לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2005, 20:38
  llonn llonn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.07.05
בעיה קשה..

הי לכולם, בשנים האחרונים אני מתמודדת עם בעיה קשה,
ובעצם סובלת נורא.

אני אתחיל מזה שאני אספר קצת על עצמי: אני בת 20, חיילת, חוזרת יומיות הבייתה.

יש לי אמא שהיא בן אדם נורא קשה, היא מסתכלת על העולם כעל עולם רע, ובמשך כ-10 שנים היא לא בקשר עם האחים שלה.
וכעת היא לא רק לא בקשר עם האחים שלה אלא גם איתי.
היא כמו בן אדם ששונא את העולם.
דבר נוסף, בבית אמא נחשבת ששולטת בכל דבר שקשור לבית, זאת אומרת : אבא שלי תמיד מקשיב לעצות שלה ולמה שהיא אומרת,
האחים שלי מתייחסים אליה בכבוד.
היא לעיתים צןעקת ומתעצבנת על כל מיני דברים, לדוגמא אם משו התלכלך בבית (בעיקר על זה!)

כבר כמה שנים שאני סובלת בבית הזה, היא מתייחסת אלי כמו אל זבל.
אני לפעמים באה הבייתה והיא אומרת לי : אל תאכלי מהאוכל, אני בזעתי כדי להכין את האוכל הזה. אז תשאירי אותו ל-X (כלומר לאח שלי..
שתמיד דואגת לו שיאכל),
בפני האחים שלי היא יורדת עלי ומזלזלת בי, יורדת על כל דבר שאני עושה, אבל בחצי שנה האחרונה היא כבר הפסיקה לעשות את זה כי היא הפסיקה לדבר איתי,
בוקר טוב היא ממש ממש לא תגיד לי,
מבחינתה לא מגיע לי כלום.
יש בי הרבה כאב על היחס שלה כלפי,
היא כל כך הפלתה ביני לבין אחותי, לה היא נתנה הכל : קנתה לה דברים, בגדים, כל דבר שהיא צריכה, ובעיקר נתנה לה יחס,
יחס שזה דבר נורא חשוב, ודבר שחסר לי כל כך בחיים באלה.
הפ]כתי להיו כל כך תשומית שאני שונאת את עצמי על זה, אני בדר"כ מקבלת את התשומי הזה מבנים, כל אלו שמתחילים איתי,
ואלו שאוהבים לפרלטט איתי. אבל אני לא רוצה להיות כזאת.
נמאס לי כבר, אני לא רוצה להיות כזאת.

אני לא רוצה לחפש יחס מאנשים,
כל כך קשה לי,
אני לא ממש אוהבת לישון בבית בידיעה שכאשני חוזרת מהצבא מחכה לי אמא ששונאת אותי, ואחים שמתייחסים אלי בזילזול.
כל זה, מוריד לי נורא את הביטחון העצמי שלי.
ומשתדלת שלא להראות את זה כלפי חוץ, כי בחוץ, מחוץ לבית טוב לי.
בצבא יש חבר'ה שאני אוהבת, מתייחסים אלי יפה, וכל הזמן אני נמצאת בפחד הזה שפתאום הם ישנו את היחס שלהם אלי
(כמו שקרה לי עם האחים שלי וההורים שלי)
אני בבית עכשיו, ובא לי לברוח למקום אחר.
אם הייתי יכולה , הייתי נוסעת לחו"ל.

טוב, אני לא יודעת למה רשמתי את כל הסיפור הזה. אני יודעת שאף אחד לא יכול לעזור בכל מה שקורה לי.
ההורים שלי הם אנשים קשים ושום דבר לא יעזור,
תמיד כשהייתי במצבים קשים הם אף פעם לא באו לעזור לי אלא ירדו עלי שאני עושה להם חיים קשים.

אז..בסה"כ רציתי שיקשיבו לי קצת, כי על זה אני לא מס]פרת לחברים וחברות שלי.
ולהוציא קצת מהלב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-07-2005, 22:23
  Yamato Yamato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.05
בעיה מוכרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי llonn שמתחילה ב "בעיה קשה.."

דיברתי עם אנשים עם בעיה דומה לשלך, העיצה שלי זה לנסות לפתח דיאלוג עם ההורים והאחים.
לפעמים יש אנשים שחיים שנים ולפעמים גם עשרות שנים בבית ומדברים רק על דברים שטחיים ויומיומיים, אופרטיביים כאלה. אני מציע לך לפתח ולשמור על דיאלוג קצר מעבר לדברי הקיומיים הבסיסיים כמו חלב במקרר וריצפה נקיה למשל. הדיאלוג הזה מקרב בין אנשים. דברי עם אמא שלך על דברים שקשורים על רגשות, תביעי את הרגש שלך כלפיה, תגרמי לה להביע רגש.. תראי שיש קצת מעבר לדברים הבסיסיים היומיומיים, אני מקווה שזה יעזור.
לפעמים אנשים מפספסים את הנקודה ומרוב שמדברים על דברים רדודים, הם מצטיירים כאנשים רדודים שלא מסוגלים לקלוט ולהביע רגש, ולכן הם גוררים יחס בהתאם.
בשורה התחתונה, נסי לפתח דיאלוג עם ההורים, עם האחים, אם בפעם הראשונה תתקלי בזילזול, אל תוותרי, ואל תתעצבני ואל תגידי משהו מיותר שיכול להרוס הכל, כי זה יסתור את הכוונה שלך ליצור דיאלוג ברמה הרגשית.
מקווה שעזרתי, בהצלחה
ישן 20-07-2005, 12:45
  KLUTCH KLUTCH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
רעיון טוב. מפחיד, אבל טוב
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "פתרון שאני חושב עליו"

אני מאמין שאת יכולה ללון בבסיס שלך ולסגור במקום אחת מהחברות.
זה יפחיד את ההורים שלך ואולי יגרום להם להפתח, אבל את צריכה לדעת שזה גם יכול לגרום למצד הפוך שבו הם יקשו או עורפם כלפיך..

גם אצלי אמא שלי היא בעלת המילה ואבי בד"כ מסכים עם דבריה. יחד עם זאת, אני תמיד מצליח להכנס בקלות ללב שלו מאשר אל אימי (אמא שלי לא אישה קשה כמו שתיארת אבל זה עדיין מצב דומה שבו האם היא בעלת המילה בבית). אני ממליץ לך גם לנסות ולבוא אל אבא שלך כי אל אמך זה נראה לי יהיה קשה מאוד.

בקשר לאחים לך - תסלחי לי אבל על אחים מגעילים כאלו בחיים לא שמעתי!! למה הם נוקטים בעמדה של אמא שלך אני לא יודע, ולמה הם לא מנסים אפילו לבוא לקראתך אני ממש לא יודע. אבל המצב כאן הוא הרבה יותר חמור כי הרי הם המשפחה שלך בעצם.. אולי עם האמא עוד אפשר לנתק קשר, אבל אם היא שולטת גם על האחים שלך זה כבר בעייתי..

בקיצור אין לי הרבה מה להמליץ לך, אבל אני מקווה שבכל דרך שתנקטי, תגיעי בסוף רק להצלחה מבחינתך!
ישן 20-07-2005, 17:51
  llonn llonn אינו מחובר  

אני לא חושבת שזה רעיון כזה טוב...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "פתרון שאני חושב עליו"

אני לא חושבת שזה רעיון כזה טוב...

היו לילות שעשעיתי בצבא .....
ואני לא מדברת עם ההורים שלי אז לא היה לי למי לספר..)
ואף אחד לא התקשר....

פעם היא הייתה מתקשרת,
אבל בדר"כ ולעיתים רחוקות התקשרה.

הייתה תקופה לפני כחצי שנה, שאמא שלי לא הייתה מוכנה שאני אצא ב11 מהבית ועכשיו.............

היא הייתה משגעת אותי שאם אני חוזרת מאוחר
היא פשוט תינעל את הבית,
ועשתה איתי כל הזמן שיחות על כמה זה מסוכן להסתובב בחוץ אבל לא האמנתי שאיכפת לה בכלל.,
אם היה איכפת לה כל כך היא הייתה עוזרת לי,
מתייחסת אלי כמו לבן אדם נורמלי.

אני יודעת שאם אני אשן כמה ימים בחוץ זה סתם יגרום ליותר סיכסוך ביננו והיא תסתכל עלי כעל אחת שרוצה להיות איתה בכסאח
ושאני עושה אתץ זה בכוונה.
וממש לא בא לי לריב איתה עוד פעם,
כבר אין לי כח,
ממש נשבר לי!

בפעם האחרונה שרבנו ביקשתי ממנה להפסיק עם זה,
אבל זה לא יעזור.
היא לא מקשיבה לי אף פעם.
והיא יודעת שאני מאשימה אותה על היחס שלה אלי.
היא כל הזמן מחפשת על מה לריב איתי, על כל דבר קטן שאפשר, אני חושבת שזה בגלל שהיא יודעת שאני מאשימה אותה וזוכרת
זןכרת על הקיפוח. על האפליה ביני לבין אחותי, שהיא קיבלה המון , כל דבר שהיא ביקשה.
אני התביישתי לבקש מהם משו, ועדיין מתביישת . לכן אני עובדת עכשיו, ואני באה עייפה לצבא מוות, ובא לי לפעמים שאנשים
יעזבו אותי.
אבל אני משתדלת לשמור על רוגע ואף פעם לא מתפרצת על אנשים,
אני נורא מפחדת להיות כמוה.

אז ללכת לישון בחוץ ...סתם יגרום לה לשנוא אותי יותר ממה שהיא שונאת אותי עכשיו ואני לא רוצה ל"מצוא" לה סיבות לכך,
אז בינתיים אני אשתוק, לא רוצה לריב איתה.

עוד חצי שנה אני מסיימת את הצבא,
אז אני מקווה כשאני אשתחרר אני אוכל להשכיר דירה ולעבור לגור במקום אחר.

ואולי יהיה לי יותר טוב,
אני לפחות מקווה . למרות שאני יודעת שזה קשה בלי אף אחד לצידך,
היחידים שיש לי זה החברים והחברות מהצבא .
ישן 23-07-2005, 01:16
  slipkorn slipkorn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.04
אוקי......

זה נשמע כמו בעייה רצינית ולא רגילה בכלל. אני לא אוהב לאמר את זה ככה ואני יודע שיהיה קשה לשמוע אבל ההורים שלך לא בסדר ולא נורמלים בכלל. איך היחסים ביניהם אגב? אולי הם מתנהגים ככה בגלל שהם מדוכאים מדברים אחרים כמו היחסים ביניהם למשל?
לפי ההבנה שלי בריחה מהבית לא תעזור בכלל. אני חושב שאת צריכה לאמר לאמא שלך את כל מה שאת מרגישה בפנים. את הכל. אל תתני לה לקטוע אותך או לצעוק. כל מה שסיפרתמ לנו עכשיו את כל הראייה מהזווית שלך. תראי איך היא מגיבה. אם היא פיתאום תסתכל על זה מהצד שלך מה שאני מאמין שלא יקרה תנסו לפתח את זה ולשפר את היחסים. אמא שלך היא בנאדם מאוד מאוד קשה שאף פעם לא ראיתי. היא לא מתייחסת אלייך כמו אל בת אהובה אך בכל זאת מטילה עלייך איסורים לא לצאת. ראשית אני חושב שדאת צריכה להיתעלם מכל איסור מוגזם שהיא מציבה לך- את ילדה גדולה בצבא את בנאדם ברשות עצמו ואמא לא תיתן לך שום עונש. תראי הפיתרון היחיד הוא לעבור לגור עם חבר שלך לדעתי. זה הפיתרון הכי הגיוני. אמרת שיש לך מחזרים? אם תהיי מעוניינת באחד ויתפתח קשר חזק ביניכם אני חושב שאם תעברו לגור ביחד זה בהחלט יפתור את הבעייה. עד אז אני חושב שתאלצי לילחם באמא שלך ולא לוותר על הזכויות שלך. אם יש לך הרבה מחזרים אני משער שאת יפה וזה שאת לא רוצה להיות צומי והחשיבה שלך על המצב מראה חשיבה נכונה וחכמה... לדעתי יש לך כמה וכמה סיבות לתפוס מעצמך ולפתח ביטחון עצמיץ אם בנים מתחילים איתך זה אומר שאת שווה הרבה כי כניראה את בנאדם מיוחד,שכיף להיות איתו שלמרות שאין לו יחס בבית הוא מקבל ונותן יחס בחוץ. אל תאבדי את הביטחון העצמי שלך אל תזלזלי בעצמך אל תתני למשפחה להרוס אותך תלחמי בהם ועל הזכויות שלך!
מה עם האחים? איך הם מגיבים לכל זה? האם רק את מקבלת יחס כזה?
ישן 08-08-2005, 15:41
  llonn llonn אינו מחובר  

היי

לא יודעת למה כל הריב הזה התחיל, באמת שלא,

אולי בגלל הבעיות הבריאותיות שהיו לה?

אולי היא הייתה צריכה להאשים מישו וזאת דווקא אני .

זה לא משו שהתחיל סתם ככה, זה התפתח ממזמן במשך שנים. במשך שנים היא לאט התייחסה אלי יותר ויותר מגעיל , וזות אומרת לחפש בי דברים רעים,

בהתחלה זה היה הלבוש , האיפור , לכל דבר שעשיתי היה לה הערה עלי.

ועוד פרט שלא סיפרתי, , אבא שלי לא דיבר איתי במשך חמישה חודשים, בעוד שאמא שלי דיברה איתי. וכל זה היה בגיל 17. אמא שלי כעסה עלי(לא זוכרת מה היא מצאה)

הפסיקה לדבר איתי, ואז אבא לשי עושה בדיוק כמוה, ואז איכשהו זה התפתח ככה שאמא שלי דיברה איתי בקושי ואבא לשי לא דיבר איתי בכלל..

הרגשתי חרא כל התקופה הזאתי, לא היו לי חיים. לא היה לי חשק לעשות המון דברים. עד שיום אחד לא יכולתי יותר וניסיתי להתאבד.

אז זהו, שתבינו הפעולה הזאתי שעשיתי גרם להם לשנוא אותי יותר, אחי בא אלי ואמר לי כמה אני הורסת להם את החיים,

ואז אבא שלי רצה להעיף אותי מהבית. ואז הכל התפתח לרעה, מדברים איתי, לא מדברים, מדברים, לא מדברים.

ולי זה כבר נמאס, הורים אני מבינה שאין לי ממזמן כי הם כבר החליטו על זה ואמרו לי שבשבילם אני לא בת, שאני יותר גרועה מחיה.

טוב,

בינתיים אני לא יודעת כבר מה לעשות:

גם היום היא צעקה עלי על עוד שטות, אבל עדיין לא מדברת איתי.

אני מתלבטת אם לעבור לבסיס סגור, אבל אני לא ממש רוצה לעזוב את הבסיס שלי כי אני נורא אוהבת אותו ואת האנשים. מצד שני חשבתי לפנות

לדודים שלי שאין למשפחה קשר איתה כבר שנים ולבקש מהם מקום שינה.

אבל אני מפחדת לעשות זאת, אני לא יודעת איך הם יגיבו ומה יהיה. וזה מוזר פתאום להתקשר אליהם אחרי שנים שלא מדברים ואין קשר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר