לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2005, 01:12
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
מורה בישראל: לפעמים עובר ילד אתיופי ואת צריכה מסיכת חמצן

"לפעמים, בהפסקה, עובר ילד אתיופי - ואז את צריכה מסיכת חמצן והיא לא תעזור לך. גם כל המורים אומרים בינינו שנורא קשה ללמד בכיתה. לא רק מורים. גם תלמידים".

את הדברים המצמררים הללו אמרה ל-ynet א', מורה ותיקה בתיכון ברחובות, בהתייחסה לטענות של תלמידים על כך שהיא משפילה ומפלה תלמידים ממוצא אתיופי. המורה, המשמשת כמחנכת, מלמדת בבית הספר יותר מ-25 שנה.

בעקבות חשיפת הפרשה, תגיע הבוקר (יום ב') לבית הספר מפקחת של משרד החינוך ותקיים בירור מקיף בעקבות הטענות שהעלו התלמידים בפני ynet.

אחת התלמידות בכיתה סיפרה בעדותה ל-ynet: "בהתחלה התעלמנו מהדיבורים של המחנכת על האתיופים, אבל היא לא הפסיקה לדבר על זה. בכיתה שלי יש ילדים אתיופים, אז היא אמרה מול כל הכיתה שהם מסריחים. היא אומרת שהאוכל שלהם מסריח. אחת התלמידות האתיופיות ממש נפגעה ממנה".
לדברי התלמידים, לא מדובר רק בהערות של א' כלפי התלמידים עולי אתיופיה. "לנו, הרוסים, היא אומרת 'אל תדברו ברוסית' ובעצמה כל השיעור מדברת ברוסית. זה רק חלק מהדברים. אף אחד לא מעז להתלונן. כולם מפחדים".

התלמידים אומרים כי הם אינם מאמינים שהנהלת בית הספר תטפל בנושא, משום, שלדבריהם, "המחנכת שלנו חשה בנוח עם המנהלת - מכיוון שהיא מלמדת שם יותר מ-25 שנה".

המחנכת מגיבה: מי שלא שומר על ניקיון - מסריח

המחנכת א' אמרה ל-ynet בתגובה לטענות התלמידים: "זה מוגזם. ילדים בעצמם באים אלי ואומרים 'אי אפשר לשבת בכיתה, כי נורא מסריח'. לא חוכמה. אפשר לדעת מי מסריח". המורה ציינה כי הסבירה לתלמידים ש"לא תמיד הילדים אשמים", כי האשם הוא ב"אוכל ובתבלינים".

"יש מסריחים רוסים וצברים וכולם. מי שלא שומר על ניקיון הוא מסריח. יש גם בכיתה אחרת ילד צבר ואי אפשר לשבת בכיתה כשהוא נמצא. לא אמרתי מי מסריח, התלמידים קישרו לאתיופים, כי הם יודעים מי זה. ואחר כך גם אמרתי שלא תמיד אשמים - כי יוצא ממה שהם אוכלים, התבלינים".

"ילדים זה עם אכזר. פה באים אלי ומתלוננים ופותחים חלונות ובוכים שמסריח ופה אומרים שלא בסדר שאני מדברת על זה. אז היו כמה פעמים שדיברתי באופן כללי. ראיתי שזה לא עוזר ודיברתי עם היועצת, שדיברה עם הילדה. עכשיו הרבה יותר טוב - ונראה מה יהיה בקיץ".

בבית הספר שוררת מבוכה רבה בעקבות הפרשה. מנהלת בית הספר סירבה להגיב לכתבה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה ל-ynet: "משרד החינוך מגנה ומוקיע כל התנהגות גזענית ואמירות שיש בהן רצון לפגוע ברגשות של האחר. בשל הטענות הקשות שמעלים התלמידים, תזמן המפקחת בהקדם פגישה משותפת של המנהלת והמחנכת כדי לבדוק בצורה מקיפה ומעמיקה את הענין כשבמקביל תערב את רשת החינוך. המפקחת תפעל בהתאם לממצאי הבדיקה".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3070591,00.html

(אח של מישהו שהכיר את ג'ון לנון)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2005, 12:23
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
להלן התגובה המעט יותר מפורטת שפרסמתי בוויי-נט
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קופדנוטס שמתחילה ב "לא הבנתי.....אז רק נדמה לי או לא ?"

יכול מאוד להיות שריח גופם של התלמידים האתיופים חריף יותר ושהיא סובלת ממנו. לא ניתן לצאת בטענה נגדה על כך.
כן צריך לעומת זאת להוקיע אותה על שהיא נותנת לתלמידים לדעת מה היא חושבת - בהנחה שכך היא עושה.
גזענות קיימת בבתי הספר ואין ספק שצריך להילחם בתופעה. אם כאן אכן יש מקרה של התבטאויות ויחס כללי גזעני - יש להוקיע את המורה ולסלקה מבית הספר. הדגש הוא על המילה "אם".
לסיכום, אני מציע שניקח את הכתוב בכתבה בערבון מוגבל ושלא ניגרר אחר הלינץ' התקשורתי שנעשה ועוד ייעשה לה.

והנה עדכון: זה עתה נודע כי היא סולקה מהעבודה. עכשיו תגידו לי שלא נעשה פה שום משפט שדה.

ישן 11-04-2005, 13:52
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מורה מסריחה .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מורה בישראל: לפעמים עובר ילד אתיופי ואת צריכה מסיכת חמצן"

אם היא חושבת שילדים אתיופים מעלים ריחות לא נעימים בגלל שהתרבות שלהם , בדומה לתרבות הצרפתית המהוללת לא הרגילה אותם במקלחות (אני מכיר אתיופים מהצבא , אני אישית לא נתקלתי בדבר כזה, כך שאני ממש בספק) - הרי שהפתרון היה לערוך שיעור בנושא חשיבות ההגיינה בפני כל הכיתה ולא לדבר בפומבי נגד הילדים האתיופים , כך עושה מורה חיובית , כך עושה מחנכת ששואפת לשפר את מצבם של תלמידיה , כך צריכה לעשות אשת חינוך . אבל אנחנו עוסקים כאן במורים ממערכת החינוך של מדינת ישראל שהיא מסריחה הרבה הרבה יותר מכל ילד , אתיופי , גרוזיני , פולני , או תימני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:08

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר