לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2005, 21:19
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
לכם זה אולי נראה משעשע, אבל אני אישית לא חושב שזה מצחיק בכלל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "ככה לא טוענים תותח!"

אחת מהוראות הבטיחות הכי חמורות בזמן ירי- אין לחצות סדן.
הכוונה היא שאין לעבור בתוך מסלול הרתיעה של הסדן בזמן הירי.
הזמן היחיד שמותר בו לחצות סדן הוא בזמן הכנסת הפגז לבית הבליעה. מרגע שהוכנס הפגז וננגח פנימה לתוך הקנה וננעץ בסלילים כל שאר הפעולות נעשות כאשר גוף החייל נמצא לצד הסדן- גם הכנסת חנ"ה, גם סגירת הסדן, גם הכנסת התחמיש וגם הנקירה.

מי שלא ראה קנה של תומ"ת רותע אחורה בזמן ירי לא ראה את אחד המחזות היותר מפחידים אך עם זאת- אחד העוצמתיים, ויסכים איתי אמיר.

ליבי ליבי על התותחן המסכן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-06-2005, 22:05
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
בהחלט לא מצחיק
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "לכם זה אולי נראה משעשע, אבל אני אישית לא חושב שזה מצחיק בכלל"

מכיוון שהתותח הזה דומה יותר לתותח טנק מאשר לתומ"ת. (תחמושת אחודה, גודל, מבנה הסדן).
לדעתי לא היה כול צורך לעמוד מאחורי הסדן בשום שלב של הטעינה. הפגז הקטן הזה היה יכול להטען מהצד בדחיפה חזרה באמצעות אגרוף סגור.
כך שגם במקרה של פליטת פגז הבחור היה מקבל מגיעה ביד ולא בחזה או בבטן.

בעבר יצא לי לשמש כטען בטנק שדקות ספורות קודם לכן הוצא ממנו הטען לאחר שהכניס את ראשו למסלול הרתיעה (נגמר בשבר בגולגולת וארובת העין ונדמה לי שגם אובדן הראייה באותה העין).
אני חייב לציין שהיה אלמנט של פחד בטעינת פגזים שעוד היה ניתן למצוא סימנים לתאונה.

ישן 20-06-2005, 23:31
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
מסכים בכל לבי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "לכם זה אולי נראה משעשע, אבל אני אישית לא חושב שזה מצחיק בכלל"

אחד הכללים הכי חשובים שהקפדתי עליו כמדריך מילואים וכקצין בטיחות, ואני מקפיד עליו כיום כמפק"צ מילואים - לא חוצים סדן ! רתע מקסימלי של 91.5 ס"מ זה פחד אלוהים.

זה המקום, אפרופו רתע, לסיפור מימי שירותי כמדריך מילואים ב(אז) ענף חת"מ בבאלי"ש (כיום מרכז חת"מ במל"י). הימים - ימי חורף (לו יש תפקיד מרכזי כאן) בתחילת 1993. תרגיל מסכם סוללתי, 4 לפנות בוקר. כולנו, מדריכים ואנשי מילואים, די עייפים. אני מזכיר לטען בצוות שאני מדריך שאין לכרוך את כבל הנקירה סביב היד, אלא לתפוס אותו בשתי ידיים ולנקור עם הכתף (תותחנים יודעים על מה אני מדבר ...).
מתחילים את התרגיל, 5 לפנות בוקר, עדיין חשוך. הצוות מקבל פקודה ויורה - והטען, שכרך את הכבל סביב ידו (למרות הערתי ואזהרת מפקד הצוות) מקבל את הסדן בגב, ועף מהדלת האחורית של התומ"ת החוצה. עכשיו, אמרתי שהחורף ישחק פה תפקיד - למזלו, הוא היה לבוש היטב, עם דובון עבה, עליו שכפ"ץ די הדוק. לכן גבו לא נשבר. עם זאת, מהמכה הוא כאמור עף החוצה - ובלע את הלשון והתחיל להיחנק. למזלו הגיע החובש בשניות לאחר שהזעקנו בקווי, פתח לו את הפה באלימות והוציא את הלשון. הנשק - שן שבורה, ומכה יבשה בכתף. יותר מזל משכל ...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר