לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2005, 19:46
  evia evia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.05
המלצה הערכת כוח

1."מד"ב" - נגיד וצה"ל ניתנה רשות להתקיף בשני יממות איפה שהיא רוצה בעולם ע"י כל מטוסיה והטנקים שברשותה איזה נזק היא יכול לחולל - { למשל:כמה שדות תעופה היא יכולה להשמיד ותעשייה וכו"- אני רוצה לדעת זאת כדי להעריך את כוחה של ישראל בסד"כ ובעוצמתה

{הבעיה אצלי שאני קורא הרבה על אמצעי לחימה אבל אני למשל לא יודע מה להק של מטוסי f-16i יכול לעשות- איזה נזק? כאשר הוא מחומש במלואו}

על פי פרסומים זרים:

2.האם לישראל יש מפציצים חמקניים כדוגמת ה f-117 או שהיא ייצרה בחשאי יכולת חמקנית והתקינה אותה על חלק ממטוסיה .

3. האם לישראל יש יכולת לשגר טילים בינייבשתים כמו השביט ויריחו - כאשר הם יחומשו בראשי מחץ גרעיני
והאם יש לה מזלטי"ם שיכולים לטוס למרחקים רבים ע"י תקשורת לווינית ולהיות מחומשים בפצצות ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2005, 19:54
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי evia שמתחילה ב "הערכת כוח"

1.שאלה לא ממש ברורה... אתה מתכוון בלי שום התנגדות מהאויב? כל מקום בעולם זה די כללי... יש הבדל בין תקיפת סוריה לבין תקיפת לוב או איראן או מדינות רחוקות יותר.
בכל מקרה לא חסרים אתרים שבהם מפורטות יכולת נשיאת החימשו של כל מטוס.

2. לישראל אין באופן רשמי מטוסים חמקניים, וגם לא נתקלתי ביותר מדי טענות לא רשמיות שאומרות אחרת. (נו, מי יקפוץ ויביא את התמונה של אף-117 [שהוא בעצם בכלל לא אף-117] בצבעי הסוואה מזרח תיכוניים? )

3. נכון לעכשיו אין אפילו אישור רשמי או ראיות חותכות האומרות שלישראל יש יכולת גרעינית.
המל"טים שנמצאים כרגע בשירות ישראל הם קטנים-בינוניים בעלי מנוע בוכנה, ומוגבלים בטווח שלהם לעומת הגלובל הוק לדוגמא. אין גם אישור רשמי לכך שהם נושאים חימוש, למרות שהדבר הוכח כאפשרי במדינות אחרות.
ישראל יכולה להשתמש בטילים לטווח ארוך (דלילה, פופאיי) כדי להשיג מטרה דומה.
ישן 14-06-2005, 23:14
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
זה אב-הטיפוס
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "מצאתי אותה, ממש מתחת לאף.."

הצילום של ה-F-117 הצבועים בגוונים ורודים ולא בצבע השחור הוא של אב-הטיפוס של ה-Senior Trend(FSD-1 YF-117 מספר 780 למיטב זכרוני). אני בהזדמנות אביא את הפרטים המלאים אחרי שאמצא אותם אי שם בארגזים אצלי בבית. אבל כמדומני השיקול המרכזי באותה עת היה למנוע את האפשרות של זיהוי תצורת ה-YF-117 בעודו על הקרקע כאשר הוא מוצא מההאנגר. לכן נבחרה סכמת צביעה שנועדה לשבור את התצורה של המטוס. סכימה דומה יושמה גם על Have Blue 1001 מאותן הסיבות (ואלה תמונות שכבר הועלו בתגובה להודעה המקורית).
יחד עם זאת לאור העובדה שהמטוס נועד למשימות ליליות בלבד שונתה סכמת הצביעה עד מהרה לשחור המוכר (למרות שהמחשבה הראשונה הייתה לצבוע את המטוס באפור). בזמנו צוטט בכיר בפרויקט באומרו שהפנטגון לא יכול היה לסבול את המחשבה שמטוס התקיפה "היוקרתי" שלו צבוע בורוד, שכן זה לא צבע שמתאים לכלי מלחמה. ההבדל החיצוני הבולט ביותר לבד מהצבע בין 780 ל-785 (הסידרתי הראשון) היה בגודל המייצבים האחוריים שהוגדלו לאור הניסיון שנצבר בטיסות הניסוי. מטוסים 781, 782, 783 ו-784 נצבעו באפור. אני אשתדל להעלות תמונות שלהן מתישהו בתקופה הקרובה.
לאחרונה כאמור נבחנת תצוגת צביעה חדשה למטוסים אך מאחר ואני מניח שכבר הייתה התייחסות לה בפורום אני אחסוך את פרטי הסיפור.
ישן 14-06-2005, 23:40
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בעיקר בין האמריקאית לבריטית...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "אני מודה שאני לא ממש זוכר"

אני משער שבגרסאות המשודרגות שופרה האוויוניקה, כמו מכ"ם חדש (מתי הן הוצעו? זמן רב לאחר הגרסא הראשונית\סגירת פס הייצור?), ואני מקווה שהוגדל כביכול תא החימוש.

ואם כבר מדברים על בריטים וה F-117, אז בסכסוך בסרביה טייס בריטי הטיס מטוס F-117.

עריכה: פה מצויין שה F-117B אכן קיבל מנועים חזקים יותר. מה שמעניין זה שמצויין גם שביכולת ה F-117B היה לשאת 4 פצצות על נקודות תלייה חיצוניות. האם גם ב F-117A הייתה יכולת כזו?
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 14-06-2005 בשעה 23:46.
ישן 14-06-2005, 23:55
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
היו גם הבדלים מהותיים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "בעיקר בין האמריקאית לבריטית..."

בנוגע לגירסה הבריטית אני לא ממש זוכר. אני אמצא לך את החומר הרלוונטי מתישהו בזמן הקרוב.
בנוגע לגירסאות המשודרגות הרי שהן נחלקו למספר סוגים. היו תמורות יבשתיות וימיות. היו תצורות שכללו שינויי אוויניקה פשוטים והיו כאלה שכללו שינויים מהותיים כמו הגדלה משמעותית של הכנפיים, הרחבת הגוף לקליטת כמות גדולה יותר של חימוש (מטען כפול מדגם A), הוספת מייצבים אחוריים, הוספת מכ"ם, התקנת מנועי F414, תחנות חימוש חיצוניות (שאינן קיימות במטוס המקורי) ועוד. אחת ההצעות כללה החלפת החופה הייחודית של דגם A בחופה של ה-F/A-22 לשיפור שדה הראייה.
התצורה היבשתית הפשוטה סומנה +F-117A, הגירסה הימית הפשוטה סומנה F-117N , היבשתית החדשה F-117B והימית החדשה A/F-117X (לפעמים יש מחלוקת בין המקורות בנוגע לסימון). ההצעות החלו ברובן לאחר הצלחת המטוסים ב-1991. באותה עת הייתה תמיכה לא מבוטלת, בעיקר בקונגרס, לאשר רכש מטוסים נוספים בכדי להגדיל סד"כ (ולפצות על אובדן באימונים). בשלב מסויים אף הועלתה ההצעה לרכוש את ה-F-117B כתחליף לפיתוחים שהביאו לבסוף ל-F-35. רוב ההצעות הללו נזנחו אי שם ב-1993-1994. במקום זאת הוסכם רק על שידרוג המטוסים לסטנדרט OCIP שלא קיבל סימון חדש.

אבל שוב, כל זאת מהזיכרון שלי, אני אאתר בהזדמנות את הארגז החמקן

האיור מראה את התצורה הקיצונית ביותר של ה-A/F-117X

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר