לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2004, 07:46
  _NeveR_ _NeveR_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
שלח הודעה דרך ICQ אל _NeveR_
הנוער של היום התדרדר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לורנס סרנדיפיטי שמתחילה ב "נו, באמת, ילדי-הכלום מכים בשנית"

כן אין מה לעשות, הנוער של היום התדרדר ורק אני בסדר, הנוער של היום טיפש ורק אני חכם, הנוער של היום ריק ועצלן ורק אני יודע להגיד את זה ובאותה מידה גם יודע לא לעשות שומדבר.

תפעל לשנות את מה שמפריע לך, לזרוק את המילה אידיוט ולהמשיך הלאה זה לא הדרך.

מה בעצם אתה בא לשאול בהודעה הזאת? מה אתה בא להגיד?

אין מה לעשות, לא כולם קוראים ספרים, אם זה מתוך חוסר רצון או מתוך חוסר יכולת זה לא צריך להפוך אותנו למתנשאים, דווקא אולי למגישי עזרה. אני לא חושבת שאנחנו צריכים לעשות שיעורי בית במקום אנשים אבל זה לא הופך אף אחד לילדי כלום...

חזרה לפורום
ישן 16-11-2004, 03:19
  לורנס סרנדיפיטי לורנס סרנדיפיטי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
"להעליב את גולשי הפורום"
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אם נרשמת רק כדי להעביר ביקורת אז חבל לך על הזמן"

"להעליב את גולשי הפורום"?! זו מטרתי? נו באמת, אני לא מעליב את קוראי הפורום אלא אנשים שמתעצלים לקרוא ספרים, וכן, אני חושב שזו בושה, וכן, אני חושב שזה אסון ברמה החברתית, וכן, חבל לי וכואב לי ברמה האישית.
לגבי מה שכתבה יונית - אני לא מלגלג ולא צוחק על אחרים אלא כואב את המצב, ועד כמה שאני יודע, זו זכותי המלאה לעשות זאת.

יותר מכך, אני בטח ובטח לא צוחק על הספרים שאנשים קוראים: כל ספר שמישהו קורא מוסיף לידע ולנופך התרבותי שלו (טוב, כמעט כל ספר). מה שכן מציק לי היא הדרישה לתקציר של ספר! האם אותו אחד שמבקש את התקציר לא יכול להשקיע יומ-יומיים בקריאת ספק קליל (ומהנה מאוד) כמו "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה"? מדוע אנשים לא יכולים לקרוא ספרים? האם הם לא מודעים לחוויה העצומה שבקריאה של ספר טוב באמת? האם הם לא יודעים שקריאה של תקציר איננה הבנה אמיתית של הספר?

עצה לגבי שינוי... טוב, הכנסת אותי לבעיה פה; אני לא ממש יודע מה לענות לזה. קטונתי מלפרסם תוכניות לימוד במקום משרד החינוך, אבל הייתי מציע שברמה האישית כל אחד יתמרץ את הקרובים אליו לקרוא ספרים טובים, שלא לדבר על הורים, שפשוט ח י י ב י ם להכריח את הילדים שלהם לקרוא במקום לראות המורדים או אקסיט או משהו מהדברים הללו. מה שכן, דווקא אנשים שבניגוד אלי לא מזדעזעים מהמצב (האם אלו אתם?) בוודאי אינם עוזרים לשנות אותו.

ולגבי _NEVER_: זו בוודאי לא התנשאות שלי, מכיוון שאני לא חושב שקיים משהו אימננטי שגורם לאותו אחד לחוסר יכולת לקרוא את הספר (אלא אם לא שפר עליו מזלו, אבל שנינו יודעים שזאת לא הכוונה - אני לא פה כדי ללגלג על בעלי תסמונת דאון או דיסלקטים שפשוט באמת לא יכולים לקרוא*)
ואם זה מתוך חוסר רצון - אני בוודאי שלא מתנשא עליהם, אלא כועס עליהם ועל המצב (ולכן גם עלינו) שהביא אותם לכך.
אך אדם שבוחר שלא לקרוא ספרים בכלל אלא במקום זה לראות משהו ריקני בטלוויזיה הוא אכן אדיוט ואכן איש-של-כלום, ואני לא מוכן לקחת בחזרה את דבריי בנושא.
ומדוע הוא איש של כלום? מכיוון שאם כל מה שעובר ברחבי תודעתו העלובה היא השאלה מי ינצח בתוכנית המציאות הזו והזו, אין לו שום שאר-רוח ובוודאי אינו מפתח אישיות משלו.

וזהו, עד הויכוח הבא.

* אגב, מניסיון של עבודה עם בני נוער וילדים אני יכול לומר שכמעט כל אחד יכול לקרוא, כולל בעיות קשב קשות ועוד מחלות או מצבים נפשיים, לא עלינו.
חזרה לפורום
ישן 17-11-2004, 16:39
צלמית המשתמש של יונית
  יונית יונית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
קריאת ספרים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לורנס סרנדיפיטי שמתחילה ב ""להעליב את גולשי הפורום""

כאחת שמוכרת לקרובים לה כתולעת ספרים, יש גם לי תקופות שאני קוראת יותר ותקופות שאני קוראת פחות. אצלי בבית כן קוראים ספרים גם אם לוקח להם זמן רב כי אכן בבית יש ילדים עם ליקויי למידה, אז לא כל ההורים דוחפים את הילדים לקרא אז מה.
עליך לחשוב גם על כך שכדי שיהייה ספרים בבית על ההורים לרשום את הילד לספריה ובמצב של היום לא לכולם יש את האפשרות הזו, אז אם ניתן לעזור ללילד כזה ולתת לו את התקציר למה לא.....
גם אני כואבת את המצב שילדים היום לא קוראים ספרים שזה אחד הדברים הכי מהנים שיש אבל אני לא מלגלגת עליהם גם אם אפשר לקרוא את הספר תוך שעה...
יכולת לומר את הדברים בצורה פחות מלגלגת ולא לפנות ספציפית לילד זה או אחר...

יונית
חזרה לפורום
ישן 20-11-2004, 22:02
  לורנס סרנדיפיטי לורנס סרנדיפיטי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "נדמה לי שהגיבו לך"

משמעת עצמית זה דבר שקשה עד בלתי אפשרי להנחיל באדם בוגר, אך לא בהכרח בילד. אך מה קשורה משמעת עצמית לקריאת ספרים? אינני מבקש שילדים יקראו מאמרים משעממים אלא ספרים מעניינים וטובים. כמובן שהטיעון שלך לגבי האפשרויות הרבות שבסופו של דבר מגבילות את הילד הוא טיעון מאוד חזק, וכך למשל ילדים היום מעדיפים לשבת אל מול המחשב ולשחק במשחק כזה או אחר על פני משחק עם ילדים בני גילם בחצר או בבית של ילד אחר. אכן, הדמיון מדוכא על-ידי שפע ההזדמנויות הוירטואליות בעיקר.
הפתרון אמור להתחיל בעקירה מהשורש של תרבות הכלום, ששיאה (לפחות כרגע) מתבטא בהתפתחות האינסטנט-סלבריטאיות בתוכניות המציאות השונות.
כמובן שהטיפול בתופעה אמור לגלוש מעבר לרמה האישית: החינוך לערכים חייב להיות של המדיה, וקודם כל - של המדינה.
אך מה לעשות שהפכנו אט-אט לחברה צרכנית מטורפת, במובן זה שאיננו יודעים מה אנו עושים ולשם מה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר