לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2023, 14:09
  Minus1945 Minus1945 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.22
צבאי טנק ההוצ'קיס השורד, מחפש מידע

אני כבר מספר חודשים אוסף מידע על טנקי ההוצ'קיס בצה"ל (בעיקר מספרים כגון בידיהם חושלה הפלדה, סוסים אבירים וניצני השריון) וגם עושה קצת מחקר אישי בעזרת תמונות (מתאים מספרים טקטים למספרי צ' ומזהה איזה טנקים היו או לא היו בשירות הצבא הנאצי), מה שכן יש שאלה אחת בראשי שאני לא מצליח למצוא לה תשובה, איזה טנק הוא האחד ששרד?

https://2023-uploaded.fresh.co.il/2...06/37659342.jpg

באתר המוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, מצאתי כתבה המתארת את העדות של מט"ק הוצ'קיס מספר 611 בקרב על עיראק אל מאנשיה, שם הוא מספר איך טנקו נפגע בחלקו האחורי, בסוף הכתבה גם כתוב שזה הטנק שמוצב ביד לשריון, אבל איך זה יכול להיות? תמונות של הטנק עוד לפני הרסטורציה מראות שחלקו האחורי שלם וללא שום חור, וחיל החימוש של שנות ה40 וה50 לא היה מתקן אותו, כי הוא היה עסוק בתיקון טנקי שרמן.

https://2023-uploaded.fresh.co.il/2...06/54892870.png

מתוך עשרת טנקי ההוצ'קיס שרכשנו, נכנסו לשירות רק 8, בשל קושי מכני. יש לי את מספרי הצ' של כל אלה שנכנסו לשירות, והתאמתי את כולם למספר טקטי, לאחר צמצום אפשרויות (הטנק שביד לשריון היה בשירות הנאצים, ומוטבע עליו בחלקו התחתון מספר "277" שלמראת שהוא לא מספר טקטי או סימון צה"לי הוא עדיין חשוב)

https://2023-uploaded.fresh.co.il/2...06/71196232.jpg

מתוך שמונה הטנקים, רק חמישה שירתו את הנאצים, מספר 600, 611, 621, 622, 623, כמו שהסברתי מקודם זה לא מספר 611, וגם המספר המוטבע על חלקו התחתון קידמי של הטנק (277) הוא בעל 3 ספרות, טנק מספר 622, היה עם מספר בעל 2 ספרות (לא ניתן לקרוא אותן בגלל האיכות הירודה של התמונות אבל אפשר לראות שזה רק 2 ספרות), ולכן זה גם כנראה לא 622, אז אני כרגע נשאר אם שלוש טנקים אפשריים, 600, 621 או 623.

מצאתי בספר בידיהם חושלה הפלדה תמונה של טנק הוצ'קיס מוצג בחצר במ"ב 683 בתל השומר אי שם בקיץ 1949, לפי מספר הצ' (3991) ניתן להסיק שזה טנק מספר 600, שימו לב שבתמונה יש לו עדיין את התותח, בחמש טנקי הוצ'קיס אוציאו את התותח והתקינו אותם על שיריונות באוקטובר 1948, והטנק המוצג ביד לשריון חסר תותח (זה גם יכל לקראות סתם בשביל תצוגה מסיבה ביטיונית כלשהי בשנות החמישים, אני לא יודע)

https://2023-uploaded.fresh.co.il/2...06/74799595.jpg

אשמח לכל תמונה, מידע או עזרה לגבי הטנק השורד (בעיקר איפה הוא הוצג ומתי, תמונות שלו מזוויות שונות בעיקר לפני הרסטורציה ביד לשריון ודברים כאלה)

https://2023-uploaded.fresh.co.il/2...06/97454545.jpg

תודה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2023, 09:24

עדכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Minus1945 שמתחילה ב "טנק ההוצ'קיס השורד, מחפש מידע"

בזמן האחרון שמתי לב לעוד פרט מעניין, יש שני סוגים של idler (הגלגל האחורי בטנקי ההוצ'קיס), אחד שנראה חלק ואחר שנראה קמת כמו כוכב, האחד שבלטרון בעל אחד חלק, בזמן של623 היה אחד כוכבי, לצערי אני לא יודע את הסוג של 621 אבל 600 גם כן חלק, אבל זה ממש מינורי, פרט ממש מענייו ששמתי לב אליו, זה שכנראה ל600 היה סדק או נזק מסויים ואני חושב שלטנק השורד היה תיקון באותו מקום, אבל אני לא בטוח האם זה באמת סדק והאם זה באמת תיקון אבל ככה או ככה הנה תמונות
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ככל שהזמן עובר זה נראה לי יותר ויותר ש600 הוא הטנק השורד

נ.ב הצלחתי להתאים את כל המספרים טקטים למספרי צ'
אם אני לא טועה אז 600 הוא 131, אחד מחמשת הטנקים שהשתתפו בקרב על שדה הטעופה בתחילת מבצע דני
ישן 30-11-2023, 17:38

אז יצאתי למחקר בשטח
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Minus1945 שמתחילה ב "עדכון"

אתמול נסעתי ליד לשריון, מצוייד בסרגל, המצלמה של הטלפון שלי וחבר טוב שגם הוא חובב טנקים, כרגע טנק ההוצ'קיס צבוע כטנק מספר '121' מספר צ' 3989
שכבר הסברתי מדוע זה לא נכון, בכל מקרה שמתי לב לחור קטן בחלקו האחורי של הטנק, חור לא סימטרי אחד וחצי ס"מ אופקית וס"מ אחד אנכית
אין שום סימן של רסיסים מסביב לחור, אני מאמין שהחור לא נגרם מחדירה ולכן זה כנראה לא 611 כמו שאמרתי בתחילת השירשור, גם כן יש מספר שריטות שכנראה תואמות את זה של '600' כן אני מודע לכך ששריטות זה פרט כל כך מינורי אבל כבר אין לי פרטים לבדוק
בגלל שאיכות התמונות של טנקי ההוצ'קיס בזמן שירותם לא מאפשרות לי לראות בבירור פרטים קטנים, אני מאמין שהטנק ביד לשריון הוא '600'
מתוך 2 אופציות, '621' ו'600' יש ל'600' פרטים קטנים שכנראה מצביעים על כך שהוא הטנק השורד, גם העובדה שהוא היה טנק המ"פ יוצר לי יותר היגיון שאותו שמרו אחרי תום המלחמה
הנה תמונה שצלימתי אתמול, היא גדולה מידיי אז לכן היא קישור

התמונה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר