לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 20-07-2005, 19:39
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות
 
חבר מתאריך: 01.05.03
הודעות: 23,380
הסרבנות מימין מול הסרבנות משמאל

נעם ליבנה, סרבן שמאל, מסביר לסרבני הימין שיש הבדל תהומי בין סירובו האישי לסירובם ההמוני
שנים רבות שרתנו אתכם בעזה, ביהודה ובשומרון. חרפנו את נפשנו, נהרגנו, הרגנו, נפצענו והקדשנו שנים מחיינו ללחימה על מדיניות שמנוגדת ניגוד מוחלט לערכינו, אמונותינו ותפיסתנו. בשם הדמוקרטיה חצינו את כל קווינו האדומים, עברנו על כל ערכינו, כמעט בגדנו באמונתנו.


רק לאחר כמה עשורים של כיבוש מושחת, משחית ואכזרי, נשברנו. לאט-לאט, בצורה שקולה, כל אחד עם עצמו, לאחר חיבוטי נפש וייסורים, החלטנו לסרב. יחד עם זאת, לא כפרנו בעיקר, וכאזרחים שומרי חוק שחרדים לדמוקרטיה הצהרנו על סירובנו מבעוד מועד וקיבלנו על עצמנו את הדין – וישבנו בכלא.

פעם אחר פעם הדגשנו שאנו עושים זאת בשם ערכי הדמוקרטיה, שאינה יכולה לסבול את מציאות האפרטהייד שהולכת ומתנחלת לה בשטחים, ושאנו מקבלים על עצמנו באופן מוחלט את חוקי המדינה; אנו נמשיך לשרת את המדינה בכל משימה חוקית.

ואז הגעתם אתם. גל פשיסטי ועכור של בריונים, פורעי חוק וקנאים שמנופפים במילה "דמוקרטיה" כקרדום לחפור בו, אך מזלזלים בה כאילו היתה פלשתיני עלוב במחסום.

בצפצוף מוחלט על כל חוקי וערכי המדינה, חסמתם עשרות כבישים; הנחתם נעצים וכתמי שמן בכבישים; הנחתם מטעני דמה בתחנות מרכזיות; חיבלתם במבני ציבור; איימתם על חייהם של נבחרי ציבור; תקפתם ופצעתם חיילי צה"ל; השחתתם כלי רכב של צה"ל; ביצעתם לינץ' בפלשתינים; השחתתם כלי רכב של תומכי ההתנתקות, ובאופן כללי שמתם פס אחד גדול ורחב על המדינה, חוקיה וכל אזרחיה שומרי החוק. ואל תספרו לי שמדובר בעשבים שוטים. מדובר בג'ונגל.

ועכשיו, ברוב חוצפתכם, אתם מעזים להשוות בין הסירוב שלכם לסירוב שלנו. אין, לא היה ולא יהיה שום קשר קלוש בין הסירוב שלכם לשלנו. אתם מסרבים מתוך זלזול מוחלט בחוקי המדינה וערכיה. סירוב המוני, מוסט, דורסני, בשם חזון של מדינת אפרטהייד, בה עם של אדונים שולט במיליונים משוללי זכויות, או גרוע מכך, מגרש אותם לכל עבר.

אני שמח על הדרך בה אתם פועלים
סירובנו הוא סירוב אישי, שקול, מתוך דאגה עמוקה וכנה לדמוקרטיה ולעתיד המדינה. זהו אינו סירוב שכופר במדינה ובמוסדותיה, אלא סירוב שנועד להחזיר את המדינה לערכי היסוד שלה (שהיא עצמה מצהירה עליהם): דמוקרטיה, הומניזם, שוויון בפני החוק. סירובנו הוא מעשה יחיד ונואש בתוך הוויה של שמירת חוק וכיבוד המדינה, ולא מעשה שהוא חלק ממכלול של צפצוף מוחלט על חוקי המדינה.

אבל תאמינו או לא, אני שמח על הדרך בה אתם פועלים. כי התנהלותכם מסמנת קו חד וברור בין ישראל הריבונית, שומרת החוק והדמוקרטית, לבין מדינת הדת הקנאית והפשיסטית שקמה לה בתוכה.

הדגמתם בצורה ברורה למי שעוד לא הבין, שהמדינה הדמוקרטית שקמה כאן, וכל אזרחיה, הם בסך הכל כלי בידכם - "חמורו של משיח". ושבשעה שנוצר ניגוד אינטרסים בין המדינה לבין חזונכם, לא תהססו להשליך אותה, את ערכיה ואת מוסדותיה הצידה ולהמשיך בלעדיה.

אותי כבר איבדתם מזמן (רק לפני עשר שנים עוד חצצתי בגופי בין ילדיכם לבין מטעני נפץ בגוש-קטיף). עד שלא תשובו הביתה, לישראל הריבונית והדמוקרטית, לא תהיו "אחיי", ואל נא תאיימו עלי במלחמת "אחים".

כל יום אתם מאבדים עוד אלפי אזרחים. לאט לאט הרוב השפוי כאן מבין שאתם – לא אף אויב מבחוץ – מהווים את הסכנה הגדולה ביותר להמשך קיומה של ישראל כמדינת חוק דמוקרטית.


הכותב הוא סגן (במיל) בהנדסה קרבית, פעיל ב"אומץ לסרב"

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/960/779.html
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #2  
ישן 20-07-2005, 20:27
  צברית_613 צברית_613 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 18.07.05
הודעות: 4
המלצה תגובה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הסרבנות מימין מול הסרבנות משמאל"

בס"ד.

@ "אנו נמשיך לשרת את המדינה בכל משימה חוקית" - האם פיטורי שרים בגלל אי הסכמה שלהם עם דעת רה"מ נעשו אי-פעם במדינה?! האם התנהלות ברוטאלית שכזו להעברת חוקים התקיימה המדינה שפויה כו"ש? איזו מדינה דמוקרטית דרסה ברגל גסה את חוקי היסוד הבינלאומיים?? איזו מדינה הייתה מסכימה להסכם חד-צדדי שכזה (לא רק שאין תמורה הולמת אלא יש מכות חזקות, פצמ"רים ממשיכים... וכו')

@ "פורעי חוק וקנאים שמנופפים במילה "דמוקרטיה" כקרדום לחפור בו"- פורע החוק הראשי כאן, שמשתמש במילה "דמוקרטיה" כקרדום לחפור בו הוא רה"מ.
קומץ קיצונים יש בכל מקום(!), בימין הם בד"כ אנשי שב"כ. זו טפשות לקחת את הקיצוניים כדוגמא, מהסיבה הפשוטה שהם מיעוט ב"ה!. זו בעיה שהתקשורת מבליטה את אותם קיצונים, אדואגת להראות כמה שהימין "פורע חוק" ועוד ביטויים שלא היו נאמרים על ערבים בעת הפגנה בעזה או מקום אחר - ל-ע-ו-ל-ם. התקשורת הישראלית מרגע היווסדה החליטה לעמוד לצד אנשי השמאל בלבד.

@ "פשיסטים" - (??!) האם רק למצדדי ההתנתקות מותר לקשר בין מושגי השואה ליהודים של היום?

@ "אתם מסרבים מתוך זלזול מוחלט בחוקי המדינה וערכיה" - כאמור המזלזלים בחוקי המדינה ביתר פירוט הם רה"מ ושריו- שקנה במשרת שר. ערכי המדינה וחוקיה כנראה יישארו עוד שנים טובות ללא מסגרת ודאית עד לתיקון החוקה.... עד אז תמשיך הממשלה לדרוס ברגליה כל חוק וערך דמוקרטי, יהודי, מוסרי והגיוני.

@ "כל יום אתם מאבדים עוד אלפי אזרחים. לאט לאט הרוב השפוי כאן מבין שאתם – לא אף אויבמבחוץ – מהווים את הסכנה הגדולה ביותר להמשך קיומה של ישראל כמדינת חוקדמוקרטית."
חביבי, חבל לך על המילים, אנחנו הרוב השפוי!
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...0/98940410.jpeg[/IMG]

-כל יום כמות הרכבים הנושאים סרטים כתומים גוברת והולכת בכל הארץ ב"ה! לאט לאט הרוב השפוי מבין שאין כל הגיון בתוכניתו של רה"מ! תוכנית שתביא ח"ו אסון לכולנו!. השמאל הקיצוני מהווה את הסכנה הגדולה ביותר להמשך קיומה של ישראל כמדינת חוק דמוקרטית..

@ מה בין נעם ליבנה סרבן השמאל שנהג ע"פ מצפונו, "והמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים", לאבי ביבר סרבן הימין השפוי שהעז לסרב באומץ ולומר "לא!" לפקודה בלתי חוקית בעליל! ועוד ללא הכנה מראש. "וצדיק באמונתו יחיה"...


הילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה [IMG]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:52

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר