לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2005, 09:37
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
אז בן-גוריון לא היה ציוני לשיטתך ?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "קודם כל בהחלט שאני יכול להגדיר אותך כפוסטציוני."

ובגין ? גם סיני היא "נחלה שכבר שוחררה".

אני לא תומך נלהב בהתנתקות, וביציאה חד-צדדית, בטח לא בצורה שבה היא נעשית. אבל הציונות היתה פרגמטית מתחילת דרכה, וגם תמכה ברעיון של שתי מדינות לשני עמים.

בוא נעשה לך סדר בראש - אני חושב שאתה מבלבל מעט בין הציונות הדתית, שמטרתה היא אכן גאולת האדמה, לבין הציונות החילונית שמטרתה בניית בית לאומי לעם היהודי בארצו, לספק לו הגנה ולאפשר לו אמנסיפציה. לפי הציונות הדתית - הרי שההתנתקות, כל התנתקות, וגם כל הסכם שלום - כולם מוטעים, ומרחיקים את הגאולה. לפי הציונות החילונית צריך לבדוק האם היא באמת משרת את האינטרסים של העם והמדינה - וכאן כמובן יכולות להיות דעות שונות וויכוחים וההכרעה תתבצע באופן דמוקרטי.

פוסטציוני, לעומת זאת, אינו מכיר כלל בזכות אינהרנטית של העם היהודי על אדמתו, ולמעשה מבטל לגמרי את ההגדרה של העם היהודי כעם, ומצמצם אותה להגדרה דתית בלבד, ומסיק מכאן שבני הדת היהודית אינם צריכים מדינה משל עצמם. לעומת זאת הוא מכיר בישות "ישראלית" או "פלסטינאית" - מדינה שמכילה את כל תושבי האיזור ומקיימת רב-קיום נפלא וכור היתוך מבעבע כמו בלונדון למשל...
תפיסה זו זרה לי לחלוטין, ואני שולל אותה מכל וכל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2005, 04:47
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני מסכים אתך בנושא התור הארוך לקבלת אזרחות זרה כל שהיא
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "אם ארה"ב הייתה פותחת את שעריה"

אבל זה נובע מהמצב הבלתי ברור בעת הזאת.
ההנחה היא שאם וכאשר תבוא רגיעה, אנשים יחיו כאן בבטחה, השקעות ופיתוח ימלאו את הארץ ותעסוקה מתאימה תהיה לכל דורש הנושא ירגע.
אל תחשוב לרגע שכל אלו שנמצאים כיום בארה"ב ולא רק אלו המצויים שם באופן בלתי חוקי תחת החרב של גירוש לצמיתות, מלקקים דבש. מרביתם "מתים" לחזור למדינת ישראל - רק התנאים העכשוויים אינם מעודדים אותם לזאת. למרות הכל זרם החוזרים קיים כל הזמן.
אני מאמין ששנוי התנאים יגביר את קצב החוזרים ויקטין את קצב היוצאים.

אגב רבים מאלו המיחלים לדרכון זר לא עושים זאת מסיבות הרצון להגירה, אלא מסיבות כלכליות גרידה ולקבלת הטבות מהארץ המאזרחת כמו" פנסיות, לימודים חינם וכו'.
ישן 21-07-2005, 22:22
  Shay3434 Shay3434 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "אתה טועה. תכנית ההתנתקות אינה פותרת את הבעייה"

תוכנית ההתנתקות היא צעד אחד, שיכול (אולי) להוביל להקמת מדינה פלסטנית, שתחייה לצד ישראל. דבר זה, יוכל לפתור את הבעיה הדמוגרפית בישראל.

ואם אני "אחד מההוזים המסוממים המולעטים בתעמולה עיי התקשורת הישראלית" אז אני ממש לא יודע מה אני יכול לחשוב עליך.
או שאתה נשלחת לפה ע"י הפלסטינאים כדי לנסות ולשכנע אותנו לרדת מהארץ ולפנות לשלטון המוסלמי את המקום, או שאתה פשוט השתגעת ואתה מייחל לסופה של מדינת ישראל, המדינה היהודית היחידה בעולם!
תגיד מאיפה לקחת את הרעיון הזה?! לשים סוף למדינת ישראל אחרי כל הסבל בגלות, אחרי כל ההשקעה של ציונים וחברי ארגונים כמו הפלמ"ח, ההגנה וכו'...
שאני אזכיר את הפרודרומים ברוסיה? את השואה? אם אתה רוצה שכל זה יחזור, בבקשה- לך לך חזרה לגלות ותחיה שם את חייך המאושרים. אני לא אתגעגע. אבל את מדינת ישראל- תשאיר בשליטה יהודית.
כנראה שאתה "הוזה, מסומם המולעט בתעמולה ע"י התקשורת הפלסטינאית".
ישן 22-07-2005, 04:38
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
יצא המרצע מן השק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי longbo שמתחילה ב "היום שאחרי מבחינת מבט של אזרח יהודי ישראלי"

הבה נגיע ליום שאחרי - כולנו ביחד כעם אחד כגוף אחד. גוף חבול וכואב אבל בר שיקום וחיות מפליאה.

דין נצרים - לעולם לא היה כדין תל אביב. אפילו לא כדין כל השטחים שנבנו ע"י יהודים בארץ ישראל ואלו שנכבשו במהלך מלחמת העצמאות שלנו וכינונה של מדינת ישראל.

מענין רק לציין, שכאשר אותו אדם פעל באותן הדרכים והשיטות שהוא פועל היום למען הקמתן של ההתנחלויות בשטחים הכבושים (מה שאסור על פי חוקי המלחמה שישראל חתומה עליהם) אתה וחבריך הללתם אותו בכל פה ואנחנו חרקנו שנים ומלאנו את חובתנו למדינה ושרתנו בצה"ל ומלאנו כל הוראה גם כשנגדה להשקפתנו. היום כאשר הממשלה בראשותו וכנסת ישראל החליטה ופועלת בכוון האחר הימין הקיצוני מוכן לפרק את צה"ל ולמנוע ממנו למלא את ההחלטות שהתקבלו ברוב גדול.

כאן מגיעה ה"פואנטה" שלך - אתה מעדיף לחסל את מדינת ישראל ולהפכה למדינה איסלמית - אז מה אתה עושה בינינו. עבור את הגדר ויקבלו אותך שם כלוחם בזרועות פתוחות או שיהרגוך טרם תצהיר בפניהם על כוונותיך ה"טובות".

זכותך להשתמש בזכותך הדמוקרטית להצביע עבור מפלגות ערביות ולחזק את האלקטור שלהן. זכותך גם להגר מהארץ לכל מדינה שתחפוץ (אם בכלל משהוא יהיה מוכן לקבל אותך ). אבל מה אתה זקוק לי לצידך.
אמנם חבל לי על כל ישראלי, באשר הוא, הנגרע מרשימת תושבי מדינת ישראל - אבל אם כל כך רע לך מצא מקום טוב יותר עבורך.
בהצלחה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:06

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר