לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2005, 16:08
  פדרבוש פדרבוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.05
אקדח - נשק אישי
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "מה זאת אומרת מי שצריך? תן..."

מלבד קצינים
אקדח מקבלים יחידות יעודיות שמוכשרות בהתאם לתפקידם
כמה יחידות ציינו כבר מדובר לרוב ביחידות צה"ל המובחרות ברוב המקרים האקדחים שאצלם משמשים גם כנשק מבצעי וגם כנשק אישי ז"א הנשק עליהם כול הזמן { כגון שייטת , יחידות הימ"ס }
{ואגב נפלטה כאן שטות בנוגע למטכ"ל - אז לוחמי מטכ"ל לא יוצאים עם אקדחים הבייתה }
ישנם גם יחידות שעוברות הכשרה כוללת ומקיפה על אקדחים אך במקרה זה האקדח הוא לשימוש מבצעי בלבד ז"א בתוך היחידה בלבד ובשום מצב אינו משמש כנשקם האישי
{סרן א ז"ל אוגוסט 1993}
.. "צר לי עליך אחי יונתן נעמת לי מאוד" .. הי"ד !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-07-2005, 00:13
  tomsami tomsami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
בקצרה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "יאללה עוד שאלה"

אבל קודם כל לJAOOD - אין כזה דבר פלאטופולוגחךג... זו סתם בדיחה של עידו וחבריו שכנראה נועדה לצחוק על צפל"דים.

M16 מקוצר:
לקראת סוף שנות ה70(נדמה לי) הגיעו למסקנה שהM16 הארוך לא נוח ושקשה לתפעל אותו במקומות קטנים, כמו רכבים משוריינים למשל. ישראל וצבא ארה"ב אילתרו והחליטו לנסר את הקנה על מנת שיהיה נוח יותר להשתמש בנשק. רעיון זה הוביל את חברת קולט ליצר את הM16 עם רנה מקוצר ולאחר כמה זמן גם עם קת משופרת.
M16 מנוסר:
במטרה להקל על החיילים יותר החליטו בצה"ל לקצר את הM16 המקוצר אפילו יותר על מנת שלחיילים יהיה יותר חופש תנועה(בגלל הציוד הכבד שעליהם לנשוא)
שימוש בנשק זה נעשה על אף החיסרון הגדול שגורם לנשק לחוסר דיוק. ההחלטה בכל זאת להשתמש באילתור זה באה מהסיבה שצורת הלחימה כיום אינה מצריכה כל כך ירי לטווח ארוך לכן הנשק בכל זאת שימושי.
שימוש נוסף נעשה ע"י יחידות שצריכות להיטמע באוכלוסיה וזקוקות לנשק קומפקטי יותר.

אני לא בטוח כמה נכון המידע הנ"ל... יכול להיות שזיכרוני כרגיל מטעה אותי.
אני אנסה למצוא לך מאמר בנוגע לזה..

עריכה:
..שימי.. אם אני לא טוע המקוצר אכן ארוך יותר.
חיפוש בגוגל של M16 HISTORY מניב המון תוצאות...
מישהו יכול בבקשה להסביר למה המנוסר פחות מדויק? (משהו עם פחות לחץ גז, לא?)
עריכה נוספת:
..שימי.. יש מספיק חיילים על מדים שנושאים גם אקדח בנוסף לרובה(אני בעצמי ראיתי כמה ברחוב, וגם אח שלי נשא אקדח)... מוזר לי שלא פירטו לך לכן לא אסתכן בעצמי! אם עידו יאשר, נפרט לך בדיוק אילו יחידות נושאות אקדח ולמה.

נערך לאחרונה ע"י tomsami בתאריך 12-07-2005 בשעה 00:38.
ישן 12-07-2005, 16:53
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי פדרבוש שמתחילה ב "התשובה היא כן .."

פדרבוש ידידי, שוב אתה לא קורא את התגובה שלי עד הסוף ??

איזה חלק מהתגובה שלי לא נכון ??

ציטוט:

אין דבר כזה "יחידות שמשתמשות בנשקים לא תקניים בצה"ל", כל נשק שנמצא בשימוש בצה"ל הוא תקני - יש לו תחמושת, חלפים, נשקים ובוחנים וכו' וכו'. כפי שכבר נכתב, יש יחידות שמשתמשות בנשקים שהם פחות נפוצים .... אבל גם הם תקניים.
ביחידה השתמשנו בנשק "לא תקני" ?? הבאנו אותו מהבית ??

ציטוט:
צה"ל לא משתמש בנשקים שהוחרמו מהפלסטינאים כי אנחנו לא פלנגות, והנשקים בדר"כ מושמדים.
אנחנו לא משתמשים בנשקים שהוחרמו מהפלסטינאים במהלך האינטיפדה הזו או הקודמת.

ציטוט:

היו מקרים בעבר שבהם צה"ל השתמש בנשקי שלל שנפלו לידיו במלחמות, כמו טנקי הטירן או ה- RPG, אבל המצב כיום שונה, ואין כמעט שימוש כזה יותר.
נכון שבשייטת עדיין יש קצת קלצ'ים, ואולי תמצא עוד כמה בודדים. אבל כנשק רחב שימוש כמו ה- RPG למשל, אין כמעט מקרים כאלה יותר.
ישן 13-07-2005, 00:26
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
תרגע...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "לדעתי כבר איזה 5 הודעות שאני לא מקבל תשובה לשאלה שלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי --שימי--
עכשיו בוא נבהיר משהו: אין לי שום כוונה לעשות את זה, אבל כל מה שאני רוצה לדעת זה איך אפשר לעלות על אותו חייל שיורה בנשק מחוץ לצבא?
ותתחשב בכל הגורמים שהבאתי בהודעות הקודמות

באף יחידה בצה"ל לא בודקים את המחסניות\נשק שלך לאחר שאתה חוזר מחופשה\אפטר או כל שהייה אחרת מחוץ לבסיס.

*בלי קשר,מומלץ ביותר שלא "תפרוק" את העצבים שלך על החורשה ליד הבית,משום שM16 זה נשק מסוכן וקטלני בעל טווח פגיעה גבוה מאוד,ככה שיכול להיווצר מצב שחייל ירוקן מחסניות על עץ תמים באמצע החורשה ואחד הכדורים יחטיא את העץ ויפגע בקבוצת מטיילים שהולכת מספר מאות מטרים מאחוריו-הקיצר הבנת את הרמז...
אגב גם במטווחים תקניים אסור לירות עם הנשק,עם הנשק אתה יורה אך ורק במטווח צבאי מסודר בהשגחת קצין מטווח!

בנוגע למה ש"צנחן1" אמר:

תרשה לי לתקן אותך,ולומר שאתה ממש טועה,צה"ל משתמש לא מעט בנשק שנתפס{ראה "קאריןA"\"סנטוריני" וכ'ו...}לא ידוע לי על מצבורי נשק שנתפסו ונהרסו ע"י צה"ל{אוליי חומרי נפץ לא תקניים וכ'ו...}לצה"ל אין בעיות להשיג חלקי חילוף לקלאצי"ם או תחמושת{שהיא אגב 7.62-בדיוק כמו של המא"ג},אהה ועוד משהו-
לא רק השייטת משתמשים ב"קלאצ'" אלה עוד דיי הרבה יחידות {שהשתיקה יפה להם כמובן}אם עידו יאשר לי לפרט עוד,אני אשמח.

אפילו אצרף תמונות...
ישן 13-07-2005, 19:39
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מתי שצריך...
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "אוקיי..."

כאשר בירי בנשק מסויים נגרמות המון תקלות, ומעצורים בתדירות גבוהה- הוא נשלח בתחילה לנשקיית היחידה, ואולי שם יחליפו כמה חלקים (קפיצים/בריח/נוקר...)או שישביתו אותו. אם גם זה לא עוזר הנשק נשלח לבדיקות מומחים בחיל החימוש אשר יכולים לקבוע אם להשבית את הנשק או לא.
זה בדרך כלל עניין של כמה שנים טובות של שימוש+תחזוקה לקויה מצד האוחז בנשק.

מתי מחליפים דגם של רובה/כל כלי נשק?
כל זמן שמתעורר הצורך בכך. שים לב שה M-16 על דגמיו נמצא בשירות בצה"ל מסוף 1973/תחילת 1974,וזה עוד אחרי שהוא שירת גם בוייטנאם.
העוזי התחיל את דרכו בשנות ה-50 ועדיין ישנם תת דגמים שלו שנמצאים בשירות במקומות אלו ואחרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:22

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר