לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2005, 12:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
זה לא סותר.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "תראה,"

לפני שעברנו לאלביט, ביצענו את כל המטווחים בכוונות ברזל. וגם באימונים היינו לוקחים לפעמים לחיילים את הכוונות אלביט כדי שלא ישכחו לירות עם כוונות ברזל. אבל, כאשר אתה פוגע, גם במטווחים וגם בתרגילים, אז הבטחון של החייל בנשק וביכולתו עולה, ואיתה הגאווה המקצועית שלו.

אני מסכים כי קיימת הזנחה בפרטים האלה בבא"חים במיוחד מכיוון שזה תלוי ברצונם ומקצועיותם של המפקדים בכל פלוגה בנפרד ואין הקפדה על סטנדרטים גבוהים אצל כולם.
אני עדיין זוכר בחום איך המ"פ (כאשר הייתי מ"כ) פיזר בטווחים שונים, גם ביעדים שלא הסתערו עליהם מטרות, ועבר אח"כ בין כל המטרות לספור פגיעות. אבל שוב, זה היתה יזמה נקודתית.
חוסר המקצועיות הזה פשוט מרתיח אותי...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2005, 15:56
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
מייקי נכשל ? !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "אוסף תמונות , גדוד 50 של נח"ל"

זה כמו להאשים סגן במודיעין בפיקוד דרום - שצעק כל הזמן זה סימן של מלחמה ! על זה שפיקוד דרום נכשל בהערכה המודיעינית.

מייקי הוא מפקד מקצועי (מאד) בהכשרת מדריכי קליעה והטמעת הקליעה בצה"ל.
כל השאר הוא בסמכות ואחריות המפקדים :
חלקם לא מספיק מקצועיים בנושא ולא מספיק מודעים לו, חלקם סובלים מעומס יתר של משימות וחוסר בזמן הכשרה איכותי וחלקם סובלים משני העונשים כאחת.

יכול להיות שווה דיון לסקור פעם את העליות והמורדות בהכשרת קליעה וצלפים בצה"ל לאורך השנים.
את הפתרון המקצועי אני רואה בהקמת בי"ס לקליעה שבו כל הטירונים על מפקדיהם יעברו סדרת קליעה מובניית החל במטווחים והמשך במסלולי שטח שבו הדגש הוא על הפגיעה - עד הטמעה ולאחר מכן שימור הכושר ע"י היחידה. רק כשראשוני המתאמנים בשיטה המוצעת יגיעו להיות מפ"ים ניתן יהיה לשקול לחזור למתכונת הקיימת היום.
ישן 15-07-2005, 16:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
אני אומר זאת בכוונה בהקצנה.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "מייקי נכשל ? !"

העובדה היא שלמרות העבודה המדהימה שביצע מייקי, מבנה (והחשיבות שמיחסים ל) מערכת ההדרכה לא איפשרה להביא לידי ביטוי לאורך זמן.
קורסי פיקוד לא עוסקים כמעט בכלל בלימוד דרכי הכשרה שונות, ואנשי ההדרכה בבא"חים, מש"קיות ההדרכה, חסרות ידע טקטי שיכול לאפשר להן לפעול ביתר יעילות, ולזכות בכבוד מצד הטירונים והמפקדים.

הבעיה כאן היא שמערכת ההדרכה בצה"ל בנויה כך שכל נסיון לשמר ידע שאינו קריטי ללוחמה כאן ועכשיו נידון לכשלון כמעט מראש! גם נושא הצלפים פותח רק כאשר היה צורך בכך, וגם אז ידע זה לא זלג לנושאים פחות רלוונטיים ללוחמה כיום כמו הפעלת הצלף בקרב הגדודי, (שבעטיו היה כאן ויכוח מר מאוד.. ), ומה נשאר מכל הידע הקשור ללוחמה בשטח סבוך, כעת אחרי שיצאנו מלבנון? היכולת להתמודד עם ביצורים?
ישן 15-07-2005, 17:16
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "מייקי נכשל ? !"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
זה כמו להאשים סגן במודיעין בפיקוד דרום - שצעק כל הזמן זה סימן של מלחמה ! על זה שפיקוד דרום נכשל בהערכה המודיעינית.

מייקי הוא מפקד מקצועי (מאד) בהכשרת מדריכי קליעה והטמעת הקליעה בצה"ל.
כל השאר הוא בסמכות ואחריות המפקדים :
חלקם לא מספיק מקצועיים בנושא ולא מספיק מודעים לו, חלקם סובלים מעומס יתר של משימות וחוסר בזמן הכשרה איכותי וחלקם סובלים משני העונשים כאחת.

יכול להיות שווה דיון לסקור פעם את העליות והמורדות בהכשרת קליעה וצלפים בצה"ל לאורך השנים.
את הפתרון המקצועי אני רואה בהקמת בי"ס לקליעה שבו כל הטירונים על מפקדיהם יעברו סדרת קליעה מובניית החל במטווחים והמשך במסלולי שטח שבו הדגש הוא על הפגיעה - עד הטמעה ולאחר מכן שימור הכושר ע"י היחידה. רק כשראשוני המתאמנים בשיטה המוצעת יגיעו להיות מפ"ים ניתן יהיה לשקול לחזור למתכונת הקיימת היום.

מורי ורבי,

יש פתרון אחר, לא כוונות ברזל ולא אופטיקה.... מקרבים את המטרה לקנה או להיפך, ואז יש תוצאות על הנייר, כמו שדורשים באקדמיה (דיברו על המילה הזו השבוע בגל"צ בפינת "יש לי מושג") לכלכלה ...

כל מילה בסלע, כל כדור ב A ..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:53

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר