לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2005, 19:41
  Educated Fool Educated Fool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
למה כולם רוצים חי"ר?!

שלום לכולם!
אני מלש"ב אשר מיועד לגיוס חורף, ואני נוהג לעיין רבות בפורום.
לרוב אני משתדל לחפש את המידע הדרוש לי באמצעות אפשרות החיפוש באתר.
כיוון שיש לי שאלות שלא נשאלו, אני מעוניין להעלות אותן כאן.

אז ככה:
לאחר שהגעתי לשלב ירפ"א ב' וכנראה שנפלתי בבדיקות הרפואיות (עדיין לא סגור), התחלתי להתעניין בתפקידים קרביים שונים. שמתי לב (ואני מעריך שרובכם) כי הרוב הגדול כאן תומך בשירות ביחידות חי"ר, ושרק מעטים תומכים בחילות האחרים (למשל נ"מ תותחנים ושיריון)..

1. מדוע כה רבים תומכים דווקא בשירות ביחידות חי"ר ולא ביחידות הקרביות האחרות? (לעומת זאת, ארצה לשמוע גם את חוות דעתם של תומכי השירות ביחידות נ"מ, תותחנים ושיריון). ובבקשה, תענו בצורה קצת יותר מפורטת מ"קרבי זה הכי אחי" וכד'.
2. בקשר לנ"מ: קראתי את רוב המידע על נ"מ בפורום, והדבר מביא אותי לשאלה הבאה: מדוע בעצם ללכת למחבט ולא לשרת בחיל השיריון, או לחילופין, מדוע ללכת למסלול סטינגר ולא לשרת בחי"ר רגיל?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-06-2005, 07:11
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אחי בוא אני אתן לך עצה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "למה כולם רוצים חי"ר?!"

אל תשאל מלש"בים עצות בקשר לדברים הרי גורל כמו לאן להתגייס.
השאלה ששאלת היא לא עניינית...
זה שמעלי כתב כי בחי"ר עושים דברים יותר מעניינית יש לי כמה חברים
חי"רניקים, וכמה חברים בשריון, תותחנים ועוד..
זה גרם לי לחייך אתה יודע למה? כי היום זה כבר ממש ממש ממש לא נכון..
אני לא יודע כמה עניין הוא רואה בלשכב במארב בג'נין או לא יודע איפה ולחכות למחבל שאמור להגיע ולרוב כמובן לא מגיע,אז לא עניין זה לא הדבר שמניע את צה"ל...

שתדע לך שגם בשריון ,וגם בסטילי"ם, דבורים,בתותחנים וגם בנ"מ אתה תעשה קו ותהיה לך פעילות קרבית. אגב סתם לידיעתכם שהיום החי"ר לא יכול לזוז בלי שריון והשריון הרבה פעמים גם פועל לבד.
כמו כן הסביבה היא סביבה הרבה יותר מעניינת הרבה יותר מעניין להיות בטנק שהוא חזית הטכנולוגיה או בסטי"ל שהוא שיא הקדמה(לפחות בעיני).

אבל כמובן שגם את דעתי אני מציע לך לא לקחת כ דבר "קדוש" אני חושב שהכי טוב לך שתבדוק מה עושים בכל חיל ותחליט לבד איפה יותר טוב לך....

ותשאל אנשים שכבר עברו את השירות ולא אנשים שחושבים שחי"ר יותר מעניין כי זה נראה ג2ר ג2ר ללכת עם רובה וכומתה אדומה...

בכל יחידה בצבא אתה תמצא עניין אני לא אומר שלא אבל יש כאלה שמתחברים לדבר אחד ויש כאלה שמתחברים לדבר אחר...
אני אתן לך דוגמא שאני חווה על בשרי וגם ראיתי בפורום לא אחת..
רוב האנשים נוטים לזלזל בתפקידים של חיל הים כמו סטילי"ם ודבורים אבל איך אמרו חז"לינו הפוסל במומו פוסל.
אני יודע בוודאות שהאנשים האלו לא יודעים אפילו לא 10 אחוז מהפעולות שעושים בחיל הים הם בכלל לא מודעים לכמה החיל הזה פעיל וכמה התרומה שלו חשובה לבטחון המדינה..
או שלפני כמה ימים ראיתי אנשים שאמרו על מקרה המרכבה נו כולה טנק מבלי להבין בכלל שכל העתיד של המדינה הזאת מונח פה על המאזניים מי שהכריעו מלחמות בעבר לא היו חיל האויר, ולא חיל הרגלים וגם לא חיל הים.
זה היה השריון וגם כיום אין לך תחליף לשריון.
ישן 24-06-2005, 09:44
צלמית המשתמש של WildClaw
  WildClaw WildClaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
תראה לדעתי
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אחי בוא אני אתן לך עצה..."

אני אישית לא ממש שמתי לב לזה שאנשים פה רוצים רק חי"ר. במצב שאנחנו נמצאים בו היום היעוד של חלק מהחילות כמו תותחנים למשל לא מתבצע במלואו ולכן הם מתפקדים כמו חי"ר, מבצעים את אותם פעולות רק בדרגת סיכון שונה בגלל שעברו הכשרה שונה.
כמו שזה שמעליי אמר תבחר מה שהכי נראה לך ימצא חן בעינך לעשות שלוש שנים ולא לפי הצבע כומתה או המדים. דרך אגב לדעתי לשריון אומנם היה חלק גדול במלחמות ישראל אבל גם לחיל האוויר והים הכריעו הרבה מצבים דרמטיים במלחמות כמו למשל בזמן מלחמת ששת הימים כשחיל האוויר הישראלי השבית את שדה התעופה של מצרים והשיג עליונות אווירית. בקיצור לכל חייל מקום של כבוד בצבא אז אין פה מי יותר חשוב או מי יותר טוב.

ישן 24-06-2005, 19:36

האמת היא..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אחי בוא אני אתן לך עצה..."

שאמרתם כאן דברים מעניינים.. ואני מעריך שאתם גם צודקים.
הרבה מאד אנשים מחפשים ללכת לצנחנים בגלל הכומתה האדומה.. הרי בסופו של דבר גם צנחנים, וגם כל יחידות החי"ר האחרות עושות את אותם התפקידים, בפרט לכך שהתפקידים שלהם גם דומים במידת מה לאלו של חילות השיריון והתותחנים כאשר אין הם ממלאים את הפוטנציאל שלהם (כפי שכבר ציינתם)
האמת היא למעשה, שלא ממש מעניין אותי צבע הכומתה וצבע המדים. למעשה הדבר האחרון שאני מחפש זה לערוב למחבלים כאשר אני תופש קו. אני מעדיף בהרבה שירות בעל אתגר אינטלקטואלי מאשר בעל אתגר פיזי. אך ההתלבטויות שלי נובעות מחוסר ידע על החילות.
בקשר לשיריון: זה לא שירות נוראי להיות תקוע רוב ביום בתוך הקופסת שימורים הזאת (כן..קידמת הטכנולוגיה.. אני דווקא מאד מעריך את זה... אבל אתה עדיין תקוע בין לוחות פלדה..)
בקשר לתותחנים או לנ"מ (אני מדבר על טק"א): זה לא משעמם לשבת מול מכמ"ים ולחכות להוראות פעולה שמגיעות לעיתים רחוקות מאד?

ובקשר לסטילי"ם: האמת היא שזה יכול דווקא מאוד לעניין אותי, ולפי התיאורים שלך, זה דווקא נשמע שירות מעניין ולא "סתם קרבי", ובכן, האם תוכל לשלוח לי קישורים שיפנו אותי לעצים בהם הסבירו בפירוט על תפקידי הסטילי"ם?
בנוסף... יש לי בעיה בקשר לסטילי"ם... עד עכשיו לא הלכתי לשום מיון אחר כיוון שהייתי עסוק במיוני טיס, ובשאלון יח"ש סימנתי כי איני מעוניין לשרת בסטילי"ם. שמעתי מחבר שלי שהוא עבר גיבוש סטילי"ם כבר לפני זמן רב.. האם יש באפשרותי לשנות את דעתי בקשר לבחירה בשאלון יח"ש, ולקבל בכל זאת זימון למיונים ולגיבוש סטילי"ם (אני מתגייס חורף.. אז אולי זה אפשרי לא?)
ישן 25-06-2005, 05:18

טוב אז...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "האמת היא.."

mabkasmo... לפי מה שאתה אומר.. למעשה שירות בחי"ר זוהי אשליה והשלמה עם הקיים (אי קבלה ליחידות העילית) או בעצם רצון אולי בכל זאת להגיע לפלס"ר כלשהי..
בכל מקרה... מדבריך הבנתי כי אם אני יותר מתעניין בטכנולוגיה ופחות מתעניין דווקא בלחימה רגלית, אז עדיף לי להצטרף לשורות החילות האחרים (סיפורי גבורה זה נחמד.. אבל לא בשביל זה אני אלך להיות חייל אלא בגלל ערכים, אהבת המולדת וסיבות נוספות..)

אם כן, אני אשמך אם תענו לי על ההודעה שהוספתי לפני כן.. זה יעזור מאוד.
תודה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Educated Fool
האמת היא שאמרתם כאן דברים מעניינים.. ואני מעריך שאתם גם צודקים.
הרבה מאד אנשים מחפשים ללכת לצנחנים בגלל הכומתה האדומה.. הרי בסופו של דבר גם צנחנים, וגם כל יחידות החי"ר האחרות עושות את אותם התפקידים, בפרט לכך שהתפקידים שלהם גם דומים במידת מה לאלו של חילות השיריון והתותחנים כאשר אין הם ממלאים את הפוטנציאל שלהם (כפי שכבר ציינתם)
האמת היא למעשה, שלא ממש מעניין אותי צבע הכומתה וצבע המדים. למעשה הדבר האחרון שאני מחפש זה לערוב למחבלים כאשר אני תופש קו. אני מעדיף בהרבה שירות בעל אתגר אינטלקטואלי מאשר בעל אתגר פיזי. אך ההתלבטויות שלי נובעות מחוסר ידע על החילות.
בקשר לשיריון: זה לא שירות נוראי להיות תקוע רוב ביום בתוך הקופסת שימורים הזאת? (כן..קידמת הטכנולוגיה.. אני דווקא מאד מעריך את זה... אבל אתה עדיין תקוע בין לוחות פלדה..)
בקשר לתותחנים או לנ"מ (אני מדבר על טק"א): זה לא משעמם לשבת מול מכמ"ים ולחכות להוראות פעולה שמגיעות לעיתים רחוקות מאד?

ובקשר לסטילי"ם: האמת היא שזה יכול דווקא מאוד לעניין אותי, ולפי התיאורים שלך, זה דווקא נשמע שירות מעניין ולא "סתם קרבי", ובכן, האם תוכל לשלוח לי קישורים שיפנו אותי לעצים בהם הסבירו בפירוט על תפקידי הסטילי"ם?
בנוסף... יש לי בעיה בקשר לסטילי"ם... עד עכשיו לא הלכתי לשום מיון אחר כיוון שהייתי עסוק במיוני טיס, ובשאלון יח"ש סימנתי כי איני מעוניין לשרת בסטילי"ם. שמעתי מחבר שלי שהוא עבר גיבוש סטילי"ם כבר לפני זמן רב.. האם יש באפשרותי לשנות את דעתי בקשר לבחירה בשאלון יח"ש, ולקבל בכל זאת זימון למיונים ולגיבוש סטילי"ם (אני מתגייס חורף.. אז אולי זה אפשרי לא?)
ישן 24-06-2005, 19:20
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.05
למה כולם רוצים חי"ר ? זאת לדעתי לא שאלה עניינית ואני יסביר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Educated Fool שמתחילה ב "למה כולם רוצים חי"ר?!"

ראשית לפני הכול
אני מקווה שברור לך שבכול מצב יחידה בצה"ל ולא משנה מהי תמיד נתלת במקבילה לה
ז"א
חי"ר לא ינצח מלחמה בלי ח"א חת"ם חש"ן הנדסה וכ"ו
ומכן ניתן להסיק חד משמעית שכול עבודה שתעשה הינה מבורכת בהחלט
יש דבר אחד שאתה לומד בחי"ר ולא לומד ביחידות אחרות והיא יכולתך האישית כבן אדם מכול הבחינות פיזית מנטלית חברתית וכ"ו
אני לא חושב שניתן ללמוד מהו חבר מהי רעות אחריות מנהיגות יכולת אישית במקום אחר פרט לחי"ר
בגלל ששם הלוחם חשוף ..תלוי בחבריו וביכולת האילתור והתגובה שלו מקצועית ואישית כאחד
זאת דעתי בעניין
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}
.. "צר לי עליך אחי יונתן נעמת לי מאוד" .. הי"ד !

ישן 24-06-2005, 20:31
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
מי שרוצה להתגייס לקרבי מחפש בסופו של דבר פעילות!

איפה שיש פעילות מבצעית אמיתית שם רוצה המלש"ב המורעל להיות.
מה שקורה זה שגם פעם וגם היום, הרבה מאוד סיפורי גבורה נוצרו סביב יחידות חי"ר כאלה ואחרות וגם היום ההילה דומה. חיסולים של יחידות מיוחדות בטווחי אפס, חטיפות ע"י כוח מסתערבים שנתמע באוכלוסיה, מארב בעמדה מוסווית לצורך תצפית או חיסול חולית מחבלים והמתנה מורטת עצבים.
חיילים אוהבים לדבר על דברים קשים שהם עשו בדיעבד ובקרבי- קשה=כבוד. ככל שהיחידה מיוחדת יותר, המסעות קשים יותר, ארוכים יותר ו"מגוונים" יותר...וכו'.

כל אלו דברים שיותר משוייכים לחטיבות וליחידות חי"ר.

לא שומעים הרבה (וזה לא אומר שאין) סיפורים מיוחדים על פעולות שריון/תותחנים/נ"מ....

בתור מלש"ב, אתה רוצה להיות איפה שהאקשן האמיתי, וכמו שזה מצטייר לעיניו המורעלות של צעיר בן 18, להיות חי"רניק שמסתער וצועק אלו חייו האמיתיים של לוחם.

זו לדעתי הסיבה העיקרית שאנשים מעדיפים חי"ר.
אני רציתי חי"ר בגלל האופי שלי. אני אוהב שטח, אוהב להיות בו בכל צורה ובערך כל החיים שלי התעסקתי וחלמתי על כל מה שקשור, מארבים, הסוואה, נשק...

עם כל זאת, הטעות שהרבה עושים היא לשייך הילה מסויימת למקומות הלא נכונים. מה שהרבה אנשים מחפשים בשירות ונראה מגניב כמו מבצעים מיוחדים למיניהם שייכים בעיקר אם לא רק לפלס"רים ויחידות עילית למיניהן. כחייל פשוט, בכל חיל או חטיבה אתה עושה פחות או יותר אותו הדבר. ואז מה שמשנה זה באמת איך אתה מעדיף לעשות את אותה פעילות-רכוב על טנק, רגלית, ככח הנדסה...וכו'.

לסיכום, במידה ובלבלתי אותך. מלש"בים רוצים אקשן סטייל הוליווד.
חי"ר נראה מגניב ומתקשר לאסוציאציות של משימות מיוחדות.
במציאות- חלק קטן מהחיילים עושים משימות "מיוחדות". השאר עושים עבודה מצויינת של שמירה על ביטחון המדינה בדרכים ראויות לא פחות.
מה שיוצא זה שהרב מעדיפים חי"ר.
*אני אישית נמצא בשריון. למי שמתעניין בלחימה ע"י כלים טכנולוגיים מתקדמים ופחות רגלית יכול מאוד לאהוב את השריון. ואין ספק שמבחינת פעילות בשטחים כיום, השריון עושה המון ולפעמים אפילו יותר... אני אישית ,כמו שציינתי, שאפתי לדברים אחרים.
ישן 25-06-2005, 20:51
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
תראה יש הרבה יחידות שגם המלשבי"ם בכלל לא מכירים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mabkasmo שמתחילה ב "מי שרוצה להתגייס לקרבי מחפש בסופו של דבר פעילות!"

או חילות שבין היתר עוסקים בדברים שבכלל לא חלמת שהם קיימים ואתה יכול להגיע לשם רק דרך המזל או בגלל שמישהו ממכריך היה שם.

אני רואה אנשים שאומרים שטויות בלי לדעת בכלל על מה הם מדברים ומשתמשים בסטיגמות מפגרות שכבר מזמן מזמן לא נכונות...

לדוגמא חבר של אח שלי אמר לו "אין מה להתלהב מלהיות תקוע 3 שנים בלי לעשות כלום על דבור או סטי"ל" וגם "שלדג זה בכלל לא משו".
וזה כזה מטומטם כזה לא נכון וכ"כ מצביע על זה שהבן אדם לא יודע על מה הוא מדבר.. אני שמעתי גם דברים כאלה שאומרים על ח"א אבל תכ'לס מי שמפיץ את השטויות האלה הוא מישהו שאין לו מושג על מה הוא מדבר, שבחיים שלו לא היה יום אחד בסטי"ל או בדבור,ובטח ובטח שאין לו מושג מה עושים ביחידת שלדג.
הקטע המצחיק שבאותה נשימה הוא אמר לאחי הכי קרבי זה השייטת וחשבתי לעצמי מי הוא חושב שמביא את השייטת לפעולות שלהם סנטה קלאוס והאיילים?!.

בגלל זה אני נגד לשמוע על תפקידים מאנשים אחרים וחושב שהכי טוב זה ללכת ולחקור אנשים שמשרתים שם...
ישן 26-06-2005, 08:44
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

ובגלל זה בדיוק מה שמלש"ב צריך לעשות זה לא לבוא ולומר
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "תראה יש הרבה יחידות שגם המלשבי"ם בכלל לא מכירים"

אני רוצה הכי קרבי שאפשר ..או מה יותר טוב שייטת או מטכ"ל ..?
אני מכיר אנשים שגוייסו ל 669 וקיללו את אמא ואבא שלהם לאחר הגיוס וכנ"ל גם לעוקץ ודובדבן
המלש"ב אמור לדעת למה הוא מתאים מבחינת נתונים ומה מוצע לו כמלש"ב ומה הכי יעניין אותו אותו לבצע כחייל כול דבר אחר מעבר יגרום ליאוש ותסכול ומלחמה מיותרת מול המערכת
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

ישן 26-06-2005, 08:50
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

פעילות זה דבר יחסי .. וישנם אנשים שיאהבו לפעול מקילומטרים ולא מטווח פנים מול פנים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי mabkasmo שמתחילה ב "מי שרוצה להתגייס לקרבי מחפש בסופו של דבר פעילות!"

אני טוען .. שאם אתה או אחרים כמלשבי"ם מעוניינים לדעת וללמוד על עצמכם כאנשים אל תכונות האופי שלכם ועל יכולתכם הפיזית והנפשית ללא כול ספק את התשובות תמצא בחי"ר
כול מה שקשור לפעילות זה לא מדוייק מכיוון שבכול מקום כול יחידה חטיבה או גדוד ולא משנה כרגע אם מדברים על יח"ש או חי"ר או סיירות בכול מקום קיימת טבלת חסרונות \ יתרונות
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר