לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2005, 08:46
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
אינני יכול לחלוק על דבריכם;
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "תכניס את הרוגי צד"ל למשוואה."

אבל הערה - בניגוד למבט הצבאי, במבט פוליטי חשיבות מספרם של הרוגי צד"ל (וכן - אמנם פחות - מספר המחבלים ההרוגים) איננה מקבילה לחשיבות מספרם של חיילי צה"ל. אפליה בין דם לדם? ארבע אמהות ישראליות? נראה שבכל מקרה זאת (הייתה) המציאות, וזאת באמת הסיבה שצה"ל מסר את הנתונים ללא אזכורם של חיילי צד"ל.
ואם כבר מבט פוליטי, יש שיגידו שבחישוב הכולל בשנים שלאחר היציאה מלבנון צריך להכניס את העשרות הרבות של חיילי צה"ל שהחלו להיהרג באיו"ש ואזח"ע פחות מחצי שנה לאחר הנסיגה. טוב, זה באמת לא מעִניָין השרשור הזה.

------

desertowl - ירי טילי נ"ט נמשך כידוע גם לאחר היציאה מרצועת הביטחון. הרי בלילה אחד בשנת 2002 (בזמן שביש"ע התנהל מבצע חומת מגן) ספג מוצב גלדיולה שבהר דב קרוב ל170 טילי טאו-עורב (אלא שכולם החטיאו, מסיבות טכנולוגיות מסווגות). אמנם, מאידך נכון שכיום צה"ל סגור בגזרה הזאת בבונקרים בעלי רמת מיגון גדולה בהרבה מעמדות התצפית שדיברת עליהם.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 16-06-2005 בשעה 08:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2005, 11:30
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
לא הגזמת בכלל
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "אינני יכול לחלוק על דבריכם;"

170 טנ"טים מסוג טאו? לא הגזמת בכלל?
אם בכלל לחיזבאלה הייתה כמות כזאת של טילים היה שומר אותם לאיזה מבצע / יום קרב גזרתי. לשגר כמות מנגיד 3-4 משגרים (גם זאת הגזמה) לוקח שלש שעות בערך בקצב אש מטורף.

החיזבאלה משלב התקפות טנ"טים עם ירי מק"כים, תול"רים, מטל"רים ומרגמות.
ברוב המקרים, רוב הירי מתבצע על ידי האמצעים האחרים ובוודאי שלא על ידי טנ"טים.

שבשי נ"ט מסוגים שונים מותקנים על טנקים כבר 20 שנה ככה שאני לא מבין מדוע את חושב שזה סוד גדול שגם אנחנו משתמשים בהם, בין אם על ברק"מ ובין אם במוצבים. אפילו החיזבאלה משתמש בהם כבר מזמן.
תכף תגיד לי שרשתות הנ"ט הענקיות שרואים מ 10 ק"מ הם גם סוד?

הקפיצה בהרוגים בשנת 97 הייתה בגלל אסון השייטת והשריפה בואדי סלוקי.
בניכוי 17 ההרוגים הללו, היה המספר עומד על 22 בלבד
אין מה להגיד, אפשר לראות אצלהם שיפור דרסטי בין השנים 1994-2000 וזאת למרות הזרמה מסיבית של יחידות מובחרות של צה"ל לאזור על חשבון החי"ר הפשוט ולמרות הקמת יחידת אגוז.
נתנו לו בראש וחבל שלא עזבנו את הארץ המקוללת הזאת 5 שנים קודם.
ישן 16-06-2005, 11:49
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
לא אני "הגזמתי",
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "לא הגזמת בכלל"

אלא המח"ט הנוכחי של החטיבה האחראית על גזרת הר דב - ששמעתי את הנתון הנ"ל ישירות מפיו.
(ומי אמר שלא היו מק"כים ופצמ"רים? אמנם, את הפאג'רים 240 מ"מ הבודדים ששוגרו על הר דב שמר ההיזבאללה להזדמנויות אחרות). ובאותה תקופה קצרה היה לחיזבאללה קצב פעילות גדול בצפון, כצורה של 'השתתפות' או מחאה או משהו נגד מבצע חומת מגן שביש"ע.

אגב, ייתכן שאתה לא מודע לקיומם של עשרות אלפי קנים, משגרים ורקטות בידי החיזבאללה? (כשחלק גדול מהם הגיע לאחר יציאת צה"ל מרצועת הביטחון)

לגבי הסודיות - לא הייתי בטוח שהמידע על השבשים ('סופרמרקט', במקרה זה) איננו מסווג. אבל אם אתה אומר. וברור שהחיזבאללה יודע על קיומם, אם כי הוא איננו יכול להתמודד איתם היות שלא הוא מייצר את מערכת ההנחייה של הטאו\דראגון\ודומיהם.
אני עדיין מסופק לגבי דבריך על הב"ש. צלף של החיזבאללה לא יכול לנסות לפגוע בשבשים אם הוא יודע היכן בדיוק (במוצב) הם ממוקמים?

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 16-06-2005 בשעה 13:10.
ישן 16-06-2005, 16:42
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני עדיין שומר את כל העיתונים מתקופת "חומת מגן"
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "אם במקרה יצא לי,"

יותר מאוחר אני אעלה כאן את החומר הרלוונטי- הניסיון לכיבוש מוצב גלדיולה.
באותו ניסיון כיבוש כושל של החיזבאללה נהרגו להם 6 מחבלים, רובם מאש ארטילרית (וזאת על פי צילומי מזל"טים) שנורתה ע"י הסוללה שלי.
בעיתון פורסמה תמונה של חיזבאללון תוקע דגל על אחת מתעלות המוצב.
חשוב להדגיש שאותה תעלה נמצאת עשרות מטרים מהמוצב ולא בתוכו/בצמוד אליו. אף מחבל לא הצליח להיכנס למוצב או להגיע לטווח קרוב יותר מעשרות מטרים, וזאת בשל האש הארטילרית המסיבית שנורתה, פגזי הטנקים שנורו, ואש נק"ל של לוחמי המוצב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר