לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2005, 13:25
  ^NoX ^NoX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PL@yB0y שמתחילה ב "סקר שהשראתו באה ממה שבלב- מצעד הגאווה"

מאוד מאוד מאוד נגד כל העניין.
במיוחד העניין שהם מתעקשים שזה יהיה בירושלים.
בתל אביב היו מקבלים את המצעד הרבה יותר יפה - בירושלים יש הרבה מאוד תושבים חרדים או דתיים או שומרי מסורת שזה פוגע בהם.
הבעייה היא שיש בארץ הרבה הומואים שלקחו את זה יותר מדי רחוק - מדברים כמו בנות, מתלבשים כמו בנות וכו'
תסתכלו בטלוויזיה על חיקויים של הומואים -
האם להומואים יש קול מיוחד? אני לא חושב
האם הם נראים אחרת מהסטרייטים? אני לא חושב
אז איך זה שכל חיקוי בטלוויזיה של הומו מזכיר לי את אחד ההומואים שאני מכיר?? זה בגלל שהם מתבלטים בכוונה, הם מחפשים להיות שונים ו"גאים"
יופי.. יש לכם סטייה מינית? אתם רוצים לזיין אחד את השני בתחת? תעשו את זה בבית, לא באמצע הרחוב ובטח שלא בירושלים עיר הקודש

כמו שאמרו פה באשכול - אם המצעד היה לעניין כמו הפגנה כלשהי או משהו, ולא מצעד של "גאווה" ("היי אנחנו הומואים תראו איך אנחנו דופקים אחד את השני באמצע ירושלים!!!") זה היה בסדר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2005, 03:47
  adamr adamr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל adamr שלח הודעה דרך MSN אל adamr
רואים שמעולם לא הייתה במצעד בירושלים
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ^NoX שמתחילה ב "מאוד מאוד מאוד נגד כל..."

אם הייתה צופה במצעד בעצמך אני משוכנע שלא הייתה אומרת דברים כל כך לא מבוססים ורחוקים מהאמת

מארגני המצעד בירושלים תמיד עשו את כל מה שביכולתם ליצור אירוע פתוח ומזמין לכל, תוך הבנה והתחשבות הקהילות השונות של ירושלים -הן מקרב הצועדים והן מקרב הצופים

זהו מצעד מאוד שונה מהמצעד בתל אביב או בסן פרנסיסקו בהם יש (כמשקף את הנורמות הכלליות באותן ערים) הרבה מיניות וחשפנות.

בבית הפתוח ממזמן הבינו שגם בקרב הצועדים הקווירים יש רבים שהם דתיים/מרקע יותר שמרני והתאימו את המצעד

רק כמה דוגמאות מתוך רבות -
הם תמיד מקפידים שהמצעד לא ייפול בתקופת בין המיצרים, שהמצעד והאירוע לא ייכנסו לשבת, כי אפילו בין הצועדים יש כאלה שהנושא חשוב להם
בפעם הראשונה שהמצעד התרחש הוא נפתח בטקס בו נאמרה ברכת הדרך בשלוש שפות - עברית, אנגלית וערבית

המצעד עצמו מאוד מכובד ובכלל לא פרבוקטיבי עם המון אנשים "רגילים" מכל שדרות החיים צועדים

בדיוק כמו שזכותם של החרדים לצעוד ולהפגין כנגד בית המשפט העליון (גם אם אני איני מסכים בחריפות עם הדעות שלהם בנושא), ולמרות שכפירתם בערכי הדמוקרטיה מקוממת ומעליבה אותי ורבים כמותי - ככה גם לקהילה הקוורית יש זכות מלאה למצעד שלה

בתל אביב קל ופשוט לצעוד - שם ה"מהפכה" כבר השיגה רבות ממטרותיה, אבל חשוב לזכור שמצעד הגאווה הינו בראש ובראשונה הפגנה פוליטית המכריזה על זכותם של הקוורים לשיוויון - ולכן מקום שבו השיויון הזה רחוק מלהיות מושג דווקא הוא המקום הנכון לצעוד
ישן 04-07-2005, 03:18
  adamr adamr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל adamr שלח הודעה דרך MSN אל adamr
מדהים פשוט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PL@yB0y שמתחילה ב "סקר שהשראתו באה ממה שבלב- מצעד הגאווה"

שכדי למצוא גזעות / הומופוביה / שנאה / אי קבלת השונה
פשוט צריך להכנס לאשכול הזה
ובטח יש עוד הרבה כאלה בפורום הזה

ירושלים כבירת מדינת ישראל היא ייצוג כל המגזרים השונים באוכלסיה. להומואים/לסביות כקבוצת מיעוט ישנה הזכות לערוך מצעד שתפקידו הוא לפגין את גאוות אישיותם ואזרחותם, ולדרוש את זכויותם לשוויון.

מצעד הגאווה מסמל הרבה יותר מאשר הפגנת אהבה בפרהסייה, הוא מסמל את תעצומות הנפש, את הכוח והזכות של כל בני האדם באשר הם, לממש את אישיותם ללא פחד. להיות עצמם- שונים אך שווים בחברה.

ובקשר לטענת רבים שאל לה לקהילה ''להתגרות'' בדעת הקהל באמצעות מצעדים פרובוקטיבים נותר רק לספר את הסיפור הישן על הילד שיצא את הבית בשעת צהריים ואמו הדואגת שואלת: ''קוטי, לאן אתה הולך?'', ועונה קוטי ''לעשות הפיכה צבאית'', ועונה האם ''בסדר, רק אל תעיר את השכנים''.

בקיצור, מותר להיות שונה ושווה, שוויון אין משמעו היטמעות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:43

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר