לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2005, 21:03
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
כפי שנאמר...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני קורא כבר פעמיים את האשכול ומנסה להבין...."

הרעיון הועלה תחילה ע"י ATG האמריקאית כמטוס פרטי אזרחי, היכול לשמש גם כ Air Taxi. התע"א ראתה את הפוטנציאל שיש לו לשמש כ AJT, Advanced Jet Trainer, ופיתחה, שוב, יחד עם ATG גרסא צבאית שלו לאימון מתקדם. המטוס בגרסאתו הצבאית אמור להיות מיוצר בתע"א. סביר מאוד להניח שהוא אכן יהיה התחליף לצוקיות.

לעוד תמונות (ממבחני הדגם המנהרת רוח ועד ניסוי ההסעה) : http://www.avtechgroup.com/gallery.asp

לעוד מידע:
http://www.avtechgroup.com/aircraft.asp?sub=jet
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 13-06-2005 בשעה 21:12.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2005, 21:45
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
לגבי הג'וולין
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "עכשיו הכל יותר ברור !"

זה שהתעשיה האווירית תייצר אותו - לא אומר שחיל האויר ירכוש אותו....

ההנחה הזו עשויה להשתנות ברגע בו תיכנס התע"א לקשיי שיווק ותתיתקע עם חובות שהמדינה תצטרך לפרוע בצורת רכש מטוסים...

כאמור - רק התקינו במטוס מנוע והוא עדיין לא המריא (גם לא הגרסא האזרחית שלו).

אם זכור לי נכון - הכוונה היא להטיס אותו באושקוש שזה אומר אוקטובר... אבל תוכניות הן תוכניות ומעשים הם מעשים, והרי עוד לא בוצעה טיסה אחת ועוד לא יודעים מה הצרות הצפויות וכרגע זה נעלם גדול.

עוד כמה נקודות למחשבה:

א. המטוס מצוייד במנוע אזרחי והוא אזרחי מיסודו - כך שמבחינה שיווקית - לא צפויה להיות בעיה של אישורי יצוא וטכנולוגיה צבאית...
ב. יש מתחרה חזק מאד בנישה הזו - מטוס ה-T-50 שמפתחת לוקהיד במזרח הרחוק. מטוס יפיפה מבוסס על ה-F-16. ייצור במזרח, טכנולוגיה אמריקאית ומאגר לקוחות של לוקהיד (ושיווק אגרסיבי מאד בארץ) עשויים להוות תחרות קשה מאד.
ג. עד כמה שזכור לי - הצוקית תוכננה לצאת משרות כאשר אני הייתי בסדיר. לפני שבועיים שחרורו אותי ממילואים, ולפי הטופס - כבר עברו 15.5 שנים מאז שהשתחררתי - והצוקית עוד טסה (ואפילו הסקייהוק)...
ד. ועוד קטנה - ח"א הוא זה שבוחר את המטוסים המתאימים לו, ולא תוכנית העבודה של התע"א...
ה. אבל.... אם יפריטו לחלוטין את הביס"ט, ותבחר חברה להפעיל את שאר מטוסי הביס"ט - והצע"א תציג מטוס עם יכולת אימון גבוהה ורלוונטית, עם ייצור מקומי ותחזוקה מקומית.... אז יש סיכוי לא רע שהוא יכנס לסילבוס הדרכה...

ישן 16-06-2005, 16:02
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
גם זו אפשרות.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "אולי מדובר ב 2 תצורות אפשריות"

ולגבי המונח "מונית אווירית" שהשתמשו בו כאן - זה לא בדיוק מדוייק.

הרעיון הוא שהמטוס נותן ריגושים של מטוס קרב, אבל הוא עצמו אינו כזה.

המטוס עצמו הוא פשוט מטוס אזרחי סילוני שניתן להסב אותו למטוס צבאי, ולא להיפך.

ההשלכות של זה הן מסחריות בעיקר - כלומר כמטוס אזרחי הוא יהיה בעל רשיון של ה-FAA ממש כמו צסנה או פייפר או בואינג רגיל, וזה אומר שמעטפת ההפעלה שלו תהיה פתוחה גם לפעולה משדות אזרחיים רגילים, ולא שדות תעופה פריפריליים.

זה אומר שמיליונר ממוצע יכול לבחור אם הוא מגיע לישיבה בליר ג'ט שלו או "במטוס הקרב" הפרטי שלו...

זה לא יותר מונית אוויר מאשר אפשר לקרוא לאופנוע סוזוקי מונית.
(ואני מקווה שאין לו הרבה מטען - ומצד שני - אם יש לך כסף למטוס כזה - אתה בטח יכול לקנות בגדים ומברשת שיניים כשאתה מגיע...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:00

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר