לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2004, 07:34
צלמית המשתמש של תוהו ובוהו
  תוהו ובוהו תוהו ובוהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
15 אלף חיילי מילואים חתמו על סירוב פקודה לגרש יהודים

15 אלף חיילי מילואים חתמו על סירוב פקודה לגרש יהודים
בלעדי: מטה ´חומת מגן, פועל בקצב מהיר להחתמת רבבות חיילי מילואים המצהירים כי לא יבצעו שום פקודה הקוראת לעקור ולגרש יהודים מאדמתם. נמסר כי יהודים מכל גווני הקשת, רואים בחתימה זו אקט לגטימי ביותר, כולל יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות. המסר שלנו ברור: מעשהו של ראש הממשלה אינו לגטימי ופסול, הכולל גם פשע נגד האנושות, ואילו החיליים שמסרבים פקודה הם פועלים בדרך חוקית, אומרים במטה חומת מגן. בשבועיים האחרונים חתמו למעלה מ-15 אלף חיילים מילואים שיסרבו לפקודת הגזענות לגרש יהודים.

http://www.sos-israel.com/dispimage.asp?ID=594&dir=news

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2004, 12:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הסרבנות משמאל מטילה ספק של פקודות צבא להלחם באוייב.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי dkdkd שמתחילה ב "ori חשבתי שאתה לא תמים"

הסרבנות מימין מטילה ספק בחובתו של הצבא לשמש ככלי פוליטי בידי שלטון. הסרבנים מימין גם לא הולכים לתקוף את ישראל בתקשורת הזרה, תוך הצגתה כלא-לגיטימית - דבר שהוא פופולרי מאוד בקרב סרבני השמאל...
לדעתי הסרבנות מימין מוטעה בגלל האימפקט האדיר שיש לה על הצבא - השמאל לא באמת יכול לפרק
את הצבא, אבל סרבנות אלפים עלולה להביא לקריסה של הצבא, שהוא בערך הדבר האחרון שמחזיק
אותנו. כשאתה קורא לאסור 15,000, תוך התעלמות מהגודל העצום של המספר הזה (זו אוגדה שלמה),
אז אתה בעצם מאבד עניין בהשלכות ארוכות הטווח שיש לזה על הצבא.
כשיש מולך אי-ציות אזרחי בכזה סדר גודל - אכיפה-נטו היא שגיאה טראגית. הייתי אומר זאת גם במקרה
המופרך-מיסודו שהשמאל הקיצוני יגייס 15,000 סרבנים משלו...
ישן 15-11-2004, 13:20
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הסרבנות משמאל מטילה ספק של פקודות צבא להלחם באוייב."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הסרבנות מימין מטילה ספק בחובתו של הצבא לשמש ככלי פוליטי בידי שלטון. הסרבנים מימין גם לא הולכים לתקוף את ישראל בתקשורת הזרה, תוך הצגתה כלא-לגיטימית - דבר שהוא פופולרי מאוד בקרב סרבני השמאל...
לדעתי הסרבנות מימין מוטעה בגלל האימפקט האדיר שיש לה על הצבא - השמאל לא באמת יכול לפרק
את הצבא, אבל סרבנות אלפים עלולה להביא לקריסה של הצבא, שהוא בערך הדבר האחרון שמחזיק
אותנו. כשאתה קורא לאסור 15,000, תוך התעלמות מהגודל העצום של המספר הזה (זו אוגדה שלמה),
אז אתה בעצם מאבד עניין בהשלכות ארוכות הטווח שיש לזה על הצבא.
כשיש מולך אי-ציות אזרחי בכזה סדר גודל - אכיפה-נטו היא שגיאה טראגית. הייתי אומר זאת גם במקרה
המופרך-מיסודו שהשמאל הקיצוני יגייס 15,000 סרבנים משלו...

לא טעיתי - "איפה ואיפה"

ז"א מבחינתך בגלל שאי אפשר לעצור
15000 איש מהימין הקיצוני . עדיף שיהיה מלחמת אזרחים - לא אחים -כי הם לא אחים שלי במקרה קיצוני כזה.

עוד משהו ואם 15000 ערבים ישראלים יעלו על ירושלים וירצו להגיע למסגד אל אקצא אז מבחינתך או הימין . לא לפגוע בהם כוונתי לירות בהם. אלא להגיד להם זה לא יפה או?
ישן 15-11-2004, 19:34
  המוכיח בשער המוכיח בשער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
פושע?! נניח.. מה שבטוח לא טיפש...ולא רמאי..
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי חתול-רחוב שמתחילה ב "אתה לא רק מסית , אתה פושע עלוב ."

אני רואה שאתה זוכר מצויין מה שנאמר במערכת הבחירות... זוכר מצויין את מה שנוח לך... מה שלא נוגע לך...את זה אתה ממש לא זוכר.
בא ננסה להזכיר לך.{אני מקווה שתקלוט}
היו שני מתמודדים.. אריאל שרון ומצנע{זוכר אותו?}
כמו שאמרת אריאל שרון דיבר על ויתורים כואבים,
מצנע לעומתו דיבר על נסיגה מעזה... או בעברית... "התנתקות" {ואם נזכר טוב יותר הוא לא דיבר על כל ישובי חבל עזה}
אריאל שרון בתקופת הבחירות תקף את מצנע על ה"רעיונות המסוכנים" ועל"חוסר האחריות" של מצנע...
ו... העם אמר את דברו... 19 מנדטים למצנע וכפול מזה לשרון..... כלומר העם החליט לא להתנתקות.. מה עשה שרון?? הלך ואמץ את מה שמצנע רצה לעשות... לא רק את זה אלא גם הוסיף עליה. יותר.... אז איך אני צריך להתיחס לאדם שהבטיח לי דבר אחד והתנגד לדבר שני ואחרי שקיבל את קולי לא רק שלא קיים את מה שהבטיח אלא עושה את הדבר ששלל בתכלית השלילה?? אבן שושן קורה לזה..... בגידה... כאן היתה בגידה בבוחרים ששלחו אותו.
אתה חושב שבגלל שבגדו בי אני פושע?? שיבושם לך לפחות אני לא טיפש. ויודע מתי בוגדים בי....
ישן 15-11-2004, 21:20
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
לא שאני פוסק הלכה אבל הנה מה שאני יודע על "דינא דמלכותא דינא":
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "בדיוק לזה התכוונתי ב"לשמור את ההלכה בבית""

כמובן שלא מדובר לגבי מי שלא מקיים את ההלכה אבל רק כדי שתוציא מראשך כל מיני רעיונות אותם אתה חושב כאפשריים לגבי אנשים מאמינים (לא באתי להתווכח פה אלא רק לציין עובדה):
דינא דמלכותא דינא לא תקף כאשר השלטון מנסה לאכוף אותה כנגד מצוות התורה.
מאחרי המילים "לא תקף" מסתתרת משמעות יותר "כבדה":
יהודים בכל הדורות תחת שלטון גויי מסרו את נפשם פשוטו כמשמעו כאשר נגזר עליהם חוק כזה!
לוותר על חלק מא"י זה איסור תורה חמור.
האם אותם רבנים שמביעים את עמדת ההלכה בנושא מסיתים?
בפרוש לא - הם עומדים מאחרי האמת.
אז אתם יכולים לקבור את ראשכם בחול ולומר ששלטון החוק קובע כך וכך, ובית המשפט החליט כך וכך ולשחק בכל משחק שתרצו - עובדתית אדם שמקיים את ההלכה, ההלכה קודמת לחוק.
אין פה הסתה - הדברים ידועים (או נודעים עכשיו למי שלא ידע) וזו פשוט עובדה עשה עם עובדה זאת מה שאתה רוצה: גנה קלל קפוץ על רגל אחת זה עדיין לא ישנה אותה....

ישן 16-11-2004, 11:18
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
כמה טעויות בסיסיות בדבריך מוליכים אותך למסקנות שגויות:
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "קשקוש בלבוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
התערבותם של הרבנים בנושאים פוליטיים מתיימרת להיות בשם ההלכה.
בהחלט כן!
וזה גם אחד הדברים המבדילים את היהדות מדתות אחרות:
בדתות אחרות שמים את האלילים שלהם בצד - תוחמים אותם בתחום צר/רחב.
כלומר לאדם החי לפי הנ"ל יש איזה מרחב בו האליל שלו לא קיים או נייטראלי לגביו.
להבדיל מליוני הבדלות ע"פ גישת היהדות הקב"ה אינו מוגבל, נכנס לכל תחום בחיים כמו שנאמר:
"מלא כל הארץ כבודו...", ועוד - הוא נקרא "המקום" מפני ש"הוא מקומו של העולם ולא העולם מקומו...". ולכן - ההלכות נוגעות בכל תחומי ההוויה - החל ב על איזה צד לישון בתחילת הלילה, כיצד לנעול את הנעליים בבוקר וכו' ועד הדברים המתייחסים להנהגת העם כעם ועל אחת כמה וכמה התייחסות לנושאים כמו ארץ ישראל.
"לית אתר פנוי מינה".

ציטוט:
עצם העובדה שיש רבנים בשני הצדדים מוכיחה שלא מדובר בעניין הלכתי, אלא בפרשנות שכל צד נוקט בה לפי דיעותיו הפוליטיות.
שואלים מדוע עם ישראל צריך שני משיחים - לא מספיק אחד?
התשובה היא שאחד יוציא את היהודים מהגלות, והשני (זה כבר יותר קשה) יוציא את הגלות מהיהודים....
יש רבנים בשני הצדדים - בא רגע ונסתכל מיהם הרבנים והאם אתה מזדהה איתם החל מגלותיות כבדה בדמות הרב הירש השואף להיות שר היהודים כאשר הערבים ישלטו בכל א"י וכלה בגלותיות לייט בדמות רבני מימד האומרים שאפשר לוותר רק על חלק מא"י.
יותר נכון - לא האם אתה מזדהה איתם אלא האם הציבור המאמין בא"י מזדהה איתם?
גם אתה תסכים איתי שהתשובה היא שלילי בזנטי!

ציטוט:
אין שום מצווה של "יהרג ולא יעבור" שקשור בשטחי ארץ ישראל.
קודם כל ארץ ישראל היא לא "שטח".
ויש גם יש הלכה המתייחסת לארץ ישראל - לכל השיטות (גם של החרדים בדמות ש"ס) בעיתות מלחמה יש למסור את הנפש על ארץ ישראל! אפילו "פיקוח נפש דוחה שטחים" של הרב עובדיה התייחס לעיתות שלום לא לעת מלחמה - אלא אם אתה חושב שאנחנו כבר במזרח תיכון חדש....

ציטוט:
(אילו הייתה היה העם היהודי נשמד בחורבן הבית הראשון).
העניין שם היה אחר לגמרי ובכל מקרה:
עצם העובדה שלא מקיימים מצווה ממצוות התורה לא אומר שהמצווה מתבטלת.
תפריד בין קיום המצוות ע"י העם לבין החיוב לקיים - זהו כל מהותו של חופש הבחירה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר