לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2005, 17:58
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NickNameT45 שמתחילה ב "סוגי הנינג'יטסו."

אקב"ן - http://www.ninjutsu.co.il/

הממ מי אני שאשפוט כי אף פעם לא הייתי בקוגה ריו, אבל באקב"ן לפי מה שהבנתי זה שלוקחים מכל אומנות משהו טוב ומכניסים לנינג'וטסו.
למשל אצלנו הייתי עבודה על איגרוף, שלקחנו מאיגרוף מקצועי, כמו כן עבודה קצת על ברכיות עם קצת נגיעה של המואי טאי.
ג'ודו, הטלות, בריחים, עבודה נגד סכין, כל מדריך שמלמד נינג'וטסו לומד בדר"כ בנוסף גם אומנות אחרת (אייקידיו, איגרוף תאילנדי, ארניס, ג'ודו לא שזה חובה או משהו.) ואת זה הוא מכניס לאומנות ולתלמידים.
לפי מה שהבנתי (ואני לא יודע אם זה נכון), קוגה ריו לא מפתחים את האומנות עם דגשים של אומנויות אחרות אלא מלמדים נינג'וטסו מסורתי בלבד, לעומת אקב"ן שמלמדים נינג'וטסו שמתפתח עם הזמן ומתאים את עצמו לזמן שעובר.
חזרה לפורום
ישן 08-09-2007, 16:32
  hatori hatori אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.07
נינג'יטסו וקק"ל יד ביד
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NORE שמתחילה ב "קוגה ריו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NORE
הנה הפירוט לגבי מה שאני לומד:
מגיל 13 ובהתאם לדרגת הנער/ה יחלו התלמידים בהכשרה קרבית, התמודדות מול כלי נשק והכרת נקודות התורפה בגוף האדם, התלמידים ייצאו לאימוני שטח לפיתוח הכוח והסיבולת של הגוף, מסעות הישרדות, הכרת הצומח והחי בארץ, בניית כלי נשק וכלי עזר בסיסיים ומדיטציות לחיזוק מנטלי,
ויש לזה עוד כמה תוספות אבל בעיקרון זהו החומר המרכזי אותו אני לומד.

הכרת הצומח והחי בארץ? כל הכבוד שמקדישים זמן בחוג אמנויות לחימה גם לאספקטים של טבע בארץ ישראל, בדומה לחוגי סיור של החברה להגנת הטבע.
האם למידה זו הינה תאורטית בלבד, או שגם במהלך מסעות הישרדות התלמידים עוברים הדרכות על בעלי-החיים במדבר יהודה (סתם דוגמא) והצמחיה שבאיזור? האם מדריך מקצועי מעביר את החומר, או מורה לנינג'יטסו בקוגה ריו עצמו?

חזרה לפורום
ישן 08-09-2007, 21:35
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
די, נמאס לי.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "קצת מידע"

קצת על נינג'יטסו:
אמנות הנינג’יטסו פותחה ביפן לפני כ-900 שנה על ידי מיסטיקנים שהתגוררו בהרים באזור דרום מרכז יפן.
מיסטיקנים אלו התעמקו בפילוסופיות סיניות והודיות עתיקות המדברות על הרמוניה עם היקום, הבנת תהליכי החיים ושליטה בגוף ובנפש. את הידע רכשו המיסטיקנים דרך התבוננות, דת ה"שינטו" שהייתה הדת הנהוגה ביפן ומפליטי מלחמה שהגיעו מסין.

חלקם הגדול של אותם פליטים היו חיילים בעלי ידע לחימתי נרחב ונזירים בודהיסטים, שבתמורה למגורים באזורים אלו חלקו ידע עם המיסטיקנים ואף הצטרפו לדרך חיים זו.
על ידי הבנה מעמיקה של הפילוסופיות ופיתוח היכולות הפיזיות והנפשיות שלהם, הצליחו אותם אנשים, שנקראו "ימבושי", להגיע לרמות מודעות ושליטה פיזית ונפשית יוצאות מן הכלל ונחשבו על ידי תושבי יפן לאנשים בעלי כוחות על, שדים וכו.
השלטון ביפן של אותה תקופה היה שלטון פאודלי. שלטון כוחני שהתבסס על ערכי כבוד הנעלים מערך החיים עצמם.
יפן היתה מחולקת אזורי שליטה ושליטים מקומיים. מצורך ההישרדות של כל אחד מהשליטים השתמשו השליטים במרגלים ובמתנקשים שנבחרו בעיקר מקרב אותם "ימבושי"

כתוצאה מהביקוש ללוחמים מסוג זה החלה להתפתח תורת לחימה המתמחה בריגול וחיסול.

נינג'יטסו - אומנות החמקנות
טקטיקות וטכניקות הלחימה של הנינג'יטסו הועברו מדור לדור אך ורק בתוך המשפחות, מאב לילדיו, או בתוך השבט.
רוב הידע לא נשמר והועבר בעיקר מעשית, לכן הרבה ידע נשכח או ששונה לפי - ראות הדור הבא, ההתפתחות אישית של הלוחמים, אופי המשימות אותם ביצע השבט באותו הדור והתקדמות הטכנולוגיה.
בספירת השבטים האחרונה בסוף המאה התשע עשרה נודע על כמאה שבטים שיישמו את דרך הנינג'יטסו כאשר כל אחד מהשבטים אללו התמחה בנושאים ספציפיים בשל חוסר הקשר ביניהם ורצון לייחודיות.
בנוסף לידע הכללי בלחימה ושימוש בכלי נשק התמחה כל שבט בתחום שנדרש כגון - רעלים, ריגול, הסוואה, נשק חם, עבודה בתנאי שטח המותאמים לאזור מגוריו ועוד.

ב-150 השנים האחרונות חלו שינויי משטר לא רק ביפן, אלא בעולם כולו.

ממלכות הפכו למדינות עם שלטון חוק. הידע הלחימתי לצורכי התגוננות, חיסולים וריגול כבר לא היה חיוני לחיי היום יום. לאותם אנשים שחיו על חרבם לא הייתה פרנסה יותר והם נאלצו לפנות לתחומים אחרים בכדי ליצור לעצמם פרנסה. חלקם הגדול החל לעבד אדמה, לעסוק באמנות, מוסיקה, או לרפא דרך צמחים ושיטות ריפוי נוספות שנלמדו מדור לדור כחלק משיטות ההישרדות.
חלק נוסף חבר לכוחות הביטחון והמשטרה והוסיף מהידע האישי לת"ול הצבאי והמשטרתי במדינה. שבטים מסויימים ירדו למחתרת והשכירו חרבם תמורת תשלום

כיום ניתן למצוא ברוב כוחות הביטחון בעולם, אם לא בכולם, יחידות מיוחדות העוסקות בפעילות הדומה במהותה לפעילותיהם של אותם אנשי "ימבושי" או "שינובי" כפי שנקראו אותם אנשים . ההבדל העיקרי בין הלוחמים של היום ללוחמי העבר הוא ה"טכנולוגיה" המגבירה לעין ערוך את יכולות הלוחם המודרני.
מקום נוסף בו נוכל למצוא אנשים העוסקים בשיטת הנינג'יטסו הוא בבתי הספר ללימוד השיטה, הממוקמים בכל רחבי העולם. מועדוני הנינג'יטסו שמים דגשים על הגנה עצמית ופילוסופיות החיים ולא על הרג. הדרך לחיים טובים יותר תוך נגיעה בגבולות החיים והמוות.

נינג'יטסו זאת אחת מסגנונות הלחימה האכזריים ביותר שפותחו על ידי האדם, חלק קטן מלוחמים אלה הורשה ללמד את סגנון הלחימה ברבים בשנים האחרונות, תוך העברת הידע כאומנות לחימה להגנה עצמית והגשמה עצמית בלבד

המהות האמיתית של הקוגה נינג'יטסו לא נלמדת ברבים מפאת אופייה כמפתחת לוחמים לצרכים אמיתיים של התמודדות מול חיים ומוות על כל המשתמע מכך

אחד מבתי הספר המפורסמים ביותר לקוגה נינג'יטסו ריו הוא "דרך הרוחות" של אוסנסיי
(-גראנד מאסטר) פרופסור רונלד דאנקן, לוחם דגול ומורה מבריק בעל ידע עצום בנינג'יטסו בפרט ובאומנויות לחימה בכלל שהיה האדם הראשון מהמערב שהורשה להפיץ את השיטה בעולם.

במשך השנים החלו תלמידיו הבכירים של אוסנסיי ללמד באזורים שונים בארה"ב בעיקר אך גם באזורים אחרים בעולם כגון: אירופה, אפריקה וישראל.

אחת לשנה מאחד אוסנסיי פרופסור רונלד דאנקן את ראשי בתי הספר בעולם ותלמידיהם הבכירים למפגש גיבוש ותרגול משותף, וכמו כן לתחרויות בסגנונות השונים - הטלות אביזרים, קרבות סכינים, הצגת תכלית של בכירי השיטה, והענקת דרגות

רעיונות ונקודות מבט חדשות מוצגים בסוף כל מפגש שנתי בהופעות של בכירי השיטה ותלמידיהם דבר שמקדם ומפתח את השיטה כאומנות לחימה המשלבת אומנות מסורתית עם פתרונות למצבים עכשוויים.

ראש השיטה בעולם הוא הגראנדמאסטר רונלד דאנקן,
אומן לחימה ענק שלמד ממורים אגדיים כגון:
.Charlie Neal, Ernie Cates, Tatsuo Uzaki, and Don Draeger
וכן ממורים אלומי שם ואלומי זהות (כנראה אסור לחשוף מי אותם מורים היו בעיני רבים),
אם אתה רוצה לדעת עוד על מאסטר רונלד דאנקן:
http://www.wayofthewinds.com

שידושי סנסאי איתן לוי הוא הנציג הרשמי שלו בישראל.
הידע הנלמד בשיטה זו הוא ידע עצום ברמה כה גבוהה שפרופסור רונלד דאנקן לא יכול היה להמציא את השיטה בעצמו, אף ע"פ היותו מומחה בשיטות לחימה רבות.
לשיטה יש בסיס טהור אשר מתגלה עם הזמן והוא בסיסה של שיטת הנינג'יטסו קוגה ריו.
יש סברה שאומרת כי הנינג'ה האחרון משבט הקוגה ריו שביפן היה סאיקו פוג'יטה והוא נפטר והשאיר אחריו פתק ובו כתוב "שאף אחד לא יודע את הקוגה ריו שלו היום", ובעצם שאין לו יורשים
אבל האמן לי ידידי שזה לא נכון,
אם יש לך זמן חיים שלם להקדיש בשביל זה אתה מוזמן לגלות זאת בעצמך.
הנה קישור לגבי הטענה לכך שהנינג'ה האחרון משבט הקוגה ריו נפטר,
(אני מקווה שאתה יודע אנגלית):
http://fujitaseiko.tripod.com/page5.html
וממה שכתוב בויקיפדיה על קוגה ריו (לא כולם יודעים הכל זה בסדר):
http://en.wikipedia.org/wiki/K%C5%8Dga-ry%C5%AB
חזרה לפורום
ישן 09-09-2007, 14:54
  NORE NORE אינו מחובר  

לאחרי.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי orib שמתחילה ב "קודם כל"

בקשר למה שהקלדתי קודם, כדי שלא תתפסו אותי במילה,
רונלד דאנקן הוא אחד מראשי השיטה בעולם,
כוונתי היתה לכך שהוא ראש השיטה אותה אני לומד כי הוא המורה של המורה של המורה שלי.
אני לא מחפש לעשות רושם על חברי הפורום, מה שאני כן מנסה לעשות זה לעדכן אותם בפרטים
לגבי מה שאני לומד, ולנסות לחדד את המידע שיש להם על השיטה,
יש אנשים שמקלידים מידע שגוי וזאת בדר"כ קורה כשמישהו חושב שדרך מידע מהאינטרנט אפשר לדעת הכל (אז זהו שלא), ויש דברים שפשוט צריך להתאמן ולהתמיד בהם כדי לדעת ולהחליט,
זה שאני אראה למישהו סרטון בו אני רץ ואסביר לו איך אני זז לא יגרום לו לרוץ בדיוק כמוני.
יש דברים שצריך ללמוד מאימונים קשב והתמדה,
ומכך אני מסיק את המסקנות שלי,

נ.ב
נושא מעניין, חובה להקפיץ.
חזרה לפורום
ישן 09-09-2007, 14:53
  NORE NORE אינו מחובר  

בקשר למה שהקלדתי קודם, כדי שלא תתפסו אותי במילה,
רונלד דאנקן הוא אחד מראשי השיטה בעולם,
כוונתי היתה לכך שהוא ראש השיטה אותה אני לומד כי הוא המורה של המורה של המורה שלי.
אני לא מחפש לעשות רושם על חברי הפורום, מה שאני כן מנסה לעשות זה לעדכן אותם בפרטים
לגבי מה שאני לומד, ולנסות לחדד את המידע שיש להם על השיטה,
יש אנשים שמקלידים מידע שגוי וזאת בדר"כ קורה כשמישהו חושב שדרך מידע מהאינטרנט אפשר לדעת הכל (אז זהו שלא), ויש דברים שפשוט צריך להתאמן ולהתמיד בהם כדי לדעת ולהחליט,
זה שאני אראה למישהו סרטון בו אני רץ ואסביר לו איך אני זז לא יגרום לו לרוץ בדיוק כמוני.
יש דברים שצריך ללמוד מאימונים קשב והתמדה,
ומכך אני מסיק את המסקנות שלי,

נ.ב
נושא מעניין חובה להקפיץ.
חזרה לפורום
ישן 09-09-2007, 22:10
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
מה לגבי

כל שאר המורים לקוגה ריו? פעם ניסיתי לאסוף קישורים לכולם בפורום אבל התייאשתי... האם כולם קשורים לאותו מקור?

איך זה שהם הולכיםם ומתרבים? האם זה קשור לזה שאט אט השיטה נחשפת?

למה מתעקשים לשמור על המקור היפני בסוד? אפשר להבין את הקסם שבמסתוריות אבל עדיין זה תורם לספקנות.

בלי קשר כרגע ספציפית לקוגה ריו בישראל. איך זה שפתאום אחרי הנינג'ה בום של שנות השמונים צצו כל כך הרבה מורים לנינג'וטסו בעולם? פתאום כולם גילו את הפוטנציאל הכלכלי ואז החליטו לגלות את השיטה?

לדעתי קוגה ריו נשמע הרבה יותר מעניין מאחרים... אבל עדיין, כמה יפני זה? זו שאלה שאין לי תשובה עליה (גם מפני שלא ראיתי שיעור... וכנראה שגם לא אראה )
חזרה לפורום
ישן 09-09-2007, 23:24
  NORE NORE אינו מחובר  

אפוף מסתוריות.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "מה לגבי"

המסתוריות שבדבר:
ממה שאני יודע פרופסור רונלד דאנקן למד את האומנות הרבה לפני שנות השמונים,
(אני לא בטוח, אני אבדוק אבל אני חושב שבשנות השישים),
הוא היה המאמן של נבחרת ארה"ב בג'ודו אבל רק אנשים מועטים זכו ללמוד באותה תקופה את אומנות הנינג'יטסו ממנו, מפני שלפי דעתי בשנים האלה הסודות נשמרו טוב יותר כי לא היה שיתוף כה גדול של מידע כמו ב-2 העשורים האחרונים אשר בהם המיסתוריות קשה לשימור, ולכן חלק מהסודות נחשפו באינטרנט,
זה שמישהו קרא את הסודות הגדולים ביותר עוד לא אומר שהוא הבין את משמעותם,
והמשמעות שמאחורי המסתוריות היא הגורם המשפיע,
ובשביל להבינה צריך להתאמן בהתמדה במקום הנכון.
אם זה מעניין אותך לדעת עוד דברים על קוגה כנס לפרטי ואמסור לך מידע נוסף,
שאני בספק אם תוכל למצוא באתרי אינטרנט (לא לפרסום בפומבי),
ובכלל ממה שכתוב באחת מהודעותי הקודמות ב-150 השנים האחרונות העולם כולו התפתח ה"נינג'ות"
של פעם ירדו למחתרת, כי כבר לא קיים יותר הצורך הזה של לשרוד, דרך אגב אבולוציית האדם השתנתה בגלל הביטול של הצורך הזה, וכך גם הנינג'ות, הם מצאו לעצמם תחלופות, חלקם הפכו להיות עובדי אדמה,
חלקם עבדו כמבצעי משימות מיוחדות למטרות שכר וכו'.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר