לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2004, 23:16
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
שאלה מעניין אותי נורא לדעת...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בדיוק מאותה סיבה שהם משתמשים"

זה איך זה שארה"ב שהיא אמפריית על,המדינה הכי עשירה שהעולם שלנו איי פעם ידע עם הכלכלה הכי גדולה ועם תקציב הביטחון הכי גדול{2טריליון דולר בשנה}לא מסוגלת לפתח בעצמה כלי נשק שיהיו עדיפים והכי טובים בעולם?

הרי היא בונה נושאות מטוסים ומפציצים חמקנים והיא לא מצליחה לבנות נק"ל נורמאלי? או מקלע ברמה של M249 הבלגי?

איך מדינה קטנה כמו בלגיה מצליחה לייצר כלי נשק כמו הM249 והP90 וארה"ב עם כל תעשיות הנשק שלה לא מצליחה?

וכל החכמים פה,אל תתנו לי פה לדוגמא את משפחת הM16 למינהם כי כולנו פה יודעים שהקלאצ'ניקוב שם אותו בכיס הקטן{ועוד נשק שפותח בשנות ה50}עד היום יש בו שימוש {ואפילו ביחידות העילית שלנו-שלדג\קומנדו ימי\סיירת מטכ"ל כנשק ב' לכל דבר}.

אני באמת מתפלא מזה שישראל עם תקציב הרבה הרבה יותר קטן משל ארה"ב מצליחה לפתח כלי נשק שהאמריקאים לא הצליחו לפתח{"העוזי" בזמנו,וגם רעיון ה"גל"-שהיה אמור להיות הרוס"ר הכי טוב איי פעם!}הרי רובי הסער וכלי הנשק של הי"ר הם ה א.ב של המלחמה...

אז שמישהו בבקשה יסביר לי איך זה הגיוני?
מה האמריקאים עד כדי כך טיפשים, או חסרי ידע בנושא?
לפי מיטב ידיעתי ארה"ב נלחמה יותר מלחמות יותר מכל מדינה אחרת בעולם...

נערך לאחרונה ע"י Niro1985 בתאריך 13-11-2004 בשעה 23:18. סיבה: טעות כתיב...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-11-2004, 23:31
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
חבל שאתה סתם זורק מילים באוויר בלי ביסוס
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Niro1985 שמתחילה ב "מעניין אותי נורא לדעת..."

"וכל החכמים פה,אל תתנו לי פה לדוגמא את משפחת הM16 למינהם כי כולנו פה יודעים שהקלאצ'ניקוב שם אותו בכיס הקטן{ועוד נשק שפותח בשנות ה50}עד היום יש בו שימוש {ואפילו ביחידות העילית שלנו-שלדג\קומנדו ימי\סיירת מטכ"ל כנשק ב' לכל דבר}." - באמת שאין לך מושג. קלאצ'ניקוב שם אותו בכיס הקטן? על בסיס מה אתה אומר את זה?
קלאצ' (אני מדבר על המקורי) יותר כבד, פחות מדוייק, מחליד הרבה יותר, לא נוח לתפעול ועוד.
בשימוש היחידות המיוחדות של צה"ל - חרטא ברתה, בוודאות הנשק העיקרי הוא m4 (או a1 או הגרסה ה"מקוצררת") ולא הקלאצ'ניקוב.
סתם לידע כללי, הm16 המקורי פותח בשנת 1960, בערך אותה שנה שהקלאצ'ניקוב פותח.

חוץ מזה, אתה צריך להבין שארה"ב לא מפתחת את הכלי נשק שלה בעצמה, אלא מציעה מכרזים לחברות אחרות שיפתחו בשבילה.
לדוגמה הm249 שיוצר על ידי FN הבלגית לבקשת צבא ארה"ב.
וגם הUSP tactical שמיוצר על ידי H&K.
וגם הXM8, הרוס"ר החדש של צבא ארה"ב (צפוי להיכנס לשירות בעוד שנתיים-שלוש בערך) מיוצר על ע"י חברת H&K הגרמנית.

לכן, מה שאנחנו מבינים מזה (אני מקווה שאתה מבין), זה שארה"ב לא מייצרת לעצמה נשק, אלא מקיימת מכרזים ולוקחת את מה שלדעתה הכי מתאים, ולא משנה מאיזה ארץ הוא מגיע.
ישן 14-11-2004, 09:37
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "חבל שאתה סתם זורק מילים באוויר בלי ביסוס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP
באמת שאין לך מושג. קלאצ'ניקוב שם אותו בכיס הקטן? על בסיס מה אתה אומר את זה?
קלאצ' (אני מדבר על המקורי) יותר כבד, פחות מדוייק, מחליד הרבה יותר, לא נוח לתפעול ועוד.
בשימוש היחידות המיוחדות של צה"ל - חרטא ברתה, בוודאות הנשק העיקרי הוא m4 (או a1 או הגרסה ה"מקוצררת") ולא הקלאצ'ניקוב.

לי אין מושג!?

שמע לא יודע מה איתך,אבל אני הכנתי עבודה של 20עמודים על הנשק הזה,ואני חושב שאני טיפ טיפה מבין בזה יותר ממך,הAK47 זהו אחד מכלי הנשק הטובים ביותר שייוצרו איי פעם,הדיוק שלו הרבה יותר גבוה משל הM16 הכושר שרידות שלו{חלקי הנשק}הרבה יותר גבוהים{הוא בכלל לא מחליד!בית הנשק שלו עשוי מחומר עץ מיוחד שעמיד למים ולתנאי מזג אוויר קשים}הוא מאוד מאוד נוח לתפעול!{אפילו איכר שבחיים לא ירה בנשק הזה יידע תוך 2דקות איך להפעיל אותו}התחמושת שלו הרבה יותר קטלנית משל הM16.
{7.62 בהשוואה ל5.56},ועוד המון דברים,אני מסכים איתך שהדגמים החדשים של הM4 מבחינת הביצועים עדיפים על הAK אבל עד שנות ה90 הAK שלט בתחום הנק"ל העולמי{ועד היום זהו הנשק הכי נפוץ בעולם}תראה איך הנשק הזה גמר את האמריקאים בויטנאם,בעוד שהקלאצ' בקושי התקלקל לויאטקונגים לאמריקאים הM16 תוך כמה ימים טובים בג'ונגלים של ויטנאם אבל לגוש פלדה חסר ערך,שכולו הרוס מבפנים.

בנוגע לשימוש ביחידות העילית:

זה ידוע שכבר עשרות שנים הקומנדו הימי משתמש בנשק הזה,וגם שלדג וסיירת מטכ"ל-זהו נשק טוב שלא מאכזב וזה פשוט נשק מעולה...

אתה רוצה להמשיך ללכת עם הראש בקיר ולהגיד לי שהM16 יותר טוב?אז בכייף אבל ביננו אני ואתה יודעים את האמת,ואני מניח שגם מומחי הפורום!
ישן 15-11-2004, 12:45
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מה ההבדל - המממ, תן לי לחשוב על זה....
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Niro1985 שמתחילה ב "אתה חייב להיות בצבא כדי להבין?"

נתחיל בזה שאין לך שמץ של מושג על מה אתה מדבר. ירית פעם ברובה? אני לא מדבר על שניים-שלושה כדורים שאולי ירית ברובה של אח שלך באיזה מחצבה נטושה, אלא ירי קרבי אמיתי. ביום שזה יקרה, תחזור אלי.

עוד?
יופי - על זה בדיוק רציתי לדבר איתך. אתה כותב כאילו ירית בקלאצ' כל ימי חייך - ולכן אתה כותב ערימת שטויות, שמי שירה אפילו פעם אחת בנשק הזה יבין טוב מאוד שאתה מחרטט. נכון, לנשק הזה יש מעלות טובות, אבל יש לו כמה פאקים ממש דפוקים בתכנון - וכמו שכתבת, זה "נשק לאיכרים" (ואני מתייחס לכינוי הזה דוקא מהצד השלילי שלו). העובדה שרובה זה הוא הנפוץ ביותר בעולם לא הופכת אותו לטוב ביותר, וכל נסיון לומר זאת נידון מראש לכשלון.

לגבי מה שכתבת על הM16 בוייטנאם: זהו ללא ספק דקלום מושלם של גיבוב השטויות שמלמדים כל טירון בן-יומו בצה"ל, שנכון בצורה חלקית ביותר. היה טוב יותר עם לא היית כותב את הפסקה הזאת מלכתחילה, ומציג את עצמך כחובבן מושלם.

בערך פעם בחודשיים עולה כאן, כמו כל הרגל מגונה אחר (חיטוט באף וכד') הויכוח המתיש והמציק איזה רובה טוב יותר - M16 או קלאצ'/גליל. לי אישית נמאס מהויכוח האינסופי הזה, אז אני אאלץ לשלוח אותך לפורום הישן (DC) שפתוח בין השעות 2 בלילה ל12 בצהריים. תקרא מה כתוב שם, ואז אולי תקבל תמונה עובדתית טובה יותר.

אם כל זה לא הספיק לך, ואתה עדיין משוכנע שאתה מבין יותר טוב ממני (או מכל אחד אחר, לצורך העניין) - אתה מוזמן לסכן את חייך ולנסוע לשטחים. יש שם כמה עשרות אלפי בעלי קלאצ'ים שישמחו (!NOT) לתת לך לעשות ניסוי כלים קטן...

אז בוא תעשה טובה לכלל הציבור: תקרא, תבין, תפנים,תשכיל - ורק אז תחזור לכתוב.

ישן 14-11-2004, 17:04
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
עם כל הסימפטייה ל AK 47...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Niro1985 שמתחילה ב "[QUOTE=RP]באמת שאין לך מושג...."

הסיבה לכך שהוא היה ואולי עדיין הנשק הנפוץ בעולם אינה בגלל איכותו אלא בגלל העובדה שמשלהי שנות הארבעים (ולא שנות השישים כפי שנכתב באחת התגובות ) הקלאצ' היה כבר בשימוש ולאחר מכן הפך לנק"ל העיקרי של צבא ברה"מ (אחרי ה S.K.S') והיא דאגה לספקו למרבית גרורותיה אשר נמנו על ברית וורשה בה בשעה שה M 16 הרבה יותר "צעיר" בגילו.
כמובן חשוב לציין כי בשלב מסויים יוצרו דגמי קלאצ' גם במפעלים במדינות כגון בולגרייה פולין סין במספרים אדירים (אחד הדגמים יוצר בכ - 15 מליון עותקים !!!!!!!) על כן לפחות מבחינה כמותית לא יהיה זה נכון להשוות בין הנשקים.

בנוגע ליחידות דוגמת השייטת - אם אתה יכול כדאי שתבדוק מה השימוש העיקרי בנשק הזה.! אולי תופתע .... (ומבלי להכנס לפרטים מיותרים)!
כמו כן למה אתה מתכוון כשאתה כותב "בית הנשק שלו עשוי מחומר עץ עמיד למים ולתנאי מזג אויר קשים" ????????

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 14-11-2004 בשעה 17:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר