לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2005, 17:01
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
הכתבה במלואה + קישור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "קורס החובלים הופסק: עשרות חיילים לקו במחלת עור"

ציטוט:
קורס החובלים הופסק: עשרות חיילים לקו במחלת עור

פרסום ראשון: קורס חובלים עוכב לאחר שכמה עשרות מחניכיו נדבקו במחלת עור ושוחררו לשבועיים "גימלים" לביתם. ל-ynet נודע כי החיילים התלוננו זמן רב על תנאי היגיינה ירודים: שמיכות שלא הוחלפו חודשים, מחסור במדים, שימוש חוזר בסכיני גילוח ומקלחת יומית בת 30 שניות בלבד
איתי גל

התפרצות מחלת עור מסוכנת בבסיס חיל הים בחיפה: כמה עשרות חניכי קורס חובלים שוחררו לשבועיים ימי "גימל" בעקבות הדבקה נרחבת בחיידקים הגורמים למחלת העור אימפטיגו . ההתפרצות חושפת שורה ארוכה של תנאי היגיינה ירודים ביותר שתרמו ככל הנראה למחלה, ביניהם מצעים שלא הוחלפו משך חודשים, שימוש חוזר בכלי גילוח וזמני רחצה של 30 שניות לחייל. מפקד חיל הים הורה על פתיחתה של ועדת חקירה שמסקנותיה טרם פורסמו, אולם מהמידע שהגיע ל-ynet, יש בהחלט סיבה לדאגה.

תחילת הפרשה לפני כשבועיים, שעה שמספר חניכי קורס חובלים של חיל הים הופנו אל המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, כשהם סובלים מפצעים מוגלתיים מפרישים, על פני שטחים נרחבים בגופם. רופא העור איבחן מיד כי המדובר במחלת "אימפטיגו".
המדובר בזיהום עור הנגרם על ידי אחד משני חיידקים אלימים: סטרפטוקוקוס, או סטאפילוקוקוס אאוראוס. המחלה מתחילה כשלפוחיות זעירות מרובות, עד למראה של "סוכר חום" המצפה את העור לכאורה. בלא טיפול בזמן, עלולים החיידקים לפלוש לכליות ולגרום לנזק בלתי הפיך, ולזיהום קטלני לזרם הדם. אימפטיגו נגרם תמיד בשל תנאי היגיינה ירודים. המחלה מדבקת ביותר, ועוברת בקלות מאדם לאדם.
מתוך החיילים שלקו במחלת העור אימפטיגו, טופלו כמחציתם באנטיביוטיקות "צפוראל" ו"אוגמנטין", וכאמור כל החיילים שנדבקו במחלה, כמה עשרות, שוחררו לשבועיים ימי גימל, מה שאילץ את חיל הים להקפיא את המשך התקדמות קורס החובלים.
במקביל להתפרצות האימפטיגו, אושפז ביחידה לטיפול נמרץ חייל נוסף במצב קשה, שלקה במספר זיהומים בגופו. מהבדיקות שנערכו לו במהלך האישפוז עולה כי החייל נדבק בזיהום בדרכי השתן בחיידק הצואתי אי-קולי, בדלקת ריאות, ובהפרעה בתפקודי הכבד. לאחר טיפולים אינטנסיביים הוא שוחרר לביתו, שם הוא מחלים בימים אלה.

השמיכות לא הוחלפו חודשים

מבירור שנערך בבסיס החיל הים, נתגלתה תמונה קשה של חיילים המתבקשים לעמוד בלוחות זמנים צפופים שאינם מותירים להם לשמור על תנאי היגיינה נאותים. חלק מהחיילים סיפרו כי לא מסופקים להם מדים נקיים, וכי זמני המקלחת מוקצבים ל-30 שניות לכל חייל.
וזה לא הכל: שמיכות לא הוחלפו משך חודשים, חלק מהם טענו שאינם מספיקים לרכוש כלי רחצה, ונאלצים להשתמש בסכיני הגילוח של חבריהם. במהלך האימונים חולקים החיילים מימיות, מאחר והמפקדים אינם מאפשרים להם די זמן למלא את המימיות בין אימון לאימון.
אף שבצה"ל החליטו כבר מזמן לחדול מתופעת ה"טירטורים", הכללים האלה לא תפסו עדיין בחיל הים. אחת התלונות העיקריות של החניכים נגעה לטירטור חביב במיוחד על מפקדי קורס החובלים: שכיבות שמיכה על אגרופים קמוצים המונחים על חצץ, חול או אספלט. חיילים רבים סבלו מחתכים ושפשופים בשל טירטור זה, מה שהגביר את סכנת ההדבקה בחיידקים.

צה"ל: החקירה טרם הושלמה כאמור, ועדת החקירה של מפקד חיל הים טרם פרסמה את מסקנותיה, אולם בינתיים הורה מפקד הבסיס על כמה שינויים: מדי החיילים סומנו שמית, כך שהחיילים לא יוכלו להחליפם זה עם זה. לחיילים הותר מעתה להתקלח פעמיים ביום, אם כי עדיין במסגרת לוח זמנים מצומצמת.

דוברת צה"ל אכן מאשרת כי לפני מספר ימים התגלתה מחלת אימפטיגו אצל מספר חניכים בקורס חובלים, אשר טופלה רפואית וחלפה ללא סיבוכים. עוד נמסר כי החקירה טרם הושלמה באשר לנסיבות שאיפשרו להתפרצות המחלה.
אשר לחניך שאושפז במחלקת טיפול נמרץ ברמב"ם, טוענת הדוברת כי לא היה למקרה כל קשר למחלת האימפטיגו, ובכל מקרה "החייל שוחרר מטיפול נמרץ ומצבו השתפר".
האם צה"ל פועל מספיק לשמירת ההיגיינה בבסיסים? דוברת צה"ל סבורה שכן: "באמצעות חיל הרפואה נוקט צה"ל באמצעים רבים על מנת למנוע מחלות שונות תוך התייחסות לתנאי התברואה ולצרכים ההיגיינים הנדרשים כמו נפח החדר, הצפיפות, כמות ברזי המים, כמות המקלחות. חיל הרפואה מבצע ביקורות ע"י אנשי מערך בריאות הצבא".

ושוב, אני ממליץ לקרוא את האשכול שכתבתי על "מפגעי בריאות נפוצים בצה"ל", תהיו בריאים.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 10-07-2005 בשעה 17:10.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-07-2005, 17:02
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
נשמע לי כמו הגזמה פראית של וואי נט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסי בכינור שמתחילה ב "קורס החובלים הופסק: עשרות חיילים לקו במחלת עור"

יש לי חבר במחזור המדובר.. הוא לא עונה לי בפלאפון ככה שכנראה הקורס לא הופסק...
בכל מקרה מצב 2 אגרופים על חצץ זה לא המצאה של חיל הים...בטח לא של קורס חובלים.. וזה לא נחשב לטירטור עד כמה שזכור לי...

מקלחות של 30 שניות.. אני יודע שלי עשו את זה ככה שאני לא אתפלא אם זה נכון כי אני הייתי בגדנ"ע ופה מדברים על הקורס...
בקשר למחלות עור וכ"ו... הייתי בודק קודם כל את מצב המים בחיפה לפני שהייתי מאשים את הסדינים וכ"ו... נראה לי יותר הגיוני שהסיבה למחלה של אותו חייל שאושפז זה הביוב של חיפה....

אגב במהלך השבוע החולף התקיים גדנ"ע חובלים.. את הגדנ"ע מעבירים קורסיסטים בשלב הימ"פ..
אם הפסיק את הקורס.. איך העבירו את הגדנ"ע...

ומשיחות עם חבר בפורום מתברר שהם התקלחו רק פעם 1 במהלך הגדנ"ע...

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 10-07-2005 בשעה 17:16.
ישן 12-07-2005, 22:31
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
חרטה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Dynamite שמתחילה ב "העובדה היא שאותם חיילים אכן..."

אתה מסביר מצב קיים וטוען שזוהי הסיבה. המצב הקיים הוא תולדה של זלזול בוטה של מפקדים זוטרים (סמלים וקצינים צעירים) בפקודות, מתוך מחשבה של "לי זה לא יקרה" ו"אני יודע הכי טוב" ו"ככה לא עושים חייילים משוקולדה" ושאר מנטרות דבילייות.
אין שום טופס כזה, ויתור על זכויות מטכ"ליות או משהו כזה. שום מפקד שפוי בצבא לא יאשר זאת וישאיר שיקולי אימונים להחלטתו של ילד בשטח, כזה שרק אתמול קיבל סמל או סג"מ. החלטות לסטות מפקודות מטכ"ל לרוב נעשות ע"י קצין בדרגת סא"ל לפחות.
העובדה שדברים כאלה קורים אין לה שום הסבר בטופס או בויתור או זכויות מיוחדות של יחידות כאלו או אחרות, מלבד טמטום וטפשות, שבמקרה הטוב נגמרים בגירוד ופטריות. במקרה הרע זה נגמר בארון.
ישן 13-07-2005, 18:20
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
עידו שאלה..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "[QUOTE=שולה מוקשים] בכל מקרה..."

עידו,בהמשך להודעה שלך יש לי שאלה..
אחי בגולני והוא אמר לי שעד שאני יתגייס[נגיד סביבות אוגוסט 06 בערך..]
לא יטרטרו אותי כמו שטרטרו אותו כי יצאו חוקים נגד טרטורים שרק מותר לעשות את זה במשך זמן מסויים
והנה אתה אמרת על מצב 2,זה ראסמי או מה?...שאלתי עוד איזה אחד מגולני אמר לי וואלה גם אם יהיה את זה ימצאו דרכים לטרטר אותך אבל סתם מעניין אותי.
תודה מראש ומי שמבין בזה זה לא רק לעידו כולם יכולים כמובן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
אז בוא אני אחדש לך:
בסוף שנת 2002 יצאה חוברת בשם "המענה הפיקודי". בחוברת מופרטים כל סוגי הענישה, מה מותר לעשות ומה אסור לעשות, מי מוסמך לתת איזה עונש ועוד...
מצב 2 על אגרופים אסור בתכלית האיסור.

ענישה שכזאת היא ענישה אסורה.
ישן 13-07-2005, 18:35
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מצב 2 (שכיבות סמיכה) מותר, אבל אך ורק בצורה הרגילה שלו
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הציוני האחרון שמתחילה ב "עידו שאלה.."

עם כפות ידיים פרושות על הקרקע, כאשר לא נשארים במצב סטטי יותר מחמש שניות.

אם מדובר בסוג מסויים של ענישה על המפקד שהעניש את החיילים לבצע את העונש ביחד איתם כדי שילמדו היכן להשתפר.
אם מדובר בסוג של "תירגל חוזר" אף מפקד לא חייב להצטרף אל החיילים.

דוגמה:
מותר למפקד להעניש חייל בריצה "עד העמוד ובחזרה, 30 שניות".
אם החייל לא עמד במשימה המפקד רשאי להורות לחייל לבצע את הריצה בשנית ובשלישית.
כל זה בתאום עם סרגל המאמצים של היחידה באותו פרק זמן. בתחילת טירונות למשל אסור להריץ יותר מכמה עשרות מטרים כפול מספר בודד מאוד של פעמים, ואסור להפיל למצב 2 יותר ממשהו כמו 10-20 פעמים. בשלבים מאוחרים של הטירונות מותר להאריך את העונשים משום שהחיילים נמצאים בכושר יותר טוב.

ישן 10-07-2005, 20:04
  Delta Delta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Delta
אני חושב

אני חושב שנוצר פה בלבול.
המחלה הזאת התפרצה לפני מספר שבועות ואולי חודש או חודשיים,אני לא זוכר בדיוק,אבל בודאות זאת לא פרשה חדשה.
אני לא יודע למה זה הגיע רק עכשיו לתקשורת.

כאחד שהיה שם,וסיים ימ"פ אני אומר לך בודאות שאין כזה דבר מקלחת ב-30 שניות.
זה לא הגיוני איך שלא תסתכל על זה.

את הגדנ"ע לא מעבירים קורסיסטים מהימ"פ אלא צוערים בשלב מתקדם ומעלה.

על איזה סדינים אתם מדברים????
"המצעים" היחידם שיש בשלב ימ"פ זה שתי שמיכות סקביאס ושק שינה,"מצעים" אעלק.

הביוב בעכו הוא בהחלט מחדל,היו בקרים שהיינו קמים מרוב סירחון של הים,תדמיין לעצמך שאתה הולך בחוף ומריח ביוב,איום ונורא פשוט.

עידו-זה שזה אסור בצבא זה יפה מאד.
הדרך ליישום היא עוד ארוכה.כמו הרבה עונשים אחרים.
ישן 13-07-2005, 16:53
  NOKER NOKER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
לא יודע מאיפה הביאו את הכתבה הזאת,

אבל אני חזרתי היום מגיבוש חובלים והיינו באינטרקציה עם החק"חים בימ"פ במשך שבועיים.
בשבוע הראשון של הגדנ"ע הם העבירו אותה (צוערים שבצבא רק 3-4 חודשים) ממש בחורים נחמדים.
בשבוע השני העבירו את הגיבוש קצינים, אבל כל הזמן ראינו את הח"קים והם לא היו במצב מיוחד.
אתמול בערב ליוויתי חבר למרפאה והיו שם שלושה מהימ"פ שבאו להראות לחובש את הפצעים. סה"כ מדובר בחיילים בודדים כי המגיפה נגמרה מזמן וכנראה גם גימלים הם לא יקבלו על זה כי המצב בכלל לא חמור.
לדברי החק"חים המגיפה התחילה לא רק בגלל הזיהום בים, אלא בגלל תנאי ההגיינה הקשים כי הם השתמשו במדים אחד של השני ללא מקלחות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:01

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר