לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2005, 03:13
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.05
למה בעצם לא משתמשים בלינוקס במערכת החינוך?

איזה אינטרס יש למערכת החינוך להשתמש במערכות מיקרוסופט?
זה עולה כסף, זה לא עובד, זה דורש כל הזמן טכנאים והחלפת מחשבים, וזה לא מלמד את התלמידים כלום.

למה הם עושים את זה??
למה מכריחים אותי לבנות אתר ב-ASP במקום ב-PHP? שתיהן שפות צד שרת. האחת עולה כסף השנייה לא (הכוונה להריץ אותן כמובן - רק עם WIN, לא לכתוב אותן)

מכריחים את הילדים להשתמש בתוכנות לא חוקיות (נו באמת, למי יש כסף לקנות ווינדואוס, פוטושופ, מירק, פלאשFXP, פלאשגט, אופיס, ושאר התוכנות שמשתמשים בהן באופן יום-יומי? זה פי 10 ממחיר המחשב - כשיש את הכל בחינם: (לפי הסדר, אבל הפוך: linux, the gimp, xchat, gftp, kget, openoffice))

משרד החינוך שוכח שאולי רשיון של ווינדואוס אצלהם עולה 30 שקל, אבל ללקוח בבית זה עולה 500 שקל ומעלה (ללא כל התוכנות מסביב) - כסף שאין לכל אחד מה שמחייב אותם לעבור על החוק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2005, 03:51
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
עופר, זה שטויות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ^NoX שמתחילה ב "למה בעצם לא משתמשים בלינוקס במערכת החינוך?"

למערכת החינוך, יש זכות להשתמש באיזה מוצר שהיא רוצה. היתרון היחיד שאתה נותן
ללינוקס, בתכלס, זה המחיר. החסרון המקביל הוא שלאף-אחד אין מושג איך לתחזק
לינוקס, בעוד שלתחזק ווינדוס(במיוחד כשיש מאג'יק קארד) זה ממש לא בעיה.
מסתבר שהעלויות הכוללות נמוכות יותר(הגיוני מאוד).

הטענה שלך כאילו מכריחים אותך לקנות תוכנות בלתי-חוקיות היא בולשיט גמור. אל
תתרץ את זה שאתה משתמש בתוכנות בלתי חוקיות ב"הכריחו אותי". אף-אחד לא
מכריח אותך להשתמש באף-אחת מהתוכנות שציינת בבית שלך, ובבית-ספר, באופן
טבעי, יש רשיון חוקי(וגם אם אין - זה לא קשור אליך).
תראה לי מתי בפעם האחרונה המורה שלך הכריחה אותך להשתמש במירק או ב-FXP...
אם דורשים ממך להגיש עבודות בפורמט וורד - קודם כל OO יכול לשמור בפורמט וורד,
או שתגיד שילכו להזדיין ותגיש ב-PDF(שגם את זה OO יכול לעשות). לידיעתך, ל-OO
יש גרסת ווינדוס...
כנ"ל הולך לגבי שאר הדוגמות(הכריחו אותך להשתמש ב-ASP או פוטושופ בבית?
מתי?!) - לא אמינות לחלוטין.
ישן 29-06-2005, 04:01
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "עופר, זה שטויות."

קודם כל אתר לבגרות (יחידה אחת מתוך 5) אפשר להגיש רק ב-ASP.
את האתר שכולל גישה למסדי נתונים וכו' התלמידים בונים בבית.

אני לא משתמש בתוכנות לא חוקיות, אצלי במחשב הכל חוקי חוץ משיר אחד.

וגם לא אמרתי שהכריחו אותי להשתמש בתוכנות האלו - נתתי דוגמאות לתוכנת מווינדואוס שמקבלים אותן בחינם בלינוקס
אני דיברתי על זה שבנאדם ממוצע שמלמדים אותו להשתמש מכיתה א' בווינדואוס, מן הסתם יתרגל לזה וישתמש בזה גם בבית -> עוד טריק שיווקי של מיקרוסופט

מה יש לתחזק לינוקס ? איזה בעיות יכולות להיות?? נותנים לילד הרשאות להשתמש רק בתוכנות מסוימות, ואין שום דבר שהוא יכול לעשות (חוץ מלהפעיל את הקרנל עם single user) בשביל לעקוף את זה. לא צריך גם מג'יק קארד במקרה הזה. אפשר לעשות תיקייה שתהיה לינק סימבולי לכונן על שרת כלשהו, בלי שהילדים בכלל ידעו על זה.

ד"א - בקשר ל"תיחזוק" מערכות בבתי הספר.
לטכנאים בבתי הספר אין שום מושג במחשבים, וחוץ מלהוריד סרטים בקאזה הם לא עושים שום דבר במהלך היום.
כשיש בעייה עם מחשב, הם מפרמטים אותו ומתקינים מחדש מערכת הפעלה.
זה לא שיש להם דרכים מיוחדות לתיקון בעיות, שפועלות ספציפית רק עם ווינדואוס
ישן 29-06-2005, 05:50
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "הנסיון שלי אומר אחרת, על מחשבים סבירים בהחלט."

תשמע, שום דבר לא מושלם
אתה לא יכול להגיד שהתקנת WIN98 על המחשבים האלו זה פיתרון מושלם
כמו שאי אפשר להגיד שהתקנת כנרת על המחשבים האלו זה מושלם.

אבל תראה, כנרת מאוד נוחה לתפעול, יש עליה OO, יש כל מיני משחקים ותוכנות שילדים צריכים. היא בנויה בצורה טובה עם תפריטים שמאוד קל להשתמש בהם והיא בעברית מלאה. היא בחינם. מעודדת ילדים להשתמש בתוכנות חוקיות עם רשיון כלשהו של GNU

לעומת זאת, WIN98 היא אולי מערכת שהילדים מכירים, ויש עליה אופיס, אין בה משחקים (סוליטייר? נו באמת...), התפריטים טיפשיים ואם אתה לא יודע את הדרך למטרה, אתה לא תדע איך להגיע, היא לא יציבה, היא עולה הרבה כסף והיא משתמשת במערכת קבצים ישנה, זאת אומרת שאם היא נתקעת (מה שקורה כל הזמן) ואתה עושה ריסט, להארדיסק יקח הרבה מאוד זמן להשתקם. (לעומת כנרת שזה יקח בדיוק 0.3 שניות ונעשה באופן אוטומטי). מעודדת את הילדים להשתמש בתוכנות לא חוקיות ללא רשיון.
ישן 29-06-2005, 07:05
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אמרת את זה בעצמך בהודעה - מיקרוסופט הורידה להם את המחיר למחיר שמיקרוסופט מפסידה עליו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ^NoX שמתחילה ב "למה בעצם לא משתמשים בלינוקס במערכת החינוך?"

כדי להגיע למחיר מעט נמוך (כביכול) מה TCO של לינוקס (ב deployment בנפח שכזה, לינוקס בכל מקרה תהיה זולה יותר, ולו רק בגלל העובדה שאחרי ההתקנה, המערכת לא צריכה לעולם התקנה מחדש...). יש לזכור שלינוקס יכולה לרוץ משרת על מחשבים ללא כונן קשיח, ללא סידירום וכו' (מה שמוזיל אף את עלות החומרה!) למה מערכת החינוך עשתה את מה שעשתה? מהסיבות שציינת, ככה מיקרוסופט שובה את הישראלי האדיוט ב"טכנלוגיות" שלה. ומשרד החינוך אכל את זה (ואחרי זה אין כסף וצריך לפטר מורים במקום להעלות את משכורתם כך שתהיה להם יותר מוטיבציה), ועם ישראל זכה להיות העם היחיד בעולם שבברירת המחדל אנשים פותחים IIS ומתחילים לכתוב ב ASP בלי שהם בכלל יודעים מה הם מפסידים (מבחינת זמן, כסף, אבטחה ונוחות!) בצד השני...

ישן 06-07-2005, 15:53
  isoTop isoTop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Excaliber שמתחילה ב "לדעתי מייקרוסופט מלבד הוזלת..."

מייקרוסוםט מתמחרת למשרד החינוך במחיר של הפסד כי מה שהם עושים זה בעצם השקעה לעתיד.
ברגע שהתלמידים כבולים בוינדוס וזה כל מה שהם מכירים כשהם יגדלו במה נראה לך שהם ישתמשו?

חוץ מזה שאם עמותת המקור תוכל לארגן כמה לוביסטים ויהיה כוח ציבורי ויהיה הסברה מה קורה במערכת החינוך בתחום אז אולי יהיה שינוי, חוץ מזה מה שאלכס קראפמן אמר בקשר שהמחשבים עובדים כמו שצריך אז הוא טועה ובגדול, כרגע יש אצלי בבית ספר מחשבים פנטיום 3 סבירים לחלוטין שמריצים 98 בזחילה, אני יהיה מוכן לנסות להתקין לינוקס על אחד המחשבים אבל הטכנאי לא מרשה לי, האמת שהוא מבין בסדר לעומת זה שהיה לפניו שכל היום ישב בחדר והוריד פורנו.
כמו כן הבית ספר שלנו משתמש ב out sourcing בשביל הרשת אז אני בטוח שאפשר להתמיע ובהצלחה לינוקס במערכת החינוך, חוץ מזה במוסדות אקדאמיים כגון הטכניון מלמדים על לינוקס ואפילו מלמדים php, ומה שעוד יותר יפה זה שאת php כפי שהיא היום ייסדו שני סטונדטים למדעי המחשב של הטכניון, אז רק שתדעו לכם שלהשתמש בדברים שהם לא וינדוס זה יותר מחיסכון בכסף, וזה משהו שהתלמידים ילמדו להתמודד איתו ולא יפחדו מדברים שונים, ואולי זה גם ישפיע על דברים אחרים בחיים.
ישן 10-07-2005, 08:04
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Mr.niceguy שמתחילה ב "שאלה בקשר למושג"

זה די הרבה שאלות, אני חושב שתצטרך בשביל זה אשכול חדש
אני אתחיל לענות פה בכל אופן:
1. ג'נטו זאת סוג של הפצת לינוקס. יש עוד הפצות כגון אובונטו, דביאן, פדורה, מנדריבה ועוד הרבה.
2. TCO זה ראשי תיבות של Total Cost of Ownership שזה מונח שמנהלי שרתים או מנהלי פרויקטים משתמשים בו בשביל לתאר את דמי האחזקה של השרת (לא בדיוק, אבל משהו דומה) נניח אם צריך להזמין טכנאי כל חודש, אז זה נכנס ל-TCO וככה מחשבים את היעילות של כל מערכת.
3. IIS זה ראשי תיבות של Internet Information Server - שרת ה-WEB הדפוק של מיקרוסופט.
4. ההבדל הוא ש-BSD יוצרה ע"י אוניברסיטת ברקלי, והיא בנוייה מעט אחרת מלינוקס. שתיהן חינמיות לגמרי, עם קוד פתוח. מה שאומר שאתה יכול לעזור בייצור שלה. יוניקס היא מערכת הפעלה שפותחה בשנת 1969 ע"י AT&T ועוד 2 חברות ששכחתי, ונועדה מההתחלה לרשתות ושרתים. כנראה אחת הסיבות שהיא כל כך מאובטחת היום.
לכל מערכת של קוד פתוח יש את מה שמיוחד בה, זה לא כל כך משנה במה תשתמש בתור מתחיל אבל תדאג שיהיה לך מישהו שיעזור לך בשביל שלא תתקע למשל בלי סאונד ובלי לדעת איך לסדר את זה.
5. לא, אי אפשר להתקין לינוקס בלי מחיצות. מה שתוכל לעשות זה להוריד LiveCD שזאת מערכת הפעלה שלמה על דיסק. אתה מכניס את הדיסק, עושה ריסט, ויש לך מערכת הפעלה. בלי התקנה בלי סידור של מחיצות ובלי כלום.
אם אתה מתחיל, נסה את Kinneret. הכל שם בעברית ואני בטוח שתסתדר איתה די מהר. רק שתבין את המבנה של לינוקס.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:43

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר