפי פלשתינאים עומדים בשקט, בלי אלימות בלי בלגנים, מפגינים בתוך הכפר שלהם. כוח מורכב ממג"ב, פלוגה של 890 ואנחנו (סחלב - עוד לפני ימי חברון העליזים) יוצרים את השרשרת מול הפלשתינאים. החבר'ה של 890, פלוגה שגולדשטיין דפק לה את כל השירות (בילתה קודם לכן 8 חודשים רצופים בחברון, רק הוציאו אותה חודש קודם וכבר מחזירים אותה לחרא הזה), איבדו שליטה והסתערו לתוך ההמון. מה שהפך הפגנה שקטה ונורמלית לאירוע בנוהל החביב של אבנים, ברזלים ומכות.

בהמשך, בין שאר הקטעים החביבים - מספר צנחנים מעבירים את המה"ד (אני מקווה שאני זוכר את הרשת"ב) של המ"ק בין אחד לשני ומרביצים עם זה לערבי. כמה דקות אחר כך, כשרוב הערבים ברחו או זרקו קצת אבנים אתה רואה עיגול שמורכב מערבי אחד, 20 צנחנים ועוד יותר צלמי עיתונות, הערבי, עימו הם ניהלו דין ודברים באמצעות ידיים, רגליים וכל הבא ליד, היה אזוק. כמה פעמים התפרסמו התמונות האלה בתקשורת לדעתך? כמה טוב יצאנו מהסיפור הזה. דרך אגב הערבי שוחרר אחר כך, הם לא עצרו אותו, הם סתם עשו בו לינץ'.

כוח יש לנו, אנחנו צריכים רק לדעת מתי להשתמש בו ואיך. אנחנו היחידים שעדיין מאמינים לטענות שלנו כי אנחנו מסכנים והעולם נגדנו. יש מידה מסוימת של צדק בטענות (יש יאמרו מסוימת מאוד) אבל מקרים כמו ההחלטות הלא חכמות של הפיקוד בנושא בילעין ועוד הרבה גורמים אחרים רק תורמים לפיתוח השנאה כלפינו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2005, 21:23
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "צה"ל לא אמור להילחם בילדים"

Odedy ומיסטר ביג,

אני האחרון שיצדד בהכאת ילדים ואנשים חפים מפשע שמשתתפים בהפגנה בלתי אלימה אבל זה לא המקרה.
פה הילדים ניסו לזנב בכוח והתפתחה הפגנה שכללה יידוי אבנים (וזה לא משנה אם התחילו אותה פלשתינים או מסתערבים של השב"ס, אלוהים יודע מה הם עשו שם).

לפני שבוע חייל מגדוד 52, אם אני לא טועה, איבד עין בהפגנה אחרת נגד הגדר. לא בטוח שאם הלקח מהאירוע הראשון היה נלמד הבחור היה צריך עכשיו לשכב בבית חולים עם אחוזי נכות.

תאמינו לי שאני לא נהנה כשאני רואה תמונה של חיילים או שוטרי מג"ב מפציצים במכות ערבי, הנזק התקשורתי הוא עצום ולפעמים המכות שהבנאדם חוטף הן לא ביחס ישר למה שהוא עשה או לאיום שהוא מייצג.
הדבר צורם לי בגלל ההשלכות המוסריות על החברה הישראלית כי גם בלי התמונות האלו את המלחמה התקשורתית הפסדנו כבר במהלך 2001 ומי ששונא אותנו לא צריך עוד תמונות כדי להשתכנע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר