לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2005, 17:59
צלמית המשתמש של BugY
  BugY BugY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אוקיי, הנה הדוגמה שהכנתי...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Dj Fistok שמתחילה ב "פשש בחיים שלי לא ראיתי פורום..."

צריך לזכור שאין כלום על הבמה, רק מוביקליפ אחד בסיפרייה עם לינקייג'...

קוד:
_root.createEmptyMovieClip("container",0) function randomNum(min,max) { rndNum=Math.round(Math.random()*(max-min)+min) return rndNum } var mcNum=0 function createMC() { var speed=randomNum(10,20) var rotation=randomNum(10,20) snowflakeMC=container.attachMovie("snowflake","snowflake"+mcNum,mcNum) var halfMc=snowflakeMC._width/2 snowflakeMC._x=randomNum(0+halfMc,550-halfMc) snowflakeMC.onEnterFrame=function() { this._y+=speed this._rotation+=rotation } mcNum++ if(mcNum>=100) { mcNum=0 } } x=setInterval(createMC,1000)

נלך דבר, דבר...

בהתחלה יצרתי מוביקליפ שיכיל את כל המוביקיליפים שנוצרים. אחרת הם היו "גונבים" עומקים של מוביקליפים אחרים שנמצאים בבמה הראשית ומחליפים אותם.
קראתי לו "container" ונתתי לו את העומק הכי גבוהה:
קוד:
_root.createEmptyMovieClip("container",getNextHighestDepth())

לאחר מכן יצרתי פונקציה בשם randomNum שתגריל ותחזיר לי מספר רנדומלי בין שני מספרים שאני אשלח לה (נשתמש בה מאוחר יותר)

בהמשך אתה יכול לראות שהגדרתי משתנה בשם mcNum.
המשתנה הזה יעזור לי בהמשך לתת שמות ועומקים יחודיים למוביקליפים שנוצרים.

אחריו אתה יכול לראות פונקציה נוספת, הפעם בשם createMC, מה שהפונקציה הזאת עושה זה פשוט ליצור את המוביקליפ ולתת לו את כל התכונות שלו, במקרה שלנו, סיבוב ומהירות.
זאת הפונקציה המרכזית.

בתוכה אתה יכול לראות שהגדרתי שני משתנים, speed וrotation, עם ערכים רנדומלים, אותם הגדרתי בעזרת הפונקציה randomNum. פשוט קראתי לפונקציה עם שני גבולות כדי שתגריל לי מספר בניהם ותכניס אותו לתוך המשתנים.

אחרי המשתנים נמצאת הפקודה attachMovie, הפקודה בעצם מעתיקה מוביקליפ מהסיפריה ומדביקה אותו במיקום שאגדיר לו. אתה יכול לראות איך השתמשתי במשתנה mcNum כדי לתת שם ועומק למוביקליפ החדש.
מכיוון שאסור שיהיו שני מוביקליפים עם אותו שם או עומק אני חייב להשתמש במשתנה שמתקדם בכל פעם, לצרף אותו לשם (snowFlake + mcNum) ולשים אותו בתור עומק...

לאחר מכן הגדרתי משתנה בשם halfMC.
לתוך המשתנה הכנסתי חצי מהרוחב של המוביקליפ כדי שאוכל להגדיר את איקס רנדומלי למוביקליפ בלי שיצא מגבולות המסך.

הבא בתור הוא ה enterframe שאותו הצמדתי למוביקליפ החדש.
אתה יכול לראות איך הוא מקדם את הY והrotation במשתנים שהגדרתי בהתחלה (speed וrotation)

אחריו בא הקידום של המשתנה mcNum והפעלת הפונקציה בכל שניה בעזרת הפקודה setInterval...

הנה מה שיצא :
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...21/59448329.swf

והנה קובץ המקור :
https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...21/48055826.fla

בעיקרון את הrotation עשיתי לך בתור דוגמה שאפשר לשים עוד תכונות, אפילו שבמשחק שלך אתה לא צריך את זה...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2005, 18:16
צלמית המשתמש של BugY
  BugY BugY אינו מחובר  

מה אתה רוצה? איזה נודניק יאללה...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "פששש חמוד אבל כל זה רק מראה..."

לא הבנתי עדיין איפה אני "משוויץ" פה כדבריך
הקוד פשוט יחסית...
אם היית מבין את הקוד היית רואה שזה פשוט יותר יעיל

אני לא בשום תחרות איתך, אני עוזר למשתמשים.
אני נותן את התשובה הכי יעילה שאני יכול לחשוב עליה למה שהם מבקשים.
חוץ מזה שאני מנסה גם ללמד אותם ולהראות להם דברים שיעזרו להם בהמשך ולא רק בפרוייקט הנוכחי שלהם...

אני לא מבין גם מה אתה רוצה, אתה תתן את מה שאתה חושב שטוב, אני אתן את שלי.
אם אין לך משהו מענין להגיד שקשור לפלאש או ליעול הקוד פשוט אל תגיד...

ד"א, מה יש לי להשוויץ? אני לא חסר ביטחון שאני צריך להמציא דברם (כמו איזה מישהו שאני מכיר פה מהפורום)

ישן 21-07-2005, 18:33
צלמית המשתמש של BugY
  BugY BugY אינו מחובר  

כן אני יודע את התשובה לזה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "אני רק אומר שלא היה צורך בכל..."

את הקוד שלי הרבה יותר קל לערוך, מכיוון שהוא רק צריך לשנות כמה מספרים בקריאה לפונקציה וזהו כל התכונה משתנה...

זה שלא הבנת את זה זה רק מראה עוד יותר שאתה לא מבין את הקוד , זה גם די לא אפשרי מפני שאינך יודע פונקציות

אתה הסקת שאתה בתחרות איתי לבד (וזה מראה על האמת , "על ראש הגנב בוער הכובע")
אני רק אמרתי שאני לא בשום תחרות

ולא סיבכתי, להפך.
הקוד שלי הרבה יותר גמיש ואם הוא ירצה להוסיף משהו בהמשך (כמו למשל שהכדור יעוף הצידה ברגע שהוא פוגע במשהו) יהיה לו הרבה יותר קל להוסיף כמה שורות במקום לבנות את כל הקוד מחדש (שוב מראה שאתה לא מבין את הקוד)

ולי דווקא זכור שאני הראתי כתובת (כמה כתובות) שמוכיחות מי דובר אמת (אתה לא נתת כלום)

בכל מקרה, פשוט תפסיק להעיר על קודים שאתה לא מבין אותם ותסמוך על אנשים שלמדו שהם יודעים מה הם עושים. חוץ מזה שאתה צריך ללמוד להיות קצת פחות חוצפן ולהתיחס יותר בכבוד למבוגרים ובעלי הניסיון הגדול משלך...

יום טוב

נערך לאחרונה ע"י BugY בתאריך 21-07-2005 בשעה 18:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר