לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2005, 11:21
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
למה רק 5 תמונות ?

ברוח אשכולות "שיפור הפורום" -
קודם כל - ההגבלה של 5 תמונות לאשכול אבל פתיחה של 2 אשכולות - זה עבודה בעיניים.
אם יש 7 תמונות מפריז - פתיחה של 2 אשכולות קצת מיותרת.
אם המטרה לקבל תגובה עבור כל תמונה - צריך להגביל לתמונה 1, 2 או מקסימום 3.
אם המטרה היא להראות תמונות מהטיול וכולן טובות - למה לא ?
לדוגמא - באשכול הזה ב-dpreview יש עשרות תמונות. מה רע בו ?

אז צריך אחד משנים - או שיש הגבלה של 5 תמונות ואז גם אסור לפתוח אשכול "1 מתוך 2" ו-"2 מתוך 2" כי אין בזה הגיון - או שמורידים את ההגבלה ואז לכל אחד יש את האחריות האישית להעלות מה שחשוב. אם מישהו בוחר להעלות 30 תמונות משפחתיות בלי ערך צילומי - זכותו. אבל אני מאמין שהתגובות יהיו בהתאם...

לא ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2005, 15:41
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "אני חושב שהממשק פחות חשוב מה..."

לפני היותי המנהל של הפורום, אני חבר בו, כמו כולכם... להזכירכם, עד לא מזמן הייתי גולש "רגיל" שהחליט "לקחת את המושכות" לידיו. אני שמח שהפורום הגיע בכלל למצב שבו יש דיון על מספר התמונות.

היתה תקופה שאף אחד פשוט לא אכף כאן כלום. יש לנו כאן קהילת חברים מאוד תומכת ומתפתחת (הן מבחינת רמה, מבחינת ציוד ומבחינת שיתוף הידע).

אני מאוד גאה בפורום הזה ובחברים בו, ראשית כל בשל היותם חברים תומכים ועוזרים אחד לשני. קשה למצוא מקומות חמים כאלו ברשת... (מנסיון)

לעניין חמש התמונות. הכלל נקבע למען פיתוח הביקורת העצמית.
ישנם חברים שחסר להם מאוד הנושא של ביקורת עצמית לפני העלאת תמונות. השלב הזה בחשיבה הוא חשוב לא פחות מהצילום עצמו.
היכולת לברור בין הטובות לפחות טובות... ותסכימו איתי שצלם טוב באמת מצלם כ-3-4 תמונות טובות בפילם אחד... אין סיכוי שיותר.... (וכשאני מתכוון לטובות... הכוונה לב-א-מ-ת טובות)
העידן הדיגיטלי הכניס את רובנו למצב שבו אנו מצלמים הרבה... הרבה יותר ממה שהיינו מצלמים בפילם... אך מצד שני הרמה הטכנית של הצילום ירדה לדעתי. וזה הוביל הרבה אנשים ל"מקצה שיפורים" בפוטושופ והעלאה של הרבה מאוד תמונות לאשכולות כאן.

יש הרבה סיבות מדוע כדאי שתישאר ההגבלה על 5 תמונות באשכול... והאמת היא שחשבתי על כך - 5 תמונות זה אפילו הרבה לתמונות שיש לקבל עליהן ביקורת אמיתית.
פשוט אי-אפשר לקבל ביקורת כנה ואמיתית על יותר תמונות מ-5... וגם חבל לנסות, כי אז תחל הדרדרות ברמת ההתייחסות לכל תמונה כתמונה.

אני בשאיפה... (והשאיפה גם קיימת אצלי... לרמת הצילום שלי) שכל אחד מאיתנו, יהיו לו כמה תמונות שהוא ממש ממש ממש ייתגאה בהן. שכל תמונה תעמוד לגופה.. למבחן הביקורת של החברים ויעורר את התפלאות על דרך החשיבה, התכנון והצילום עצמו.

לסיכומו של עניין... מה שאני מנסה לומר כאן - הוא שכדאי שנעדיף איכות על כמות.

ישן 20-06-2005, 16:27
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "לפני היותי המנהל של הפורום,..."

אני מסכים איתך, אבל כמו שזיו כתב -
יש שני סוגים של אשכולות -
אחד שמראה תמונות בודדות ומצפה לתגובה וביקורת על כל אחת,
ושני שמראה סדרה שלמה.
לדוגמא - הסדרה שלי שמציגה את הלבנית שצדה ואוכלת דג.
אם היו בסדרה 6 תמונות לא הייתי יכול להראות אותה. וזה לא הגיוני.
ובאשכול מ-dpreview שהבאתי בהודעת הפתיחה של האשכול הזה -
יש המון המון תמונות והצלם לא ציפה לתגובה פרטנית על כל אחת.
אבל עדין הרמה של כולן מאד מאד מ-א-ד גבוהה.

בקיצור - הייתי מפריד לשני הסוגים של האשכולות האלה. כותב שבשביל לקבל תגובה על כל תמונה אסור להעלות יותר מ-5 (אפילו 3). אבל לא כחוק שגורר נעילת אשכולות. פשוט מעבר לזה מגיבים כללית על הצילום ולא על כל תמונה בנפרד.

ישן 20-06-2005, 23:24
  rgrg rgrg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי adamr שמתחילה ב "אני בעד 3 תמונות מקסימום"

צלמיות ההודעה (האייקונים) משמשים אותנו לדעתי פחות טוב ממה שאנו צריכים.

אבל רק שיהיה ברור דבר אחד... איני מעוניין ב"הצפה" של אייקונים בהודעות. זה מעט מבלבל ומסבך את הצפייה פה.... המון סמלים שקופצים לעין.

אני מאוד אוהב את מבנה מערכת הפורומים הזו. לדעתי, היא הטובה ביותר והנוחה ביותר שקיימת.
כמו כן, צורת שרשור ההודעות נכונה יותר ביחס להרבה מאוד פורומים אחרים בהם אין צורה מסודרת לתגובות.

לגבי צלמיות ההודעה, נבדוק את הנושא, אולי ניתן להפריד את מטרת מפרסמי התמונות.

אך בכל מקרה, אני לא בעד להתיר סדרות גדולות מדיי של צילומים (גם אם בשיתוף בטיול, הצגה וכו'. זה
יחזיר הרבה מאיתנו אחורה ברמת הביקורת העצמית (ואני מעוניין בדיוק בהיפך הגמור).

בשביל פרסומי סדרות עם מספר תמונות רב - אנא הפנו אותנו לדף בגלריות שלכם על-ידי קישור...

ישן 21-06-2005, 07:58
  rgrg rgrg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "נשמע פתרון מצוין חוץ מזה שהוא..."

אני חושב שבימיני הרבה פחות בעייתי למצוא מקומות חינמיים לגלריות - עם שלל של אתרים (אפילו ספקי שירות דואר חינמיים שמספקים שירות של גלריות - כמו intermail).

במסגרת כמה חידושים ורענון בקרוב שיעברו מדריכים + ביקורות - אני אוסיף המלצות לעבודה עם תוכנות מומולצות + המלצות בנוגע לאתרי גלריות.

לכל אחד מאיתנו יש על מה להמליץ ומה לחדש לאחר... ואני משוכנע שגם נושא הגלריות פשוט לא ידוע עבור רבים כאן.

בעיניי, קיום מצלמה דיגיטלית מצדיק ומחייב פתיחה של גלריה של תמונות. לא רק בשביל שיתוף שלנו, אלא גם של החברים שלכם, המשפחה שלכם - או כדי שתוכלו לגשת לתמונות שלכם ו"להשוויץ" בכל מקום שבו תהיו (ובכל מקום יש חיבור אינטרנט היום)

ישן 21-06-2005, 08:22
  rgrg rgrg אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ArnonG שמתחילה ב "שאלה נוספת - יש סיכוי שיפתחו..."

אני לא אוהב אישית להשמיץ... אבל אני חושב שהפורומים האחרים בארץ (אפילו המקצועיים מביניהם) פשוט לא "ידידותיים למשתמש"

בנוסף, כל ההגבלות האלו שצצו פתאום בגלריות שונות (ואני לא אנקוב בשמות) - של להעלות שתי תמונות בלבד ביום - פשוט לא התאימו לי גם כן - ואני עברתי ל Pbase. (שאגב, הגדילו לרוב המשתמשים הרשומים ל-300MB בחינם... שזה מצויין )

בנוגע לגלריות, זה לא רעיון רע כלל...
יש כמה דברים עליהם אני עובד בימים אלה עבור הפורום - שבהחלט "יישדרגו" את רמת הפורום הזה שאני כל כך אוהב...
אנסה בהחלט לעניין את מי שצריך בנושא הגלריות בשרת פרש (משום שאם חושבים על זה, גם במערכת הקבצים הנוכחית, ניתן להעלות קבצים לשרת ללא בעייה... אז מדוע לא בצורה מסודרת ונוחה גם לצפייה...? )

אז בהחלט אבדוק את העניין ואגיד לכם.... אבל גם בלי זה בינתיים - יש למה לחכות בתקופה הקרובה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר