לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2005, 09:44
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "מחפש אומנות לחימה טובה למכות רחוב"

קודם כל, ברוך הבא
בדר"כ אנשים מעוניינים לדעת על הניסיון, אם כבר סיפרת על עצמך.
ברוב המקומות של אומנויות לחימה מעדיפים לומר את מספר השנים ולא את צבע החגורה, סתם לידע כללי.
בהתחלה אתה רושם שאתה לא רוצה אומנות שמשתמשים בה במהירות, ולאחר מכן אתה מבקש אומנות שתלמד אותך להיות מספיק זריז בשביל להתחמק מאגרוף.
בוא נעשה סדר בדברים.

אתה מעוניין ללמוד אומנות בכדי להילחם ברחוב.
קרבות רחוב מתנהלים על אינסטינקטים ומהירות.
זה הבסיס (וכוח כמובן).
אייקידו וקארטה בכלל אבל בכלל לא עובדים על אותו בסיס.
קארטה זה לחסום מכה ולהחזיר.
לומדים שם בעיקר בריחים בסיסיים.
קארטה היא לא אומנות זורמת (שכח מה שאתה רואה בסרטים), אלא יותר של אתה נותן מכה, אני נותן מכה, ומידי פעם נותנים שילובים.
אייקידו הינה אומנות שמתמחת בבריחים.
הרעיון באומנות זה זרימה (העיקרון של בלימה תקיפה זה ממש לא שמה! ההפך הגמור הוא הנכון!), ולרוב אתה תלמד שם להיות ממש זריז עם הידיים.
עכשיו, אומנות מלמדת טכניקות.
אם תשקיע ותתאמן בבית על הטכניקות, עד שהם יגיעו לך בטבעיות (מה שייקח כמה שנים טובות), אז תצליח לבצע אותם בצורה מהירה וללא מחשבה (או אם אתה מיוחד ).
זריזות מתפתחת בהשקעה ובזמן, אל תצפה להגיע לחגורה לבנה מתקדמת, ולהצליח.
גם אל תצפה בירוקה....
חוץ מזה תפרט יותר על האומנות שאתה רוצה.
האם אתה רוצה שהיא תכלול בעיטות?
הטלות?
אם אתה עדיין מבקש משהו כמו לזוז ממנו ואז לתפוס לו את האגרוף לך לאייקידו, זה תחום ההתמחות שלהם.
אם אתה מעוניין באומנות שמשלבת, יש כמה וכמה.
ואם אתה רק מעוניין ללכת קרבות רחוב בזמן קצר יחסית יש מספיק אימונים של הגנה עצמית קרב מגע וכו'.

נערך לאחרונה ע"י SVS1 בתאריך 01-07-2005 בשעה 09:47.
חזרה לפורום
ישן 01-07-2005, 12:54
  karate kid karate kid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי karate kid שמתחילה ב "מחפש אומנות לחימה טובה למכות רחוב"

אוקיי אז ככה הניסיון שלי משהו כמו שנה בג'ודו שהייתי בן 10 ועכשיו סאידו קראטה 8 חודשים
ול-דאו25 אני יודע שאתה צודק, אבל לא היה לי דרך אחרת לנסך את שאלתי בצורה יותר טובה אז ראיתי פה כמה נושאים שרשמו "מכות רחוב" למרות שאם הייתי אומר למאמן שלי (אלי ביטרן) הוא היה זורק אותי בשניה הראשונה לא בשביל זה אני לומד קראטה אני לומד קראטה בשביל: הגנה עצמית, פיתוח הביטחון שלי, פיתוח אינסטינקטים וגם בשביל הכיף כמובן לא יכלתי לקרוא לזה איך שהוא אחרת אז אמרתי "מכות רחוב",
ואיגרוף תילאנדי מפחיד אותי זה אשכרה בוקסים בבפנים ומי שלא הרגיש בוקס בפנים שלו עם כפפה לא יודע על מה אני מדבר עם כפפה או בלי זה דבר עצום! האם זה אומנות לחימה כואבת איגרוף תילאנדי או ששווה ללכת בלי לפחוד?
ול-Colt1613 כן שתכלול בעיטות אגרופים דברים בסיסים בלי הטלות ודברים קשים ללמידה ולביצוע ואני יודע מה זה קראטה אתה לא צריך ללמד אותי וכמו שאמרתי למעלה קראטה זה הגנה התקפה אך הבעיה פה שזה עוד על הגנה וכמו שאתה יודע קשה מאוד לבלום אגרוף לפנים בלבנה אני רוצה משהו שלא יהיה צריך בו להישתמש במהירות שלי בשביל לעצור את האגרוף פשוט ילמד אותי מקומות בגוף שאתה נותן מכה והוא לא מזיז את הגוף נגיד אני לא בטוח איך קוראים לזה אמרו לי שי-ג'וג'יצו אם מישהו יכול לתת לי קצת פרטים על זה ועל מקומות אימונים קרובים לרעננה (מרכז) אני לא בטוח זה פשוט מלמד אותך נקודות בגוף להרוג או שאם אתה נוגע בהם אתה לא יכול להזיז את המקום בו נגעת בו בקיצור לכל מה שרשמתי זה שאני מחפש אומנות לחימה שלא משתמשת במהירות שלך חשבתי על איגרוף תילאנדי אבל זה מפחיד אותי ללכת לשם

נערך לאחרונה ע"י karate kid בתאריך 01-07-2005 בשעה 13:03.
חזרה לפורום
ישן 10-07-2005, 10:26
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
כמה הארות הערות ותיקונים.

1. ציטוט:
"אייקידו וקארטה בכלל אבל בכלל לא עובדים על אותו בסיס."

2. ציטוט:
"קארטה היא לא אומנות זורמת."

3. ציטוט:
"איגרוף תילאנדי מפחיד אותי זה אשכרה בוקסים בבפנים"

4. ציטוט:
"הניסיון שלי משהו כמו שנה בג'ודו שהייתי בן 10 ועכשיו סאידו קראטה 8 חודשים"

1. אייקידו וקרטה, ג'ודו, איגרוף תאילנדי ואפילו נינג'יטסו (ואני בטוח שגם אומנויות לחימה אחרות שלא התעסקתי בהן אבל אני לא מתחייב) עובדים בדיוק על אותו הבסיס שהוא שימוש נכון בגוף, תוך כדי ניצול מירבי של עבודת מותניים מעבר מרגיעה לכח מתפרץ, וניצול כח היריב כנגדו. ההבדל העיקרי בין קרטה לאומנויות לחימה אחרות הוא שהוא מוגדר "קווי" בעוד אומנויות לחימה אחרות מוגדרות "מעגליות". אני אישית לא אוהב את ההגדרות האילו כי לאחר שנים של אימונים רואים כמה מעגליות יש גם בתנועה הישרה כמו אגרוף "ישר" קדימה.

2. אומנות הקרטה זורמת מקצות אצבעות הרגליים ועד הקודקוד! כל ענין אומנויות הלחימה המזרחיות הוא ענין של זרימה והרמוניה (אלא אם אתה לא מחשיב את איי ריו קיו כמזרח אז קרטה הוא די אומנות מזרחית). אומנות לחימה (ולא נראה לי שיש כזו) שלא זורמת עושה נזק לגוף וקרטה נכון אינו עושה נזק אלא מחזק את הגוף!

3. אגרוף תאילנדי היא אומנות לחימה שמלמדת הרבה תאכלס. כשאני התאמנתי בהתחלה דבר ראשון שאמרו לי "לא משנה מה תגן על הפנים" וכמה מכות חחטפתי בבטן ובצלעות..... גם כשאתה מתחיל אתה צריך ללמוד להגן - וזה הדבר החשוב ביותר בכל אומנות לחימה. גם כשאתה מתחיל, יחסית עדינים איתך, אחרי שלושה או ארבעה אימונים שאתה חוזר כולך כואב הביתה אתה משתפר ולאט לאט אתה חוטף פחות. מי שמפחד לא לומד!!

4. אחרי שנה בג'ודו ושמונה חודשים בקרטה אתה לא יכול לצפות להילחם כמו ברוס לי, ג'ט לי, גאקי צ'אן, סטיבן סיגל, צ'אק נוריס, וואן דאם או כל אחד אחר! גוף האדם הוא לא מכונה וכך גם המוח האנושי. במטריקס זה עובד יפה "!I know kong fu" אבל בחיים צריך להשקיע הרבה מחשבה, גוף, דם יזע ודמעות כדי להגיע לרמה שתוכל להשתמש בכל אומנות לחימה ביעילות - אפילו איגרוף תאילנדי! אחרי כל כך מעט זמן (גם אם זה נראה לך הרבה - אני מתאמן 21 שנה ואני בייבי בקרטה - אני בקרוב אתחיל ללמוד, עד עכשיו זה היה רק הכנה ואני לא מדבר על שנתיים אייקידו או שנה וקצת באיגרוף תאילנדי) אתה לא יכול לצפות להבין בדיוק מה התהליכים שעוברים עליך וכמה טוב, רע או אין שינוי מהאימונים שלך. בתחילת הדרך קשה לדעת מה באמת חשוב ומה קצת פחות, רואים הרבה סרטים ורוצים להיות כמוהם - אבל זה לוקח הרבה והרבה אימונים!

והכי חשוב, תמשיכו להתאמן
צור.

נערך לאחרונה ע"י karateka בתאריך 10-07-2005 בשעה 10:30. סיבה: תיקון טעויות כתיב
חזרה לפורום
ישן 11-07-2005, 10:39
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
יאללה מכות יאללה (או שלא)

ל- karate kid- אח שלי, אתה סותר את עצמך - מצד אחד אתה אומר שאתה רוצה ללמוד ללכת מכות ומצד שני אתה אומר שאתה מפחד לקבל אגרוף לפנים - מה יהיה ???

יש לי המון כבוד לשיאהן אלי ביטרן, אבל לדעתי הבעיה שלך עם המקום זה שאין מספיק אקשן לטעמך - ואכן כך סאידו קראטה זו אינה שיטת מגע מלא (ואין שום דבר רע בזה) - יש לי הצעה בשבילך על מקום ברעננה שבו מלמד המורה שלי (דאן 6 בגדי קנפו - ג'יטסו = שיטה המשלבת קראטה מגע מלא, ג'ודו, ג'ו-ג'יטסו ועוד אלמנטים משיטות נוספות).
אם אתה מעוניין אז תפנה אלי בפרטי, משום שזה לא המקום לעשות פרומושיין לשיטה שלי.

ל- SVS1 - בתור לוחם נינג'יטסו, אני לא חושב שאתה יכול לחוות דעה שכזאת על הקראטה =
קארטה זה לחסום מכה ולהחזיר.
לומדים שם בעיקר בריחים בסיסיים.
קארטה היא לא אומנות זורמת (שכח מה שאתה רואה בסרטים), אלא יותר של אתה נותן מכה, אני נותן מכה, ומידי פעם נותנים שילובים.

הייתי שמח לקבל הרחבות והערות, אבל הנק' הנ"ל פשוט לא נכונה לצערי - הדבר תלוי בשיטת הקראטה וככאלה יש המון (יותר מדי).

ל - makaveli_il - אף אחד לא באמת יודע מה קרה ללי ג'אן פאן (ברוס לי), משום שמשפחתו התנגדה לניתוח שלאחר המוות, בגרסה הרווחת, לאחר שחש בראשו ב1973 ולקח כדור משכח כאבים הוא הלך לישון ולא התעורר - קונספירציות רבות רצו סביב הגרסה הנ"ל - אך אין תשובה ברורה.

ל- מר karateka היקר (מר חחחח ) - ברוס וג'ט אכן לוחמים ומורים גדולים, ג'קי כולו מפורק היום מרוב הפעלולים שהוא מבצע אישית, סטיבן מורה בכיר ביפן (התחתן נכון) ושחקן כושל.

אבל.... - ואן דאם, ואן דאם הוא רקדן בלט בתוסכל ומסומם (ושלא ימכרו לכם את האגדה שהוא היה אלוף העולם באיגרוף תאילנדי פעמים ברצף) - לימדו אותו כמה תנועות (כמו שלימדו את שחקני מטריקס) ואמרו לו אתה עכשיו לוחם מלידה.
חזרה לפורום
ישן 11-07-2005, 23:21
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "יאללה מכות יאללה (או שלא)"

ומדוע לא?
בקארטה יצא לי להתאמן.
נכון, זה אכן תלוי בשיטות.
אני דיברתי על שוטוקאן (מבלי להעליב) ומהנסיון שיש לי עם חברים (שני בעלי ניסיון זה זמן רב) שלי זה בעיקר לבלום ולתקוף.
התואיל להסביר לי "בתור לוחם נינג'יטסו, אני לא חושב שאתה יכול לחוות דעה שכזאת על הקראטה"?
מדוע?
או שאתה רומז שקראטה יותר טוב מנינג'יטסו (אני מקווה שאתה לא מהטיפשים שקובעים איזו אומנות חזקה יותר מהשנייה), או שאתה רומז שהנינג'יטסו היא אומנות של בלימה ותקיפה.
אם אתה טוען לרמיזה השנייה אין סיבה שאמשיך בדיבור, כי הידע לוקה בחסר או בניסיון.

ובקשר לדבריו של קראטה.
כל אומנות לחימה דומה לשנייה לכן אין מקום להשוואה בין האומנויות בצורה כזו.
זה כמו לקחת תפוז, עוגה, סטייק ולחם ולהגיד שהם דומים (כאוכל טעים כמובן כמו ההשוואה ליפני) ולהגיד שכולם ממלאים לכן זה אותו בסיס, שטותי לגמרי, כל אומנות יש לה יסוד משלה, ונקודות שבה היא דומה ושונה להגיד שהם עובדים על כוח מתפרץ שימוש במותן וכו' זה להכליל כל אומנות שקיימת.
להשוות אייקידו לקראטה הוא בין הדברים היותר מטומטמים לעשות.
כמו להשוות התאבקות סומו לבלט.
כמובן שיש סגנונות שונים בקראטה שדומים לאייקידו, אבל רובם הם סגנונות משולבים (קראטה עם אגרוף תאילנדי, קארטה עם קונג פו וכו'.).
שוב, בקשר לזרימה זה תלוי כנראה בסגנון כפי שהואיל להזכיר המשתמש "רק אמת".
ג'ודו זה זורם? :O
אולי קרב הקרקע (וגם זה לא אלא אם כן יש מתאמן מאוד ייחודי).
אני ממש לא מחשיב תפיסה בחליפה, ולנסות בכוח להיכנס להטלה כאומנות זורמת.
בקשר לאיגרוף תאילנדי.
כל אחד ומה שהוא אוהב.
אני לא חושב שללמוד לשים ידיים על הפנים כהגנה זה ללמוד הרבה.
רק מאמנים טיפשים לא שמים דגש על העניין (אלא אם כן זהו אחד מעקרונות האומנות).
אני ממש לא חושב שלחזור הבייתה שבור ייתן לך את היכולת להתאמן לאורך זמן (ראה מתאמנים וותיקים בדניס).
בקשר לשאלה הרביעית.
מנוסחת כהלכה, נכונה מכף רגל ועד ראש
ח"ח.

וד"א מאיפה לך (רק אמת) שואן דאם לא יודע להילחם?
פעם ראשונה שאני שומע את זה.
חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 07:49
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
המלצה שוב אנחנו נסחפים לענין הזה...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי SVS1 שמתחילה ב "ומדוע לא? בקארטה יצא לי..."

אין פה כוונה להגיד של מי האומנות לחימה הטובה ביותר כי אין דבר כזה! יש אולי אומנות לחימה המתאימה לאדם ספציפי ביותר - אולי, וגם בזה אני לא בטוח.

ההשוואה בין סטיק גלידה ולחם היא לא ממש מקבילה להשוואה בין אומנויות לחימה - אולי יותר כמו ההשוואה בין אנטריקוט, רוסט ביף, אסדו, פילה, סטייק עיין, Tבון וטרטר - כולם עשויים מבקר, אבל כל אחד הוא שונה במהותו - אחד טחון, אחד קר, אחד עבה, אחד גוש ענקי, אחד עדין ואחד המוני.

בהתחלה - כשלומדים קרטה לומדים חסימות ואחר כך אגרופים ואז מתמקדים הרבה מאוד שנים בחסימה תגובה. אני מסכים איתך, אבל כשמגיעים לרמות גבוהות יותר יש את אלמנט הסנוסן (senosen) שהוא מדבר על כשהיריב מתחיל את ההתקפה שלו אתה כבר פוגע בו, ברגע שהוא חושב לתקוף אתה נכנס בו לפני שהוא מספיק לפגוע בך. לכן גם אם התאמנת 4 או 5 שנים קרטה אתה באמת מכיר רק את החסימה תגובה.

אני באמת לא מתיימר להיות מבין גדול באף אומנות לחימה, אפילו לא בקרטה - אני מתאמן רק 21 שנה וזה לא נאמר בציניות - המאסטרים הגדולים לא העזו להוציא ספרים לפני שהגיעו לדרגות שאני אולי לא אגיע אליהן בחיים ו 30 שנות אימון לפחות... אז מי אני תינוק קטן בקרטה שאאיז להתיימר להבין באייקידו ששם אני בכלל התאמנתי רק כמה שנים לא רצוף ורק פעם בשבוע (מתוך 3) או בכלל בנינג'יטסו או איגרוף תאילנדי או ג'ודו שהתאמנתי רק כשנתיים גג בכל אחד, מי אני שמבין בפילוסופיה יפנית שאני בסך הכל שנה ראשונה בלימודי מזרח אסיה באוניברסיטה ולא קראתי יותר מאולי 50 ספרים במקרה הטוב בתחום. אני מודה! אני די קטן בהבנה של התחום, אבל אני פתוח ללמוד, אני מקשיב גם למי שמכיר פחות ממני ולמי שמכיר יותר ממני (מכל מלמדי השכלתי אך מכל תלמידי השכלתי אף יותר...) - רק מעמדה של צניעות (לא ביישנות) אפשר ללמוד! אני מקבל את מה שאתה אומר שקרטה זו לאומנות זורמת ושיא מתמקדת רק בבלימה ותקיפה אבל אני ממש לא מסכים איתך.

ולרק אמת, אתה צודק פרימה בלרינה ג'אן קלוד אכן לא לוחם, ומעולם לא למד אומנויות לחימה אבל השפגאטים שלו באמת נראים טוב - וחוץ מזה שמלא ילדים התלהבו פעם מהסרטים שלו וזה לפחות נראה שהוא לוחם ואנשים רצו להיות כמוהו (אני לא יודע כמה מכירים אותו היום, או כמה אחרים מהרשימה שציינתי למעלה)

לגבי ברוס לי, אין איזו אגדה על זה שמהלך צילומי סרט הוא נורה מכדורים חיים במקום כדורי סרק והמשיך לשחק עד שהוא מת. או שזה לא הוא... שמעתי משהו כזה פעם, לא? בכל אופן אני מה זה לא סגור על הענין, הייתי בטוח שזה היה הסיפור (שברו לי את המיתוס אם הוא לא נכון...!)

תהנו בהמשך,
צור.
חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 09:05
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
סליחה סליחה סליחה

ל- SVS1 - לרגע לא התכוונתי לעלוב או לפגוע (ואם זה קרה אני מתנצל), כוונתי הייתה לכך שבתור אדם שלא התאמן בקראטה אלא בנינג'יטסו אתה חוטא מן האמת בנקודה זו. אין הדבר מרמז כי אסור לך לחוות דעה על שיטה אחרת, אלא כי מה שאמרת בנק' זו פשוט אינו נכון, ולכן כשחווים דעה (נכון לכולנו) על שיטה שאיננו מכירים, רצוי ללמוד את הנושא היטב לפני שיוצאים ביציאות מפוצצות (הרגזת כאן מספר אנשים - לא אותי). ושוב סליחה באם פגעתי.

לגביי השאלה זורם לא זורם, יש לי תשובה דיי מקיפה אבל אשמח אם תגדיר מה זה זורם מבחינתך לפני כן בכדי שאדע על מה לענות.

ולגביי שאלת בסיס אומנויות הלחימה לדעתי קראטהקא התכוון לדבר הבא (ותקן אותי אם אני טועה) : כוונתו לא הייתה לאומנויות הלחימה המודרניות אשר משלבות תחומים רבים, אלא למסורתיות. וכשכאלה בסיסם של רבות מהן שאוב מאותו השורש כגון :

אייקידו פותח על ידי מאסטר אושייבה מתוך הג'וג'יטסו וכך גם הגו'דו (ג'יגירו קאנו)= אותו בסיס.

נינג'יטסו אף היא שאבה רבות מתוך הג'וג'יטסו וכך גם שיטות הקראטה השונות ששאבו אלמנטים רבים = אותו בסיס.

סומו מורכב מאלמנטים רבים של ג'וג'יטסו (רק מה לעשות שהאנשים שם שוקלים כמו 4 לוחמי ג'וגי'טסו יחדיו) = אותו בסיס.

ניתן לראות כי אומנויות הלחימה היפניות שאובות מתוך גזע מרכזי של ג'וג'יטסו (מי יותר ומי פחות) ושילבו והרחיבו בתוכן שיטות ואלמנטים נוספים בהתאם למקומם הגאוגרפי ביפאן ובהתאם למפתחם וליעדם (ממש כמו השיטות המשולבות המודרניות היום).

בקשר לואן דאם - אם תשים לב להבדל בינו לבין שאר החברה שהוזכרו, אצל כל היתר כולם יודעים מי היה המורה שלהם, מה למדו, היכן הם היו כל השנים, מה השיטה שלהם, מה ואת מי הם מלמדים אילו תארים יש להם ואילו דרגות וכו' - ואילו רק ואן דאם מסתובב עם שמועה מוזרה שהוא היה אלוף העולם פעמים רצוף באגרוף תילאנדי וזהו (לעומת זאת ידועשהוא למד בלט - ו'גילו' אותו בזמן שהעביר שיעורי בלט לנשות פרנסים ומפיקים באזור הוליווד - מפיק שראה גם חתיך וגם גמיש וגם שרירי אמר לעצמו בוא נבנה גיבור - למעשה הוא דיי צדק ועשה לא מעט כסף בזמנו), כל יתר ההיסטוריה שלו לוטה בערפל - אין לי מקור רשמי - אבל אני דיי יודע שזה נכון - הוא פשוט סיפור של אונברסיטת לטביה (ישראבלוף) - למרות זאת אנסה למצוא לך מקור רשמי.

מקווה שהבהרתי את הדברים לטובה.

ל- מר karateka היקר - מה שכתבתי למעלה לגביי ברוס לי הוא נכון (בגבולות האמת שלא יצאה לאור),

הסיפור שאתה מעלה הוא קללת משפחת לי = בנו של ברוס, ברנדון לי שיחק תפקיד ראשי בסרט שהיה אמור להזניק את הקרירה שלו בהוליווד (העורב הראשון), באחת מהסצנות הסופיות לסרט הוא נורה מאקדח שהוטען בטעות בידי איש הפעלולים בכדורים אמיתיים ולא בכדורי סרק, התמוטט, פונה לביח' מיד ומת בדרכו לשם. הסרט הושלם על ידי כפיל (רוב הסרט כבר היה מוכן) וחיתוכי הפקה. זהו בגדול הסיפור וזוהי קללת משפחת לי. (ישנה עוד בת לברוס אשר ניסתה גם היא לצעוד בעולם הקולנוע אך לא ממש הלך לה).

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 12-07-2005 בשעה 09:32.
חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 17:31
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "סליחה סליחה סליחה"

חמוד אתה
הממ לזה התכוונתי.
כל אומנויות הלחימה בסופו של דבר עובדות על אותו בסיס.
העבודה שהוא נלקח מגי'ג'יטסו לא משנה הרבה.
כל אומנויות הלחימה נוצרו (הרעיון הראשוני לפחות) לשם הגנה עצמית מפני אנשים וחיות בר.
עם הזמן הרעיון התפתח.
אני לא יודע איזו אומנות התפתחה מאיזו, מכיוון שזה נורא מערופל, כל אחד טוען אחרת.
אבל בסופו של דבר בכל אומנות תוכל למצוא רבדים אחרים.
למשל בנינג'יטסו, אנחנו לומדים רבות משיטות אחרות, ומכניסים את זה לאימונים כמו איגרוף, רבדים מאיגרוף תאלינדי וכ'ו, על מנת לתת מענה הולם לכל סוגי האיום הקיימים, באקב"ן אנחנו משתדלים לגוון את האומנות, מאשר להישאר תקועים במסורת (שמאוד חשובה והכרחית) ללא שינוי הכרחי מאוד.
כך שלומר איזו אומנות נבעה מאיזו אני לא יודע, כי אין הוכחות (לפחות לא שאני מכיר) חותכות.
כל אומנות עובדת על אותה בסיס, עמידות שונות זה לא מה שמבדיל בין האומנויות, אלא הרעיון שמאחורה.
כשנאמר באיקיידו שעליך לזרום עם היריב, להשתמש באנרגיה שלו כנגדו, ובכלל להגיע להרמוניה, זה טוב ויפה וזה דבר שאליו שואפים לא רק רוב האומנויות אלא גם כל אדם לעצמו (לפחות החלק האחרון).
אבל לכל אומנות יש דגש מיוחד מאוד שמבדיל אותה מן השאר.
אם בקראטה הדגש הוא בעיקר ללמוד לבלום (עובדה, זה הבסיס שנלמד בהתחלה והבסיס הוא שבדר"כ בונה את המתלמד והאומנות) ואיקיידו הוא זרימה והרמוניה (שוב, לפי הכרותי עם האומנות אוכל לומר לך שזה מה שלמדים שם כבר בשיעורים הראשונים) וזו הפילסופיה והדגש של כל אומנות אז היא אפשר להשוות ביניהן.
העובדה שבקראטה יש ברמות מתקדמות יותר זרימה וכו' (למרות שלתת מכה ליריב ראשון זה מהירות:/), זהו לא הדגש, ולא חלק עיקרי מבניית הבסיס לכן אין השוואה, ויש שוני גדול ביניהן בכדי להשוות בצורה כזו.
אם זה לא מובן אז אני אכתוב מחדש.
פשוט המרפקים שלי שחוקים עכשיו מהאימון הקודם (זחילה רק על המרפקים - מוריד את כל העור, בע... טיפשי).
יום טוב.
ותודה על התגובות, שמחתי לקרוא
חזרה לפורום
ישן 16-07-2005, 14:35
  tzuba123 tzuba123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
ועכשיו הודעה לעניין

חברה עם כל הכבוד יש לכם ידע רב אבל קצת פיתחתם את זה לדברים אחרים
למרות שהיה מאוד מעניין לקרוא את מה שכתבתם ובמיוחד על ברוס וברנדון לי וואן דאם בהחלט היו שם תשובות לשאלות ששאלתי את עצמי ממזמן......
עכשיו אומנות הלחימה האולטימטיבית לרחוב לדעתי היא קפוארה כי אני עוסק בה כמובן חחח
וגם כי היא נובעת מהרחוב התמדה של שנים באומנות זו פותחת את הראש לגבי אומנויות לחימה אחרות ואופקים אחרים בספורט- אני לדוגמא גיליתי שאני מאוד אוהב בודיבילדינג באמצעות הקפוארה וגם שלא לדבר על הערכים המנטאליים שקיבלתי ממנה!
הקפוארה היא אומנות שהעבדים בברזיל המציאו- אם תרצו אני אפרט על זה פה בהודעה, אבל בקיצור אומנות הלחימה הזו הייתה לשימוש רב על ידי לוחמים בברזיל שרובם היו עבריינים ולוחמי רחוב שהשתמשו בקפוארה למטרות האלימות שלהם- כמובן שהיו גם שוטרים שהשתמשו בזה אבל זה עוד אחד מהחלקים בהיסטוריה של הקפוארה- בקיצור זאת אומנות לחימה "מעגלית" ויש לה כל כך הרבה צדדים שלמידה של כמה מהם אני אתן לדוגמא את הקפוארה רגיונאל ג'י מסרטה בימבה או קפוארה ג'י אנגולה, יכולה לפתח גם את הגוף וגם את המחשבה ולכן היא יכולה להתאים להרבה מהמטרות של מכות רחוב אבל אני חוזר הקפוארה זה כלי כמו כל אומנות לחימה והיא רק מה שהלוחם עושה ממנה ולא יותר מזה
חזרה לפורום
ישן 18-08-2005, 16:50
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
מתי תפנימו????

כל מי שלומד נינג'יצו שהמקור שלו בוג'ין קאן שזה די הרוב אם אפשר לומר, מתרגל שיטה של ג'וג'יטסו שנקראת טאקאגי יושין ריו שהיא חלק אינטגרלי מחומר הלימוד הרשמי של בית הספר (אחת מהשש הנלמדות בפועל). שיטה זו היא שיטה מוכרת וניתן ללמוד אותה באופן מסודר מחוץ לבוג'ין קאן. אז אין השפעה או איך שלא תקראו לזה פשוט הג'וג'יטסו קיים בבית הספר וזה לא הופך אותו לנינג'יטסו.

לגבי התוספות משיטות אחרות.. כל אחד אוהב את הסלט שלו מתובל באופן שונה

לגבי ברוס לי עד כמה שידוע לי הוא מת מתגובה אלרגית או משהו כזה לכדורים לשיכוך כאבים אותם נהג לקחת. לגבי הבן שלו הוא באמת מת באופן תמוה כמו שצויין לעיל. מה שמפליא שפעם ראיתי סרט שקשור לברוס לי או למיתוסים שגרמו למותו ובו נראתה סצינה שממש תואמת לדרך בה מת ברנדון... מוזר...

צור איפה אתה לומד? בת"א? אם כן... אתה לומד עם אחותי
חזרה לפורום
ישן 19-08-2005, 18:50
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בשמחה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי SVS1 שמתחילה ב "המממ רוצה אולי לפרט? לפי מה..."

תגיד לי על מה אתה רוצה שאני אפרט...

ציטוט:
לפי מה ששמתי לב אתה מאוד נגד ההצהרות של הנינג'יטסו ומתכחש לשיטה מכיוון שהיא עברה מהעולם.
יש לך אולי הוכחות כלשהן?

אני האחרון שמתכחש אבל זו כנראה האמת הלא נעימה שאף אחד לא מוכן לשמוע.. רק אתמול קיבלתי שטיפה מאנשים מחו"ל על הנושא של הנינג'יצו.. אני רק מעביר הלאה את מה שכנראה נכון.. מי שרוצה לחיות באשליות סבבה הבעיה היחידה שזה משריש את הטעות. לי מכרו אמת מעוותת אני לא רוצה לחזור על הטעות.
השאלה אם יש הוכחות שהנינג'יצו לא הומצא כדי למכור.. לפחות זה שמוכרים לנו בשלושים השנה האחרונות.
אשמח לפתוח דיון מחדש על הנושא למרות שהרוב כבר שב ועלה כאן בפורום לא פעם.
בתוא אחד שקונה את הסיפור כבר 17 שנה מה שאני שומע היום די מבאס..

ציטוט:
כי אני די נוטה להאמין לאנשים עם היסטוריה כלשהי מאשר למשתמשים חסרי זהות וניסיון באומנות המדוברת

חסרי זהות?! עוטים מסכה?! יוצאים רק בלילה?! אני נינג'ה! חח
אני כבר בפורום הזה די הרבה זמן.. יש אפילו קישור לאיזשהו אתר.. תחפש
חזרה לפורום
ישן 21-08-2005, 23:51
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
טאקוונדו
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Defuse שמתחילה ב "טאי קוון דו.."

אני מתאמן בטאקוונדו כשנתיים ולמרות שיש שם עבודה מאוד חזקה עם הרגלים הכוללת מהירות, כוח, תנועות פתאומיות שמטרתן לבלבל את היריב ("פייק" בטאקוונדו) היא אינה כל כך יעילה לרחוב וזאת בגלל שברחוב בד"כ אתה לובש בגדים שקשה לבצע איתם בעיטות למשל ג'ינס.
במקרה ואתה לובש כל הזמן טרינינג (אימונית) אז זה סבבה.עוד בעיה לא כל אחד יכול להרים את הרגל שלו לגובה בטן בלי חימום ומי בכלל חושב על גובה ראש. בעיה נוספת צריך להיות במרחק מספיק כדי להוציא בעיטה אי אפשר להוציא בעיה כשאתה נמצא קרוב מדי ליריב. רוב קרבות הרחוב מתחילות מטווח יחסית קרוב ומשום כך הבעיטות מנוטרלות. לכן בטאקוונדו לומדים גם הפקידו, שמטרתה לספק הגנה עצמית בעזרת בריחים. יש מאמנים שמוספים גם קצת עבודה שונה כלומר בעיטות מתחת לחגורה אגרופים וכדומה. (הערה: אני לא אומר שזה בלתי אפשרי לבעוט ברחוב אפילו בגובה ראש. יש אנשים שמסוגלים לעשות את זה מהר וחזק כמו באימון)
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר